Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Ha úgyis cseréled a szélvédőt, a hővisszaverős fajtát nagyon tudom ajánlani! :)

Bár ha amúgy is fóliázod majd, akkor majdnem mindegy.

És az mennyivel drágább, milyen az? Mutass már egyet légy szíves :icon1: Amúgy a szélvédőt csak felül csíkban akarom fóliázni.

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti üvegeken rajta van a fényáteresztés mértéke. Ez a legtöbb esetben olyan 70-75% alapból, erre már nem nagyon lehet tenni a szabályozásnak megfelelő fóliát.

Így van, a gyári üveg önmagában eléri ezt a mértéket... :)

És az mennyivel drágább, milyen az? Mutass már egyet légy szíves :icon1: Amúgy a szélvédőt csak felül csíkban akarom fóliázni.

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188134-elso-szelvedo-opel-astra-h

Itt van a hővisszaverős, ezt kékesnek mondják!

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188133-elso-szelvedo-opel-astra-h

Ez pedig a sima, ún. zöld... :) 10-12ezer azért van közötte, de ez gyári minőségű Pilkington üveg...

Nem tudom, hogy pl. Nordglass-ból van-e hővisszaverős, gondolom az lényegesen olcsóbb, abból a sima szélvédő 13ezer körül megvan, szerintem én is olyanra cserélem az enyémet (nekem több kisebb kőfelverődés és igen erős karcosodás van, mivel az előző tulajdonos nem cserélte a megmerevedett, pattogós ablaktörlőket, viszont nem akar végigrepedni a szélvédő, nem kaptam több év alatt követ, ha pedig csak úgy kicseréltetem, tuti hogy féléven belül bereped egy kamion mögött) , nem hallottam még rosszat a Nordglassról... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én a múlt héten nyeltem be egy szélvédő cserét. A vihar egy törött kúp cserepet sodort a tetőről az autómra, beszakadt a szélvédő, benyomódott 3 helyen a tető, megnyomódott a jobb első ajtón az ablak díszléc, meghorzsolta az üveget. Pilkington lett betéve, sima, érzékelőktől mentes :icon1:, a helyi márkaképviselőnél. Szereléssel együtt 29600 Ft-t fizettem, és két óra sem volt az egész. A biztosító nem fizetett semmit, mert nincs cascom.

Így van, a gyári üveg önmagában eléri ezt a mértéket... :)

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188134-elso-szelvedo-opel-astra-h

Itt van a hővisszaverős, ezt kékesnek mondják!

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188133-elso-szelvedo-opel-astra-h

Ez pedig a sima, ún. zöld... :) 10-12ezer azért van közötte, de ez gyári minőségű Pilkington üveg...

Nem tudom, hogy pl. Nordglass-ból van-e hővisszaverős, gondolom az lényegesen olcsóbb, abból a sima szélvédő 13ezer körül megvan, szerintem én is olyanra cserélem az enyémet (nekem több kisebb kőfelverődés és igen erős karcosodás van, mivel az előző tulajdonos nem cserélte a megmerevedett, pattogós ablaktörlőket, viszont nem akar végigrepedni a szélvédő, nem kaptam több év alatt követ, ha pedig csak úgy kicseréltetem, tuti hogy féléven belül bereped egy kamion mögött) , nem hallottam még rosszat a Nordglassról... :)

Módosítva : Frankie64
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Itt van a hővisszaverős, ezt kékesnek mondják!

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188133-elso-szelvedo-opel-astra-h

Ez pedig a sima, ún. zöld... :) 10-12ezer azért van közötte, de ez gyári minőségű Pilkington üveg...

Nem tudom, hogy pl. Nordglass-ból van-e hővisszaverős, gondolom az lényegesen olcsóbb, abból a sima szélvédő 13ezer körül megvan, szerintem én is olyanra cserélem az enyémet (nekem több kisebb kőfelverődés és igen erős karcosodás van, mivel az előző tulajdonos nem cserélte a megmerevedett, pattogós ablaktörlőket, viszont nem akar végigrepedni a szélvédő, nem kaptam több év alatt követ, ha pedig csak úgy kicseréltetem, tuti hogy féléven belül bereped egy kamion mögött) , nem hallottam még rosszat a Nordglassról... :)

Én is pont innen linkelgettem tegnap Csaszi87-nek privátban, mert lejárt az 5 hozzászólásom.

És pont néztem, hogy az esőérzékelősnek milyen húzós ára van. Gyakorlatilag a duplájába kerül a nem esőérzékelőshöz képest: https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188136-elso-szelvedo-opel-astra-h Úgyhogy jó lesz a sajátomra vigyáznom! :)

Az enyém inkább olyan lilás színű, ha megfelelő szögben nézi az ember.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én a múlt héten nyeltem be egy szélvédő cserét. A vihar egy törött kúp cserepet sodort a tetőről az autómra, beszakadt a szélvédő, benyomódott 3 helyen a tető, megnyomódott a jobb első ajtón az ablak díszléc, meghorzsolta az üveget. Pilkington lett betéve, sima, érzékelőktől mentes :icon1:, a helyi márkaképviselőnél. Szereléssel együtt 29600 Ft-t fizettem, és két óra sem volt az egész. A biztosító nem fizetett semmit, mert nincs cascom.

Kár, hogy nem itt Pesten vannak, errefelé ahogy nézem szereléssel együtt nem jönnék ki 40ezer alatt Pilkingtonnal...

Én is pont innen linkelgettem tegnap Csaszi87-nek privátban, mert lejárt az 5 hozzászólásom.

És pont néztem, hogy az esőérzékelősnek milyen húzós ára van. Gyakorlatilag a duplájába kerül a nem esőérzékelőshöz képest: https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188136-elso-szelvedo-opel-astra-h Úgyhogy jó lesz a sajátomra vigyáznom! :)

Az enyém inkább olyan lilás színű, ha megfelelő szögben nézi az ember.

Tyű ennek van ám ára, azért vicces, hogy egyszer vásárlásnál valaki többet fizet az autóért az extrák miatt, de utána is kifizettetik, ha egy kicsi kialakításbeli különbség van egy hozzá tartozó alkatrészen ... :O

Elgondolkodtattál ezzel a hővédős üveggel, bár az Astrát kevesebbet használjuk, lehet elég rá a sima is, eddig is jó volt... :)

Link to comment
Megosztás:

Kár, hogy nem itt Pesten vannak, errefelé ahogy nézem szereléssel együtt nem jönnék ki 40ezer alatt Pilkingtonnal...

Tyű ennek van ám ára, azért vicces, hogy egyszer vásárlásnál valaki többet fizet az autóért az extrák miatt, de utána is kifizettetik, ha egy kicsi kialakításbeli különbség van egy hozzá tartozó alkatrészen ... :o

Elgondolkodtattál ezzel a hővédős üveggel, bár az Astrát kevesebbet használjuk, lehet elég rá a sima is, eddig is jó volt... :)

Szia!

Itt próbáltad? http://www.pilkingtonagr.hu/

Pesten is szervizük. Szerintem hasonló áron dolgozhatnak, bár mivel nem biztosítós volt a csere, ezért mint magánszemély kaptam 6000 Ft kedvezményt. Próbáld meg személyesen valamelyik oldalon feltüntetett szervizben.A fiam autóalkatrészekkel foglalkozó cégnél van, de a jelentős kedvezményével is drágább lett volna az üveg, mint náluk szereléssel együtt.

Üdv!

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Itt próbáltad? http://www.pilkingtonagr.hu/

Pesten is szervizük. Szerintem hasonló áron dolgozhatnak, bár mivel nem biztosítós volt a csere, ezért mint magánszemély kaptam 6000 Ft kedvezményt. Próbáld meg személyesen valamelyik oldalon feltüntetett szervizben.A fiam autóalkatrészekkel foglalkozó cégnél van, de a jelentős kedvezményével is drágább lett volna az üveg, mint náluk szereléssel együtt.

Üdv!

Köszönöm szépen, szerintem nyáron aktuális lesz, én is biztosító nélkül, mint magánszemély fogom intézni a dolgot, akkor remélem nekem is kijön így... Persze jó lenne a Nordglass is, de párezer forint különbséget nekem megérhet a gyári beszállító ebben az esetben :)!

Link to comment
Megosztás:

Így van, a gyári üveg önmagában eléri ezt a mértéket... :)

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188134-elso-szelvedo-opel-astra-h

Itt van a hővisszaverős, ezt kékesnek mondják!

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/188133-elso-szelvedo-opel-astra-h

Ez pedig a sima, ún. zöld... :) 10-12ezer azért van közötte, de ez gyári minőségű Pilkington üveg...

Nem tudom, hogy pl. Nordglass-ból van-e hővisszaverős, gondolom az lényegesen olcsóbb, abból a sima szélvédő 13ezer körül megvan, szerintem én is olyanra cserélem az enyémet (nekem több kisebb kőfelverődés és igen erős karcosodás van, mivel az előző tulajdonos nem cserélte a megmerevedett, pattogós ablaktörlőket, viszont nem akar végigrepedni a szélvédő, nem kaptam több év alatt követ, ha pedig csak úgy kicseréltetem, tuti hogy féléven belül bereped egy kamion mögött) , nem hallottam még rosszat a Nordglassról... :)

Pontosan, Cserenkov kollégával épp tegnap privibe tárgyaltuk ki ezt, de azért köszi :smartass: :icon1:

Hát a hővédősnek elég húzós ára van, szinte a duplája. Utángyártottban nem tudtok esetleg olcsóbban? Vagy használtban? Lehet le kell tennem róla sajnos...

(Egyébként most olvastam el Cserenkov autójának a felszereltségét és csak lestem... Nálam van ABS, első ablakok elektromosak, van 6 légzsák meg szervó kormány és kifújt :blink: :D Klíma sincs, a rádiót meg a hangszórókat is már én tettem bele, más meg nincs is. )

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, szerintem nyáron aktuális lesz, én is biztosító nélkül, mint magánszemély fogom intézni a dolgot, akkor remélem nekem is kijön így... Persze jó lenne a Nordglass is, de párezer forint különbséget nekem megérhet a gyári beszállító ebben az esetben :)!

Tavaly már néztem ezt az üveg kérdést. A nordglass valamivel vékonyabb mint a pilkington. Tavaly 23 és felet mondott beszerelve a nordglass üvegre a srác, 27 lett volna a pilkington. Akkor nem csináltattam meg, mert sajnáltam rá a pénzt, de most nem volt más választásom. Az enyém is tele volt apró karcokkal, törte a fényt, esőben fátyolos maradt. Lemenő nappal szemben nem lehetett rendesen látni. Most, ha tiszta, olyan mintha nem lenne előttem semmi.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly már néztem ezt az üveg kérdést. A nordglass valamivel vékonyabb mint a pilkington. Tavaly 23 és felet mondott beszerelve a nordglass üvegre a srác, 27 lett volna a pilkington. Akkor nem csináltattam meg, mert sajnáltam rá a pénzt, de most nem volt más választásom. Az enyém is tele volt apró karcokkal, törte a fényt, esőben fátyolos maradt. Lemenő nappal szemben nem lehetett rendesen látni. Most, ha tiszta, olyan mintha nem lenne előttem semmi.

Detto! :D

"Akkor nem csináltattam meg, mert sajnáltam rá a pénzt, de most nem volt más választásom."

Ugyanúgy gondolkodunk ez ügyben, mi a helyzet ha kicseréltetem, és másnak kapok egy követ, majd fogom a fejemet? :D

"Az enyém is tele volt apró karcokkal, törte a fényt, esőben fátyolos maradt. Lemenő nappal szemben nem lehetett rendesen látni. Most, ha tiszta, olyan mintha nem lenne előttem semmi."

Így, hogy újabb autóm lett, borzalmasan rossz átülni emiatt, nagyon zavar... Évekig jártam ezzel a "szar" szélvédővel, ugye a jobb oldali pont a vezető látóterének kellős közepén fordul...

Link to comment
Megosztás:

(Egyébként most olvastam el Cserenkov autójának a felszereltségét és csak lestem... Nálam van ABS, első ablakok elektromosak, van 6 légzsák meg szervó kormány és kifújt :blink: :D Klíma sincs, a rádiót meg a hangszórókat is már én tettem bele, más meg nincs is. )

:D

Lassan elkezdtem képeket, videókat is feltöltögetni a felsorolt dolgokhoz.

A tiéd mikori? Talán valami korai verzió? Azon én is meglepődtem, hogy nincs benne klíma, mikor írtad privátban.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly már néztem ezt az üveg kérdést. A nordglass valamivel vékonyabb mint a pilkington. Tavaly 23 és felet mondott beszerelve a nordglass üvegre a srác, 27 lett volna a pilkington. Akkor nem csináltattam meg, mert sajnáltam rá a pénzt, de most nem volt más választásom. Az enyém is tele volt apró karcokkal, törte a fényt, esőben fátyolos maradt. Lemenő nappal szemben nem lehetett rendesen látni. Most, ha tiszta, olyan mintha nem lenne előttem semmi.

Casco nincs?azzal akár nulla is lehet a költség,vagy marad a 10 ,20,% önrész

Nekem szakszervíz intézte a cserét pár éve igaz volt is 100000 a teljes összeg.pedig nem esőérzékelős.

Link to comment
Megosztás:

Casco nincs?azzal akár nulla is lehet a költség,vagy marad a 10 ,20,% önrész

Nekem szakszervíz intézte a cserét pár éve igaz volt is 100000 a teljes összeg.pedig nem esőérzékelős.

9-ik évében van, amióta bekerült az országba márkaszervizt csak az utcáról látott :D Ha összejön valami megoldom. A biztosítónak csak azt fizetem amit muszáj. Ha újonnan vennék egyszer egyet, arra lenne úgy 5 éves korig. Onnantól nagyon magas az avultatás.

Link to comment
Megosztás:

:D

Lassan elkezdtem képeket, videókat is feltöltögetni a felsorolt dolgokhoz.

A tiéd mikori? Talán valami korai verzió? Azon én is meglepődtem, hogy nincs benne klíma, mikor írtad privátban.

Nem olyan korai, 2007-es gyártás, de 2008ban lett forgalomba helyezve. Már a hátsó lámpája is teljesen átlátszó, nem olyan matt fehéres mint a régebbieknél.

Pár éve Jászberényben érdeklődtem meg az Opel szalonban, hogy mennyi lenne bele a klíma. A csávókám nem hitte el, hogy nincs benne és ki is jött a parkolóba, hogy megnézze :D

Link to comment
Megosztás:

Más dolog!

Van köztetek olyan akinek spoilerek vannak feltéve az autóra? Akár tető, küszöb, vagy lökhárítő toldatok stb. Ha igen akkor az színre is van fújatva, milyen tartós lehet az? Gondolom függ a spoiler anyagától is. Mármint, hogy nem pereg le róla a festék, annak a tartósságára gondolok..

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Más dolog!

Van köztetek olyan akinek spoilerek vannak feltéve az autóra? Akár tető, küszöb, vagy lökhárítő toldatok stb. Ha igen akkor az színre is van fújatva, milyen tartós lehet az? Gondolom függ a spoiler anyagától is. Mármint, hogy nem pereg le róla a festék, annak a tartósságára gondolok..

Már korábban gondoltam rá, de aztán letettem róla, mert így is néha lekoppan az első lökhárítón lévő koptató. Ennek nem árt, de a toldatnak valószínű nem lenne az ilyen egészséges. :)

Ha színre fújod, eleve színre fújható alapozottat érdemes venni. Akkor nem pereg le. A lökhárító meg különböző díszcsíkok is műanyagból vannak és mégsem pereg le róla a fényezés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már korábban gondoltam rá, de aztán letettem róla, mert így is néha lekoppan az első lökhárítón lévő koptató. Ennek nem árt, de a toldatnak valószínű nem lenne az ilyen egészséges. :)

Ha színre fújod, eleve színre fújható alapozottat érdemes venni. Akkor nem pereg le. A lökhárító meg különböző díszcsíkok is műanyagból vannak és mégsem pereg le róla a fényezés.

Van egy ismerősöm, autófényezéssel foglalkozik és vele akarom csináltatni. Ilyen finom munkát már egyedül nem merek bevállalni és nem is értek hozzá. Vasárnap beszélek vele erről konkrétabban, de már mondta, hogy ez kiszámíthatatlan mivel nem gyári a cucc, ezért előfordulhat, hogy idővel megrepedezik vagy akár le is pereghet ezekről a festék :icon11:

Azt se tudom milyen anyagból vannak ezek, meg hogy milyet érdemes venni?

Ültetve van az autód, hogy lekoppan? Nekem előtte Cliom volt, az sokkal alacsonyabb autó volt ehhez képest. Nekem a földtől van vagy 20cm a koptatóig, még pontosan nem mértem, de egyáltalán nem alacsony autó szerintem. Meg ha lökhárító toldatot veszel az már a koptató fölött rámegy a lökösre, szóval szerintem kb 5cm-vel lesz alacsonyabb csak az autó tőle, de nem akarok hülyeséget mondani, képeken nézegettem én is. Magyarul még a koptató vastagságát le lehet vonni a toldat vastagságából.

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Más dolog!

Van köztetek olyan akinek spoilerek vannak feltéve az autóra? Akár tető, küszöb, vagy lökhárítő toldatok stb. Ha igen akkor az színre is van fújatva, milyen tartós lehet az? Gondolom függ a spoiler anyagától is. Mármint, hogy nem pereg le róla a festék, annak a tartósságára gondolok..

Nekem van rajta gyári spoiler hátul és elöl is a koptató színre van fújva!

Ezekről nem pattog le semmi.

Nekem viszont ültetve van az autó a kerék és a kaszni közé nem nagyon fér be az ujjad :) Állítható magasságú KW futómű van alatta.

Az eleje is nagyon alacsony, ezért csak tolatva parkolok :D

Fekvőrendőrnél vagy nagyobb úthibáknál viszont vigyázni kell nehogy leérjen. Nem valami komfortos, de szinte csak autópályán megyek vele.

Ezeket leszámítva sokkal jobb lett az autó kezelhetősége.

Link to comment
Megosztás:

Ültetve van az autód, hogy lekoppan? Nekem előtte Cliom volt, az sokkal alacsonyabb autó volt ehhez képest. Nekem a földtől van vagy 20cm a koptatóig, még pontosan nem mértem, de egyáltalán nem alacsony autó szerintem. Meg ha lökhárító toldatot veszel az már a koptató fölött rámegy a lökösre, szóval szerintem kb 5cm-vel lesz alacsonyabb csak az autó tőle, de nem akarok hülyeséget mondani, képeken nézegettem én is. Magyarul még a koptató vastagságát le lehet vonni a toldat vastagságából.

Persze, azt vágom, hogy a koptató helyére jön a toldat. :)

Nem, nincs ültetve. De szerintem ezzel a sport futóművel kicsit lejjebb van az alja, a normál futóműhöz képest. Nem sokkal, csak talán egy-két centivel. Legalábbis, ha a céges Astrák mellé parkolok, vagy a kollégám 1.4-es kombija mellé, akkor látszik igazán, hogy az enyém alacsonyabb mindegyiknél. Nem csak a hátulja tűnik úgy a más kialakítás miatt, az eleje is alacsonyabb az enyémnek.

Van nekem is bőven hely a koptató alatt. Utcán nem koppan le. Hanem ahogy otthon tolatok ki a garázsból. Ahol az utcára állok ki, a járdaszegély le van csapva autókiállónak. Nem is túl magas a szegély, talán 10-12 centi, annál nem több. De ha nem lépésben gurulok ki, hanem egy kis lendülettel jövök, ahogy a kerék leér a lecsapott részen, de a lökhárító eleje még a járda fölött van, ha a lendülettől csak egy egész kicsit berugózik az autó, már le is koppant a koptató.

Ha a toldat nem jön sokkal lejjebb, akkor óvatosan azzal is ki/be tudok állni, de mi van ha csak egyszer elbambulok? Ezért is gondoltam, hogy nem olyan fontos ez nekem.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Hát én évente csak 1-2x pályázok, így nekem az ültetés eleve kilőve az ilyen "jó" magyar utakon :icon1: Meg ha veszek lökhárító toldatokat majd esetleg akkor nem hátrány ha nincs ültetve, annyival is magasabb.

Na ma délután rá próbáltuk a tető spoilert a kocsira, hát nem áll jól rajta, el van vetemedve, vagy nem is volt jó soha. Nem simul rá a kasztnira...

Úgy, hogy most szívom a fogam, remélem becserélik vmi normálisra ahonnan vettem. Még a blokk meg a számla is megvan szerencsére. Csak ha be is cserélik plusz posta meg minden, azért csak idegesít...

Meg ha kicserélik másikra is lutri hogy az már tökéletes lesz-e vagy sem. Ti mit tennétek?

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Hát én évente csak 1-2x pályázok, így nekem az ültetés eleve kilőve az ilyen "jó" magyar utakon :icon1: Meg ha veszek lökhárító toldatokat majd esetleg akkor nem hátrány ha nincs ültetve, annyival is magasabb.

Na ma délután rá próbáltuk a tető spoilert a kocsira, hát nem áll jól rajta, el van vetemedve, vagy nem is volt jó soha. Nem simul rá a kasztnira...

Úgy, hogy most szívom a fogam, remélem becserélik vmi normálisra ahonnan vettem. Még a blokk meg a számla is megvan szerencsére. Csak ha be is cserélik plusz posta meg minden, azért csak idegesít...

Meg ha kicserélik másikra is lutri hogy az már tökéletes lesz-e vagy sem. Ti mit tennétek?

Én csak gyárit tennék rá. Ezek a "házilag" üvegszálas gyártott spoilerek sok esetben ilyenek.

Egyszer vettem a Vectrámra szemöldököt. Na, az mindenhová passzolt, csak a lámpabúrára nem. Erre közölték velem, hogy persze, mert otthon még nekem kellett volna csiszolgatni, reszelgetni, hogy pontosan passzoljon, annak ellenére, hogy direkt a Vetrához gyártották, ráadásul nem is voltak egyformák.

Tudom, hogy egy gyári meg horror árban van, de legalább méretpontos.

Link to comment
Megosztás:

Az oldal ablakokon fel van tüntetve.Kétféle biztos van, mert én egy kis hátsó háromszöget cseréltem tavaly, és sötétebb mint a másik.

Az első ablakokon van feltüntetve, úgy, hogy min. 70%. Véleményem szerint ez egy figyelmeztetés, hogy sötétítés esetén ennyinek kell maradnia a fényáteresztő-képességnek. Nálam a többi ablakon nincs ilyen, azok gyárilag sötétítettek, azokat a legerősebb fóliával is lehúzhatnám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.