Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Olajcsere előtt állok és arra lennék kíváncsi hogy valaki használ-e Fuchs TITAN Super Syn Eco Flex (GM) 5W-30 -as olajat?! Illetve hogy milyen olajat ajánlotok az alábbi gépbe:

Astra G 1.6 16V 2001-es "azt hiszem X16XE moci van benne" és 79.000 KM.

Köszönöm előre is a segítséget!

Általános infot itt találsz: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1613

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Na azt hiszem megszületett a döntés! Mégpedig a FUCHS TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30.

Szerintetek jó döntés?

A Fuchs kiváló olajakat gyárt. A GM longlife szabványt az általad előbb említett Titan Supersyn Ecoflex 5W30 teljesíti, tudtommal még most is ez az olaj a gyári új feltöltés. Évjáratod alapján inkább Z16XE lehet a motorkódod, de ezt a forgalmi alapján Te tudod pontosítani. Amúgy a GT1 5W30 is beleönthető, de az nem GM longlife. Amúgy meg általánosan "elfogadott" vélemény, hogy max. évente, vagy 15.000 km-enként érdemes cserélni, bármilyet is használsz.

Link to comment
Megosztás:

A Fuchs kiváló olajakat gyárt. A GM longlife szabványt az általad előbb említett Titan Supersyn Ecoflex 5W30 teljesíti, tudtommal még most is ez az olaj a gyári új feltöltés. Évjáratod alapján inkább Z16XE lehet a motorkódod, de ezt a forgalmi alapján Te tudod pontosítani. Amúgy a GT1 5W30 is beleönthető, de az nem GM longlife. Amúgy meg általánosan "elfogadott" vélemény, hogy max. évente, vagy 15.000 km-enként érdemes cserélni, bármilyet is használsz.

T PGA!

Köszi a választ! Azért döntöttem a fent említett olaj mellett mert a fuchsoil.hu-n azt olvastam hogy Az új termék helyettesíti a korábbi TITAN GT1 5W-30 és TITAN Supersyn ECOFLEX termékeket! Megfogom nézni a motor kódot!

Link to comment
Megosztás:

T PGA!

Köszi a választ! Azért döntöttem a fent említett olaj mellett mert a fuchsoil.hu-n azt olvastam hogy Az új termék helyettesíti a korábbi TITAN GT1 5W-30 és TITAN Supersyn ECOFLEX termékeket! Megfogom nézni a motor kódot!

Ez új infó nekem, ITT lehet róla olvasni, meg arról, hogy elavultak a GM-LL... szabványok, helyette ez lesz: GM DEXOS 2.

Link to comment
Megosztás:

Ez új infó nekem, ITT lehet róla olvasni, meg arról, hogy elavultak a GM-LL... szabványok, helyette ez lesz: GM DEXOS 2.

Igen-Igen Dexos 2-t kell keresni innentől a flakonon a GM LL A 025 helyett! Látom már elolvastad a cikket! Szóval szerinted jó döntés?

Link to comment
Megosztás:

A Fuchs kiváló olajakat gyárt. A GM longlife szabványt az általad előbb említett Titan Supersyn Ecoflex 5W30 teljesíti, tudtommal még most is ez az olaj a gyári új feltöltés. Évjáratod alapján inkább Z16XE lehet a motorkódod, de ezt a forgalmi alapján Te tudod pontosítani. Amúgy a GT1 5W30 is beleönthető, de az nem GM longlife. Amúgy meg általánosan "elfogadott" vélemény, hogy max. évente, vagy 15.000 km-enként érdemes cserélni, bármilyet is használsz.

Szia PGA!

Megnéztem a forgalmit és tiéd a pont mert tényleg Z16XE! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek egy 1.4 xep-s motorba,melyik lenne a jobb olaj,és ha igen miért is?

Sima castrol 5 w 30 slx professional,

Castrol slx longlife III professional powerflov........gondolom ez jobb de amennyivel drágább meg ér ez annyit a másikhoz képest holott az sem olyan rossz azért nem?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek egy 1.4 xep-s motorba,melyik lenne a jobb olaj,és ha igen miért is?

Sima castrol 5 w 30 slx professional,

Castrol slx longlife III professional powerflov........gondolom ez jobb de amennyivel drágább meg ér ez annyit a másikhoz képest holott az sem olyan rossz azért nem?

Szerintem GM 5w30 fullsynt,nekem is az van benne.Teljesen jó a gm-nek a fullsyntes olaja.

Hogy miért?

Mert ezt rakják bele a gyárba is :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ennek a Dexos 2 minősítésnek a bevezetése egyben egy új 5w-30as olajat is jelent, vagy csak az eddigi full synt olaj kapott egy modernebb minősítést?

Ha ez egy másik olaj, akkor a "régit" teljesen leváltja? Tehát pl bemegyek egy opel szervizbe akkor a Szerviz4+ akcióban is ezt az olajat fogják beletölteni, függetlenül attól hogy az én autómnak még megfelelt az eddigi olaj is. ?

Link to comment
Megosztás:

T GH!

Ez egy új motorolaj.

A GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025-te teljesítő SAE:5W-30 GM olaj "csak" szintetikus.

Értsd: a szintetikus olaj mellet ásványi olajat is tartalmaz, nem teljesen (full) szintetikus.

A Szerviz 4+ akcióban csak viszkozitás értékeket (15W-40, 10W-40, és 5W-30) adnak meg.

Link to comment
Megosztás:

T GH!

Ez egy új, teljesen szintetikus (PAO) motorolaj.

A GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025-te teljesítő SAE:5W-30 GM olaj "csak" szintetikus.

Értsd: a szintetikus olaj mellet ásványi olajat is tartalmaz, nem teljesen (full) szintetikus.

A Szerviz 4+ akcióban csak viszkozitás értékeket (15W-40, 10W-40, és 5W-30) adnak meg.

Olvastam valahol hogy az olajgyártóknak egy valag pénzbe kerül hogy megkapják ezt a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 minősitést és ezért van hogy egy márka álltalában egy olajat kináll ezzel a minősitéssel.

Link to comment
Megosztás:

T GH!

Ez egy új, teljesen szintetikus (PAO) motorolaj.

A GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025-te teljesítő SAE:5W-30 GM olaj "csak" szintetikus.

Értsd: a szintetikus olaj mellet ásványi olajat is tartalmaz, nem teljesen (full) szintetikus.

A Szerviz 4+ akcióban csak viszkozitás értékeket (15W-40, 10W-40, és 5W-30) adnak meg.

Értem, köszi.

Ami még mindig nem világos nekem, hogy a "régi" fajta GM 5w-30-as olaj is forgalomban marad-e (sok értelmét mondjuk nem látnám, ha csak nem annyival olcsóbb...), tehát egy ilyen szerviz csomagnál lenne-e lehetőségem választani, hogy a régebbi vagy az újabb olaj kerüljön bele. (uhu? :lol: )

Nekem eddig nem volt amúgy gondom az LL-a-s olajjal (most is az van benne), de hát az ember a legjobbat akarja az autójának ugye... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszi.

Ami még mindig nem világos nekem, hogy a "régi" fajta GM 5w-30-as olaj is forgalomban marad-e (sok értelmét mondjuk nem látnám, ha csak nem annyival olcsóbb...), tehát egy ilyen szerviz csomagnál lenne-e lehetőségem választani, hogy a régebbi vagy az újabb olaj kerüljön bele. (uhu? :lol: )

Nekem eddig nem volt amúgy gondom az LL-a-s olajjal (most is az van benne), de hát az ember a legjobbat akarja az autójának ugye... :devlish:

4+ ba sima 5w30 van.

én még nem is láttam az uj 5wmittóménhányast. nálunk még szerintem nincs is....

Link to comment
Megosztás:

Ennek a Dexos 2 minősítésnek a bevezetése egyben egy új 5w-30as olajat is jelent, vagy csak az eddigi full synt olaj kapott egy modernebb minősítést?

Ha ez egy másik olaj, akkor a "régit" teljesen leváltja? Tehát pl bemegyek egy opel szervizbe akkor a Szerviz4+ akcióban is ezt az olajat fogják beletölteni, függetlenül attól hogy az én autómnak még megfelelt az eddigi olaj is. ?

ez nem részecskeszürősökbe való olaj lesz??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.