Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

44 Lambda szonda / befúvásjel – keverék túl szegény mit jelent ez

Vagy rossz a lambda szondád és hibás adatot küld, vagy jó a szonda, jó adatot küld és valóban szegény a keverék, például halódó benzinpumpa, eltömődött benzinszűrő, rossz vízhőfok jeladó, hibás injektor, pillangószelep poti miatt. Tekerd ki az egyik gyertyát, ha őzbarna helyett inkább fehér az is a szegény keverék jele.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! tudom nem apróhirdető, csak még is nem nap mint nap keresett alkatrészekről van szó.főleg ha valaki épít valamit.... elkezdtem építeni egy c20xe-t... félbe marad van egy cossi hengerfejem felújítva,sík és nyomáspróbázva.újszerű állapotban és egy pár fokolt schrick profilu 276os tengelyem, fokoló tárcsákkal, nem mindenáron és áron alul eladó, picivel a bolti ár alatt adom a két tengelyt.többit privátban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelosok!

Van egy Opel astra f 1.6 16v ecotec motoros amúgy hibátlanul működő kocsim,amivel egyetlen egy baj van,hogy lassuláskor, pl. pirosnál vagy körforgalomhoz érve lassítok,és olyankor gyakran leáll a motor,de újra indítom a motort,és pöpecre beindítom,van mikor igaz 2-3-at kell tekerni.Előfordul megálláskor,vagy lassú forduláskor is,a szervo kormány megkeményedik,nagyon nehezen lehet tekerni a kormányt,ha még nem késő adok gázt,nagy nehezen még vissza tudom hozni lendületbe a motort,hogy ne álljon le,de ez a ritkábbik eset. Akinek volt ilyen baja,az kérem segítsen mi lehet a baj.Rengeteg mindent cseréltem már.benzinszűrő,ac-pumpa,alapjárati motor,gyertyák mind új,ennek ellenére megmaradt a probléma.Legújabban ráadásul napi első használatkor nehezen indul be,kb 3-040 másodpercig kell indítozni,aztán hirtelen elkezd ingadozni az alapjárat,de ha gázt adok neki helyre jön,aztán onnantól kezdve minden okés.aki esetleg tud a két problémámra megoldást,kérem segítsen.Önindító gond nem hiszem,hogy lehetséges,hiszen csak 10-12 órás állások után csinálja ezt,amúgy pedig mindig pöpecre beindul bármikor.Valószínűleg a két probléma nem függ össze,ti mit gondoltok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy menet közben megáll az autó.

és kivillan a sárga lámpa

utána meg nehezen indul többszöri indításra csak .

meg rángat meg a fordulat is leesik

a moci kód: az C14NZ 96 os

Nekem ilyet csinált régen a gyujtásmodul hiba miatt, de akár más miatt is lehet fel kell tenni egy használtat amit biztosan tudod hogy jó és megnézni mi lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Nem tudom mi a baja az autómnak. (c14nz) Alacsony fordulat tartományban nem akar menni. Kb 3000-es fordulatnál kezd csak megindulni addig nem akar menni. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv...előtte milyen autóval szoktál menni? Mert ez ugye nem egy erőgép a leggyengébb motorral szerelt astra. 2000-alatt egyáltalán nem lehet normálisan autózni vele, 2500-3000-körül szoktam váltani (vagy feljebb :D )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt az autót hajtom már több mint 10 éve. Tudom hogy nem egy erőgép, de kb egy hete csinálja ezt hogy még ennyire sem akar menni.

Hidegen melegen is? Ennél hidegen a szonda még nem mér, ha akkor jó, ezt ki lehet húzni a listából. Mérj rá multiméterrel a kétvezetékes vízhőfok jeladóra milyenek az ellenállás értékei különböző hőmérsékleten.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen melegen is? Ennél hidegen a szonda még nem mér, ha akkor jó, ezt ki lehet húzni a listából. Mérj rá multiméterrel a kétvezetékes vízhőfok jeladóra milyenek az ellenállás értékei különböző hőmérsékleten.

Kicseréltem ma a gyertyákat és a motor hőfok jeladót. És most valami nem tetszik neki mert ahogy el indítom egyből kigyullad a kontroll lámpa. Eddig csak menet közben szokott. Ki villogtattam, 13 és 35 volt.
Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem ma a gyertyákat és a motor hőfok jeladót. És most valami nem tetszik neki mert ahogy el indítom egyből kigyullad a kontroll lámpa. Eddig csak menet közben szokott. Ki villogtattam, 13 és 35 volt.

Az lambda szonda és alapjárati motor, de a szondát hidegen még nem kéne figyelnie elméletileg. Az alapjárati motort és a fészkét takarítsd ki, a szonda csatiját mozgasd meg lehet kontaktos. Ott van a váltó egyik csavarjánál található fülnél a csati. A motorhőfok jeladóból a kétvezetékeset cserélted az injektorház hátuljában? Kék színű téglalap alakú feje van ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Az lambda szonda és alapjárati motor, de a szondát hidegen még nem kéne figyelnie elméletileg. Az alapjárati motort és a fészkét takarítsd ki, a szonda csatiját mozgasd meg lehet kontaktos. Ott van a váltó egyik csavarjánál található fülnél a csati. A motorhőfok jeladóból a kétvezetékeset cserélted az injektorház hátuljában? Kék színű téglalap alakú feje van ha jól emlékszem.

Igen a két vezetékesset cseréltem de ennek vékonyabb a réz része mint ami bent volt. Az a baj hogy nincs itt nálam a multiméter hogy ki mérjem. Hidegen még viszonylag tűrhető, csak mikor már kicsit kezd melegedni akkor szarakodik. A szonda csatiját már befujtam kontakt spray-el, de semmi változás.
Link to comment
Megosztás:

Szia. Szerintem valahol a kötegben lesz a hiba, a motortérben ahol együtt mennek a drótok. A lambda meg az alapjárati nem szarik be egyszerre. Alapjáratit takarítani nem sok értelme van, csak ügy ha az injektorház minden járatát makulátlanra, a léptetőmotort lögybölni szenteltvíz, a fogaslécet Spec eszköz nélkül nem tudod kitolni. Én is cseréltem végül. Kemény 4000ft egy új. Ha szorul meg piszkos azt észre se veszi az ecu. Szakadt vagy zárlatos madzagot figyeli.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Szerintem valahol a kötegben lesz a hiba, a motortérben ahol együtt mennek a drótok. A lambda meg az alapjárati nem szarik be egyszerre. Alapjáratit takarítani nem sok értelme van, csak ügy ha az injektorház minden járatát makulátlanra, a léptetőmotort lögybölni szenteltvíz, a fogaslécet Spec eszköz nélkül nem tudod kitolni. Én is cseréltem végül. Kemény 4000ft egy új. Ha szorul meg piszkos azt észre se veszi az ecu. Szakadt vagy zárlatos madzagot figyeli.

Fogaslécet? :icon14: :rolleyes: Lehet hogy nem veszi észre az ECU ha szorul, de Te annál inkább hiszen akkor vagy lent marad a fordulatszám, vagy nem akar visszaesni és pörög a motor.Elég kicsi az asély rá szerintem hogy a kábelköteggel lenne gond, a motortérben nincs akkora mozgás talán, és az alapjárati 12Voltal működik meg sem érezni és a szonda pár tized esetleg 1 voltját. Ha jól tudom ennyi mászkál ott. Volt olyan astrával dolgom aminek 7 hibakódja volt egyszerre és csak két cső volt felcserélve a motortérben, amikor a helyére raktuk megszünt mind.

Link to comment
Megosztás:

Fogasléc...arra gondoltam amit az alapjárati tol ki magából, nézz egy you tube os videot. Kiveszik, műszerre aggatják kitolják még ki nem esik mert belül fogaskerekek vannak, megtakarítják, visszahúzatják vele. Én nem tudtam kütyüt szerezni. Valóban van 12volt ott de nefeledd léptetőmotor , nem elég hogy a 12 volt rendben van. Ezt a köteges dolgot csak olvastam ezen a fórumon régen hogy valaki szívott már ezzel. De ezt nem kezelem Nyílván tényként. Vegyél egy másik alapjáratit ,kiderül cromaxnál vettem egy fél éve 4500 volt. A legolcsóbbat vettem pont jó

Link to comment
Megosztás:

Fogasléc...arra gondoltam amit az alapjárati tol ki magából, nézz egy you tube os videot. Kiveszik, műszerre aggatják kitolják még ki nem esik mert belül fogaskerekek vannak, megtakarítják, visszahúzatják vele. Én nem tudtam kütyüt szerezni. Valóban van 12volt ott de nefeledd léptetőmotor , nem elég hogy a 12 volt rendben van. Ezt a köteges dolgot csak olvastam ezen a fórumon régen hogy valaki szívott már ezzel. De ezt nem kezelem Nyílván tényként. Vegyél egy másik alapjáratit ,kiderül cromaxnál vettem egy fél éve 4500 volt. A legolcsóbbat vettem pont jó

Nem kell oda kütyü, diag üzemmódban mozgatja magát az alapjárati.

Nekem egyszer volt olyan, hogy halványon parázslott a ledes csomagtér világításom, de ha bekapcsoltam a hátsó ablakfűtést akkor abbahagyta. Dolgoztam az autóval mire lett volna időm átnézni addigra megszünt a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.