Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

cseréld ki a termosztátot. biztos hogy nyitva marad.

a fűtés a belső körben van, zárt termosznál is arra megy a meleg víz:)

Mint írtam, termosztát rendben van. Látszik amikor nyílik, mert akkor kicsit visszamozdul a mutató, meg ki is volt véve és tűzhelyen forró vízben kipróbáltam. Meg volt másik is próbára bent, azzal is ugyanígy viselkedett. Visszarakás után álló helyzetben járattam, nem engedett semmit a radiátorba, amíg el nem érte a nyitási hőmérsékletet. Teljesen hideg volt addig a radiátor befolyó sarka. Egyszerűen a kopasz blokkról elviszi a menetszél és a fűtés a hőt, és el sem jut odáig, hogy a radiátorba vizet engedjen. A papírral az elől jövő levegő útját eléggé elzártam, így a menetszél gyengébben hűti a blokkot...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

1.6-os motorhoz keresek hall jeladót. Motorkód talán C16NZ de nem találjuk. 6 lábú a jeladó P,N, Negatív, Pozitív, C,O a lábkiosztás. Ha valakinek van legalább egy próbára légyszives szoljon. Lehet nem ez a baja de azon kívül már csak a comp lehet szar viszont annak nem tudom a számát hogy milyen tipus, csak annyit hogy atűzfalon csücsül.

Link to comment
Megosztás:

...Teljesen hideg volt addig a radiátor befolyó sarka. Egyszerűen a kopasz blokkról elviszi a menetszél és a fűtés a hőt, és el sem jut odáig, hogy a radiátorba vizet engedjen.

ez esetben rosszul van bekötve a radiátor csöve. a termosztát zárt állásában csak a blokkban, hengerfejben ÉS fűtőradiátorban keringet.

Link to comment
Megosztás:

ez esetben rosszul van bekötve a radiátor csöve. a termosztát zárt állásában csak a blokkban, hengerfejben ÉS fűtőradiátorban keringet.

Radiátor alatt az elöl levő radiátort értettem. De igyekszem akkor ezután hűtőnek nevezni. A fűtőradiátor jól van bekötve.

Link to comment
Megosztás:

Fentebb azt írta hogy az jó. Nyit-zár rendesen.

Kíváncsi vagyok amúgy hogy mi lesz a megoldás, mert én is hasonló problémával küszködök, azaz nagyon úgy tűnik hogy ezekben a hidegekben nemigen akarja elérni az üzemi hőmérsékletet a motorkám, akármennyit megyek vele (még ha 50km-t akkor se). Mondjuk ezt a következtetést a vízhőfokmérő mutatójának állása alapján vontam le, bár tudom hogy az nem pontos, de azért tartós haladás esetén illene legalább megközelítenie a skála közepét, nem? Mert nekem épphogy elhagyja a hideg mezőt, pedig nekem is el van takarva a hűtő, bár fűtésem az van.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem lesz itt semmi megoldás, ez egyszerűen ilyen. Blokk nincs beborítva mindenféle mostanában divatos műanyaggal, motortér alja szintén nyitott, motortér nem zsúfolt, a bejövő menetszél korlátlanul jut körbe a motoron és hűti azt. Erre még rájön a fűtés, az se kevés hőt von. Mondjuk megyek 90-el, mekkora teljesítmény kell ahhoz, 15 maximum 20 lóerő? Ez durván 14kW teljesítmény, nagyjából ennyi hőt kell elvezetni a motorról is. Fűtés szerintem simán elvisz 3-4kW-ot (meg lehet nézni, mit melegít egy 2kW-os kalorifer a kinti -5 fokban), a másik 10-et (ami inkább kevesebb) meg a motortérben kavargó hideg levegő simán elviszi. 75km-t mentem, ebben volt lakott terület 60-al és lakott területen kívül 90-100 között, és ha így letakart hűtővel nem akart túlmelegedni, akkor a motornak reálisan nincs szüksége több hűtésre, ez tény. Először én is azt hittem, hogy majd néhány kilóméter után megállok kivenni az egyik kartont, de aznap 150km-t mentem összesen kb. 0 fokban és a mutató nem ment feljebb, mint ahová a nyári 30 fokokban szokott, és közel sem jutott el oda, ahol már bekapcsol a ventilátor az elején.

Fűtés nekem is volt, amikor még nem volt semmi eltakarva, csak jóval hidegebbet fújt, mint így. Na meg így mintha kevesebbet is fogyasztana egy kicsivel, de lehet, hogy ezt csak beképzelem.

Link to comment
Megosztás:

Még arra is gondoltam, hogy esetleg valami okból kifolyólag gyárilag túl van méretezve a hűtő. Pl. az én C12NZ 45 lóerős Corsámon ugyanaz a hűtő van, mint a C16SEI 100 lóerősön, sztem azért ez is lehet az oka annak hogy nem melegszik kellőképpen...

Túl van méretezve, az biztos. Eleve muszáj arra méterezni, ami a motor csúcsteljesítménye, mert mivan ha huzamosabban meghajtod, mindezt esetleg utánfutóval terhelve, esetleg emelkedőn felfelé, vagyis nemis nagy sebességgel, hogy erős lenne a menetszél. Második szempont, hogy ha 40 fokban hajtod meg huzamosabban, akkor se melegedjen túl, tehát legalább 40, de inkább 50 fokos levegővel kell számolni. Harmadik szempont, hogy x méter tengerszint feletti magasságon is megcsinálhasd az említett mutatványt, mert ugye a levegő is ritkul felfelé menet, 1000-1500 méter magasság meg azért előfordulhat. Aztán nem gyártanak mindenféle motorhoz külön cuccot, hanem amiből lehet, abból egyformát tesznek. Akkor most képzeljük el azt a helyzetet, hogy a 40 fokban 120-al haladó, lakókocsit vontató autó hűtője van betéve a -10 fokban üresen, 90-el haladó autóba...

Link to comment
Megosztás:

ezért van bennük termosztát.

stat:stacioner: állandó

term: termikus: hő-vel kapcsolatos izé....

tudom, az jó, meg lett mondva.

két hónapos, 4000forintos termosztátot dobtam a kukába, mert áteresztett.

(Kojak is járt így)

a mostanival atomstabilan középen áll a mutató, fűt is, sose hűl vissza.

mindegy, fogjuk a hidegre.

a hűtők mérete bár egyforma, a belsejük, és a hőleadó képességük különbözik.

ha letakarod, és egy emelkedő utáni szélárnyékos előzésnél hirtelen megfőne, és a venti is csak a papírlapot szívja, talán csak egy hengerfejtömítést fúj el. szarabb esetben a hengerfejet-dugókat is eldobja a becsurgó víz.

kisblokkos termosztát 2400Ft.

vagy nézz egy kisebb hűtőt bele.

Link to comment
Megosztás:

Fentebb azt írta hogy az jó. Nyit-zár rendesen.

Kíváncsi vagyok amúgy hogy mi lesz a megoldás, mert én is hasonló problémával küszködök, azaz nagyon úgy tűnik hogy ezekben a hidegekben nemigen akarja elérni az üzemi hőmérsékletet a motorkám, akármennyit megyek vele (még ha 50km-t akkor se). Mondjuk ezt a következtetést a vízhőfokmérő mutatójának állása alapján vontam le, bár tudom hogy az nem pontos, de azért tartós haladás esetén illene legalább megközelítenie a skála közepét, nem? Mert nekem épphogy elhagyja a hideg mezőt, pedig nekem is el van takarva a hűtő, bár fűtésem az van.

Nyáron nekem is kb. jól működött. De azért, mert nyit és zár, még nem azt jelenti, hogy jó. Ki kell cserélni és kész. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Az elmúlt hónapokban vásároltam én is egy ilyen Fan 1,4-es csodát.

Tökéletesen ment, ám egyszer csak (ma reggel) gondolt egyet indításkor és elkezdett füstölni a műszerfal felől.

Vártam kicsit, próbáltam ismét indítani, de akkor már se kép, se hang.

Azóta nem próbáltam.

Arra gondoltam, hogy valami kábel kidörzsölődhetett a gyújtás körül, szerintetek mi lehet a baj?

Ma du. széttúrom, belenézek.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Mivan akkor ha az alapjárati szelep nem működik? Menet közben állandó sebességnél ez kihat a motor járására? Ma olyan volt, mintha csak három henger menne, de alapjárat sem volt. Ha állandó sebességgel akartam menni (sebességtől függetlenül), akkor rángatott, mintha megszűnne, majd újra lenne gyujtás fél-egy másodperces időközönként váltakozva. Gázadásra viszont normálisnak tűnt, csakhát akkor ugye gyorsul. Ha kihúztam a szivatót, akkor volt alapjárat, igaz kicsit magasabb fordulaton, szóval gyujtás talán rendben van. Beázhatott valami? Elég sokat mentem vizes úton, tócsákban, simán felcsapódhatott valahová a víz, generátorszíjon is hallatszott, hogy vizet kapott.

Szerk.: tárgytalan. Közben olvasgattam az "Így csináld" leírást, és megakadt a szemem egy olyan mondaton, hogy az alapjárat beállítása fontosabb mint hisszük, mert körülbelül a fordulatszám-tartomány közepéig befolyásolja az átmenetet. Megkerestem az alapjárat fúvókát, szerencsére nem nehéz hozzájutni, csak a levegőszűrőt kell levenni a közepén levő három csavarral. Ezután az elénk táruló kör alakú "látványból" ha a motorra hajolunk, akkor a hozzánk legközelebb eső szélénél a két fúvóka közül a baloldali az üresjárat fúvókája. Úgy tűnt, az alja be van dugulva, gondolom onnan kellett volna, hogy felszívja az üzemanyagot. Kifújtam, betettem, és azonnal rendben van az alapjárat. Majd holnap kipróbálom, hogy rángat-e még, de ha itt nem kapott üzemanyagot, levegőt viszont tudott szívni, akkor kis gázpedálállásnál elszegényedett a keverék, és nem tudott elégni, ezért tűnt úgy nekem, mintha kihagyna a gyújtás.

Link to comment
Megosztás:

A fűtéssel kapcsolatos segítséget köszönöm mindenkinek a probléma megoldódott.Az egész fűtőmotort kicseréltem a régibe elszakadt egy vezeték.

Van egy újabb problémám.Mikor visszaváltok 2-esbe,motorfék,akkor a fékpedál iszonyatosan felkeményedik,szinte meg sem lehet mozdítani.Ha kinyomom a kuplungot akkor normálisan működik.3-asban és attól felfelé már nem csinálja ezt,csak kettesbe motorfékezésnél.Valakinek valami ötlet?:S

Link to comment
Megosztás:

a fékpedál iszonyatosan felkeményedik,szinte meg sem lehet mozdítani.

Erősen vákuumgyanús :lol: nézd át a csöveket de a fékrásegítővel vagy a visszacsapó szeleppel is lehet valami.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Volna egy problémám,vettem egy Kadett 1.6D típusu autót a vezérmű szíj el volt szakítva.

Én szeretném megjavítani csak épp nem tudom hogy kell ,a vezérmű tengelyt,főtengelyt és

üzemanyag elosztó kerekét egymáshoz állítani.Ha valaki tudna rajzot vagy tanácsot adni

annak nagyon örülnék. A gépem adatai ;

motors sz. ;16D14347195 évjárat;1986

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy problémám,vettem egy Kadett 1.6D típusu autót a vezérmű szíj el volt szakítva.

Én szeretném megjavítani csak épp nem tudom hogy kell ,a vezérmű tengelyt,főtengelyt és

üzemanyag elosztó kerekét egymáshoz állítani.Ha valaki tudna rajzot vagy tanácsot adni

annak nagyon örülnék. A gépem adatai ;

motors sz. ;16D14347195 évjárat;1986

Előre is köszi!

Azért ez ennyire nem egyszerű. Inkább vidd szerelőhöz, vagy olyanhoz, aki már csinált ilyet. További komoly károkat okozhatsz a motorban, ha már nincs ebként is benne nagy kár, ha nem megfelelően csinálod meg. Néhány kép ezen nem fog segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez ennyire nem egyszerű. Inkább vidd szerelőhöz, vagy olyanhoz, aki már csinált ilyet. További komoly károkat okozhatsz a motorban, ha már nincs ebként is benne nagy kár, ha nem megfelelően csinálod meg. Néhány kép ezen nem fog segíteni.

Üdv!

A hengerfej fel lett újítva ,új tömítések az egész motort én szedtem szét,és én fogom összerakni,beindítani még nem fogom,

csak ha minden rendben! Ezért néznék utána a helyes beállításnak. Az a leg egyszerűb,szerelőhöz vinni.

Én magam akarom megcsinállni! Segitséget kértem,ha tudsz segíteni szivesen fogadom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A hengerfej fel lett újítva ,új tömítések az egész motort én szedtem szét,és én fogom összerakni,beindítani még nem fogom,

csak ha minden rendben! Ezért néznék utána a helyes beállításnak. Az a leg egyszerűb,szerelőhöz vinni.

Én magam akarom megcsinállni! Segitséget kértem,ha tudsz segíteni szivesen fogadom.

Képekkel sajnos nem tudok szolgálni. Viszont azt tudom, hogy az 1,6-os dizilen a lendkeréken van a főtengely jele. Leveszed a váltó takaró lemezét, és forgatva a tengelyt meglátod a lendkerékbe beütve, a váltó kuplung házán lesz alul egy furat, azzal szembe kell állítani. Az adagolóé a kerékbe beütve, a másik jel a tartón lesz egy kiöntés. A vezérmű tengelyen szintén van egy beütés, amit a tengelyház tetején levő kiöntéshez kell állítani. Feszíteni a vízpumpával tudod.

Link to comment
Megosztás:

Képekkel sajnos nem tudok szolgálni. Viszont azt tudom, hogy az 1,6-os dizilen a lendkeréken van a főtengely jele. Leveszed a váltó takaró lemezét, és forgatva a tengelyt meglátod a lendkerékbe beütve, a váltó kuplung házán lesz alul egy furat, azzal szembe kell állítani. Az adagolóé a kerékbe beütve, a másik jel a tartón lesz egy kiöntés. A vezérmű tengelyen szintén van egy beütés, amit a tengelyház tetején levő kiöntéshez kell állítani. Feszíteni a vízpumpával tudod.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy tegnap este indexelés közben 1.) Elment a kilóméteróra világítása 2.) A fényszóró belső kis világításjelzője megfordult, vagyis ha tompítottan van, akkor világít a kék kis lámpa. Ha viszont országútin van akkor pedig nem jelzi. 3.) A benzin óra csal olyan 8-10 litert. 4.) Ha kiveszem a kulcsot az autóból, és felkapcsolom a világítást, akkor jelez hogy országútin van, (pedig nem) közepes erősséggel világít az olaj, és töltés lámpa. És ez mind akkor jött elő amikor indexeltem. Mi a fene történhetett. :) :) :D :D :D Kérem segítségetek, és előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.