Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

a fogyasztó listában ha bekapcsolom az AUTO gombot, akkor a ventillátort írja ki, nem a klímát, 0,13L-es többlettel.

Parkolóban 17 fok volt, autót elindítottam, megvártam, míg az alapjárat beáll, aztán AUTO, majd a hőmérsékletet letekertem minimumra. Itt nekiállt tolni a levegőt, mint állat, de a klímát nem kapcsolta be. Másik véglet, feltekertem maxra, ekkor sem kapcsolta be a klímát.

Szóval rapszódikus :D klíma nálam csak nyáron kapcsolt be, mikor kint 30+ fok volt, beltérre meg beállítottam 8-10 fokkal hidegebbet.

Na én erre próbáltam rávilágítani csak lehet hogy hülyén fogalmaztam... Hiába van AUTO-n a ventilátor vezérlés, az még nem fogja automatikusan bekapcsolni a klímát.

Ha engedélyezzük a klímát, tehát azon gombon is világít a led, akkor már szépen automatikusan szabályozza magát.

Link to comment
Megosztás:

Lenne két kérdésem. Sajnos nincs leírásom (vagyis csak olasz az Infotainment-hez)

-Elvileg van USB csatlakozóm, onnan hogyan tudok lejátszani bármit is?

-illetve a FAV (kedvencek)-et hogyan tudom kitörölni? Tele van olasz és osztrák rádióálomásokkal

Infot_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Megosztás:

Na én erre próbáltam rávilágítani csak lehet hogy hülyén fogalmaztam... Hiába van AUTO-n a ventilátor vezérlés, az még nem fogja automatikusan bekapcsolni a klímát.

Ha engedélyezzük a klímát, tehát azon gombon is világít a led, akkor már szépen automatikusan szabályozza magát.

Ha én megnyomom az auto gombot, akkor nekem a klíma (hópehely) ledje is világít. Ha kinyomom a klímát, akkor kialszik az auto gomb ledje is. Na akkor hogy is van ez?

Link to comment
Megosztás:

Ha én megnyomom az auto gombot, akkor nekem a klíma (hópehely) ledje is világít. Ha kinyomom a klímát, akkor kialszik az auto gomb ledje is. Na akkor hogy is van ez?

Az én tapasztalatom majd 5 év és 145e km után 1.6 benzinessel :

- Amikor az AUTO gombot bekapcsolod akkor bekapcsol a klíma is. Ilyenkor szárazabb levegőt fúj be. Az első szélvédő fűtés gomb benyomása esetén szintén bekapcsolja a klímást és maximális

levegő befújásra áll, hogy a párát minnél hamarabb megszüntesse a szélvédőröl.

- Ha az AUTO gomb benyomása után kikapcsolod a klímát a hőmérséklet szabályozás és a befújás intenzitása is automata marad, amennyiben te beállítod azt hogy hol legyen a befúvás

akkor már csak az intenzitás lesz automata. Amit nem állítasz kézzel az addig automata marad mig hozzá nem nyúlsz.

- a hőmérséklet szinten tartásához - akár hűtés, akár fűtés -, amennyiben nem szükséges nem fog teljes erővel dolgozni a rendszer. Pl hűtésnél ha te 20 fokra állítottad de 22 fokról akarod hüteni az

autód 17 fokos külső hőmérsékletről akkor a kinti levegőt fogja beengedni és nem fog kompresszort kapcsolni, illetve csak minimálisan. ez igaz forditva is: ha 22ről akarod 24re akkor se fog rögtön 40 fokos

levegőt betolni. természetesen ha nagyobbak a különbségek akkor érezni fogod a jeges levegőt vagy épp a forrót hogy gyorsan elérje az új értéket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Meglepődtem, mikor észrevettem, hogy a tükrök is elektromos behajtásúak... Pedig a COSMO-ban nincs benne. Igaz a navi sem, és a riasztó sem...

Kérdés, ezek pl ha tolatok, s valaminek ne adj isten nekitolatok behajlanak? Vagy kézzel be lehet hajtani? Nem mertem feszegetni...

Link to comment
Megosztás:

Meglepődtem, mikor észrevettem, hogy a tükrök is elektromos behajtásúak... Pedig a COSMO-ban nincs benne. Igaz a navi sem, és a riasztó sem...

Kérdés, ezek pl ha tolatok, s valaminek ne adj isten nekitolatok behajlanak? Vagy kézzel be lehet hajtani? Nem mertem feszegetni...

Igen lehet őket előre hajtani, de a kézzel történő mozgatását ne nagyon alkalmazd.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kocsiban most lesz 100e km, meg 2012/08/28, tehát semmi nem indokolja.

DE tavasszal tervben van. De nyugodt vagyok ez miatt, mert ennyinél nem lehet gond. (vagy mégis?)!

Ma délelőtt elgurultam vele futóművet nézetni, nem is kellett hozzányúlni/állítani.

Van valakinek egy táblázata, hogy mi az előírt? Nekem olasz a szervizfüzetem. :(

Te milyen fordulaton szoktad még használni, ami szerinted nem erőlködés? Jó Tied 2.0, de akkor is.

+ még pár kép már rendszámosan, s nálam. :)

Szép a járgányod Imy.

A fordulatszámot tekintve én 1100-1200 alá nem nagyon engedem (Pl. lakott területen belül), de 4. fokozatban az 50km/h még tűrhető, ott még nem erőlködik.

De ha megszokod úgy is érezni fogod, hogy mi az a fordulatszám tartomány, amiben a legkezesebben viselkedik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen lehet őket előre hajtani, de a kézzel történő mozgatását ne nagyon alkalmazd.

Köszi, nem is akarom. ;)

Szép a járgányod Imy.

A fordulatszámot tekintve én 1100-1200 alá nem nagyon engedem (Pl. lakott területen belül), de 4. fokozatban az 50km/h még tűrhető, ott még nem erőlködik.

De ha megszokod úgy is érezni fogod, hogy mi az a fordulatszám tartomány, amiben a legkezesebben viselkedik.

Köszi! :)

Akkor jó, mert 1700-1800 körül már 3-ban szokta írni, hogy váltsak feljebb, azaz ez lakott területen 50-nél. Akkor 4-ben az ~1500-as fordulat. Úgy vettem észre 1300-1400-tól jó, 1200 alatt már nem annyira szereti. Inkább kicsit jobban pörögjön, mert a kisebb fordulat káros, mint ha jobban pörgetem. :) Így akkor nem félek, hogy az 1500 kevés lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ha konyítom a kocsit, akkor a motortérből sípoló, vagy valami motor hangját hallom, és ha bezárom utána is még kb 30-60s-ig. Az mi a fene, mit csinál ilyenkor? Mi megy? 1.7D...

Ezek ilyenek.

Bezárja, vagy kinyitja a szellőzőket, meg a fene tudja még miket állítgat magának. :D

Link to comment
Megosztás:

Hol találom a kocsiban azt a kis plakettet, matricát, amin rajta van az autó színkódja? Vagy ha vki esetleg tudja, hogy mi az olimpic fehér kódja, az is jó lenne.

köszi

A vezető oldalon kinyitod az ajtót, és a B oszlop alján. ;)

( én is tegnap rendeltettem a cromaxosokkal javító festéket ~2400Ft )

Link to comment
Megosztás:

Ha konyítom a kocsit, akkor a motortérből sípoló, vagy valami motor hangját hallom, és ha bezárom utána is még kb 30-60s-ig. Az mi a fene, mit csinál ilyenkor? Mi megy? 1.7D...

Haj, ha az 1,7-es CDTI csak ezt a fura hangot produkálná, boldog lennék!

Ezen kívül nekem az alábbiak vannak:

- ingadozó alapjárat

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit".

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor

Még jó, hogy kiforrott ez a motorkonstrukció...

Link to comment
Megosztás:

Haj, ha az 1,7-es CDTI csak ezt a fura hangot produkálná, boldog lennék!

Ezen kívül nekem az alábbiak vannak:

- ingadozó alapjárat

- "gurgulázó" hang az üzemanyag ellátó rendszer felől 1700 1/min fordulat körül, főleg váltásoknál

- nagy melegben néha nem megy 1 henger (kijelzőn vész-üzemód stb.) Gondolom a motorvezérlő elektronikában eltéved egy "bit".

- bordás ékszíj felöl nyikorgó hang

- legutóbb pedig jéghideg motornál elindult a motortérben a hűtőventilátor

Még jó, hogy kiforrott ez a motorkonstrukció...

Ingadozó alapjárat: nekem szervizben azt mondták, ha ilyet tapasztalok, akkor a nagynyomású szivattyúban a nagy nyomást szabályozó szelep a megy tönkre. Ez úgy mond szériahiba, vagyis ebből sokat cserélnek... https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140890000-adagolo-nagynyomasu-szivattyu/140890407-nagynyomasu-szivattyu-reszei/350598-nyomasszabalyzo-szelep-nagynyomasu-szivattyuhoz-opel-1_7d

A hosszbordás szíjtól nekem is nyikorgó hang jön, ez lehet feature? :D Amúgy ha nyomok be neki a klímaszívattyúhoz és a feszítőgörgőnek WD40-et akkor elhagyja 1-2 napig. De már nem is olyan élesen nyikorog. De érdekes egyszer van, máskor nincs...

Néha nem megy egy henger: én a helyedben méretnék kompressziót, mert az alapjárat ingadozás + ez hogy átáll vészüzemre akár átégett hengerfejtömítésre is utalhat. Amit először lefoglalóztam, az úgy járt.... Időbe tellett mire rájöttek. Mondjuk mondtam nekem az nem kell... Vettem máshol mást...

Link to comment
Megosztás:

Ugyanezek a problemakkal kuzdok en is a jol kiforott 1.7 nel. Bordas szijnal mindent csereltem( feszitot, gorgot, szijat) 6 honapig szep csend volt aztan ujra kezdte par napja.

A gurutyulo hang nalam is jelen van nem tudtak semmit kezdeni vele.

Alapjarat ingadozasra mar 2 szabalyzott csereltem most mar nincs baj.

Izzo gyertyas hibat dobalt mind, azokat is csereltem mind a 4 et aztan 8 het es ujra kellet menni a szervizbe, toroltek ujra a hibakodot most nem irja.

Meg van egy hang olyan 1800 fordulatnal mintha valami reszelne a motorterbe, egyelore nem kapjak mi az.

Aztan a reszecske szurom minden 200km utan akar regeneralni, ezert a varosi fogyasztasom elerte a 9.3l/ 100km.

Dizel auto draga kincs, jo ha van de jobb ha NINCS!!!

Módosítva : kakas19
Link to comment
Megosztás:

Ugyanezek a problemakkal kuzdok en is a jol kiforott 1.7 nel. Bordas szijnal mindent csereltem( feszitot, gorgot, szijat) 6 honapig szep csend volt aztan ujra kezdte par napja.

A gurutyulo hang nalam is jelen van nem tudtak semmit kezdeni vele.

Alapjarat ingadozasra mar 2 szabalyzott csereltem most mar nincs baj.

Izzo gyertyas hibat dobalt mind, azokat is csereltem mind a 4 et aztan 8 het es ujra kellet menni a szervizbe, toroltek ujra a hibakodot most nem irja.

Meg van egy hang olyan 1800 fordulatnal mintha valami reszelne a motorterbe, egyelore nem kapjak mi az.

Aztan a reszecske szurom minden 200km utan akar regeneralni, ezert a varosi fogyasztasom elerte a 9.3l/ 100km.

Dizel auto draga kincs, jo ha van de jobb ha NINCS!!!

De mi okozhatja akkor ezt a hangot? (megjegyzem a Z14XEP astrámnál is volt hang a hosszbordás oldalról, hiába kapott új szíjat, és görgőt, a szerelő is nézegette, de mondta ha van hangja legyen, de minden új, nem érti...., párás időben meg durvábban)

Az izzító gyertya ezeknél sok fejtörést okoz, mert indítás után akár 2-3 percig is időnként izzíthat.

Neked mennyi km van a kocsiban, hogy ennyit kéri a regenerálást? Nálam a kocsi 400km-t ment eddig, de egyszer nem kérte. Alapból mennyi időnként szokta. Vagy pl ha pályázok, akkor nem is kéri, megcsinálja, és kussban marad? A 400km-ből 110km pálya volt, és nagy része országút, és kevés város.

Link to comment
Megosztás:

A problema az hogy nem keri es nem jelzi, csak a fogyasztason latod, hogy hirtelen felugrik az egekbe es ha dugoba vagy akkor nem tehetsz semmit majdnem es ilyenkor altalaban mivel nincs meg a konstans 2000 feletti fordulatszam ezert abba is marad a regeneralas, majd ha 3xor nem sikerul a muszerfal jelzi es akkor irany a szerviz ott aztan padon kinyomjak a belit semmi hutes es ellenszel nelkul amig vegbe megy a regeneralas. Normalis esetbe olyan 400-600 km kozott regeneral de idovel egyre gyakrabban es ez fug a vezetesi stilustol es hol hasznalod.

Ha mar van kijelzoje a szuronek, megtehetek volna a kedves gyartok, hogy ha a szuro eleri a 70% telitetseget inditaskor jellezen aztan az ember felkeszul es minel hamarabb ter vele egyet a palyan vagy az orszaguton.

De igy legtobbszor mikor alok a lampanal erzem a motor hangja kicsit valtozik es nezem a hekyzett fogyasztast ami felugrik 5xeresere a normalisnal de nincs mit tennem araszolok tovabb.

Link to comment
Megosztás:

Gondom van az első ülésekkel astra j-nél, nem tudom úgy beállítani hogy 150km után ne fájjon a hátam, az utasoldallal is ugyan ez a gond az ott ülök is panaszkodnak.

Az ülésen minden lehet állítani derék támasz magasságot is, de még nem a sport ülés.

Másnak is van ilyen gondja?

Mit lehet ellene tenni?

Szalon nem tud helyette sport ülést adni..

Link to comment
Megosztás:

Gondom van az első ülésekkel astra j-nél, nem tudom úgy beállítani hogy 150km után ne fájjon a hátam, az utasoldallal is ugyan ez a gond az ott ülök is panaszkodnak.

Az ülésen minden lehet állítani derék támasz magasságot is, de még nem a sport ülés.

Másnak is van ilyen gondja?

Mit lehet ellene tenni?

Szalon nem tud helyette sport ülést adni..

Én G-ből ültem át, és nekem kényelmes. Éppen Székesfehérvárról hoztam haza, az 170km, nekem sem, apunak sem volt kényelmes, sőt. Pályán állítgattam az elektromos deréktámaszt, akkor eltaláltam hogyan jó.

Link to comment
Megosztás:

Gondom van az első ülésekkel astra j-nél, nem tudom úgy beállítani hogy 150km után ne fájjon a hátam, az utasoldallal is ugyan ez a gond az ott ülök is panaszkodnak.

Az ülésen minden lehet állítani derék támasz magasságot is, de még nem a sport ülés.

Másnak is van ilyen gondja?

Mit lehet ellene tenni?

Szalon nem tud helyette sport ülést adni..

Az sem mindegy, hogy milyen Astrád van, mert teljesen más párnázású üléseket kap egy Selection meg egy Cosmo felszereltségű Astra.

Pl egy Cosmo Astra még komfort ülés csomag nélkül is kényelmes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.