Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Jó párszor láttam már a hozzászólásodban, mi az a HRR? <_< Nem azt mondjuk hogy nincs látszatja, de azt te is elismered, hogy nem mindegy mit kenyeszülünk az autónkra. Csak egy példa: 2ezerért megpolírozza, és utána nem sokkal ne adj isten valamiért javítani kell az autót: Rákente az a szilikonos, olajos, zsíros pasztát...szerinted??

Ám nem a kosz miatt polírozunk egy autót.... Nem tudtad? :angry: :P

"HRR" az egyik classic Astrájuk (rendszám). "HJA" a sajátja.

Link to comment
Megosztás:

Jó párszor láttam már a hozzászólásodban, mi az a HRR? <_< Nem azt mondjuk hogy nincs látszatja, de azt te is elismered, hogy nem mindegy mit kenyeszülünk az autónkra. Csak egy példa: 2ezerért megpolírozza, és utána nem sokkal ne adj isten valamiért javítani kell az autót: Rákente az a szilikonos, olajos, zsíros pasztát...szerinted??

Ám nem a kosz miatt polírozunk egy autót.... Nem tudtad? :angry: :P

elismerem persze, hogy nem olyan hatásos, meg másként hat, de ahogy elmúlik fényessége, úgy el is távozott vele a paszta anyaga is. A 3m be mi a hatóanyag?? Az csak finom csiszolóanyag, és leveszed vele a felső hibás rétget és annyi, vagy abban is van vmi felületre répülő védőréteg?

Hjaaa és tél után, sok olyan koszmaradvány van az autón, amit a mosás nem hoz le, kátrány pettyk stb... bár arra mostanság csavarlazítót használok, de utána át is pasztázom néha... évente talán 3x :P

Link to comment
Megosztás:

Szóról szóra ezt írtam volna <_< Én 3M-et használok, nekem az vált be. Üdv nálunk kolléga ha netán először vagy itt!! Jó hogy te is itt vagy, legalább nem hiszik azt, hogy hasra ütésből mondok árakat fényezésre, polírozásra, javításokra :angry:

Talán egy honapja regisztráltam, de diesel topikban voltam többet. (haldoklik az isuzu alattam, ezért a sok sok kérdés oda) 7éve fényezek, de már előbb kezdtem a szakmát. Lagermaxnál voltam autofényező, és ha valahol, akkor ott megkövetelik a minőséget. Csak példa: S8-Audi, vagy R8 nem irtam félre, erre is volt példa! Dupont és Autocolor anyagokkal dolgoztam nagyon sokat és ugye a 3M polir. Otthon faterral üztem az ipart, neki vállalkozása van. Ott inkább az Auto Magic-re szavaztunk, bár valamikor 3M ment nagyon. Most Ausztriában vagyok szintén Lagermaxos. És lám, itt polirozok nap mint nap autokat. Itt Prometeus anyagot használnak rá kellett szokni ugyan de szép a végeredmény. Egy laikus (és nem akarok senkitől sértődést) sosem tudja mi munka előzi meg egy szép fényezést, és mi utómunka. Azzal ugye hogy le van fényezve egy elem-egy auto még nincs kész a mü. Utána polir jön, és nem szabad csodát várni a kamráktól sem, mert ott is van szemét!

Link to comment
Megosztás:

elismerem persze, hogy nem olyan hatásos, meg másként hat, de ahogy elmúlik fényessége, úgy el is távozott vele a paszta anyaga is. A 3m be mi a hatóanyag?? Az csak finom csiszolóanyag, és leveszed vele a felső hibás rétget és annyi, vagy abban is van vmi felületre répülő védőréteg?

Hjaaa és tél után, sok olyan koszmaradvány van az autón, amit a mosás nem hoz le, kátrány pettyk stb... bár arra mostanság csavarlazítót használok, de utána át is pasztázom néha... évente talán 3x <_<

A tél után az apróságok eltüntetésére jo a lakkbenzin is. Ahol én dolgozok pedig van egy kék gyurmaszerü anyag. Üvegtisztió a fényezésre, majd a gyurmával átdörzsölni a szennyezett felületet. Nem tudom hogy csinálja, vagy mi a hatóanyaga, de minden apró szart lehoz a fényezésről.

A 3M (és márkás DRÁGA tudom polirok) nem csak finom és durva csiszoloszemcsék. Rengeteg adalékanyagot tartalmaznak amivel nem csak felujitják a fényezést hanem védik is azt. EPl ha a három lépcsős polirt végigcsinálod gyönyörü a végeredmény, és minden lecsuszik a fényezésről. Pl viz, vagy akármi. Könnyebb takaritani is ezután az egész autot. A másik fele (itt az előbb irta valaki) ezek nem tartalmaznak szilikont. Egy példa ami elég gyakran előfordul: látható helyen van egy szemét pl lükháritóban. Polir, és amikor majnem jo, kikopik. Ez azt jelenti hogy lecsiszolódott a lakk, vagy a festék a polirozás során és kis folt keletkezik, amit javitani kell. Azt pedig már csak az ujrafényezés-beködölés tudja javitani. Becsiszolod, lefényezed és nem ugrik szét a fényezés, nem lesz "szilikonpöttyös"

Link to comment
Megosztás:

A tél után az apróságok eltüntetésére jo a lakkbenzin is. Ahol én dolgozok pedig van egy kék gyurmaszerű anyag. Üvegtisztító a fényezésre, majd a gyurmával átdörzsölni a szennyezett felületet. Nem tudom hogy csinálja, vagy mi a hatóanyaga, de minden apró szart lehoz a fényezésről.

A 3M (és márkás DRÁGA tudom polírok) nem csak finom és durva csiszolószemcsék. Rengeteg adalékanyagot tartalmaznak amivel nem csak felújítják a fényezést hanem védik is azt. Pl ha a három lépcsős polírt végigcsinálod gyönyörű a végeredmény, és minden lecsúszik a fényezésről. Pl víz, vagy akármi. Könnyebb takarítani is ezután az egész autót. A másik fele (itt az előbb írta valaki) ezek nem tartalmaznak szilikont. Egy példa ami elég gyakran előfordul: látható helyen van egy szemét pl lökhárítóban. Polír, és amikor majdnem jó, kikopik. Ez azt jelenti hogy lecsiszolódott a lakk, vagy a festék a polírozás során és kis folt keletkezik, amit javítani kell. Azt pedig már csak az újrafényezés-be ködölés tudja javítani. Becsiszolod, lefényezed és nem ugrik szét a fényezés, nem lesz "szilikonpöttyös"

Egyetértek! :angry:

Ám írhatsz te ide bármit.... Ha Jézus Krisztus zokogó szent anyja ír három oldalt ide, akkor is meg fogják venni az ezer forintos szilikonos, olajos szarokat, rá kenik az autójukra, és utána pedig tanácsot kérnek, hogy miért lett foltos? Miért égett bele? Miért mattolt vissza 4 hónap után?....stb stb De tudod mit, nem hibáztatom, sőt: megértem őket, mert még Magyarországon ilyen szar lesz a havi keresett, addig a szerencsétlen kisember nem fogja tudni megvenni a 7-8ezer forintos polír pasztát. Örül ha benzinre futja <_< Sajnos ez van......

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek! :angry:

Ám írhatsz te ide bármit.... Ha Jézus Krisztus zokogó szent anyja ír három oldalt ide, akkor is meg fogják venni az ezer forintos szilikonos, olajos szarokat, rá kenik az autójukra, és utána pedig tanácsot kérnek, hogy miért lett foltos? Miért égett bele? Miért mattolt vissza 4 hónap után?....stb stb De tudod mit, nem hibáztatom, sőt: megértem őket, mert még Magyarországon ilyen szar lesz a havi keresett, addig a szerencsétlen kisember nem fogja tudni megvenni a 7-8ezer forintos polír pasztát. Örül ha benzinre futja <_< Sajnos ez van......

Igazad van. nekem ebből lett elegem. Eljön az átlagember, kérdi mennyi lesz a sárvédő fény, és látod rajta hogy ha kimondod az árat amibe az kerül rögtön infarktust kap. Na meg abból is hogy reggel 5kor kelsz meló, hazaérsz meló, majd 10-12órás munka után (hétvégén is) hulla fáradtan fekszel az ágyba. És nem keresel semmit.. Pedig müvészi munka, és annó egy fényező nagyon nagy szám volt. Most kényelmesen (!!!!!!!) dolgozok 8 órát amibe 3 szünet is van, nem a szüleimmel lakom, mert van arra hogy egy albit fizessen az ember, és jelenleg kocsit nézek. Más, sokkal nyugodtabb és sokkal jobb kinnt! Csak sajnálom hogy olyanná lett az ország amilyen. Ameddig ez igy van, addig olcsó dolgokat fognak venni az emberek, mert minden fillér számit, ha meg kenyérre kell, jó lesz a "spréfesték" is, mert az is olyan szinyüü...

Link to comment
Megosztás:

Igazad van. nekem ebből lett elegem. Eljön az átlagember, kérdi mennyi lesz a sárvédő fény, és látod rajta hogy ha kimondod az árat amibe az kerül rögtön infarktust kap. Na meg abból is hogy reggel 5kor kelsz meló, hazaérsz meló, majd 10-12órás munka után (hétvégén is) hulla fáradtan fekszel az ágyba. És nem keresel semmit.. Pedig müvészi munka, és annó egy fényező nagyon nagy szám volt. Most kényelmesen (!!!!!!!) dolgozok 8 órát amibe 3 szünet is van, nem a szüleimmel lakom, mert van arra hogy egy albit fizessen az ember, és jelenleg kocsit nézek. Más, sokkal nyugodtabb és sokkal jobb kinnt! Csak sajnálom hogy olyanná lett az ország amilyen. Ameddig ez igy van, addig olcsó dolgokat fognak venni az emberek, mert minden fillér számit, ha meg kenyérre kell, jó lesz a "spréfesték" is, mert az is olyan szinyüü...

Nos mondhatom azt hogy én most tartok ott, amin te már túl vagy! 4-kor kellek! Leautózok Balatonfüredre, 8 óra meló után hazaérek 15 óra előtt nem sokkal, eszek, és dolgozok a műhelybe este 8-9-ig. Mindezért mit kapok? Semmit!! Nekem kellet adnom: 5 éves kapcsolatot! A párom megunta, hogy csak aludni járok haza..... Én meg azt kezdem megunni, hogy minden fejszámolás nélkül kb 150ezer forintom csak úgy kint van különféle javításokon, festéseken, polírozáson!

A saját autómra nincs időm...szét van rohadva a két hátsó ív, annyira hogy a tankajtó tegnap a kezembe maradt......de nem tudom nélkülözni 1 kurv@ hetet sem amíg a lakatossal ívet cserélünk, meg lefestem. Bízom benne, hogy legkésőbb nyáron sikerül újra kijutnom Németországba ahol 3 éve dolgoztam, ráhajtok egy német nőre, kitaposom az állampolgárságot, és elfelejtem örökre ezt a mocskos kurv@ országot ahol csak rabszolgának kellünk, és csak annyit dobnak az embernek, hogy éppen éhen ne dögöljön!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nos mondhatom azt hogy én most tartok ott, amin te már túl vagy! 4-kor kellek! Leautózok Balatonfüredre, 8 óra meló után hazaérek 15 óra előtt nem sokkal, eszek, és dolgozok a műhelybe este 8-9-ig. Mindezért mit kapok? Semmit!! Nekem kellet adnom: 5 éves kapcsolatot! A párom megunta, hogy csak aludni járok haza..... Én meg azt kezdem megunni, hogy minden fejszámolás nélkül kb 150ezer forintom csak úgy kint van különféle javításokon, festéseken, polírozáson!

A saját autómra nincs időm...szét van rohadva a két hátsó ív, annyira hogy a tankajtó tegnap a kezembe maradt......de nem tudom nélkülözni 1 kurv@ hetet sem amíg a lakatossal ívet cserélünk, meg lefestem. Bízom benne, hogy legkésőbb nyáron sikerül újra kijutnom Németországba ahol 3 éve dolgoztam, ráhajtok egy német nőre, kitaposom az állampolgárságot, és elfelejtem örökre ezt a mocskos kurv@ országot ahol csak rabszolgának kellünk, és csak annyit dobnak az embernek, hogy éppen éhen ne dögöljön!!!!

ismét bő egyetértésem! Nekem 2és fél éves kapcsom lett oda emiatt. De sebaj. Juliusban leszekünk az "uj" párommal 2 évesek. Ő magyar viszont jön ő is Ausztriába. Nekem is lett volna németbe lehetőség, Innsbruck kamionfényezés, de ott is 12órázni kellett volna. Nekem meg abból elegem lett. Itt kényelmes mindenki. Pihenve is többet dolgozok mint az itteniek, na de meg is éri!! Ugyanaz a véleményem mint neked!

Link to comment
Megosztás:

ismét bő egyetértésem! Nekem 2és fél éves kapcsom lett oda emiatt. De sebaj. Juliusban leszekünk az "uj" párommal 2 évesek. Ő magyar viszont jön ő is Ausztriába. Nekem is lett volna németbe lehetőség, Innsbruck kamionfényezés, de ott is 12órázni kellett volna. Nekem meg abból elegem lett. Itt kényelmes mindenki. Pihenve is többet dolgozok mint az itteniek, na de meg is éri!! Ugyanaz a véleményem mint neked!

Nos!! Akkor rossz ember nem lehetsz <_< :angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Ezek pont gépi használatra vannak <_< :angry: ! A zöldet szoktam első fázisban, és a sárgát pedig utolsó fázisban :P

Igy van, gépi használat! Ugyanezeket használtam én is, azzal a kiegészitéssel hogy sokszor volt egy kék kupakos is. Gyakorlatilag csak vax, amihez külön puha fekete szivacs volt.

Link to comment
Megosztás:

Igy van, gépi használat! Ugyanezeket használtam én is, azzal a kiegészitéssel hogy sokszor volt egy kék kupakos is. Gyakorlatilag csak vax, amihez külön puha fekete szivacs volt.

amit még ajánlanék az kezdésnek a "Farécla G3" Nagyon sokmindent elvisz. Utána jöhet a sárga 3M és ha igény van vax. kép róla: http://www.totallux.hu/nagy_kep/totallux-4b65ba5536fbe.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ezek pont gépi használatra vannak <_< :P ! A zöldet szoktam első fázisban, és a sárgát pedig utolsó fázisban :P

Igy van, gépi használat! Ugyanezeket használtam én is, azzal a kiegészitéssel hogy sokszor volt egy kék kupakos is. Gyakorlatilag csak vax, amihez külön puha fekete szivacs volt.

amit még ajánlanék az kezdésnek a "Farécla G3" Nagyon sokmindent elvisz. Utána jöhet a sárga 3M és ha igény van vax. kép róla: http://www.totallux.hu/nagy_kep/totallux-4b65ba5536fbe.JPG

:angry:

És van olyan cucc amit lehet gép nélkül is használni?

Link to comment
Megosztás:

ismét bő egyetértésem! Nekem 2és fél éves kapcsom lett oda emiatt. De sebaj. Juliusban leszekünk az "uj" párommal 2 évesek. Ő magyar viszont jön ő is Ausztriába. Nekem is lett volna németbe lehetőség, Innsbruck kamionfényezés, de ott is 12órázni kellett volna. Nekem meg abból elegem lett. Itt kényelmes mindenki. Pihenve is többet dolgozok mint az itteniek, na de meg is éri!! Ugyanaz a véleményem mint neked!

Ha tudtok intézzetek nekem is vmi melót, megyek akármikor <_< Visszatérve a polírpasztákhoz, én is csak ilyen pár ezreset használok, de én csak kézzel kenegetem, és nem is tul gyakran, sajna már volt többször is javítva a festése, de eddig még megoldották foltosodás nélkül :angry:

Mifelénk még elég nagy emberek a fényezők, de dolgoznak ők is látástól mikulásig.

Link to comment
Megosztás:

<_<

És van olyan cucc amit lehet gép nélkül is használni?

Biztos hogy van, csak mi fényezők nem használunk olyat. Ha valamit, akkor azt megtanultam hogy polirozás csak géppel. Régen valami konzerves polirpasztával mi is próbálkoztunk kézzel. Mattabb lett az eredmény mint mikor elkezdtük... Azóta gép, és minden tökéletes. Sajnos ebben nem tudok segiteni.

Link to comment
Megosztás:

<_<

És van olyan cucc amit lehet gép nélkül is használni?

Biztos hogy van, csak mi fényezők nem használunk olyat. Ha valamit, akkor azt megtanultam hogy polirozás csak géppel. Régen valami konzerves polirpasztával mi is próbálkoztunk kézzel. Mattabb lett az eredmény mint mikor elkezdtük... Azóta gép, és minden tökéletes. Sajnos ebben nem tudok segiteni.

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy van, csak mi fényezők nem használunk olyat. Ha valamit, akkor azt megtanultam hogy polirozás csak géppel. Régen valami konzerves polirpasztával mi is próbálkoztunk kézzel. Mattabb lett az eredmény mint mikor elkezdtük... Azóta gép, és minden tökéletes. Sajnos ebben nem tudok segiteni.

Köszi a válaszokat.

Mikor megvettem a kocsit, egy picit halvány volt a szine, (mivel garázst gondolom nem nagyon látott), egy alapos mosással szebb lett, de nem az igazi.

Akkor az auchanban kapható occsó pasztával átmentem rajta, és nagyon szép lett a szine.

Aztán Alex felvilágositott hogy nem igazán jók ezek az olcsó paszták, mert bántják a fényezést.

De mostanra, vagy a tél hatására, vagy hogy fél évig nem volt lemosva télen, Ti azthiszem ugy hivjátok hogy "hologramos" lett a teteje, és a mocitetö.

Szal ezért gondoltam hogy veszek valami rendes pasztát és átmegyek rajta.

Farécla ezt Te ajánlottad, és kézi használtra is ajánlják.

Link to comment
Megosztás:

Flip-flop, ha jól sejtem.

Jól sejted :P

De abbol is van több fajta ha jol tudom...

Nem tudok arról hogy több fajta lenne, esetleg annyi hogy éppen hány féle színben pompázzon. A legolcsóbb az a 2 szín. Gyakori: Sárga, és zöld... De van olyan flip flop fényezés ami 4 színben (lásd a linkelt videót), van olyan ami 6 színben váltakozik, sőt tudok 8 féle színjátszásról is.

Egész pályám során 3-4 alkalommal fújtam ilyen anyaggal! Nem véletlenül!! Literjének ára: 80 – 170 000 Ft között változik! A gondosan előkészített fényezendő felületet aláfújó színnel le kell fényezni. Ez a legtöbb flip-flop-nál fekete. Az aláfújó kellő száradása után jöhet a Flip-Flop 2-3-4 rétegben, attól függ, ki milyen ’erős’ színjátszást szeretne. Ezt követően jöhet a lakk felhordása, a lakkot nem kell vastagon felhordani, csak 1-3 rétegben.

Őőő szerintem megint többet "pofáztam" a kelleténél <_< :angry:

Link to comment
Megosztás:

Jól sejted :P

Őőő szerintem megint többet "pofáztam" a kelleténél :angry: :P

Vettem szűrőt a kompira, szóval lassan pofázhatsz, mert lesznek kérdéseim :P :P

Volt piacon HVLP márkájú pisztoly... nem mertem meg se kérdezni, mennyi, mert gyanus ez a márka, mivel ez egy tipus nemde? <_<

Link to comment
Megosztás:

Vettem szűrőt a kompira, szóval lassan pofázhatsz, mert lesznek kérdéseim :angry: :P

Volt piacon HVLP márkájú pisztoly... nem mertem meg se kérdezni, mennyi, mert gyanus ez a márka, mivel ez egy tipus nemde? <_<

Inkább technológia: HVLP - High Volume Low Pressure, azaz nagy mennyiség alacsony nyomás.

Sztem nyugodtan megkérdezhetted volna vifil......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.