Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Korom talán nincs az üzemanyag rendszerben ( legalábbis jó esetben :D ) de minden más takony előfordulhat, szóval a pót szűrő beszerzése javallott. :D

Gabi, megnéztem a sportverdát egyébként. Hogy lesz az OPCből 350LE csak az elektronika beszerelésével? ^_^

Értem! Szval akkor amig nincs meg a pót szürö addig ne is merjek E85öt tankolni? :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Gabi, megnéztem a sportverdát egyébként. Hogy lesz az OPCből 350LE csak az elektronika beszerelésével? ^_^

Gyárilag 325LE.

Szívó motornál 6% teljesítménynövekményt mértünk, turbósnál ez jóval több mindenképpen. Van ahol háromszorosát is

mérték ennek a motorvezérlő átprogramozásával (ott annyival több a lehetőség, hogy a gyújtást is utána lehet vinni).

Link to comment
Megosztás:

Színes, szélesvásznú lambdaszondákhoz idomítás?

Jó hírem van ezügyben is... bosch és ntk 5-6 vezetékes szélessávú szondára úgy néz ki, megvan a megoldás.

Ha jól emlékszem, neked is ilyen van a splash-ben ^_^

A japán denso 4 vezetékes szélessávúak még kicsit váratnak magukra, de nemsokára talán azok is beállnak

a kompatibilitási sorba.

További újdonság még, hogy aki nem bízik az automata rendszerben, vagy nincs lambdaszonda a motoron,

opcióként rendelhető lesz kézi kapcsoló is, mellyel a kikapcsolt (nullás) mód és az aktuális beállított mód (pl

1-es automata vagy 7-es fix dúsítású) között lehet választani.

Link to comment
Megosztás:

Gabi mikor jársz erre felé? Nekem az a szoftver van az átalakítóban, ahol bejött az új kezelőfelület ( nem tudom szám szerint hogy az melyik ), de gondolom ennél már van újabb is. Ha ráérnél esetleg 5percre és frissítenéd megköszönném, jah és még a nyereményemet sem vettem át. ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Gabi mikor jársz erre felé? Nekem az a szoftver van az átalakítóban, ahol bejött az új kezelőfelület ( nem tudom szám szerint hogy az melyik ), de gondolom ennél már van újabb is. Ha ráérnél esetleg 5percre és frissítenéd megköszönném, jah és még a nyereményemet sem vettem át. :D :D

Hétvégén valamikor járok arra... csörgess meg pénteken, és megbeszéljük :D

Azóta amúgy csak ez az egy új verzió van, ami most jelent meg. Lámpát viszem ^_^

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Meddig lesz még jövedéki-adó kedvezmény a Bioethanolra?

Mert az előállítási költsége kb. duplája a kőolaj párlatokénak.

Értsd. kb.180Ft/liter áron jön a gyárból.Ha ugyanolyan mértékben lenne adóztatva akkor full. életképtelen lenne az egész!

Fater 2.0DOHC Sierráját felesbe tankoltuk vele.3000ig több volt a nyomaték, felette megdöglött.Viszont 7liter átlagból lett 10liter ^_^

Az "eco" módnál szerintem ha ugyanúgy gyök2-vel mész akkor benzinből is jelentős spórolás érhető el :D

Hát igen, a régi szép időkben a hiteles immobilizer beszerelés volt a biznisz :D

Link to comment
Megosztás:

Meddig lesz még jövedéki-adó kedvezmény a Bioethanolra?

Mert az előállítási költsége kb. duplája a kőolaj párlatokénak.

Értsd. kb.180Ft/liter áron jön a gyárból.Ha ugyanolyan mértékben lenne adóztatva akkor full. életképtelen lenne az egész!

Fater 2.0DOHC Sierráját felesbe tankoltuk vele.3000ig több volt a nyomaték, felette megdöglött.Viszont 7liter átlagból lett 10liter ^_^

Az "eco" módnál szerintem ha ugyanúgy gyök2-vel mész akkor benzinből is jelentős spórolás érhető el :D

Hát igen, a régi szép időkben a hiteles immobilizer beszerelés volt a biznisz :D

2014 végéig biztosan marad a kedvezmény, de valószínű utána is még (úniós megújuló energiák támogatása 2020-ig).

Aztán majd jó sokára ha már nem marad, akkor is sávosan kerül rá, és addigra már a benzin sem ennyi lesz... ugyanis

az erősen fogyóeszköz, már most is erősen keresleti a piaca, és egyre nehezebben kitermelhető a kőolaj. A mostani "olcsó"

benzin sem lesz sokáig így, télre megint eléri a 350-et bőven...

Felesben sosem lesz rentábilis az etanol, de azért számomra elég hihetetlen az a 7-es benzines átlag egy ilyen autótól...

100%-ban használva, normálisan átalakítva az átlag túlfogyasztás 25%-ra várható.

Eco mód hasonló vezetési stílus mellett is hasznos, mert nem mindig padlóig van a gázpedál, és ha sebességtartás van,

máris lehet vele kicsit spórolni.

Kérdés maradt még? :D

Link to comment
Megosztás:

2014 végéig biztosan marad a kedvezmény, de valószínű utána is még (úniós megújuló energiák támogatása 2020-ig).

Aztán majd jó sokára ha már nem marad, akkor is sávosan kerül rá, és addigra már a benzin sem ennyi lesz... ugyanis

az erősen fogyóeszköz, már most is erősen keresleti a piaca, és egyre nehezebben kitermelhető a kőolaj. A mostani "olcsó"

benzin sem lesz sokáig így, télre megint eléri a 350-et bőven...

Felesben sosem lesz rentábilis az etanol, de azért számomra elég hihetetlen az a 7-es benzines átlag egy ilyen autótól...

100%-ban használva, normálisan átalakítva az átlag túlfogyasztás 25%-ra várható.

Eco mód hasonló vezetési stílus mellett is hasznos, mert nem mindig padlóig van a gázpedál, és ha sebességtartás van,

máris lehet vele kicsit spórolni.

Kérdés maradt még? ^_^

Mikor lesznek hidrogénkútak ? :D

Link to comment
Megosztás:

Aztán majd jó sokára ha már nem marad, akkor is sávosan kerül rá, és addigra már a benzin sem ennyi lesz... ugyanis

az erősen fogyóeszköz, már most is erősen keresleti a piaca, és egyre nehezebben kitermelhető a kőolaj. A mostani "olcsó"

benzin sem lesz sokáig így, télre megint eléri a 350-et bőven...

Kérdés maradt még? ^_^

Ja.

Idézet 1970-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Idézet 2000-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Idézet 2010-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Link to comment
Megosztás:

Gabi!

Meglett a hiba.

Az ECU C7 és C9-es lába nem volt testen,a motor felöli kábelköteg le volt szakadva a testről és így az ECU fals adatokat mért a lambda körön,ez okozta a lambda hibát.

Viszont lenne egy kérdésem!

Az ECO lámpát hogyan is tudom pontosan beépíteni?

Kell hozzá egy áramkör még vagy elég egy szál LED,előtéttel?

Link to comment
Megosztás:

Mikor lesznek hidrogénkútak ? :D

Ahogy a dolgok mai állása van, ez a témakör elég deficites, szóval nem mostanában.

Miért nem borostás Tarzan sohasem? ^_^ :D

Viccet félretéve, azt olvastam, hogy az őszi ülésszakon előkerül az alternatív üzemanyagok kérdése.

Szerintem Jane nem hagyja ezt neki, szigorú élet van az állandó pár mellett :D

Jaja, máris lázasan készülök az átalakító minősíttetésére... sajnos a magyar bürökrácia az egekbe ér,

szóval még van pár buktató előttem ;)

Idézet 1970-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Idézet 2000-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Idézet 2010-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Szerintem élvezd ki a déli gyümölcsök és az idegenforgalom lehetőségeit, amíg még megteheted, mert 2020-ban már

csak nosztalgia lesz a kisember számára az utazás és az export cikk... de erre térjünk vissza 10 év múlva :D

Link to comment
Megosztás:

Az ECO lámpát hogyan is tudom pontosan beépíteni?

Kell hozzá egy áramkör még vagy elég egy szál LED,előtéttel?

Abban van egy elektronika, simán LED-et ne köss rá, mert nem bírja a terhelést az átalakító a lila kábelen.

Az ECO visszajelző 3 vezetékes, szín szerint rá tudod kötni az átalakító kábelkötegére (táp, test, jel).

Link to comment
Megosztás:

Szerintem élvezd ki a déli gyümölcsök és az idegenforgalom lehetőségeit, amíg még megteheted, mert 2020-ban már

csak nosztalgia lesz a kisember számára az utazás és az export cikk... de erre térjünk vissza 10 év múlva :D

Ebben az a fura, hogy 8 évesen is ugyanezt olvastam a "Minden napra egy kérdés"-ben ^_^ És az nem tegnap volt :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ja.

Idézet 1970-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Idézet 2000-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Idézet 2010-ből: A kőolajkészletek még 30évre elegendőek!

Azért tétlezzük fel azt a nem elképzelhetetlen lehetőséget, hogy ilyen-olyan mezőket találtak 1970 óta.

Tán ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ebben az a fura, hogy 8 évesen is ugyanezt olvastam a "Minden napra egy kérdés"-ben :D És az nem tegnap volt :D :D

Csak abban az időben még magától bugyogott az olaj a texasi mezőkön, most meg már 6000km mélyen fúrják az óceán feneket érte ;)

Vannak ezek a "hatalmas olajmezőket találtak, többmillió hordó készlettel" típusú hírek, aminek ha utánaszámol az ember, jelen napi

felhasználás mellett 30-40 napra elég a világnak az a teljes mező ^_^

Mivel a világ legnagyobb üzlete most a kőolaj, kicsit nehezebb éles képet kapni a valós helyzetről, de azért nem lehetetlen :D

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.