Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Lehet h....e kérdésem lessz a következő, de csinált e már valaki olyat hogy gyári fekete lökháritót szinre fujt, mi kell nekem ahoz, hogy szép simára gyáriasra tudjam kihozni? Vagy jobb ha veszek olyat ami már szinezet és azt fujjom szinre?

Szerintem jobb ha színrefújtat fújsz átt. Azon tuti megáll a festék.

Ha van fujáskészre kikeverve egykomponensü autófestékem és még nemvolt felbontva (ugyanugy van ahogy lezárták a boltba a müanyagvödröt) azt meddig lehet felhasználni? vagy van döglés ideje?

Szerintem annyi ideig jó mint általában a festékek, több év.

Link to comment
Megosztás:

Lehet h....e kérdésem lessz a következő, de csinált e már valaki olyat hogy gyári fekete lökháritót szinre fujt, mi kell nekem ahoz, hogy szép simára gyáriasra tudjam kihozni? Vagy jobb ha veszek olyat ami már szinezet és azt fujjom szinre?

A gyárit simán lehet színre fújni. Ha visszaolvasol ebben a topicban a 2.-3. oldalon találsz infókat meg képeket róla.

Zsírtalanítás / szilikonmentesítés után műanyag alapozó, majd szórógitt. Száradás után sima, mint a babapopsi, olyan színre fújod amilyenre akarod.

A tartósságról annyit, hogy én tavaly nyáron fújtam az enyémet, egyenlőre nincs nyoma, hogy lekívánkozna, de Alexnek tudtommal 5 éves a festés, szintén hibátlan...

Ha valamit kihagytam, majd Alex besegít, ebben Ő a mester :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet h....e kérdésem lessz a következő, de csinált e már valaki olyat hogy gyári fekete lökháritót szinre fujt, mi kell nekem ahoz, hogy szép simára gyáriasra tudjam kihozni? Vagy jobb ha veszek olyat ami már szinezet és azt fujjom szinre?

brekeke mindenre választ adott, ha részletesebben érdekel, akkor pü-be leírom!

az oké, de akkor is lesznek peremek, vagy olyankor kinyitod az ajtót, és a falcokat is kifujod?

Miután le fújtam poliészterrel, megcsiszolom, és úgy festem le színre, hogy leveszem az ajtót :lol:

Link to comment
Megosztás:

köszke a gyors választ, na akkor mék gyorsan piharcra dobom valahol mert van vagy 4Kg olyan ronda szin mint az én vasam

Nem ronda az :( Szép bordó akril!

A gyárit simán lehet színre fújni. Ha visszaolvasol ebben a topicban a 2.-3. oldalon találsz infókat meg képeket róla.

Zsírtalanítás / szilikonmentesítés után műanyag alapozó, majd szórógitt. Száradás után sima, mint a babapopsi, olyan színre fújod amilyenre akarod.

A tartósságról annyit, hogy én tavaly nyáron fújtam az enyémet, egyenlőre nincs nyoma, hogy lekívánkozna, de Alexnek tudtommal 5 éves a festés, szintén hibátlan...

Ha valamit kihagytam, majd Alex besegít, ebben Ő a mester :lol:

Köszi :lol: :D Nem hagytál ki semmit, lényege ez.... Az én lökösöm gyárilag festett, csak csináltam egy után-gyártottat ami 5 éve stabil....sőt májusba lesz 6 éve :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi :lol: :( Nem hagytál ki semmit, lényege ez.... Az én lökösöm gyárilag festett, csak csináltam egy után-gyártottat ami 5 éve stabil....sőt májusba lesz 6 éve :D

Akkor jól emlékeztem :lol: Az utángyártottban nem voltam biztos, de ezek szerint az sem akadály...

Link to comment
Megosztás:

Akkor jól emlékeztem :( Az utángyártottban nem voltam biztos, de ezek szerint az sem akadály...

Nem...valóban jól emlékeztél, én írtam rosszul, most olvastam vissza :lol: Az enyémre mondtam, hogy 5 éves a fényezése, pedig az enyém gyári....volt kollégámé amúgy az astra amin az után gyártott lökös van, azért emlékszem olyan "pontosan" :D mert ahogy elkészült, összetörte a hátulját :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én ehhez annyira egyszerű vagyok mint egy százas szög :lol: Most akkor miért is verték át az autósokat a fényezők?

A cikk szerint azárt, mert egyeztettek az anyag, és szolgáltatás árakról, nem engedték kialakulni a versenyhelyzetet ami a fogyasztónak kedvez. Mint a mult rendszerben bárhová mentél a kenyér midenhol ugyanannyi volt, államilag volt szabályozva. Ez éppen annyire nem szabályos mint amikor a zöldségesek feljelentették a tecsót a versenyhivatalnál, mert felvásárlási ár alatt adta a dinnyét, ezzel az ő megélhetésüket veszélyeztette. Tehát bárhova is mentél hátha találsz egy olcsóbb fényezőt, nem jártál sikerrel, mert megdumálták, hogy egyforma magasra emelik az árakat.

Link to comment
Megosztás:

A cikk szerint azárt, mert egyeztettek az anyag, és szolgáltatás árakról, nem engedték kialakulni a versenyhelyzetet ami a fogyasztónak kedvez. Mint a mult rendszerben bárhová mentél a kenyér mindenhol ugyanannyi volt, államilag volt szabályozva. Ez éppen annyira nem szabályos mint amikor a zöldségesek feljelentették a tecsót a versenyhivatalnál, mert felvásárlási ár alatt adta a dinnyét, ezzel az ő megélhetésüket veszélyeztette. Tehát bárhova is mentél hátha találsz egy olcsóbb fényezőt, nem jártál sikerrel, mert megdumálták, hogy egyforma magasra emelik az árakat.

Értem! Mondjuk én nem dumáltam meg senkivel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem! Mondjuk én nem dumáltam meg senkivel :lol:

A cikkben felsoroltak ezeregy KFT-t gondolom ők voltak a rossz fiúk. Ez olyan, mintha a környéken lenne 10 autószerelő, pölö eddíg 20-40-ropiig cseréltek szélvédőt, most meg összedumálnak, hogy holnaptól mindenkinél 50-be kerüljön, és nem tehetsz mást, meg kell fizetni a magasabb árat.

Link to comment
Megosztás:

brekeke mindenre választ adott, ha részletesebben érdekel, akkor pü-be leírom!

Miután le fújtam poliészterrel, megcsiszolom, és úgy festem le színre, hogy leveszem az ajtót :D

ajtólevétel nélkül nemis lehet ?

biztos le lehet, csak kérdéses aminőség gondolom... egyik haveromnak ugy lett fujava, még az ajtóátvezetők is le lettek festve... jól nézett ki akkor...

Értem! Mondjuk én nem dumáltam meg senkivel :lol:

mert te alapbol olyan magas áron csinálod :lol:

:(

Link to comment
Megosztás:

ajtólevétel nélkül nemis lehet ?

biztos le lehet, csak kérdéses aminőség gondolom... egyik haveromnak ugy lett fujava, még az ajtóátvezetők is le lettek festve... jól nézett ki akkor...

mert te alapbol olyan magas áron csinálod :lol:

:D

Nem feltétel az ajtó leszedés, de ha normálisan leakarod festeni a falcokat...akkor nincs más választás :D Így van alapból :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.