Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Megcsináltam, köszi a segítséget.

Viszont belebotlottam még egy beázásba :)

A pedálok alatti legalsó réteg, amin van az a kb 1 centi vastag szivacs.... na az az alsó részén (ami már majdnem vízszintesen van) vastagon vizes :D

Mint egy szivacs szó szerint, kilehetett belőle nyomni a vizet. Ez mitől lehet ? Oda hogy juthat el a víz ? Jobb oldalt nem néztem hogy vizes-e.

Az ablak alsó részénél lenne egy gumi csík - a műanyag rács, és az üveg közt - Az általában leválik, és ott ázik be aztán...

Van aki kinyomta egyszerűen szilóval. :D Megoldja a problémát! :D

Link to comment
Megosztás:

Az ablak alsó részénél lenne egy gumi csík - a műanyag rács, és az üveg közt - Az általában leválik, és ott ázik be aztán...

Van aki kinyomta egyszerűen szilóval. :) Megoldja a problémát! :D

Nekem nem nagyon vált be, kiszilóztam, de mégis párásodik esőben, valahogy mégiscsak bejut a víz a pollenszűrőre, eszkábálnom kell oda egy Day-féle takarót is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem nagyon vált be, kiszilóztam, de mégis párásodik esőben, valahogy mégiscsak bejut a víz a pollenszűrőre, eszkábálnom kell oda egy Day-féle takarót is.

Csak az a baj a szilikonnal, ha rákenik a rács és az üveg közé, már nem biztos, hogy egyben lejön, ha esetleg szélvédőt kell cserélni. daykiller tud egy tutibb megoldást. Rakott egy elterelő lemezt a pollenszűrő fölé és nem folyik neki bele a víz :) Vagy keresni kell egy olyan rácsot, ami ráfekszik az üvegre a gumival együtt. De tömítést is lehet másikat csinálni hasonló profilú gumiból, vagy egy gumicsövet kell középen szikével egyenesen bevágni és ráhúzható a rácsra. Csak a képzelet szabhat határt :D

Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj a szilikonnal, ha rákenik a rács és az üveg közé, már nem biztos, hogy egyben lejön, ha esetleg szélvédőt kell cserélni. daykiller tud egy tutibb megoldást. Rakott egy elterelő lemezt a pollenszűrő fölé és nem folyik neki bele a víz :) Vagy keresni kell egy olyan rácsot, ami ráfekszik az üvegre a gumival együtt. De tömítést is lehet másikat csinálni hasonló profilú gumiból, vagy egy gumicsövet kell középen szikével egyenesen bevágni és ráhúzható a rácsra. Csak a képzelet szabhat határt :D

Lejön a sziló pengével a maradék meg lakkbenznines rongyal ledörgölhető. Az a baj, hogy ezek a tizenX éves műanyagok már nem fekszenek fel az üvegre, hiába teszel alá új tömítést( bár ilyen profilt nem tudom hogyan készítenél) csak 2 helyen van felfogatva, nem lehet "odahuzatni" az üveghez.

Link to comment
Megosztás:

Lejön a sziló pengével a maradék meg lakkbenznines rongyal ledörgölhető. Az a baj, hogy ezek a tizenX éves műanyagok már nem fekszenek fel az üvegre, hiába teszel alá új tömítést( bár ilyen profilt nem tudom hogyan készítenél) csak 2 helyen van felfogatva, nem lehet "odahuzatni" az üveghez.

Tipikus hiba, de ettől még szeretjük! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ki lett szilózva, meg raktam linóleumot is a pollenszűrő felé hogy ne kapjon vizet. De mégis úgy párásodik nagyobb esőnél, hogy ........

Amikor leveszed a rácsot és miután kitisztítottad a szutykot, úgy kell megoldani, hogy a PVC darab az üveg alá essen takarásban. Különben ott vagy, ahol a part szakad. Csak arra gondolj, hogy vannak a cserepek felrakva a tetőre...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ki lett szilózva, meg raktam linóleumot is a pollenszűrő felé hogy ne kapjon vizet. De mégis úgy párásodik nagyobb esőnél, hogy ........

Jó azért csodát nem kell várni a párás levegő a pollenszűrőn megy keresztül az utastérbe, nem végtelen a kapacitása, egy ideig megfogja a vízet, de aztán csak átengedi ha megtelik. A törölközővel sem tudod magad szárazra törölni 5Xegymás után.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem nagyon vált be, kiszilóztam, de mégis párásodik esőben, valahogy mégiscsak bejut a víz a pollenszűrőre, eszkábálnom kell oda egy Day-féle takarót is.

Múltnap szedtem ki 1 utólagosan behelyezett szélvédőt, min. 3! :D helyen volt olyan lyuk a ragasztásában, ahol ki lehetett látni. :)

No, akkor miért is párásodik az az üveg?

Link to comment
Megosztás:

Allul volt lyuk? Nekem ott tuti nincs, láttam volna amikor az ablaktörlő mecahnikát szereltem.

Alul közép tájékon és mind2 oldalon a tetejétől kb. 10-20 cm-re. :)

Amúgy nem látszik, csak ha kiveszed a gumikédert kívülről és a belső műanyagokat ill. a műszerfalat is kiveszed.

Na akkor, ha rásüt a nap simán látod hol hibás. :D

Link to comment
Megosztás:

Szét kell szednem az ajtót, a remek szerelő miatt. Az lenne a kérdésem, hogy milyen bolhát kell vennem az autósboltban? Gondolom többfajta van.

Mert úgyis el fog törni pár, meg van már ami most is törött.

Köszi.

A fehét jobb mint a piros.

Alul közép tájékon és mind2 oldalon a tetejétől kb. 10-20 cm-re. :)

Amúgy nem látszik, csak ha kiveszed a gumikédert kívülről és a belső műanyagokat ill. a műszerfalat is kiveszed.

Na akkor, ha rásüt a nap simán látod hol hibás. :D

Micsoda gányolás, nem nehezebb folyamatosan húzni a ragasztót a tubusból mint szaggatottan, akkor miért nem tud odafigyelni?! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.