Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

lecsiszolni

a rozsdát

áttörölgetni körülötte is nitrohigítóval

és lefujni alapozóval, aztán színnel ha van közeli, ha nincs akkor meg alvázédő neki és reménykedni

Rozsdamaró az nem megoldás? Vagy az már a festéket is viszi :) ? A festés lessz megoldás, veszek vmi hasonló színt.

A szórópalackos festékek mennyire jók ilyen célra ha több rétegben átfújom vele?

Link to comment
Megosztás:

Rozsdamaró az nem megoldás? Vagy az már a festéket is viszi :) ? A festés lessz megoldás, veszek vmi hasonló színt.

A szórópalackos festékek mennyire jók ilyen célra ha több rétegben átfújom vele?

én nem szeretema rozsdaoldót...

lecsiszolod lekened, utána megint vmi oxidos réteg képződik, azt mgint csiszold

nincs neked ott olyan vastag rozsda sztem

csiszold át jól

aztán hígíósronggyal törölgesd át

én fújós festékkel szoktam.

Link to comment
Megosztás:

Valaki találkozott már a Fix It PRO varázsceruzával? Kiváncsi lennék rá ha már annyit reklámozzák.

Ez engem is érdekelne. Sokszor láttam a reklámját, és hát ugye az ember alapból nem hisz a reklámnak, pláne ilyen tvshop jellegűeknek. De azért piszkálja a fantáziám, mert ha esetleg tényleg működik... az baromi jó lenne.

én nem szeretema rozsdaoldót...

lecsiszolod lekened, utána megint vmi oxidos réteg képződik, azt mgint csiszold

nincs neked ott olyan vastag rozsda sztem

csiszold át jól

aztán hígíósronggyal törölgesd át

én fújós festékkel szoktam.

Az egy passzivált felület, ami tényleg hatásos védelem. De én sem vacakolnék rozsdamaróval, hanem ahogy írtad, felpucol, töröl, fest.

Dani, azt már írták, hogy mivel, hogyan, stb... Bárhogy is csinálod, szerintem jó (jobb) lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne. Sokszor láttam a reklámját, és hát ugye az ember alapból nem hisz a reklámnak, pláne ilyen tvshop jellegűeknek. De azért piszkálja a fantáziám, mert ha esetleg tényleg működik... az baromi jó lenne.

Az egy passzivált felület, ami tényleg hatásos védelem. De én sem vacakolnék rozsdamaróval, hanem ahogy írtad, felpucol, töröl, fest.

Dani, azt már írták, hogy mivel, hogyan, stb... Bárhogy is csinálod, szerintem jó (jobb) lesz.

de az a passzivált réteg rücskös tapadós stb

mikor a felniket csináltam, azthittem letépem a fejem, mire azt megint lecsiszoltam...

és ráadásul alatta ugyan úgy ott a rozsda.

Link to comment
Megosztás:

A szilikon amit ezek a waxok tartalmaznak tényleg nagyon durván beivódnak a felületekbe. Itt a cégnél pneumatikus levegőelőkészítők(nyomásszbályozó,szűrő stb) gyártásával foglalkozunk. Itt durván tiltva van a szilikon. Szilikonmentes zsírokat szabad csak használni a termékeknél stb. Állítóalg már egy-két molekulányi szilikon is ami esetleg a levegőelőkészítőből a levegőpisztojon keresztül a fényezésre jut fényezési hibákat "pöttyöket" okozhat. Szóval tényleg megnehezíti a fényezők dolgát az ilyen elemek javítása.

Köszönöm szépen :huh:

Link to comment
Megosztás:

de az a passzivált réteg rücskös tapadós stb

mikor a felniket csináltam, azthittem letépem a fejem, mire azt megint lecsiszoltam...

és ráadásul alatta ugyan úgy ott a rozsda.

Értem, hát akkor csak marad a csiszolgatás, most néztem éppen nem vészes a dolog sszóval lecsiszolom csak előtte a napokban veszek hozzá illő festéket.

Köszöntem a tanácsokat!!

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam boltban, találtam egy fújos közel kaprikék színt, de a boltos ajánlott egy másik boltot ahol kifejezetten autóra való festéket tartanak nézzem meg ott. Meglepődtem hogy nem rám akarja tukmálni...

Megköszöntem, majd irány másik bolt> újra mondom problémám mire mondja hogy decije 2800ft, de szettben lakkal higitóval 4500ft. Mondom neki de nem látszik és nem kell húú de pont ugyan az, nem tudott, akart segíteni.

Otthagytam vissza az előző bolt.> 2200ft.ot fizettem egy közel azonos színért és egy hozzá való alapozóért.

Majd hazatérve elkezdtem lecsiszolni, felhagytam vele inkább elő a multit és azzal gyorsan végeztem majd két réteg alapozó és két réteg festéket kapott száradás után.

Szóval ez is kipipálva! Hála a segítségeteknek!

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam boltban, találtam egy fújos közel kaprikék színt, de a boltos ajánlott egy másik boltot ahol kifejezetten autóra való festéket tartanak nézzem meg ott. Meglepődtem hogy nem rám akarja tukmálni...

Megköszöntem, majd irány másik bolt> újra mondom problémám mire mondja hogy decije 2800ft, de szettben lakkal higitóval 4500ft. Mondom neki de nem látszik és nem kell húú de pont ugyan az, nem tudott, akart segíteni.

Otthagytam vissza az előző bolt.> 2200ft.ot fizettem egy közel azonos színért és egy hozzá való alapozóért.

Majd hazatérve elkezdtem lecsiszolni, felhagytam vele inkább elő a multit és azzal gyorsan végeztem majd két réteg alapozó és két réteg festéket kapott száradás után.

Szóval ez is kipipálva! Hála a segítségeteknek!

alvázvédővel nem kented át?

Link to comment
Megosztás:

Elvileg rozsdásodásgátló alapozó vagy mi a szösz, szóval nem :huh: Szerinted kellene? mert am a kocsi alja sehol sincs alvázvédővel kezelve, csak a gyári rücsi festés.

A két réteg korróziógátló alapozó és a két réteg szín bőven elég lesz rá, ne aggódj, sokáig jó lesz!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Zárhídon találsz egy aluminium dombornyomott kis táblát, ott található az alsó sorban. Három helyiértékű szám. Oda is van írva hogy Color. Pl 160, 286 satöbbi.

itt ni: http://pics.coldline.hu/pics/8730-20091202-MhuZi2.jpg

Pl:

farbe: E369 172

color:

Szerk: Bocsi daykiller, nem figyeltem hogy te már válaszoltál :huh:

Nálam ez a tábla a jobb oldali "b" oszlopon van az ajtó takarásában. Utolsó sor, Z157 az enyém.

Link to comment
Megosztás:

Nálam ez a tábla a jobb oldali "b" oszlopon van az ajtó takarásában. Utolsó sor, Z157 az enyém.

Hát igen...."Annak a ténynek köszönhetően, hogy nincs világraszóló megállapodás arra vonatkozóan, hogy a gépkocsi gyártók hová helyezik a szín kódját az autóban, oda teszik, ahová gondolják. Sőt néhány esetben megfigyelhető, hogy attól függően, hogy melyik évben, illetve hol gyártották a gépkocsit, különböző helyeken található meg a kis táblácska, de nem lehetetlen az sem, hogy elhelyezése a modell vagy a különböző felszereltségi változatok függvénye. Még a legtapasztaltabb autófényezőkkel is előfordul, hogy néha nem találják a gépkocsi színkódját…velem is gyakran előfordul :huh: "

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hát igen...."Annak a ténynek köszönhetően, hogy nincs világraszóló megállapodás arra vonatkozóan, hogy a gépkocsi gyártók hová helyezik a szín kódját az autóban, oda teszik, ahová gondolják. Sőt néhány esetben megfigyelhető, hogy attól függően, hogy melyik évben, illetve hol gyártották a gépkocsit, különböző helyeken található meg a kis táblácska, de nem lehetetlen az sem, hogy elhelyezése a modell vagy a különböző felszereltségi változatok függvénye. Még a legtapasztaltabb autófényezőkkel is előfordul, hogy néha nem találják a gépkocsi színkódját?velem is gyakran előfordul :rolleyes: "

jah igen

nekem is csak az ajtónál van meg, elől semmi sincs...

spórolás is..

de ujabb autókon többnyire már ott található meg az ajtónál .

apropó

voltam tecóban, és nem találtam már olyan hibajavító sprayt

kivonták a forgalomból őket, vagy létezik még az vhol??

Link to comment
Megosztás:

Van Újpesten egy festékes bót. Színkód, meg minta alapján kikeverték a festéket a zafirához, tök jó lett. használt autó telepen látni rosszabb összefényezéseket mint amit itt kikevertettünk 3200-ért :D Kis szépség hiba becsúszott a dologba. Stikába elvittem a zafirát kijegyzeteltem a színkódot meg mindent amit kérdezni szoktak, és elmentem kikevertetni. Karácsonyi ajándéknak szántam faternak. Kikever, ülés alá betesz, ajándék letud. Aztán délután hív fater örüléshangon hogy képzeljem el kevertetett ki festéket a zafihoz, este fújja... :rolleyes: :blink: mondtam neki hogy ha nem lenne elég a festék akkor nézzen be a hátsó ülés alá és ezúton is boldog karácsonyt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van Újpesten egy festékes bót. Színkód, meg minta alapján kikeverték a festéket a zafirához, tök jó lett. használt autó telepen látni rosszabb összefényezéseket mint amit itt kikevertettünk 3200-ért ;) Kis szépség hiba becsúszott a dologba. Stikába elvittem a zafirát kijegyzeteltem a színkódot meg mindent amit kérdezni szoktak, és elmentem kikevertetni. Karácsonyi ajándéknak szántam faternak. Kikever, ülés alá betesz, ajándék letud. Aztán délután hív fater örüléshangon hogy képzeljem el kevertetett ki festéket a zafihoz, este fújja... :rolleyes: :blink: mondtam neki hogy ha nem lenne elég a festék akkor nézzen be a hátsó ülés alá és ezúton is boldog karácsonyt :lol:

:D

am 500 pénzért volt egy decis flakonban vagy mennyis...

és elég szép festék van benne, csak találomra vettem, és egy kettővel odébb van a színkód:D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.