Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

Sanyi!

A kasztnis részt Udival összehozzuk,az ő gépsasa most került műtét alá,amint megkapom tőle a képket megcsinálom a leírást a tankbeömlő problémáról.

A dízel részen még agyalok.

OK! Ma még Hening motoros részét fogom rendbe tenni, aztán mára ennyi. Holnap pedig délutántól folytatom. Szóval jó a tempó srácok, csak így tovább! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Vagy arra kell gondolni, mikor valamelyikünk friss opelos lett, akkor milyen problémákba ütköztünk az elején. :huh:

Pontosan! :)

Jó jó...nem szállunk el...Tényleg, az valóban fontos lehet, egy kezdő Opelosnak hogy Műszerfal ledesítés, Plazma számlap, Belső világítás módosítása...stb, mint az, hogy kisebb karcokat hogyan távolítson el...kavicsfelverődésekkel mihez kezdjen, színeltérés...stb

Igazad van. Fényezésel kapcsolatos kérdések nem kell a GYIK-ba

Nem beszólni akartam,csak maradjunk a GYIK lényegénél! :D

Link to comment
Megosztás:

OK! Ma még Hening motoros részét fogom rendbe tenni, aztán mára ennyi. Holnap pedig délutántól folytatom. Szóval jó a tempó srácok, csak így tovább! :huh:

Ha kell segítség a szereksztésben szólj!

Köszönöm,hogy az ügy mellé álltál! :D

Remélem valahol ezt pár sör mellett megünnepeljük majd! :)

Link to comment
Megosztás:

Ha kell segítség a szereksztésben szólj!

Köszönöm,hogy az ügy mellé álltál! :D

Egyelőre bírjuk, kösz. :huh:

Ügy mellett állás? Ugyan már! Ma végülis csak a Senatort akartam beindítani két év után. Ennyit igazán beáldozhatok. :D :)

Inni pedig mindenképp fogunk. Node erről ennyit, folytassuk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Híí de jó pörgős lett ez :D tetszik. :huh: egy nap alatt 6 oldal :D Ha valaki nekiáll a gyári fejegységre (ahogy láttam Day :) ) nekem itthon van kitépve, és nem használom, képanyagként szívesen szétborítom ha gondljátok. Ne kelljen már egy használatban lévő jó valamit rommászedni :lol:

Link to comment
Megosztás:

A fordulatszámmérős műszercsoport beszerelése kiegészíthető még azzal, hogy annak sem kell elkeseredni aki olyan fajtát kap, amelyikben még gyárilag nem volt útszakasz jeladó, és a jeladóra menő rész a fóliáról gyárilag le van vágva. :huh:

Ilyenkor a km órát cserélni kell útszakasz jeladósra, és a jeladóra csatlakozó vezetékek a kép szerint a fóliára forraszthatóak. :)

Aki nem szeretne a fóliára forrasztani, a 16 pines csatlakozóról is el lehet vinni a vezetéket.

A 9-est az útszakasz jeladó 16 pines csatlakozó felőli lábára,

a 3-ast az útszakasz jeladó középső lábára

a 4-est az útszakasz jeladó 12 pines csatlakozó felőli lábára kell bekötni.

Szerk: benzinesről van szó

Link to comment
Megosztás:

és ha beletennénk a rádiókat is?

pl azt hogy gyári rádió után fel kell cserélni a betápot a memóriával.

illetve volt egy kis leírás a kiszedőhöz, illetve Daykiller meg a saját magnójáról írt pár sort.

Esetleg a kód megadását, illetve a kétfajta kijelző közötti kapcsolást.. az is visszatérő...

Link to comment
Megosztás:

Értem, OK, ez is odakerül. :huh: Esetleg valamiről készítenél saját leírást? Mert ez még csak váz. :)

Sziasztok!

Nagyon jó ötlet volt a GYIK. Zöldkártyáról van nagyon friss tapasztalat:

A Zöldkártya rendelet (18/2001. (V. 23.) KöViM-BM-KöM együttes rendelet) szerint az alábbi járművek kaphatnak zöld plakettet:

"2.1. Korszerű, környezetbarát gépkocsik

2.1.1. a lambda szabályozott keverékképzésű, katalizátoros benzinüzemű személygépjárművek, kistehergépkocsik, és kisbuszok (megengedett legnagyobb összes tömeg <3500 kg),

2.1.2. az Európai Unió tagországaiban vagy az Egyesült Államokban, 1998. január 1-je után gyártott dízelüzemű személygépkocsik, kistehergépkocsik és kisbuszok (megengedett legnagyobb összes tömeg <3500 kg),

2.1.3. a legalább az EURO-II minősítésnek megfelelő tehergépjárművek, nehéz tehergépjárművek és autóbuszok (megengedett legnagyobb összes tömeg >3500 kg), és

2.1.4. minden a tulajdonos által igazoltan legalább a Tanács 96/69/EK irányelvének és az ENSZ EGB 49.02/B. előírásnak megfelelő dízelüzemű gépkocsik.

"

Ránk értelemszerűen a 2.1.4-es pont vonatkozik, ennek is a "Tanács 96/69EK irányelve". Ez gyakorlatilag az EURO II-es megfelelést jelenti. Ha nem vagyunk biztosak, hogy megfelel-e ennek a kocsi, érdemes körülnézni a mobile.de-n, ott szerepel a környezetvédelmi besorolás is. Ha ott vannak EURO II-esként árult járművek, írni kell az Opel Magyarországnak (info@opel.hu), hogy küldjenek írásos igazolást az EURO II megfelelésről, a levélben meg kell írni az alváz és motorszámot is. A rendelet szerint ezzel igazoljuk a megfelelést, ergo csak a kapott papírt kell bemutatni zöldkártyázásnál (remélhetőleg).

A zöld matrica két esetben lehet rossz:

- egy előző tulaj spórolni akart és sárgára (olcsóbb a vizsga) vizsgáztatta a kocsit

- egyszerűen rossz kategóriába rakták a kocsit

Link to comment
Megosztás:

bocsi de találtam egy hibát, meg lenne egy kérdésem is...

a hiba amit észrevettem, hogy a második sorba a 2. 1.8asnak a nyomatéka 400 onnan lemaradt egy szám gondolom

az Se motrkódos autók nem Si jelzést kaptak?

1.6Si vagy 1.4Si? ezt csak kérdezem, mert mintha ezt hallottam volna.

Hiba javítva.

Csak a kasztnin szerepelt Si,a motorkód SE!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelettel jelezném hogy a kerekekről illetve a váltóméretekről is gyakran esik szó. Ma is volt egy érdeklődő, ráadásul nem is gyári mérettel, és csodálkozott hogy 100-nál 120-at mutat a sebességmérő. :huh: Talán mindjárt az F Astra leirásába vagy a Futómű részbe be lehetne illeszteni egy rövid irást, hm? :)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelettel jelezném hogy a kerekekről illetve a váltóméretekről is gyakran esik szó. Ma is volt egy érdeklődő, ráadásul nem is gyári mérettel, és csodálkozott hogy 100-nál 120-at mutat a sebességmérő. :huh: Talán mindjárt az F Astra leirásába vagy a Futómű részbe be lehetne illeszteni egy rövid irást, hm? :)

Akár meg is csinálhatod,ha van kedved! :D

R13 R14 R15 méretek és egy váltó méret számoló linkje.

Link to comment
Megosztás:

Akár meg is csinálhatod! :D

Ne-e-e-em! Tiltakozom! Aztán rajtam verjék el a port ha valami hülyeséget irok oda!? :D Most érdeklődöm az agyméret felől is, mert arra sem emlékszem már. :huh: :) Apropó, be lehetne majd oda linkelni a Totalcaros méretkalkulátort is, ha engedik, nem?

Link to comment
Megosztás:

Ha már linkek, akkor pár hasznosat is összegyűjthetünk szerintem.

Igaz ez elég általános, ha gondoljátok minden topiknak lehet egy GYIK-ot csinálni, de szerintem simán össze lehet ömleszteni egy általános gyíkba:

A Borbet oldalán van egy jó kis konfigurátor.

A "Design BS Räderkonfigurator + Gutachten " (oldal tetején) szövegrészre kell kattintani a belinkelt oldalon.

Igaz nyílván csak Borbeteket mutat, de minden méretet, adatot (ET szám, stb.) leír és meg lehet nézni, hogyan fog kinézni.

Még az ültetés gondolatával is el lehet a progival játszadozni :D :huh:

Autóhifis kérdések (pl. gyári hangszóróméretek) a Blaupunkt oldalán a car configurator.

Hibakódok kiolvasása (angol nyelvű, de vannak képek is a "hogyanról"). Magyar nyelven például a Calibrainfo.hu -n lehet megtalálni, de nem tudom mennyire örülnek neki, ha rájuk hivatkozunk (azért én belinkeltem :) ).

Általános Opeles infók (motorok, váltótípusok áttételei, stb. -német nyelvű): www.opel-infos.de

Na és persze nehogymár ne én legyek:

Corsa-A -hoz Lengyel nyelvű szerelési könyv a www.corsa-a.pl -ről. :D

Ocellated-Lizard.jpg

Link to comment
Megosztás:

7.3.1 Hátul is tárcsafék (miért jó ez, mi kell hozzá, hogy kell csinálni)

Ami kell: komplett kerékagyak, féknyeregek, tárcsák(260mm)

Mivel úgy ajánlott a csere, hogy előre is nagyobb tárcsát rakunk(256mm)

(Tejes hozzászólás)

Srácok, akkor ez most hogy van? Hátul 260-as, elől 256-os? Nem elől szokott nagyobb lenni? Csak kérdezem...

Vagy a GSi hátsója alapból 260-as, a mezei F első tárcsái pedig gyárilag 256-osok, és ezt kell nagyobbra cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.