Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Ajtó kárpitot nem lehet lecserélni? Vagy csak egyben a komplett elemet?

Végülis lehet, le kell fúrni a műanyag patenteket a hátuljáról, és el lehet választani a kárpitot a műanyagtól. Csak hát nincs értelme, ha van egy régi, meg egy beszerelendő kárpitod egyszerűbb kompletten cserélni, mint fúrkálni.

Link to comment
Megosztás:

Hali ismét ittvagyok,

tegnap megszivatott a fastra indultam volna itthonról és nem tudtam feltekerni az ablakomat... mondom letekerem alsó állásig akkor hátha átakad vagy mittomén ja.. lennt maradt aztán mivel fontos volt hogy elmenjek otthonról ezért kétkézzel felhúztam az ablakot de nagyon szorult szóval előre félek mi lesz ott ha délután szétszedem.... :S

láttam volt ilyen leírás (ajtókárpit leszedés vagy valami ilyesmi) az alapján szét is kapom aztán belekukkolok mivan az insideban.

de lehet hogy jobb lenne szétnéznem a V.terán egy ablakemelő mechanikáért? :$ aztán pár nap múlva majd az anyósfelőlit is szét kell szednem kilincs miatt meg stb

nembaj vizsgaidőszak alatt elbütykölök én :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali ismét ittvagyok,

tegnap megszivatott a fastra indultam volna itthonról és nem tudtam feltekerni az ablakomat... mondom letekerem alsó állásig akkor hátha átakad vagy mittomén ja.. lennt maradt aztán mivel fontos volt hogy elmenjek otthonról ezért kétkézzel felhúztam az ablakot de nagyon szorult szóval előre félek mi lesz ott ha délután szétszedem.... :S

láttam volt ilyen leírás (ajtókárpit leszedés vagy valami ilyesmi) az alapján szét is kapom aztán belekukkolok mivan az insideban.

de lehet hogy jobb lenne szétnéznem a V.terán egy ablakemelő mechanikáért? :$ aztán pár nap múlva majd az anyósfelőlit is szét kell szednem kilincs miatt meg stb

nembaj vizsgaidőszak alatt elbütykölök én :rolleyes: ;)

valaki kűűggye el nekem a linket pls mert nemtalálom hol láttam már az ajtókárpit leszedős leírást :$ köffönöm

Link to comment
Megosztás:

valaki kűűggye el nekem a linket pls mert nemtalálom hol láttam már az ajtókárpit leszedős leírást :$ köffönöm

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry490129

A tekergetős ablakokkal túl sok baj nem szokott lenni, ha leveszed a kárpitot akkor látod majd hogy igazán mi van. Szerintem egy takarítás, beállítás, kenés kombó elég lesz neki :rolleyes: Van egy csavar amivel állítani lehet a mechanika dőlését. Ha az elmászott, lelazult, stb. , akkor lehet hogy azért szorul annyira mert rossz szögben nyomja az ablakot. Az üveg melletti tömítéseket is érdemes lehet megnézni, hátha ott van valami prücök. Vaterát meg hagyd nyugodtan. Addig ne vakarózz amíg nem viszket :D ;)

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry490129

A tekergetős ablakokkal túl sok baj nem szokott lenni, ha leveszed a kárpitot akkor látod majd hogy igazán mi van. Szerintem egy takarítás, beállítás, kenés kombó elég lesz neki :rolleyes: Van egy csavar amivel állítani lehet a mechanika dőlését. Ha az elmászott, lelazult, stb. , akkor lehet hogy azért szorul annyira mert rossz szögben nyomja az ablakot. Az üveg melletti tömítéseket is érdemes lehet megnézni, hátha ott van valami prücök. Vaterát meg hagyd nyugodtan. Addig ne vakarózz amíg nem viszket :D ;)

hehe rendben de tudod mosni kell nem vakarni :D :D

na lassan nekiesek. köszi a tanácsokat

bassz... ilyen fórumon sem jártam még... itt azonnal kapok választ máshol meg.... ááh :D

asszem megtartjuk a fórumot :D

na halee

Link to comment
Megosztás:

omegagyűrű 20 perce nincs meg de nem adom fel... akkor is kiszedlek!

gergolabs: az nem csak 1es meg rükinél van de akkor hallani nagyon a többi fokozatnál is van ilyen kettesnél is hármasnál, és annál feljebb már nincs az igaz de mondjuk ha megyek kettesbe és éles kanyarnál elveszem a gázt motorfék aztán ha gyorsan adok neki gázt (nem padló de adok neki) akkor is nyikkan valami.. :S

akkor is tűzgyűrű? nemtudom miaz szóval :rolleyes: ez még új holvan stb mennyire bonyolult kicserélni

Link to comment
Megosztás:

az ablakos dologgal a fejlemények a következők:

szétszedtem sikerült kiszedni az omegagyűrűt ;) legközelebb már egykézzel is mennifog :rolleyes:

de amire rájöttem hogy igaz szutykos volt kicsit a sín meg minden de a kis fogas tengely amin rajta van a tekerő az albaknak az iszonyat mód szét van kopva lötyög,kotyog minden szóval az lenne cserés..

de nektek tuti már volt ilyen, ezt a kis tengelyt ki lehet valahogy szedni hogy ne kelljen egész szerkezetet venni bele? mert csináltatok én ilyen tengelyt ismerőssel csak hogy ki lehet-e szedni úgy hogy utánna jólegyen persze :D

azért szétnézek bontókba vagy valahol hogy mennyi egy szerkezet

bittos ami bittos

Link to comment
Megosztás:

az ablakos dologgal a fejlemények a következők:

szétszedtem sikerült kiszedni az omegagyűrűt :D legközelebb már egykézzel is mennifog :D

de amire rájöttem hogy igaz szutykos volt kicsit a sín meg minden de a kis fogas tengely amin rajta van a tekerő az albaknak az iszonyat mód szét van kopva lötyög,kotyog minden szóval az lenne cserés..

de nektek tuti már volt ilyen, ezt a kis tengelyt ki lehet valahogy szedni hogy ne kelljen egész szerkezetet venni bele? mert csináltatok én ilyen tengelyt ismerőssel csak hogy ki lehet-e szedni úgy hogy utánna jólegyen persze :D

azért szétnézek bontókba vagy valahol hogy mennyi egy szerkezet

bittos ami bittos

1-2 ezer környékén hozzádvágnak egyet. Viszont nekem is lötyög az a tengely mint "SÍÍÍÍÍP-ban a SÍÍÍÍÍP", és látszik hogy betegesen szét van kopva, de egyszer nem akadt még meg. :rolleyes: Egyik nyáron mondjuk volt egy nyiszogó hangja akkor megküldtem WD40-el, de akkor sem akadt, csak hangja volt. ;) De gyűjthetsz egy kicsit még, és akkor elég nyomogatni, és nem kell tekergetni :D Én is azért nem foglalkozok vele, mert ha legközelebb ablakemelő részhez nyúlok, az az elektromosítás miatt lesz :D

Link to comment
Megosztás:

1-2 ezer környékén hozzádvágnak egyet. Viszont nekem is lötyög az a tengely mint "SÍÍÍÍÍP-ban a SÍÍÍÍÍP", és látszik hogy betegesen szét van kopva, de egyszer nem akadt még meg. :rolleyes: Egyik nyáron mondjuk volt egy nyiszogó hangja akkor megküldtem WD40-el, de akkor sem akadt, csak hangja volt. ;) De gyűjthetsz egy kicsit még, és akkor elég nyomogatni, és nem kell tekergetni :D Én is azért nem foglalkozok vele, mert ha legközelebb ablakemelő részhez nyúlok, az az elektromosítás miatt lesz :D

aham hát akkor szétnézek bontóba, meg hozok jobb első kilincset is mert úgymarad. Olvastam hogy egyszerű drótdarabból is lehet hajlítani de ahhoz nem rugóacél kell? mert ha meghajtom sima drótból azért nemhiszem hogy az visszalöki..... bár nem vagyok profi tehát vétózzatok ha kell.

és ha már ottvagyok hozok egy antennát is :D szóval mazsolázok pöppet és hozok ami kell. (antenna a felétől a kezembe marad...:S)

am. a tekerős azért marad meg mert nemtudom meddig lesz nálunk az autó. de a másik fastrán lehet leruházok egy nyomogatósra

jaaa :D bontóból lehet jólenne hoznom még egy lámpatestet is mert valami felpattant és van egy kis lik a búrán és eléggé párásodik a víz miatt. (ismerősnek is volt ilyen, de ő átlátszó szilóval kinyomta. bár nemhiszem hogy jó ötlet azóta nem beszéltem vele mivan a járgánnyal)

Link to comment
Megosztás:

aham hát akkor szétnézek bontóba, meg hozok jobb első kilincset is mert úgymarad. Olvastam hogy egyszerű drótdarabból is lehet hajlítani de ahhoz nem rugóacél kell? mert ha meghajtom sima drótból azért nemhiszem hogy az visszalöki..... bár nem vagyok profi tehát vétózzatok ha kell.

és ha már ottvagyok hozok egy antennát is ;) szóval mazsolázok pöppet és hozok ami kell. (antenna a felétől a kezembe marad...:S)

am. a tekerős azért marad meg mert nemtudom meddig lesz nálunk az autó. de a másik fastrán lehet leruházok egy nyomogatósra

jaaa :D bontóból lehet jólenne hoznom még egy lámpatestet is mert valami felpattant és van egy kis lik a búrán és eléggé párásodik a víz miatt. (ismerősnek is volt ilyen, de ő átlátszó szilóval kinyomta. bár nemhiszem hogy jó ötlet azóta nem beszéltem vele mivan a járgánnyal)

De. Viszont mivel gyárilag is abból van, fogod azt a rugót ami benne van, hajtasz rá egy új fület, és kész :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

aham hát akkor szétnézek bontóba, meg hozok jobb első kilincset is mert úgymarad. Olvastam hogy egyszerű drótdarabból is lehet hajlítani de ahhoz nem rugóacél kell? mert ha meghajtom sima drótból azért nemhiszem hogy az visszalöki..... bár nem vagyok profi tehát vétózzatok ha kell.

és ha már ottvagyok hozok egy antennát is :rolleyes: szóval mazsolázok pöppet és hozok ami kell. (antenna a felétől a kezembe marad...:S)

am. a tekerős azért marad meg mert nemtudom meddig lesz nálunk az autó. de a másik fastrán lehet leruházok egy nyomogatósra

jaaa ;) bontóból lehet jólenne hoznom még egy lámpatestet is mert valami felpattant és van egy kis lik a búrán és eléggé párásodik a víz miatt. (ismerősnek is volt ilyen, de ő átlátszó szilóval kinyomta. bár nemhiszem hogy jó ötlet azóta nem beszéltem vele mivan a járgánnyal)

Lámpavásárlásnál figyelj az évjáratra, a 94.09 utániaknak másmilyen a lámpája.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.