Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Már jó ideje keresek Napellenző tartót de még nem találtam. Az lenne a kérdésem hogy hol és menyiért tudnák vásárolni napellenző tartót?

Még egy kérdés Mivel lehet szép fényessé varázsolni a műanyag burkolatokat a kocsiban mert sima vizes fürdő után is ugyan olyan mint ha meg se lett volna takarítva.

Link to comment
Megosztás:

Már voltam 2xer és sose volt neki gyorsan elfogy :devlish:

Esetleg újjat nem tudjátok hol lehetne venni?

Vagy esetleg megnézhetem hogy hány pár lötyög a "mindenféle köcsög kis állandóan elvesző aprólék" című dobozomban, és ha van akkor megbeszéljük :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már voltam 2xer és sose volt neki gyorsan elfogy :devlish:

Esetleg újjat nem tudjátok hol lehetne venni?

Hát esetleg márkaszervízbe, biztos nem lehet olyan eget verő.... Esetleg Fpepe cartárs majd tud neked segíteni cikkszámmal :lol: Vagy esetleg ez: Klikk ide

Csergőben sztem kapsz, ezekkel a számokkal kérd: 90332334, ill. 14 38 336. 700Ft körül van darabja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az utóbbi napok esős idején azt tapasztaltam, hogy F Astra-m vezetőoldali biztonsági öve bekapcsoláskor rendkívül kellemetlen illatot áraszt.

Kicsit jobban szemügyre vételeztem a dolgokat és amikor kihúztam az övet teljes hosszában, akkor észrevettem, hogy több, mint a fele vizes.

Valószínű, hogy ott ázott el az öv, ahová feltekeredik, mivel a környezete (szőnyegkárpit, ajtókárpit) száraz volt.

Kérdésem az lenne, hogy milyen úton-módon juthat el oda a víz, és hogy az így felmerülő hiányosságokat, hogyan lehet orvosolni.

Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Kellemes estét mindenkinek!

Üdv,

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az utóbbi napok esős idején azt tapasztaltam, hogy F Astra-m vezetőoldali biztonsági öve bekapcsoláskor rendkívül kellemetlen illatot áraszt.

Kicsit jobban szemügyre vételeztem a dolgokat és amikor kihúztam az övet teljes hosszában, akkor észrevettem, hogy több, mint a fele vizes.

Valószínű, hogy ott ázott el az öv, ahová feltekeredik, mivel a környezete (szőnyegkárpit, ajtókárpit) száraz volt.

Kérdésem az lenne, hogy milyen úton-módon juthat el oda a víz, és hogy az így felmerülő hiányosságokat, hogyan lehet orvosolni.

Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Kellemes estét mindenkinek!

Üdv,

Norbi

Gondolom fellülről ázhat be, tetőablak-ha van, tetősín felfogatása.

Link to comment
Megosztás:

Az első kerékjáratot is nézd át, lehet ott veri be a vizet. Ill. küszöb vizsgálatot is megejthetsz.

Az ajtó gumit (kédert) is nézd körbe, sose mehet biztosra az ember.

Az ajtónak nem sok köze van a B oszlophoz, mert külön üregben van a biztosnági öv. Le kell venni a B oszlop borítását közben valaki bőségesen öntse a vizet az autóra.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtónak nem sok köze van a B oszlophoz, mert külön üregben van a biztosnági öv. Le kell venni a B oszlop borítását közben valaki bőségesen öntse a vizet az autóra.

Először inkább szemrevételezni kéne...Ha nincs szemmel látható hiba, csak utána öntözni, felesleges újra eláztatni...Vagy nem? :rolleyes: Csak bele dumálok ám, mert nekem még soha nem volt ilyen beázós gondom...persze le is kopogom ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma délután kocsimosás közben vettem észre hogy egy hajszál tartja a jobb első sárvédőn a díszcsíkot. Laza mozdulat, és le is jött a fémmel együtt. Valami szivacsos anyag van alatta ha jól láttam. Az tapad a vasra még rendesen. Várnám a javaslatokat, hogy mivel rakjam vissza a fém sínt, hogy lehetőleg ne hagyjam el. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma délután kocsimosás közben vettem észre hogy egy hajszál tartja a jobb első sárvédőn a díszcsíkot. Laza mozdulat, és le is jött a fémmel együtt. Valami szivacsos anyag van alatta ha jól láttam. Az tapad a vasra még rendesen. Várnám a javaslatokat, hogy mivel rakjam vissza a fém sínt, hogy lehetőleg ne hagyjam el. :rolleyes:

Sziló, vagy kétoldalú ragasztószalag ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma délután kocsimosás közben vettem észre hogy egy hajszál tartja a jobb első sárvédőn a díszcsíkot. Laza mozdulat, és le is jött a fémmel együtt. Valami szivacsos anyag van alatta ha jól láttam. Az tapad a vasra még rendesen. Várnám a javaslatokat, hogy mivel rakjam vissza a fém sínt, hogy lehetőleg ne hagyjam el. :rolleyes:

Milyen fémmel? Az enyémen csak sima gumi a díszléc, semmi fém sincs alatta ;)

Link to comment
Megosztás:

Bizony...Óvatosan kell leszedni, mert ha meggörbül az alumínium, nincs az a ragasztó ami utána a helyén tartja ;)

Nekem sikerült visszatenni. Az alu meg elég rendesen össze-vissza volt görbülgetve. Amennyire tudtam kiegyenesítettem, és kétoldalassal visszatettem. Ennek kb 4 éve, és azóta is úgy van. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem sikerült visszatenni. Az alu meg elég rendesen össze-vissza volt görbülgetve. Amennyire tudtam kiegyenesítettem, és kétoldalassal visszatettem. Ennek kb 4 éve, és azóta is úgy van. :rolleyes:

Vannak még csodák! :D Én mikor egyszer szedtem le, megkezdtem egy 10cm-es darabon, és letéptem a kaszniról ;) Úgy meghajolt, hogy utána semmivel nem tudtam visszarakni, másnap elengedte a kétoldalas is.... Úgyhogy szereztem egy bontottat, és azt raktam fel....a tulaj a mai napig nem tudja, műhelytitok :D

Alex!

Megtaláltam a régi dörrentőt ezzel vettem a gépet, csodás hangja volt. :D

Az elhiszem :D :D A szomszédok biztos oda kívántak téged, mikor kövér gázzal indultál reggelente :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.