Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Hali.

Használtad már ezt a cuccot? :rolleyes:

Igen használtam...csak elfelejtettem megírni :blink: Nagyon bevált a cucc :D Igaz az ára is, mert több mint 2ezer forint egy flakonnal, de az sokáig elég: Kisdarab rongyra spricc egy keveset, és jól beledörzsölöd a műanyagba. Ezt többször megismétled, és nyagyon csini lesz tőle a lökös. Azért bírom ezt a szert, mert nem tartalmaz szilikon, és waxot. Így bármikor le lehet festeni ha úgy akarom ;)

http://pics.coldline.hu/pics/13421-20091227-RarcmP.jpg

hőlégfújóval szépen óvatosban át kell menni rajta

tökéletes mélyfekete színt lehet elérni.

multhéten próbáltam ki

Ezzel a művelettel csak egy gebasz van. mégpedig az, hogyha az embernek nincs kellő tapasztalata, (túl közel tartja a hőlégfúvót, túl sokáig...stb) Akkor eldobósra is lehet csinálni a lököst. Persze ha már annyira beszürkült, akkor már a csodaszerem sem segít :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen használtam...csak elfelejtettem megírni :rolleyes: Nagyon bevált a cucc :D Igaz az ára is, mert több mint 2ezer forint egy flakonnal, de az sokáig elég: Kisdarab rongyra spricc egy keveset, és jól beledörzsölöd a műanyagba. Ezt többször megismétled, és nyagyon csini lesz tőle a lökös. Azért bírom ezt a szert, mert nem tartalmaz szilikon, és waxot. Így bármikor le lehet festeni ha úgy akarom ;)

http://pics.coldline.hu/pics/13421-20091227-RarcmP.jpg

Ezzel a művelettel csak egy gebasz van. mégpedig az, hogyha az embernek nincs kellő tapasztalata, (túl közel tartja a hőlégfúvót, túl sokáig...stb) Akkor eldobósra is lehet csinálni a lököst. Persze ha már annyira beszürkült, akkor már a csodaszerem sem segít :blink:

ki kell próbálni egy másik műanyagon

én se a lökösön próbáltam ki, de óvatosan gyorsan mozgatva megoldható...

legalábbis remélem :lol:

ahogy néztem elég sokáig kell egyhelyen tartani, hgy ne csak feketedjen, de olvadjon is

azóta szánkóztam is azzal, ráesett egy hó, meg 3napig az eső, és szép fekete az a műanyag :D

Link to comment
Megosztás:

ki kell próbálni egy másik műanyagon

én se a lökösön próbáltam ki, de óvatosan gyorsan mozgatva megoldható...

legalábbis remélem :lol:

ahogy néztem elég sokáig kell egyhelyen tartani, hgy ne csak feketedjen, de olvadjon is

azóta szánkóztam is azzal, ráesett egy hó, meg 3napig az eső, és szép fekete az a műanyag :D

Nem mindenkinek van a garázsba egy feles lökös amin kísérletezhetne. Nekem sincs :rolleyes: Egy feles mocitető lehetne, akkor kipróbálnám a WS Platinum lakk protectort :D Légpuskával meglődőzném :blink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem mindenkinek van a garázsba egy feles lökös amin kísérletezhetne. Nekem sincs :rolleyes: Egy feles mocitető lehetne, akkor kipróbálnám a WS Platinum lakk protectort :lol: Légpuskával meglődőzném :blink: :D

nekem sincs, de egy kamion sárvédőlap

az olyan anyagból van

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: hogyan lehetséges eltűntetni egy kavicsfelverődést a motorháztetőről lehetőleg teljes festés, fényezés stb nélkül, olcsón?

Két helyen is fellehető felverődés, az egyik kicsit mélyebb --> itt a kráter alján fém látszódik ( rozsda ). A kisebb felverődésnél csak picit a felső réteg jött le, alatta az alapozó ( fehér réteg ) sértetlen!

Van esetleg filc szerű javítókészlet? Színkódot honnan tudhatom meg? Tudna nekem ajánlani valaki valamilyen megoldást??? Leginkább amiatt érdekelne, hogy nem kezdjen el rozsdásodni , korrodálódni jobban a sérülés miatt a motorháztetőm, illetve a festés ne váljon le nagyobb részen...

Válaszokat köszönöm!

Üdv: demars

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: hogyan lehetséges eltűntetni egy kavicsfelverődést a motorháztetőről lehetőleg teljes festés, fényezés stb nélkül, olcsón?

Két helyen is fellehető felverődés, az egyik kicsit mélyebb --> itt a kráter alján fém látszódik ( rozsda ). A kisebb felverődésnél csak picit a felső réteg jött le, alatta az alapozó ( fehér réteg ) sértetlen!

Van esetleg filc szerű javítókészlet? Színkódot honnan tudhatom meg? Tudna nekem ajánlani valaki valamilyen megoldást??? Leginkább amiatt érdekelne, hogy nem kezdjen el rozsdásodni , korrodálódni jobban a sérülés miatt a motorháztetőm, illetve a festés ne váljon le nagyobb részen...

Válaszokat köszönöm!

Üdv: demars

sehogy

szinkód a jobb első ajtó oszlopán lévő táblában van, ha visszakeresel van róla még kép is

kipucolod, és cseppentessz oda festéket

mást nemigazán lehet tenni vele

Link to comment
Megosztás:

Színkód alapján adnak nekem egy márkaszervízben kis mennyiségű festéket? Vagy menjek be a tescoba s hozzak onnan 5 féle hasonló árnyalatú festékfilcet s próbáljam meg azzal? :rolleyes:

Vedd le a tanksapkaajtót, vidd be a tecsóba, és próbáld ki azon a színeket. De nem én mondtam. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Színkód alapján adnak nekem egy márkaszervízben kis mennyiségű festéket? Vagy menjek be a tescoba s hozzak onnan 5 féle hasonló árnyalatú festékfilcet s próbáljam meg azzal? :rolleyes:

Egy-két pöttyöt igy elég drágán festenél le, de te tudod! Ha a további rozsdásodás megakadályozása a cél akkor azt tartsd szem előtt és ne akard "gyárira" javitani egyből...mert felesleges, szerintem...Mellesleg festékboltokban, festőműhelyekben, kód alapján kikeverik a festéket.. Sőt meglehet, hogy találsz kész spray-t is amelyiknek nem üt el a szine annyira feltűnően...

Link to comment
Megosztás:

Egy-két pöttyöt igy elég drágán festenél le, de te tudod! Ha a további rozsdásodás megakadályozása a cél akkor azt tartsd szem előtt és ne akard "gyárira" javitani egyből...mert felesleges, szerintem...Mellesleg festékboltokban, festőműhelyekben, kód alapján kikeverik a festéket.. Sőt meglehet, hogy találsz kész spray-t is amelyiknek nem üt el a szine annyira feltűnően...

Én azért nem vagyok oda annyira a kódért, mert szerintem egy ennyi idős kocsin már fakult a szín, ezért mondom, hogy be kell vinni a tanksapiajtót, és az alapján kevertetni.

Link to comment
Megosztás:

Én azért nem vagyok oda annyira a kódért, mert szerintem egy ennyi idős kocsin már fakult a szín, ezért mondom, hogy be kell vinni a tanksapiajtót, és az alapján kevertetni.

anno én is találtam a boltban kész sprayt nagyon hasonló árnyalatban, de aztán azért mégis csak kevertettem....bár szerintem(is) feleslegesen.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egy-két pöttyöt igy elég drágán festenél le, de te tudod! Ha a további rozsdásodás megakadályozása a cél akkor azt tartsd szem előtt és ne akard "gyárira" javitani egyből...mert felesleges, szerintem...Mellesleg festékboltokban, festőműhelyekben, kód alapján kikeverik a festéket.. Sőt meglehet, hogy találsz kész spray-t is amelyiknek nem üt el a szine annyira feltűnően...

Természetesen az a célom, hogy ne rozsdáljon tovább! Megkérdezem holnap a szerwassert, és egy festékboltot hogy mibe kerülne nekem egy adag festék kikevertetése...

Amúgy tetszik a tanksipka+tesco megoldás is

Link to comment
Megosztás:

Természetesen az a célom, hogy ne rozsdáljon tovább! Megkérdezem holnap a szerwassert, és egy festékboltot hogy mibe kerülne nekem egy adag festék kikevertetése...

Amúgy tetszik a tanksipka+tesco megoldás is

Ha az a célod, hogy ne rozsdásodjon, akkor vidd el egy fényezőhöz :lol: 1-2dl (2500Ft-tól) kevesebbet nem kevernek ki egy festékboltba se. Azért mert kevesebb mennyiségnél már lehet színeltérés. Egy normális fényező 25-30ezer forintért lefesti anyaggal együtt (első hallásra biztos soknak tűnik, de szerintem ennyit lehet áldozni egy autóra amit meg akarsz tartani), és akkor az profin megvan csinálva, nem kell aggódni a rozsda miatt. Sírhatnékom van amikor ilyet olvasok hogy tesco, meg spray...stb :rolleyes:

Természetesen ez is csak egy ötlet...vagy megfogadod vagy nem :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ha az a célod, hogy ne rozsdásodjon, akkor vidd el egy fényezőhöz :lol: 1-2dl (2500Ft-tól) kevesebbet nem kevernek ki egy festékboltba se. Azért mert kevesebb mennyiségnél már lehet színeltérés. Egy normális fényező 25-30ezer forintért lefesti anyaggal együtt (első hallásra biztos soknak tűnik, de szerintem ennyit lehet áldozni egy autóra amit meg akarsz tartani), és akkor az profin megvan csinálva, nem kell aggódni a rozsda miatt. Sírhatnékom van amikor ilyet olvasok hogy tesco, meg spray...stb :rolleyes:

Természetesen ez is csak egy ötlet...vagy megfogadod vagy nem :blink:

Biztos, hogy ez a tökéletes, és profi megoldás, csak nem tudom tud-e mindenki áldozni ekkora összeget pár kavicsfelverődésre. Szerencsére nekem egy sincs kopp-kopp.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Színkód alapján adnak nekem egy márkaszervízben kis mennyiségű festéket? Vagy menjek be a tescoba s hozzak onnan 5 féle hasonló árnyalatú festékfilcet s próbáljam meg azzal? :rolleyes:

Hát...Haverom a kocsijához ( VW Polo ) vett a márkaszervízben olyat, hogy javítófesték. Színkódot elmondod, és akkor adnak kb egy akkora kis üvegben mint egy körömlakkos dobozka, meg olyan kis ecsetet. Nemtudom hogy opeléknél működik-e ilyen, vagy van-e ilyen, de sztem elképzelhető :D Bár én kevertettem amikor festeni kellett hátul.. Az a biztos ha a többi részhez csinálunk színt és nem a gyári vadiúj színt teszünk rá mert elüthet vagy ilyesmi

Link to comment
Megosztás:

Színkód alapján adnak nekem egy márkaszervízben kis mennyiségű festéket? Vagy menjek be a tescoba s hozzak onnan 5 féle hasonló árnyalatú festékfilcet s próbáljam meg azzal? :rolleyes:

Van gyári javító stift,de jobban jársz ha kevertetsz valahol hozzá,jobban fog passzolni,mint a szníkódos körömlakk! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.