Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy az 1.4-es Astra G motorja milyen előírásokat ír elő a motorolajra vonatkozóan?

Mert most elég jó áron tudnék venni Shell Helix Premiumot 4990/5l csak nem tudom, hogy ez teljesíti-e azt a normát, ami ezekbe kell. Mert akkor lehet egyből többet is veszek és 1 év múlva mikor újra lesz olajcsere nem kell futkosnom hogy jó árban találjak olajat. 1 év tárolás meg nem hinném hogy gondot okozna neki.

Tehát a kérdés, hogy milyen előírások vannak a motorolajra vonatkozóan? Milyen normát kell teljesítenie.?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy az 1.4-es Astra G motorja milyen előírásokat ír elő a motorolajra vonatkozóan?

Mert most elég jó áron tudnék venni Shell Helix Premiumot 4990/5l csak nem tudom, hogy ez teljesíti-e azt a normát, ami ezekbe kell. Mert akkor lehet egyből többet is veszek és 1 év múlva mikor újra lesz olajcsere nem kell futkosnom hogy jó árban találjak olajat. 1 év tárolás meg nem hinném hogy gondot okozna neki.

Tehát a kérdés, hogy milyen előírások vannak a motorolajra vonatkozóan? Milyen normát kell teljesítenie.?

GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 előírást teljesítő motorolajok amik jók az Opelekbe.

Van itt egy olyan topik,hogy hasznos infók olajokról! :)

A tiedbe,ha jól tévedek 5W30 kell.

Link to comment
Megosztás:

GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 előírást teljesítő motorolajok amik jók az Opelekbe.

Van itt egy olyan topik,hogy hasznos infók olajokról! :)

A tiedbe,ha jól tévedek 5W30 kell.

Kezdettől fogva 10w-40-es olajat rakok bele. Igaz 10 max 15 ezrenként cserélem.

Link to comment
Megosztás:

Mit nem értettél??? A nívón a két jel között kell lennie a szintnek. :)

Igen, a régi kocsikon van nivó, de a 2007/12 (Classic 2, Z14XEP) havin nincs! A réginek más a tartálya is....

Ennek is van egy pálcája, de semmi jelölés nincs rajt! Most akkor? :)

Link to comment
Megosztás:

Mármint árba? vagy literbe?

Igen.

De ha tudod, akkor érdekelne, hogy mennyi a feltöltési mennyisége.

Gondolom ezt nem lehet keverni, szóval csak olyat önthetek bele amilyen benne van, vagy milyen kell bele? (azt nem értem, hogy gyárilag is miért nem ért bele, sztem éppen a pálca alatt van a szint. De a pálcán semmi jelölés nincs. :) Szervóval semmi gondom nincs amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Igen.

De ha tudod, akkor érdekelne, hogy mennyi a feltöltési mennyisége.

Gondolom ezt nem lehet keverni, szóval csak olyat önthetek bele amilyen benne van, vagy milyen kell bele? (azt nem értem, hogy gyárilag is miért nem ért bele, sztem éppen a pálca alatt van a szint. De a pálcán semmi jelölés nincs. :) Szervóval semmi gondom nincs amúgy.

Egy 4literes kanna elég lesz (asszem 3,6liter kell)

milyen idős az autó?

Link to comment
Megosztás:

Igen.

De ha tudod, akkor érdekelne, hogy mennyi a feltöltési mennyisége.

Gondolom ezt nem lehet keverni, szóval csak olyat önthetek bele amilyen benne van, vagy milyen kell bele? (azt nem értem, hogy gyárilag is miért nem ért bele, sztem éppen a pálca alatt van a szint. De a pálcán semmi jelölés nincs. :) Szervóval semmi gondom nincs amúgy.

Milyen pálca az,el van törve vagy mi???

Igen kb.3,5 liter a feltöltési mennyiség.

Link to comment
Megosztás:

Nézd csak meg a hasznos infók olajokról-ban! :)

A Z-s motorokba 0 és 5W-s olajok valók gyárilag,persze ezt is beleöntheted.....

Fogyasztja az olajat?

Olajcsere ota 5300km alatt evett meg kb 2.5 litert az 10w40-bol. Mindenesetre evnel hamarabb cserelem, mert szinte csak varosban jarok vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.