Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Tettem fel pár képet az autóról! Remélem tetszik mert nekem nagyon! :D

https://picasaweb.google.com/103199978617016592240/20110511#

Szép! Tényleg szép!!

Ha megengedsz egy kis kritikát: Az a lökös.... Hát ízlések és pofonok! Olyan szép ez a bordó szín, miért kellet a tetőre a matt fekete? Ez autó, nem kovácsolt vaskerítés!! :D

Link to comment
Megosztás:

Miért? Szerintem egy vonószemnek pont elég lehet B) Valaki hűti, valaki meg nézegeti :D Amúgy nekem tetszik. Mondjuk, nem ilyenre csinálnám, dehát nem az enyém, nem nekem kell hogy tetszen :D

főleg, hogy a tiéd jobban is igényli a hűtést :D

nekem nagyobb nyílás lesz rajta, ha egyszer találok egy olcsó első lököst, és lesz időm nekiállni :)

egyébként nem vagyok benne biztos, hogy a feltöltés annyira jol áll a két oldalsó csík vonatkozásában, hiányérzetem támad ilyenkor.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép az autó, de ha megengedsz egy kérdést........minek kellett az utastérben is lefesteni a műanyagokat? B)

Nem kötözködés, csak nekem nem jön be.........igaz, nem nekem kell tetsszen :D

Nekem tetszik.

Főleg, hogy nekem fehér már 1-2 műanyag :D (csak nem sikerült a legjobban :) )

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyunk egyformák. :D Nem mondom nagyon szépen le vannak fújva azok is.....már csak egy BC, meg egy faca kormány kell bele. :)

Meg dzsíeszáj belső, meg egy XE az elejébe, meg egy nagy láda a hátuljába, meg... áhh, nemazenyémnemazenyémnemugatokbelenemazenyém... :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép az autó, de ha megengedsz egy kérdést........minek kellett az utastérben is lefesteni a műanyagokat? :D

Nem kötözködés, csak nekem nem jön be.........igaz, nem nekem kell tetsszen :D

Sztem is jó lett. Én is gondolkodtam a belső műanyagok festésén, de én selyemfényű ezüstre gondoltam, láttam pár helyen, és sztem szép.

Link to comment
Megosztás:

főleg, hogy a tiéd jobban is igényli a hűtést :)

nekem nagyobb nyílás lesz rajta, ha egyszer találok egy olcsó első lököst, és lesz időm nekiállni :D

egyébként nem vagyok benne biztos, hogy a feltöltés annyira jol áll a két oldalsó csík vonatkozásában, hiányérzetem támad ilyenkor.

A hűtésnek a nyílása nem lett lefalazva csak a rendszámtól nem látszik az a gyárilag kivágott három kis kocka,

csak ami kamu nyílás volt az lett lefalazva egyáltalán nem melegszik jobban mint máskor! :D

Nekem is eszembe jutott ez az oldalsó csík eltüntetés de majd legközelebb! B)

Link to comment
Megosztás:

A hűtésnek a nyílása nem lett lefalazva csak a rendszámtól nem látszik az a gyárilag kivágott három kis kocka,

csak ami kamu nyílás volt az lett lefalazva egyáltalán nem melegszik jobban mint máskor! :D

Nekem is eszembe jutott ez az oldalsó csík eltüntetés de majd legközelebb! :D

Szted hol kap ugyan annyi levegőt azon a 3kis lukon, mint az egész lökös alján???

Link to comment
Megosztás:

Szted hol kap ugyan annyi levegőt azon a 3kis lukon, mint az egész lökös alján???

A gyári helyen is csak ennyi volt kivágva mentem már vele egyhuzamban 200km-ert és semmi araszoltam vele dombóváron telejesen úgy viselkedik ahogy előtte! Evvel járok el melozni napi 30km-t. Felújítják a 67-es főutat (magyar módra, Itt egy folt ott egy folt) lépsben haladok de semmi!

Link to comment
Megosztás:

főleg, hogy a tiéd jobban is igényli a hűtést :)

nekem nagyobb nyílás lesz rajta, ha egyszer találok egy olcsó első lököst, és lesz időm nekiállni :D

egyébként nem vagyok benne biztos, hogy a feltöltés annyira jol áll a két oldalsó csík vonatkozásában, hiányérzetem támad ilyenkor.

Igényli a f.szt... naptárral kell néznem, mikorra melegszik be :D

Link to comment
Megosztás:

A lökös oldalábol kivetted a csíkot nem Greg?? Arra éretettem.

Évakóta tervezem a belső műanyagok színre fújását, HRR be km órát Tid et hamutartó ajtaját át is fujtam, sima pray festékkel, és azzal is jó, persze előtte simára csiszoltam, de semmi műamyag alapozó, és rajta van évek óta, de HJA ba már kompresszorral fogom, úgyhogy oda már megy majd műanyag alapozó is, meg ami kell, legyen szép :D

Link to comment
Megosztás:

A lökös oldalábol kivetted a csíkot nem Greg?? Arra éretettem.

Évakóta tervezem a belső műanyagok színre fújását, HRR be km órát Tid et hamutartó ajtaját át is fujtam, sima pray festékkel, és azzal is jó, persze előtte simára csiszoltam, de semmi műamyag alapozó, és rajta van évek óta, de HJA ba már kompresszorral fogom, úgyhogy oda már megy majd műanyag alapozó is, meg ami kell, legyen szép :D

Igen eltűntek a csíkok a lökősből! :D

A hamutartó ajtaját nem akartam lefújatni mert DVDre spórolok és oda menne a monitor! :) Meg a bőrbelső de az még odébb van B)

Link to comment
Megosztás:

Alex, ha nincs spec fényezőkamránk, akkor esős időben lehet festeni, vagy a páratartalom bekavarhat?

Hogy őszinte legyek, nem tudom! Vízbázisú anyagoknál nem oszt nem szoroz a páratartalom... oldószeres anyagoknál viszont nem kevés kárt tehet. De még ha esős idő van, és kevés a páratartalom, az udvaron akarsz festeni? :D A bogarakkal mit csinálsz? Elküldöd szabadságra? :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy őszinte legyek, nem tudom! Vízbázisú anyagoknál nem oszt nem szoroz a páratartalom... oldószeres anyagoknál viszont nem kevés kárt tehet. De még ha esős idő van, és kevés a páratartalom, az udvaron akarsz festeni? :D A bogarakkal mit csinálsz? Elküldöd szabadságra? :D

esőben nem repkednek a bogarak annyira :) De nem is a szabad ég alatt akarok festeni, hanem a ponyva alatt... de egyelőre még nincs pisztolyom...

Link to comment
Megosztás:

Hogy őszinte legyek, nem tudom! Vízbázisú anyagoknál nem oszt nem szoroz a páratartalom... oldószeres anyagoknál viszont nem kevés kárt tehet. De még ha esős idő van, és kevés a páratartalom, az udvaron akarsz festeni? :D A bogarakkal mit csinálsz? Elküldöd szabadságra? :D

Nekünk otthon nincs kamránk csak NAGY! garázs, ott fényeztem sokat oldószeres és vizes festékekkel is. Hát a páratartalom annyit zavar be a vizesnél hogy iszonyatosan lassan szárad ki! Az oldószeres is észrevette a páratartalmat, de a vizes az allergiás rá.. Nekem ennyi a tapasztalatom ezzel. A bogaras részre meg egy kis történettel válaszolok. Fater annó amikor kedvenc Zsiguliját fényezte az udvaron a meggyfa alatt az alsótartályos pisztolyával, házi kompresszorral, Neolux-al. Szép lett de jöttek a bogárkák. Szépen megmászták a friss fényezést, gyönyörü csikokat huzva bele, majd bele is száradva. Fater nem volt szivbajos, volt festék is, ujracsiszol, majd ujra telifény. Ismét szép lett. Ahogy elmosta a pisztolyt hát nem beborul az idő. Mire észbekapott már szakadt az eső. Teli lett kráterrel a friss fény. Harmadjára az égiek is ugy akarták hogy sikerüljön a fény.. Udvaron nem egy leányálom a fényezés...

Link to comment
Megosztás:

Nekünk otthon nincs kamránk csak NAGY! garázs, ott fényeztem sokat oldószeres és vizes festékekkel is. Hát a páratartalom annyit zavar be a vizesnél hogy iszonyatosan lassan szárad ki! Az oldószeres is észrevette a páratartalmat, de a vizes az allergiás rá......

Hát... Nem tudom! Az én tapasztalatom, hogy a vizes páratartalomtól függetlenül iszonyatosan rosszul szárad ki. Pedig én még vettem olyan levegős "hajszárítót" is állvánnyal cakkom pakk..... drágább is mint az oldószeres társai, és a kamra szellőztetésről ne is beszéljek! Nekem nagyon nem vált be a vizes cucc!

NAGY garázs?? Elszívás minden nélkül? A visszaporzást hogyan oldottad meg? Sokat kellett polírozni ugye? :D Nem mintha a kamrában levő cuccot nem kell utána polírozni...... :D

Link to comment
Megosztás:

Hát... Nem tudom! Az én tapasztalatom, hogy a vizes páratartalomtól függetlenül iszonyatosan rosszul szárad ki. Pedig én még vettem olyan levegős "hajszárítót" is állvánnyal cakkom pakk..... drágább is mint az oldószeres társai, és a kamra szellőztetésről ne is beszéljek! Nekem nagyon nem vált be a vizes cucc!

NAGY garázs?? Elszívás minden nélkül? A visszaporzást hogyan oldottad meg? Sokat kellett polírozni ugye? :D Nem mintha a kamrában levő cuccot nem kell utána polírozni...... :D

Fater csinált mindent, van elszivás is. Igaz nem egy kamra.. de a világitás megvan, és elszivás is. Nálunk is van "hajszáritó" de ez a vizes cucc csak szivás.. Kamrában sem jobb, 2 évig fujtam vizessel, mielőtt kijöttem. Hát ami meg a polirozást illeti..HASZNÁLATBAN VAN a polirgép :) B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.