Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Szasztok'

Hátul azonban mintha másabb lett volna az anyag, nehezebben sötétedett, többet kellett melegíteni, és nem is lett olyan szép, mivel nem tudtam úgy megmelegíteni. Az ok az volt, hogy a csomagtartó kéder alá hajló nyúlvány (lökhárító a csomagtartó ajtó alatti részen) vékonyabb mint a többi helyen és bizony az elkezdett elvetemedni a hő hatására, így nem is mertem nagyon melegíteni azon a részen.

Ami még felb@szott kicsit, hogy amikor utántöltöttem a hűtőfolyadékot a tágulásiba rácsöppent egy csepp a lökösre, naná hogy a nem festett részére és hiába töröltem le azonnal, meg töröltem le mosószerrel, az a pötty bizony kicsit a hőlégfúvózás után is látszott :P

Nem vészes, de azért jobban meglettem volna nélküle :D

Lehet hogy valami szilikonos g.civel már meg lett itatva, mondtam hogy akkor nem úgy viselkedik ahogy kéne :D Képet dobsz róla, hogy milyen volt, milyen lett? :P

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy valami szilikonos g.civel már meg lett itatva, mondtam hogy akkor nem úgy viselkedik ahogy kéne :lol: Képet dobsz róla, hogy milyen volt, milyen lett? ;)

Sajnos csak telefonnal csináltam képek és már a fényviszonyok sem voltak az igazik, de azért dobtam 3 új képet a picasa albumba. ;)

Link to comment
Megosztás:

"a csomagtartó kéder alá hajló nyúlvány (lökhárító a csomagtartó ajtó alatti részen) vékonyabb mint a többi helyen és bizony az elkezdett elvetemedni a hő hatására,"

Én próbáltam valami ilyesmire rávilágítani, de le lettem szólva, ha még nem csináltam ilyet, akkor nem beszélnék félre.

Link to comment
Megosztás:

"a csomagtartó kéder alá hajló nyúlvány (lökhárító a csomagtartó ajtó alatti részen) vékonyabb mint a többi helyen és bizony az elkezdett elvetemedni a hő hatására,"

Én próbáltam valami ilyesmire rávilágítani, de le lettem szólva, ha még nem csináltam ilyet, akkor nem beszélnék félre.

Eddig 4-et csináltam, és nem volt hasonló probléma, de azt előre megmondtam, hogy a le volt kenve valamivel, akkor nem úgy viselkedik, ahogy a gyári állapotában. A videót feltettem, láttad menyire kell melegíteni a gyárit. Azzal a szinttel nagyon messze van a lökhárító attól, hogy bármit vetemedjen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Eddig 4-et csináltam, és nem volt hasonló probléma, de azt előre megmondtam, hogy a le volt kenve valamivel, akkor nem úgy viselkedik, ahogy a gyári állapotában. A videót feltettem, láttad menyire kell melegíteni a gyárit. Azzal a szinttel nagyon messze van a lökhárító attól, hogy bármit vetemedjen. ;)

Értem amit mondasz, de aki még nem csinálta, és lehet hogy nincs is olyan sok érzéke hozzá, az picit túlmelegítheti. Főleg ahogy írtad is ha előtte volt kezelve valamivel akkor nem úgy viselkedik a melegítésre a műanyag. És MaxC esetébe, pedig most vette az autót, és nem tudott róla hogy volt kezelve bármivel is.

Link to comment
Megosztás:

Értem amit mondasz, de aki még nem csinálta, és lehet hogy nincs is olyan sok érzéke hozzá, az picit túlmelegítheti. Főleg ahogy írtad is ha előtte volt kezelve valamivel akkor nem úgy viselkedik a melegítésre a műanyag. És MaxC esetébe, pedig most vette az autót, és nem tudott róla hogy volt kezelve bármivel is.

Nem az érzékekkel van itt baj ;)

Nem a melegítés hatására kezdett deformálódni, hanem amikor elkezdett hülni ;) (Lehet az is beleszólt, hogy fújt kicsit a szél, és ugye nem 30 fok van már, utána gyorsan megfordultam, hogy szélárnyékban legyek)

Akkor vettem észre, hogy "jéé, ott mintha nem lett volna akkora hézag", de nem vészes a történet, mert nem látszik a gumi miatt. A hátrány csak annyi volt, hogy 1/3 kész mikor ez beütött és már nem volt visszaút, mert elég hülyén nézett ki így :lol:

Szóval megcsináltam óvatosan, de nem lett olyan szép mint az első, azonban jobb lett mint volt.

Nem akartam festegetni, kenegetni, de következő körben elképzelhető, hogy inkább ezt választom.

Egyébként Atisnak is igaza van, nem tudhattam hogy volt-e kezelve vagy sem, nem is látszott rajta semmi, no de ez az én döntésem volt, kényelmesebbnek és egyszerűbbnek látszott ez a megoldás.

Tragédia nem történt, így jártam, ezért gondoltam megosztom, hogy nagyobb óvatossággal kezdjenek bele az olyanok akik még nem csinálták ilyet és nem tudnak az autóról visszamenőleg sokat.

Link to comment
Megosztás:

Nem az érzékekkel van itt baj ;)

Nem a melegítés hatására kezdett deformálódni, hanem amikor elkezdett hülni ;) (Lehet az is beleszólt, hogy fújt kicsit a szél, és ugye nem 30 fok van már, utána gyorsan megfordultam, hogy szélárnyékban legyek)

Akkor vettem észre, hogy "jéé, ott mintha nem lett volna akkora hézag", de nem vészes a történet, mert nem látszik a gumi miatt. A hátrány csak annyi volt, hogy 1/3 kész mikor ez beütött és már nem volt visszaút, mert elég hülyén nézett ki így :lol:

Szóval megcsináltam óvatosan, de nem lett olyan szép mint az első, azonban jobb lett mint volt.

Nem akartam festegetni, kenegetni, de következő körben elképzelhető, hogy inkább ezt választom.

Egyébként Atisnak is igaza van, nem tudhattam hogy volt-e kezelve vagy sem, nem is látszott rajta semmi, no de ez az én döntésem volt, kényelmesebbnek és egyszerűbbnek látszott ez a megoldás.

Tragédia nem történt, így jártam, ezért gondoltam megosztom, hogy nagyobb óvatossággal kezdjenek bele az olyanok akik még nem csinálták ilyet és nem tudnak az autóról visszamenőleg sokat.

Nem rád gondoltam, hogy nincs hozzá érzéked. Csak általánosítottam. Meg ugye ki tudja, hogy mikor és mivel lehetett kezelve a lökhárító.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a képek is meggyőzőek. Legalábbis engem meggyőz arról, hogy amihez nem értek, ne nyúljak hozzá!

Az első képeken egy Golf hátsó lökös. Az "úriember" flexel csiszolta meg a lökhárítót, gondolván, hogy ezzel sokat segít nekem, és jóval olcsóbb lesz. A piros nyíl mutatja, hogy hogy nézett ki a lökös teljes terjedelmében. Jól ismerem az a tulajt, rendes ember, és tudom hogy jót akart....... De nagyobb kárt csinált mint hasznot! ;)

1 kép.

2 kép.

A második képen a Fiat tulajdonosa másfél éve keresett meg, hogy le kéne festeni az autót. Én mondtam neki egy összeget, amitől ő felháborodva távozott, és azt mondta, hogy ennyi pénzért ő is megcsinálja! Tegnap újra találkoztunk:

1 kép.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a képek is meggyőzőek. Legalábbis engem meggyőz arról, hogy amihez nem értek, ne nyúljak hozzá!

Az első képeken egy Golf hátsó lökös. Az "úriember" flexel csiszolta meg a lökhárítót, gondolván, hogy ezzel sokat segít nekem, és jóval olcsóbb lesz. A piros nyíl mutatja, hogy hogy nézett ki a lökös teljes terjedelmében. Jól ismerem az a tulajt, rendes ember, és tudom hogy jót akart....... De nagyobb kárt csinált mint hasznot! ;)

1 kép.

2 kép.

A második képen a Fiat tulajdonosa másfél éve keresett meg, hogy le kéne festeni az autót. Én mondtam neki egy összeget, amitől ő felháborodva távozott, és azt mondta, hogy ennyi pénzért ő is megcsinálja! Tegnap újra találkoztunk:

1 kép.

Szép mind a kettő.....

Remélem az enyém nem így fog kinézni mint a Fiat.

Sokba lesz a fényezésem.......

Így nézett ki az autom hétfő reggel 01

Link to comment
Megosztás:

Ez a hőlégfúvós technika a belső küszöbökre is alkalmazható?Ott is próbálta már valaki?Az ajtónál a müanyagra gondolok!

Üdv.:zozo

Nem. Azokat nyugodtam támadd be műanyagápolós cuccal. A belső részeket a nap úgyse bántja annyira mint kívül, tovább is tart majd. A belső műanyagok olyan puhák, hogy kiskanállal kell majd visszatenni a helyükre utána :lol: ;)

(Khm... akarommondani nyugodtan, lehet fújni, semmi gond nem lesz. Ugyanitt belső műanyag szett eladó ;) :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Nem. Azokat nyugodtam támadd be műanyagápolós cuccal. A belső részeket a nap úgyse bántja annyira mint kívül, tovább is tart majd. A belső műanyagok olyan puhák, hogy kiskanállal kell majd visszatenni a helyükre utána :lol: :lol:

(Khm... akarommondani nyugodtan, lehet fújni, semmi gond nem lesz. Ugyanitt belső műanyag szett eladó ;) :lol:)

Aha!! Nem rossz nem rossz! ;) Mindenkinek üzenem, hogy teljesen mindegy milyen polírpasztát vesz, csak nyugodtan! Telefonszámom, címem PÜ-be lehet elkérni :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem. Azokat nyugodtam támadd be műanyagápolós cuccal. A belső részeket a nap úgyse bántja annyira mint kívül, tovább is tart majd. A belső műanyagok olyan puhák, hogy kiskanállal kell majd visszatenni a helyükre utána :lol: ;)

(Khm... akarommondani nyugodtan, lehet fújni, semmi gond nem lesz. Ugyanitt belső műanyag szett eladó ;) :lol:)

Király vagy Dáwid!Tudtam,hogy rád számíthatok! :lol:

És mennyiért adnád a belsőt?? :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amugy a belső műanyag küszöböket milyen cuccal lehet lekenni amitől szép fekete lesz?És az ajtókárpitnak a fekete színét hogy tudom visszavarázsolni?

Én speciel ilyennel csináltam, de csak az ülés melletti műanyagokat, mással nekem nem volt gondom ;) szépen eltakarítottam, aztán egyszer lekentem vele, éjszakára félretettem, délelőtt megint lekentem, és este tettem be a kocsiba. Az ajtókárpit az azért bajos, mert elég szívás kiműteni a szövetet belőle. Mi a baj az ajtókárpitoddal? ;)

Link to comment
Megosztás:

Én speciel ilyennel csináltam, de csak az ülés melletti műanyagokat, mással nekem nem volt gondom ;) szépen eltakarítottam, aztán egyszer lekentem vele, éjszakára félretettem, délelőtt megint lekentem, és este tettem be a kocsiba. Az ajtókárpit az azért bajos, mert elég szívás kiműteni a szövetet belőle. Mi a baj az ajtókárpitoddal? ;)

Ez a Sonax cucc tényleg jó! Tapasztalatból mondom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az előző hozzászólásokból kiindulva, akkor ez most tényleg jó, vagy neked is van valami eladó cucc? ;)

Nem ez tényleg jó! Műanyagápoló cuccból kettőt próbáltam, és mindkettő bejött! Szépen ápolja és helyre hozza a belső műanyagokat! Ez a Sonax az egyik, a másik pedig az Arexons íme egy kép róla: Klikk ide ;)

Link to comment
Megosztás:

Én speciel ilyennel csináltam, de csak az ülés melletti műanyagokat, mással nekem nem volt gondom ;) szépen eltakarítottam, aztán egyszer lekentem vele, éjszakára félretettem, délelőtt megint lekentem, és este tettem be a kocsiba. Az ajtókárpit az azért bajos, mert elég szívás kiműteni a szövetet belőle. Mi a baj az ajtókárpitoddal? ;)

Úgy nagyon semmi!csak az ajtóban lévő szövet már olyan fakónak tünik!Nekem egyszínű az ajtókárpítom!És csak,hogy hogy tudnám valahogy feljavítani!Tavaly ilyen kárpíttisztitóval átpucoltam!

Ezt a sonax terméket majd kipróbálom!Én is az ülés melletti müanyagot akarom leápolni!Te is 1690-ért vetted?Vagy olcsobban is kapható?Gondolom nem csak a norautoban kapható!

Link to comment
Megosztás:

Úgy nagyon semmi!csak az ajtóban lévő szövet már olyan fakónak tünik!Nekem egyszínű az ajtókárpítom!És csak,hogy hogy tudnám valahogy feljavítani!Tavaly ilyen kárpíttisztitóval átpucoltam!

Ezt a sonax terméket majd kipróbálom!Én is az ülés melletti müanyagot akarom leápolni!Te is 1690-ért vetted?Vagy olcsobban is kapható?Gondolom nem csak a norautoban kapható!

Én csak a "maradékot" kaptam meg, egy Rönyó ajtókárpit ápolása után. Csóri autó nagyon tréül nézett ki, és ahhoz lett véve, csak miután az kész lett, megkaptam ami a flakonban maradt. Éppen akkor cseréltem az ülés melletti műanyagokat feketére, és ha már kéznél volt, meg a műanyaggal is volt csinálnivaló, akkor már nekiestem ;) Nem tudom hogy mennyiért vette a srác, én nem voltam ott, de a Norauto közel van, úgyhogy el tudom képzelni hogy onnan van. Amúgy nem fogy nagyon, egész vékonyan kell felvinni, rajta hagyni, aztán nem szöszölős puha ronggyal fényesíteni. Ezt 2x megcsinálod, és nagyon patentul fog kinézni ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak! Bár nem az F Astrásokhoz tartozom (A Vectrám van), de segítséget szeretnék tőletek kérni! Jövő hét hétvégén menne a vekim alvázvédelemre.. A kérdésem az lenne hogy milyen alvázvédőt ajánlotok??

Alex0403! Anno beszéltem veled erről s ha jól emlékszem akkor te Olvikor-t ajánlottál!? Még mindig ezt ajánlot?? Vagy mit ajánlasz??

Segítségetek előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak! Bár nem az F Astrásokhoz tartozom (A Vectrám van), de segítséget szeretnék tőletek kérni! Jövő hét hétvégén menne a vekim alvázvédelemre.. A kérdésem az lenne hogy milyen alvázvédőt ajánlotok??

Alex0403! Anno beszéltem veled erről s ha jól emlékszem akkor te Olvikor-t ajánlottál!? Még mindig ezt ajánlot?? Vagy mit ajánlasz??

Segítségetek előre is köszönöm!

Szia!

Igen még mindig ezt ajánlom. Nem állítom, hogy nincs ennél jobb, de nekem ez bevált, így én ezt használom. Vagyis használtam, még foglalkoztam alvázvédelemmel.

Hogy mennyi kell? Ezt pisztolytól függ... Átlagosan 3 kiló elég egy A Vecire ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen még mindig ezt ajánlom. Nem állítom, hogy nincs ennél jobb, de nekem ez bevált, így én ezt használom. Vagyis használtam, még foglalkoztam alvázvédelemmel.

Hogy mennyi kell? Ezt pisztolytól függ... Átlagosan 3 kiló elég egy A Vecire ;)

Köszönöm szépen, akkor jövő héten beszerzem! Nem tudja valaki hogy Pesten hol lehet ilyet kapni elfogadható áron??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.