Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Ha leszeded a hunflex hátsó burkolatát, akkor a kábelköteghez közelebbi potin kell tekergetned, ami alapállapotban 0-n van, kicsit próbáld meg feljebb tekerni és akkor szépen be tudod állítgatni, hogy mikor pont jó.

ez lehet baja mert 13 fokban már csak 4.re indult be.

De tudjuk mekkora ez a poti, és milyen értékéhez hány fok vagy mittudomén mi tartozik?

Van valami műszer a hunflexhez?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

ez lehet baja mert 13 fokban már csak 4.re indult be.

De tudjuk mekkora ez a poti, és milyen értékéhez hány fok vagy mittudomén mi tartozik?

Van valami műszer a hunflexhez?

Sajna konkrétan se kimérni se semmit nem tudsz...kísérletezni és tapasztalni. Közben meg pókemberezhetsz. :huh: :lol: ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sajna konkrétan se kimérni se semmit nem tudsz...kísérletezni és tapasztalni. Közben meg pókemberezhetsz. :huh: :lol: ^_^

miért ne tudnád?

ki kell cserélni a hőmérsékletérzékelőt másikra és jó lesz, esetleg olyan potival lehet kiváltani, aminek az az érték lesz a középértéke, amit mondjuk 20 fokon mérünk a mostaninál

Link to comment
Megosztás:

miért ne tudnád?

ki kell cserélni a hőmérsékletérzékelőt másikra és jó lesz, esetleg olyan potival lehet kiváltani, aminek az az érték lesz a középértéke, amit mondjuk 20 fokon mérünk a mostaninál

De mókolás nélkül semmi konkrétumot nem tudsz. Jó ez így csak ki kell tapasztalni. Motorhoz állítani.

Link to comment
Megosztás:

...

20NE..

ma reggel elsőre nem indult, de másodikra azonnal.

holnap reggel a hőgombára kötött potival dúsítok egy minimálisat, szerintem pöcc lesz.

nagyon sokat eszik, 10kb , és már 217Ft volt tegnap.

a 2. henger koszára behugyozó injektor, rossz gyertyakábel, gyertya, esetleg mechanikai kopás, gyűrűtörés ötletem van csak, de elég halvány...

Link to comment
Megosztás:

Sajna konkrétan se kimérni se semmit nem tudsz...kísérletezni és tapasztalni. Közben meg pókemberezhetsz. :lol: ^_^ B)

oké DE ha tekerek rajta és indítok egyet nem jó, tekerek megint, indítok, beindul, akkor honnan tudom, hogy a tekerésem a jó vagy mint egyébként is másodikra beindult. És utána hiába teszem jégakkuk közé a hőmérséklet érzékelőjét ugyan úgy beindul nem?

na mind1 tekerek rajta. :huh:

Link to comment
Megosztás:

oké DE ha tekerek rajta és indítok egyet nem jó, tekerek megint, indítok, beindul, akkor honnan tudom, hogy a tekerésem a jó vagy mint egyébként is másodikra beindult. És utána hiába teszem jégakkuk közé a hőmérséklet érzékelőjét ugyan úgy beindul nem?

na mind1 tekerek rajta. :huh:

Mondjuk tekersz rajta ma, aztán este vagy reggel megpróbálod...stb...nem lóverseny. :lol:

Link to comment
Megosztás:

oké DE ha tekerek rajta és indítok egyet nem jó, tekerek megint, indítok, beindul, akkor honnan tudom, hogy a tekerésem a jó vagy mint egyébként is másodikra beindult. És utána hiába teszem jégakkuk közé a hőmérséklet érzékelőjét ugyan úgy beindul nem?

na mind1 tekerek rajta. :huh:

mert állítás után ki kell próbálni, addig nem tekered újra, amíg nem tesztelted

Link to comment
Megosztás:

Biztos,hogy jól müködik a hunflex?

Mindenki panaszkodik rá,nekem a régi flextekkel 4 fok körül jöttek elő a hidegindítási gondok,15fokban is azonnal röffen a sas reggel.

gondolom azt mindenki tudja, hogy az 1 koppintás....

szerelő mondta, aki ilyeneket szerelt már be, hogy az illető vett egy ilyet

http://www.martincaraudio.hu/flexfuel_pt_e_85_etanol_atalakito_4_hengeres_autokhoz.html

oszt indult a gyártás.....

Link to comment
Megosztás:

Biztos,hogy jól müködik a hunflex?

Mindenki panaszkodik rá,nekem a régi flextekkel 4 fok körül jöttek elő a hidegindítási gondok,15fokban is azonnal röffen a sas reggel.

Én nem tudom hogy működik, de előbb beálltam a garázsba a kocsival. Délután 13kor állítottam le a kocsit kb és most 19órakkor indítottam be megint. Ugyanúgy másodszorra indult csak el mint ahogy reggel szokott egész éjjeli állás után. :huh:

Link to comment
Megosztás:

adtam neki egy jó középállást de semmi ugyan úgy nem indult elsőre.

ha beindult akkor mindegy hol áll a poti, utána indul rendesen.

Nálam is ugyanez a helyzet. Viszont akkor ez nem is motor függő, hanem inkább a hunflexnek lehet valami baja. Próbáltam már úgy is, hogy mikor ráadom a gyújtást várok, hátha a benzinnyomás vagy más a rossz. De nem, mert ugyanúgy csak másodikra indul.

Én már szűrőt cseréltem egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Na kibújt a szög a zsákból.

Ma reggel megnéztem az injektorhidat indítás előtt.

Nem volt benne semmi üzemanyag.

Tehát visszaengedi a nyomást. Ezért nem indul egyből.

Nekem nincs olyan relékattanás, mint a C14NZ motornál. Csak akkor indul a szivattyú, ha indítózok. És kell neki egy kis idő, míg föltermeli a cuccot.

Most mi a jó eget tegyek vele?

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.