Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Sziasztok!

2007-es H Astra GTC-m van, és a szerelőm azt mondta, hogy ebben a típusban nincs benzin szűrő.

Létezik ilyen?

Tudtommal így van, illetve persze van, de hagyományos, könnyedén cserélhető szűrő az nincs. Úgy tudom, csak az van, ami a tankban van.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Lenne pár kérdés:

- A melegindítási dúsítás milyen hőfoktartományban érvényesül?

- A növelt dúsítás meddig és milyen hőfoktartományban megy?

Tegnap volt olyan gondom, hogy meleg mocinál nem indult be normálisan csak alig forgott gázadásra leállt, bekajált és csak padlógázzal volt hajlandó beindulni. :D

Tuti nem volt rajtafelejtve noti előtte leállításnál vagy akkor indításnál? Néha még velem is megesik, pedig figyelek rá :D

Melegindítási eljárás pontos értékét nem tudnám most megmondani, de 40-50 fok környéke, ahonnan tisztán az van.

2007-es H Astra GTC-m van, és a szerelőm azt mondta, hogy ebben a típusban nincs benzin szűrő.

Létezik ilyen?

De van. Csak a tankban. Ott van a szokásos nyomóági papírszűrő betét, ami régebbi típusokban tankon kívül szokott lenni.

Viszont pár éves autóknál nem kell még azt cserélni.

Link to comment
Megosztás:

kukk, beköszöntem.... :)

( 3800 km alatt 44.700 Ft-nyi üzemanyagpénzt spóroltam meg az LPG-vel. Ti is tudtok ilyet??? :D :D )

ezt muszáJ volt beírnom ide......

Na jah!

Pl nekem jól mutat a szintjelzőm, nem szaggat benzinen,,nincs gyújtásproblémám és van benne erő. B)

Link to comment
Megosztás:

ááá, ez nem fillérbaszóság...

bár most megint indul egy kis szócsata, de nembaj :D

április elseje óta majdnem 6.000 km-t mentem a zafirával, amit ha átlagban számolok akkor:

gázzal 9 liter X 202 Ft = 109.800 Ft

benzinnel: 8 X ( azt se tudom mennyi a benzin, monnyuk legyen átlagban 375 ) = 180.000 Ft

etanollal: (8 + 30%)10,4 X 285 = 177.850 Ft

tudom, tudom, de a környezetvédelem......

(átlagárakat próbáltam alapulvenni... mivel a gázáron kívül semmi mást nem tudok, így elég nehéz pontos számitásokat végezni...)

no, ennyit a fillérbaszóságról, ezt a pénzt én is alkoholra költöm, csak annyi a különbség, hogy ezt én iszom meg :D

Link to comment
Megosztás:

ááá, ez nem fillérbaszóság...

bár most megint indul egy kis szócsata, de nembaj :D

április elseje óta majdnem 6.000 km-t mentem a zafirával, amit ha átlagban számolok akkor:

gázzal 9 liter X 202 Ft = 109.800 Ft

benzinnel: 8 X ( azt se tudom mennyi a benzin, monnyuk legyen átlagban 375 ) = 180.000 Ft

etanollal: (8 + 30%)10,4 X 285 = 177.850 Ft

tudom, tudom, de a környezetvédelem......

(átlagárakat próbáltam alapulvenni... mivel a gázáron kívül semmi mást nem tudok, így elég nehéz pontos számitásokat végezni...)

no, ennyit a fillérbaszóságról, ezt a pénzt én is alkoholra költöm, csak annyi a különbség, hogy ezt én iszom meg :D

Számoljuk bele a gázrendszer karbantartását is, és a plusz vizsgadíjakat...

Nem kell flamelni, őrülj neki, hogy olcsón jársz, én meg élvezkedem a plussz erőn. :)

Link to comment
Megosztás:

Számoljuk bele a gázrendszer karbantartását is, és a plusz vizsgadíjakat...

Nem kell flamelni, őrülj neki, hogy olcsón jársz, én meg élvezkedem a plussz erőn. B)

a gázrendszer karbantartása 30.000 km nél esedékes kb 12.000 Ft a plusz müszaki vizsga az plusz 5.800 FT gázbiztonsági szemle 22 hónap mulva lesz esedékes :D :D

ez nem jött be :)

Link to comment
Megosztás:

a gázrendszer karbantartása 30.000 km nél esedékes kb 12.000 Ft a plusz müszaki vizsga az plusz 5.800 FT gázbiztonsági szemle 22 hónap mulva lesz esedékes :D :)

ez nem jött be B)

Itt nem erről van szó...szerintem beleszámolandó,ha tényleg költség oldalról nézzük... :D

Link to comment
Megosztás:

ááá, ez nem fillérbaszóság...

bár most megint indul egy kis szócsata, de nembaj :D

április elseje óta majdnem 6.000 km-t mentem a zafirával, amit ha átlagban számolok akkor:

gázzal 9 liter X 202 Ft = 109.800 Ft

benzinnel: 8 X ( azt se tudom mennyi a benzin, monnyuk legyen átlagban 375 ) = 180.000 Ft

etanollal: (8 + 30%)10,4 X 285 = 177.850 Ft

tudom, tudom, de a környezetvédelem......

(átlagárakat próbáltam alapulvenni... mivel a gázáron kívül semmi mást nem tudok, így elég nehéz pontos számitásokat végezni...)

no, ennyit a fillérbaszóságról, ezt a pénzt én is alkoholra költöm, csak annyi a különbség, hogy ezt én iszom meg :)

LOL, azért ez vicces. Etanolra számolsz +30 %-ot... Milyen Zafira is ez?

Maradjunk annyiban, hogy ha beszerelési költségeket nézzük, akkor még mindig hajrá etanol. Ja, és ha eladom a kocsit, ezt átteszem, míg a gázt nem :D

De jó gázos autókázást. Mi maradunk a kukoricánál :D Viccesebb is a csutkát betolni a töltőnyíláson B)

Link to comment
Megosztás:

április elseje óta majdnem 6.000 km-t mentem a zafirával, amit ha átlagban számolok akkor:

gázzal 9 liter X 202 Ft = 109.800 Ft

benzinnel: 8 X ( azt se tudom mennyi a benzin, monnyuk legyen átlagban 375 ) = 180.000 Ft

etanollal: (8 + 30%)10,4 X 285 = 177.850 Ft

Na, hogy kicsit védjem a mundért... :)

Ha 8l-es benzines fogyasztás van az autónál, akkor a 9-es gázos az igencsak szegény üzemet feltételez, ami a motorélettartamra elég káros hatással van, főleg LPG-nél, ami amúgy is

magasabb hőmérsékleten ég. persze ezt majd a következő gazdi fogja fizetni, tudom... :D (azt azért illik tudni, hogy az LPG és az E85 térfogatarányú energiatartalom szerinti túlfogyasztása kb azonos)

Nem számoltad az autó LPG melletti benzinfogyasztását. Persze ha itt is hamar átkapcsolásra van beprogramozva a szett, megint csak a motornak rossz, de ez már megint nem a Te zsebed fogja húzni jó esetben,

majd a következő gazdi szívja :D

E85-nél ez az autó kb 25%-os vegyes túlfogyasztást mutatna. E85-öt én itt bármerre elindulva tudok 273-280 közti árban tankolni. Gázt viszont nem láttam már nagyon rég 212 alatt, pl a legközelebbi

kúton 230. Persze mindenki el tudja dönteni, az ő útjába a legolcsóbb LPG kút esik-e, vagy tud olcsón E85-öt tankolni.

Ha a két hete hétvégén elszenvedett defektemet nézem, akkor az éves LPG megtakarításom elfizettem volna trélerre. Ugyanis a gumi kiszakadt, defektjavítóval kitörölhettem volna... pótkeréktartály rulez B)

No meg aztán jó dolog az, ha nem vagyok kitiltva a mélygarázsokból, meg a parkolóházakból.

Fentieket figyelembe véve azért máshogy alakulnának azok a számok... bár azt elismerem, most éppen nem túl fényes a benzin-E85 árkülönbség... de remélhetőleg a benzinárhullámzást idővel jobban

követi, és visszaáll nemsokára a 35%-os rend.

Link to comment
Megosztás:

Főleg a nagyfaluban....

Azért megjegyezném még azt is, hogy ne 6000km alatt nézzük azt, hogy műszakilag milyen hibákat hoz majd elő az LPG...

Így van. Nekem lassan 40e Km óta bent van az etanol, semmi, de semmi baja nincs. Gabiéban meg már több km van.

Link to comment
Megosztás:

...és mi Udival már több mint 2éve nyomjuk zőcséglével. :D

Eddig ami gondjai voltak a kocsimnak, azt nem a szesz okozta. Értem itt a vezérlés-elmászásra, lengéscsillapító hibára, rozsdásodásra... :)

Pedig 2009. augusztus óta nem kapott tisztán benzint az ártatlan... :D

Nekem elég az a 4 HUF kilométerenkénti spórolás. :D

Ui.: A gáz a tűzhelybe meg a kazánba való! B)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.