Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T oggy!

Opel Astra G 1.7 DTI 16 V.

Motor: Y17DT.

Gyártóművi olajelőírás:

ECOService-Flex: GM-LL-B-025,

ECOService: ACEA: B3, SAE: 5W-30, 5W-40.

Akkor már télleg nem értem, biztos hüle vagyok. a kezelési -15-ig egyértelműen (legalábbis nekem) 10W-40-eset ajánl, ugyanilyen motorom van. Akkor?

Link to comment
Megosztás:

Akkor már télleg nem értem, biztos hüle vagyok. a kezelési -15-ig egyértelműen (legalábbis nekem) 10W-40-eset ajánl, ugyanilyen motorom van. Akkor?

Pontosan ezt néztem a kez. könyvben!

Eddig mióta nálam van az autó (100e km) amúgyis is csak ez volt benne és nem gondolnám, h vmi baja lett volna a motornak, persze nyilván nem látok bele, mi mennyire kopott (170e), de indul szépen (tehát van kompresszió!), szelepek nem zörögnek, nem füstöl, talán ha 1-2 dl elfogy két csere (10e) között, és mint fenntebb írtam megint ezt rakom bele.

Az olajmultik meg gazdagodjanak csak... ..másokon..

Link to comment
Megosztás:

T oggy!

Q8 Formula Excel 5W-40: 5 liter 6.900,- Ft.

GM Genuine Motor Oil 5W-30 5 liter 6.150,- Ft.

De az ő választásával megspórol 750Ft-ot és még márkahűnek is mondhatja magát :lol:

Bár ez utóbbi csak a kannán lévő feliratozásról mondható el, mert a benne lévő lényegi tartalom az elmúlt 10évben azért nem kevésszer változott ugyebár :lol:

Link to comment
Megosztás:

T jaygab!

...a benne lévő lényegi tartalom az elmúlt 10évben azért nem kevésszer változott...

Ezt miből gondolod?

hát abból, hogy az opel tudtommal-többek állítása szerint- jó párszor változtatott azon (szerződött le más és más beszállítókkal), hogy mi kerüljön a GM-es kannába....

...ezért a változó minőség szvsz

A másik meg ugye a hírek a hamisított GM olajokról, de lécci ne kérdezd meg, hogy ezt miből gondolom

Link to comment
Megosztás:

De az ő választásával megspórol 750Ft-ot és még márkahűnek is mondhatja magát :lol:

Bár ez utóbbi csak a kannán lévő feliratozásról mondható el, mert a benne lévő lényegi tartalom az elmúlt 10évben azért nem kevésszer változott ugyebár :lol:

IGEN!

Ez vagyon!

Most olvastam vhol itten a net bugyraiban, h a gyári Opel olaj tul. képpen nem más csak használt parapppappáppáImlovinos krumplikisütő olaj csak utólag szőkítve lett s ezért állaga külsőleg motorolajra hasonlít.

Link to comment
Megosztás:

IGEN!

Ez vagyon!

Most olvastam vhol itten a net bugyraiban, h a gyári Opel olaj tul. képpen nem más csak használt parapppappáppáImlovinos krumplikisütő olaj csak utólag szőkítve lett s ezért állaga külsőleg motorolajra hasonlít.

mindenki olyan olajat használ, amit csak akar.

Szíved joga mit öntesz bele, ha Neked bevált a GM olaj immáron 10éve, ám legyen, használd egészséggel

...csak bízz benne, hogy az autód motorja is egészséggel használja :lol:

Link to comment
Megosztás:

mindenki olyan olajat használ, amit csak akar.

Szíved joga mit öntesz bele, ha Neked bevált a GM olaj immáron 10éve, ám legyen, használd egészséggel

...csak bízz benne, hogy az autód motorja is egészséggel használja :lol:

Ez az igazság!

Bár nem tíz éve "csak" tíz olajcsere óta!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem amúgy nyugodtan bezárhatnánk read-only-ra ezt a topicot.

Kb már mindenkinek elhangzott a véleménye minden lehetséges konfigurációban (milyen motorba milyen olajat, melyikszar, stb)

Az meg legalább ennyire idegesítő mikor valaki bejön de lusta visszaolvasni 2-3 oldalt hanem megkérdi tizedszerre is hogy jó-e a gyári 10w40 az autójába... Ekkor meg beindul előlről az egész mókuskerék. :lol:

Link to comment
Megosztás:

T jaygab!

...tudtommal-többek állítása szerint...

Ez Neked az autentikus információ forrás amire a véleményedet alapozod?

OK. Értem. Köszönöm.

T. mantec!

Valami alapja MINDIG van az ilyen történeteknek és igen erre alapozom, hiszen valamire kell építenem a véleményemet.

Neked más a véleményed, Te mire alapozod?

Most én teszem fel a kérdést Neked, hogy MIBŐL GONDOLOD, hogy nem így van?

Egyébként egyetértek GH cartárssal, ezt a topicot be kellene zárni, mert tényleg már nincs értelme...

Link to comment
Megosztás:

én kipróbálom a vénusz konyhatündért. :lol:

Szerintetek a többi olajat nem hamisíthatják föleg azokra gondolok akik azt írják, hogy ezt meg ezt veszem bolti ár alatt. Melleseleg mivel a GM olaj ára elég nyomott szerintetek miért pont ezt hamisítanák? Ti 10Ft-ost hamisítanátok vagy 10000Ft-ost? Amúgy ha bizik valaki a GM olajban akkor vásárolja olyan helyen aki OTC partner és márkakerseskedésből szerzi az olajat. Mert az biztos, hogy a GM-nél lett vásárolva.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a többi olajat nem hamisíthatják föleg azokra gondolok akik azt írják, hogy ezt meg ezt veszem bolti ár alatt. Melleseleg mivel a GM olaj ára elég nyomott szerintetek miért pont ezt hamisítanák? Ti 10Ft-ost hamisítanátok vagy 10000Ft-ost? Amúgy ha bizik valaki a GM olajban akkor vásárolja olyan helyen aki OTC partner és márkakerseskedésből szerzi az olajat. Mert az biztos, hogy a GM-nél lett vásárolva.

GM-es földet mondjuk nem sokat látott egyik sem soha szerintem

rárakják a GM-es logo-t valahol délkeleten azt hello...

Link to comment
Megosztás:

GM-es földet mondjuk nem sokat látott egyik sem soha szerintem

rárakják a GM-es logo-t valahol délkeleten azt hello...

Az van ráírva a flakonra:Made in EU, mondjuk ez csak egy dolog.

A héten veszek 1 flaskával, de kiváncsiságból megkérdezem az itteni boltban az 5W-s árát is.

Link to comment
Megosztás:

T jaygab, oggy, GH!

GM olaj származása: 17. oldal #327. hozzászólás.

egyébként én is így tudtam eddig hogy a Total csinálja

az fura kicsit hogy a totalnak viszont pl nincs GM-LL-A-t teljesítő 5w-30as motorolaja (tudtommal), pedig nyilván drágábban kirakhatnák a polcra mint GM logóval... de ez csak érdekesség.

Link to comment
Megosztás:

T GH!

Kár, hogy nem ezzel az információval kezdted a #367. hozzászólást.

T mantec!

melyik sorral van problémád, azzal hogy délkeleten csinálják? (csak mert én nem tudom hogy a total-nak hol vannak az üzemei, de gondolom hogy nem az alpokban)

vagy a tartalmával, hogy nem a GM gyártja?

Link to comment
Megosztás:

T GH!

Amiről nem tudsz (Total kőolajfinomitói, GM olaj gyártója), arról miért beszélsz/állítasz bármit?

Mi az a délkelet? Franciaország? Európa? Ázsia? Afrika?

T mantec!

maradjunk annyiban, hogy még mindig nem tudom mi is a problémád,

- az hogy céloztam rá hogy az olajat nem a GM gyártja

- az hogy ezután leírtam hogy én úgy hallottam hogy viszont a Total

Azt még mindig nem tudom, hogy a Total földrajzilag hol állítja elő a motorolaját (viszont ez eddig sem érdekelt rajtad kívül senkit, és nem erről folyt a besyzélgetés, addig amíg ebbe bele nem kötöttél.)

Ne haragudj, de ez most szerintem felesleges volt, körülbelül annyira mint ha én most elkezdenék azon problémázni hogy mennyire illetlen "T akárki" formátumban megszólítani bárkit.

Mert ha a T a "tisztelt" megfelelője akar lenni, akkor ez minden, csak nem tisztelet...

Részemről befejeztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.