Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GyIK - társalgó / minden off törlődik!


Sörös Sanyi

Recommended Posts

Váltó beállitása cimszó alatt szerepelhetne ez is a Gyik-ban, esetleg, hm? Zotya biztosan beleegyezik ha egyszer már úgyis közzé tette. :huh: Ez is hasznos dolog lehet. Aztán ehhez kapcsolódhatna a váltóolaj cseréje illetve a váltórúd simmering cseréje. Ez utóbbi Hening-nek meg van képekben is. :D Elnézést, hogy én érdemben nem tudok hozzá tenni! :lol: Remélem, azért egy-két javaslatom jól jön! :) :D
Link to comment
Megosztás:

Váltó beállitása cimszó alatt szerepelhetne ez is a Gyik-ban, esetleg, hm? Zotya biztosan beleegyezik ha egyszer már úgyis közzé tette. :huh: Ez is hasznos dolog lehet. Aztán ehhez kapcsolódhatna a váltóolaj cseréje illetve a váltórúd simmering cseréje. Ez utóbbi Hening-nek meg van képekben is. :D Elnézést, hogy én érdemben nem tudok hozzá tenni! :lol: Remélem, azért egy-két javaslatom jól jön! :) :D

Tényleg a váltóbeállítás! Már ki is ment a fejemből. Tényleg össze lehetne kötni a szimering-cserével, meg a váltóólaj-leeresztéssel, feltöltéssel. csak kéne vmi normális bevezető szöveg, mert én elég hülyén kezdtem el. Pölö.: Amegyiben kapcsolási, váltási nehézségeket tapasztalunk, egyes sebességek nem, vagy nehezen kapcsolhatók, érdemes elvégezni a váltórudazat-beállítást. Ennek folyamata a következő.: Na és itt jöhetne a leírásom.

Link to comment
Megosztás:

Felkerült. Nem sokat variáltam rajta, Nézd át, aztán mondd, hogy jó-e? :huh:

Jó, csak azon tűnödöm, nem kelene-e odaírni az elejére, hogyan kell felhúzni a váltószoknyát, hogy hozzáférjen a pozícionálló furathoz. Tehát hogy hátul egy hazározott mozdulattal felhúzom, elöl meg kiakasztom. Vagy ez annyira evidens, hogy mindenki ismeri?

Link to comment
Megosztás:

Nana... :huh:

A csapszeg cikkszáma: 07 58 915.

A váltórúdon van egy gumigyűrű, aminek a kopása a váltókar lötyögését okozza, annak a cikkszáma: 07 38 789. :)

Esetleg még kellene annak a műanyag összekötőnek is a cikkszáma amit beixeltem, az is cserés lehet, mert műanyag, elég jól kopik.

Link to comment
Megosztás:

Srácok arra gondoltam, hogy ne vegyük 100%-nak a listát. Én nem értek az F Astrához, csak találomra összeállítottam. Arra gondoltam, hogy amit írtok, annak én találok helyet, úgy módosítom a listát, hogy jó legyen. :) (Amúgy nem ide tartozik, és tudom, hogy itt én vagyok az off felelős, és szigorú haragommal sújtok le mindenkire, de akkor is el kell mondjam, hogy ki van javítva a Senatoron az első lökhárító, lakatosnál a kasztni és most rohadt boldog vagyok! :huh:)

Link to comment
Megosztás:

Srácok arra gondoltam, hogy ne vegyük 100%-nak a listát. Én nem értek az F Astrához, csak találomra összeállítottam. Arra gondoltam, hogy amit írtok, annak én találok helyet, úgy módosítom a listát, hogy jó legyen. :) (Amúgy nem ide tartozik, és tudom, hogy itt én vagyok az off felelős, és szigorú haragommal sújtok le mindenkire, de akkor is el kell mondjam, hogy ki van javítva a Senatoron az első lökhárító, lakatosnál a kasztni és most rohadt boldog vagyok! :huh:)

Majd kialakul a lista, nem kell három nap alatt pontos, hibátlan listát alkotni. :D

Link to comment
Megosztás:

...

Amúgy nem ide tartozik, és tudom, hogy itt én vagyok az off felelős, és szigorú haragommal sújtok le mindenkire, de akkor is el kell mondjam, hogy ki van javítva a Senatoron az első lökhárító, lakatosnál a kasztni és most rohadt boldog vagyok! :)

Akkor most kicsit én is offolok: és a Manta projekt hogy áll? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jó, csak azon tűnödöm, nem kelene-e odaírni az elejére, hogyan kell felhúzni a váltószoknyát, hogy hozzáférjen a pozícionálló furathoz. Tehát hogy hátul egy hazározott mozdulattal felhúzom, elöl meg kiakasztom. Vagy ez annyira evidens, hogy mindenki ismeri?

:) Látod, például én ezt nem tudtam! Nézegettem bűvöltem egy kicsit, megmozgattam hogy lássam hogy hol hogyan mozdul, de nem tudtam rájönni. Erőltetni meg nem akartam nehogy eltépjem, kiszakitsam. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.