Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem hinném, hiszen az opel jelnek minkét oldalra kinyúlik egy része, ez meg kör...az egész betétet kell cserélni.

szerintem is

de tuti nem cserélném le

mi ez vadaspark fantázialényekből? ;)

jaaa ma megint láttama vekit, aminek F orra van ;)

nagyon tetszik

Link to comment
Megosztás:

Oké, én csak mondtam hogy mi van. ;) De ilyenért nem fizetnék műanyagost. Ez a tipikusan nem éri meg kategória szerintem.

Egyetértek! ;) de most vitatkozhatnánk, hogy mi éri meg, és mi nem! Szeretjük az autónkat, és biztos vagyok benne, hogy már mindenki költött olyanra, ami nem érte meg...

Fpepének is igaza van...fantázia kérdése! Olyanról is hallottam már, hogy valaki komplett G astra frontot csinált az F astra elejéből...az megérte? ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek! ;) de most vitatkozhatnánk, hogy mi éri meg, és mi nem! Szeretjük az autónkat, és biztos vagyok benne, hogy már mindenki költött olyanra, ami nem érte meg...

Fpepének is igaza van...fantázia kérdése! Olyanról is hallottam már, hogy valaki komplett G astra frontot csinált az F astra elejéből...az megérte? ;)

én továbbra is ott tartok, hogy nekem jel se kell oda.

ehhez hozzájárulhattok, egy akár törött felesleges Face utáni hűtőmaszkkal ;)

vkinek ilyen pótyerka?

Link to comment
Megosztás:

én továbbra is ott tartok, hogy nekem jel se kell oda.

ehhez hozzájárulhattok, egy akár törött felesleges Face utáni hűtőmaszkkal ;)

vkinek ilyen pótyerka?

Pl:

http://racing-bazar.hu/alkatresz/spoiler-s...lkuli_hutomaszk

http://www.vatera.hu/f_es_opel_astra_ra_hu..._145154339.html

http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&termek=6242

http://www.vatera.hu/opel_astra_f_hutoracs_145702531.html

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem írom rossz topicba.

2 éve fényezte ismerős a kocsim (F astra 93) gyári pirosra. Akril volt az anyag (de tökre nem értek hozzá). Most 2 év elteltével (de már tavaly is észrevettem) eléggé megmattult a fénye, jóformán nincs is fénye, csak ha jól lecsutakolom a kocsit. Akkor párnapig szépen fénylik, majd nagyon elmattul. Aki fényezte elmondása szerint nem tett rá lakkot, mert "a festék magában foglalta a lakkot".

Mitől lehet ilyen matt?

Kérdeztem egy fényezőstől, hogy hogyan is működik egy ilyen fényezés, és azt felete, hogy AKRIL, majd LAKK a helyes sorrend, a lakkot nem szabad kihagyni mert lekopik a festék. Igaz ez?

Hogyan működik egy fényezés? Elég csak a festéket ráfújni, és kész?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem írom rossz topicba.

2 éve fényezte ismerős a kocsim (F astra 93) gyári pirosra. Akril volt az anyag (de tökre nem értek hozzá). Most 2 év elteltével (de már tavaly is észrevettem) eléggé megmattult a fénye, jóformán nincs is fénye, csak ha jól lecsutakolom a kocsit. Akkor párnapig szépen fénylik, majd nagyon elmattul. Aki fényezte elmondása szerint nem tett rá lakkot, mert "a festék magában foglalta a lakkot".

Mitől lehet ilyen matt?

Kérdeztem egy fényezőstől, hogy hogyan is működik egy ilyen fényezés, és azt felete, hogy AKRIL, majd LAKK a helyes sorrend, a lakkot nem szabad kihagyni mert lekopik a festék. Igaz ez?

Hogyan működik egy fényezés? Elég csak a festéket ráfújni, és kész?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Akril: Kétkomponensű, szintetikus autófesték. Az alapszínbe színtelen edzőt öntünk, az így bekevert festék kb. fél óráig használható fel. A legtöbb esetben a felüllakkozott akril fényezéssel is nagyon szép színeket érhetünk el. Ezt nem kell Lakkozni, mert ez önmagába fényes....normál zománcfestékhez tudnám hasonlítani! Az autógyárak néhány éve áttértek a bázis technológia alkalmazására az akril színeknél is (ilyenkor a bázist adó matt színt egy fényt adó lakkal fedik be) Hangsúlyozom, hogy csak a gyárak...maszek autófényezők, pl én is, még nem!!

Ha mégis olyan festéket(bázist) festett az autódra, akkor hatalmas baklövést követett el, azzal, hogy nem lakkozta le.

Link to comment
Megosztás:

Akril: Kétkomponensű, szintetikus autófesték. Az alapszínbe színtelen edzőt öntünk, az így bekevert festék kb. fél óráig használható fel. A legtöbb esetben a felüllakkozott akril fényezéssel is nagyon szép színeket érhetünk el. Ezt nem kell Lakkozni, mert ez önmagába fényes....normál zománcfestékhez tudnám hasonlítani! Az autógyárak néhány éve áttértek a bázis technológia alkalmazására az akril színeknél is (ilyenkor a bázist adó matt színt egy fényt adó lakkal fedik be) Hangsúlyozom, hogy csak a gyárak...maszek autófényezők, pl én is, még nem!!

Ha mégis olyan festéket(bázist) festett az autódra, akkor hatalmas baklövést követett el, azzal, hogy nem lakkozta le.

akkor te nem lakkozod a kocsikat?

errefelé mindenki lefujja színnel, és aztán adja neki alakkot is.

legalábbis én simerek hirtelen 4 autófényezőt, ők mind így csinálják, és utána még át is csiszolják, hogy sima felület legyen.

Link to comment
Megosztás:

Na, ha már fényezés került szóba, ha veszek egy kék színű szárnyat, azt gond nélkül le tudom festetni fehérre? Hogy készítik elő, lecsiszolja az eredetit, vagy rányomatja az eredetire? Egy ekkora elem festésért mennyit kérhetnek el? Most ilyeneken jár az agyam ;)

Link to comment
Megosztás:

A legtöbb esetben a felüllakkozott akril fényezéssel is nagyon szép színeket érhetünk el. Ezt nem kell Lakkozni, mert ez önmagába fényes....

Ha mégis olyan festéket(bázist) festett az autódra, akkor hatalmas baklövést követett el, azzal, hogy nem lakkozta le.

ezt nem értem.

Tehát felüllakkozott akril = szép.

De a következő mondatod pedig azt írja hogy nem kell lakkozni, mert önmagában fényes. Tehát az akril önmagában lakkmentesen használható? Vagy az a baklövés?

Mit tegyek? Vetessek vele lakkot, és tetessem rá? Az nagy meló lehet egy fényezőnek? Hány órás meló lehet? Ha vízes ronggyal (pl. szintetikus bőr) mosom a kocsi egy pontját, akkor látom a rongyon, hogy piros a festéktől. Ez természetes?

Gépi mosás után annyira szép, de pár nap mulva este FÉNYTELEN ;)

Link to comment
Megosztás:

Na, ha már fényezés került szóba, ha veszek egy kék színű szárnyat, azt gond nélkül le tudom festetni fehérre? Hogy készítik elő, lecsiszolja az eredetit, vagy rányomatja az eredetire? Egy ekkora elem festésért mennyit kérhetnek el? Most ilyeneken jár az agyam ;)

elemnként 25-30 a szokásos

nemtudom mivel akarod festeni, sztem a spray os festésfelejtős ekkora felületen, meg az nem is valami hudetartós.

de ha van kompresszoros cuccod, akkor fel kell csiszolni szépen a felületet, és mehet rá a fehér.

csak ezzel a a baj, ha megsérül a fehér, rögtön a kék fog kivillanni... az meg ugye eléggé látszik, szóval teljesen le kellene csiszolni az eredeti kéket alapozóig.

aztán szórógitt, azt 700-800as papírral szépen kicsiszolni simára, és úgy a fehér+lak

Link to comment
Megosztás:

ezt nem értem.

Tehát felüllakkozott akril = szép.

De a következő mondatod pedig azt írja hogy nem kell lakkozni, mert önmagában fényes. Tehát az akril önmagában lakkmentesen használható? Vagy az a baklövés?

Mit tegyek? Vetessek vele lakkot, és tetessem rá? Az nagy meló lehet egy fényezőnek? Hány órás meló lehet? Ha vízes ronggyal (pl. szintetikus bőr) mosom a kocsi egy pontját, akkor látom a rongyon, hogy piros a festéktől. Ez természetes?

Gépi mosás után annyira szép, de pár nap mulva este FÉNYTELEN ;)

hát aaz a meló felér egy festéssel.

ha piros a rongy, akkor bizony kopik az a festék, és szerintem akkor nem akrilos.

mert ez nem szokott kopni

és ahogy írtam errefelé mindenhol úgy festenek, hogy megy rá a szín, és utána a lak

de az autóm gyári fényezett elemei is úgy vannak ez tuti 100

és az utólag fényetettek is.

Link to comment
Megosztás:

hát aaz a meló felér egy festéssel.

ha piros a rongy, akkor bizony kopik az a festék, és szerintem akkor nem akrilos.

mert ez nem szokott kopni

és ahogy írtam errefelé mindenhol úgy festenek, hogy megy rá a szín, és utána a lak

de az autóm gyári fényezett elemei is úgy vannak ez tuti 100

és az utólag fényetettek is.

Nem lenne szabad kopnia? Lakkozáshoz ugye nem szokták szétszedni az elemeket (vagyis eltávolítani)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.