Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Ahogy fentebb leírtam, az én tapasztalataim szerint nemigazán. Rengeteg ezért, azért visszahívták az új astrákat.

Üdv!

Nem igazán értem: ha nem új konstrukció akkor egy régebbinek az euro5-ös verzája nem? Ha igen akkor egy bevált motornak kell lennie nem? Nem lehet, hogy egyedi problémáról van szó?

Link to comment
Megosztás:

hali mindenki!

szeretném a segítségeteket kérni!

van nekünk egy imádot 1.6-os J Astránk. az utóbbi pár hétben észrevettük, hogy valami kopog az

anyós ülésnél a lábtérnél alulról. a volánnál ezt nem igazn hallani. a kopogás leginkább 100-as tempó

felett hallatszódik.

valakinek valami ötlete mi lehet az? esetleg valaki találkozott már ilyen hibával ennél az autónál?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Nézz alá, hátha lóg valami! :D

hali mindenki!

szeretném a segítségeteket kérni!

van nekünk egy imádot 1.6-os J Astránk. az utóbbi pár hétben észrevettük, hogy valami kopog az

anyós ülésnél a lábtérnél alulról. a volánnál ezt nem igazn hallani. a kopogás leginkább 100-as tempó

felett hallatszódik.

valakinek valami ötlete mi lehet az? esetleg valaki találkozott már ilyen hibával ennél az autónál?

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Beszéltem opel szervízes emberkével. Eddig ismert főbb hibák,

- 1,4 T / 1,6 T : lecsúzsik valami cső a turbó felé, nincs töltés

- 1,4 T: turbó döglik meg

Viszont ami engem érdekelt volna, arra pont nem tudott semmit mondani látatlanba. Szóval a kédésem a következő, Mitől van az, hogy a tempomat tök sima uton is kikapcsol?

Ja és vettünk tetőcsomagtartót, hát gondolja meg mindenki 2-szer. Megvariálták, szép és jó, talán stabilabb is mint a régi fajta, de felrakod egyszer, aztán soha nem akarod leszedni.

Rudak: 112,5 cm szélesek

Tartó: corsa, vectra, signum-é jó rá

A linken lévő cégtől legalább olcson lehet venni, de a kiszállítás elég hosszadalmasra sikerült nálam (3 napot késett), ami az általuk közölt max 72 órához képest sok :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Beszéltem opel szervízes emberkével. Eddig ismert főbb hibák,

- 1,4 T / 1,6 T : lecsúzsik valami cső a turbó felé, nincs töltés

- 1,4 T: turbó döglik meg

Viszont ami engem érdekelt volna, arra pont nem tudott semmit mondani látatlanba. Szóval a kédésem a következő, Mitől van az, hogy a tempomat tök sima uton is kikapcsol?

Ja és vettünk tetőcsomagtartót, hát gondolja meg mindenki 2-szer. Megvariálták, szép és jó, talán stabilabb is mint a régi fajta, de felrakod egyszer, aztán soha nem akarod leszedni.

Rudak: 112,5 cm szélesek

Tartó: corsa, vectra, signum-é jó rá

A linken lévő cégtől legalább olcson lehet venni, de a kiszállítás elég hosszadalmasra sikerült nálam (3 napot késett), ami az általuk közölt max 72 órához képest sok :D

MIAZ, HOGY "lecsúzsik valami cső a turbó felé, nincs töltés"? MILYEN CSŐ?

Link to comment
Megosztás:

hali mindenki!

szeretném a segítségeteket kérni!

van nekünk egy imádot 1.6-os J Astránk. az utóbbi pár hétben észrevettük, hogy valami kopog az

anyós ülésnél a lábtérnél alulról. a volánnál ezt nem igazn hallani. a kopogás leginkább 100-as tempó

felett hallatszódik.

valakinek valami ötlete mi lehet az? esetleg valaki találkozott már ilyen hibával ennél az autónál?

köszi

a kopogádról annyit, hogy szervízben alánéztünk és kiderült, hogy elől a műanyag dobbetét kopog.

egykét csavar meg lett húzva és most jobb. jobb de azért még hallatszik, mert ugye a műanyag

patentokat nem lehet meghúzni.

kicsit minha a rögzítése nem lenne tökéletesen kidolgozva.

ui.: a tempomat nekem is eldobta magát most autópályán

Link to comment
Megosztás:

tempomattal nem tudom mit lehetne kezdeni, olyan mintha túl érzékeny lenne. Csak hát nem azé vettük bele, hogy ne tudjuk használni....

Más,

Mennyire vagytok megelégedve a kocsi fényezésével, és rajta a lakkal?

csak mert nekünk egy nagy karc az autó, elütünk egy bogarat, azt lesz egy újabb karc ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 7végén szüleim J Astráját nyúztam, és nálam is előjött a fenti két hiba: a tempomat szinte használhatatlan, viszont érdekes, mert csak nagyobb úthibáknál engedte csak el (mondjuk pályán 130-nál az összes dilattációs rés, útegyenetlenség üt akkorát hogy meghülyüljön, így alig pár km-t tudtam vele menni), és a másik, 100 felett a fura zörgés a jobb első keréknél is megvolt. A doblemez esélyes lehet mert olyasmi irányból jött...

Mondjuk ezt tudjuk be annak, hogy friss az autó.

(további hibák: vízpumpát 1 hónap után maguktól cseréltek, állítólag visszahívás volt, de anyázott is a komputer a víz miatt, az ablakok most épp nem automatában mennek, hanem vagy bezárva vagy kinyitva vannak kizárólag, és a műszerfal világítás a 7végén nálam nem működött, újraindításig (ránksötétedett, és az tűnt fel hogy saab módra sötét minden) )

Link to comment
Megosztás:

műszerfal világítási probléma már nálunk is előfordult. Ami mostanában gyakori hiba jelenség, hogy nem indul egyből az autó. Inditom, semmi....várok 5 sec-t, aztán inditok újra, és egyből megy minden.

Mondjuk ezt tudjuk be annak, hogy friss az autó.

na jó, de közel 6 milláért, nem ilyen kis szar hibákat kéne csinálni, ami használat szempontjából azért elég nagy.

Szeptember 11.-én megy valaki J Astra-val pályanapra??

Link to comment
Megosztás:

Tempomat:

- Visszahívás lesz belőle.

Szoftverfrissítés nem oldja meg, kapcsoló csere lesz.

Illetve utoljára ezt mondta a srác. :D

szerintem a nálam jelentkező kopogásból is. már hallottam mástól is, hogy a doblemezél

egy patent nem tökéletes. és csak eyg fogja.

hát gyerekek korán vásároltunk. gyerekbetegségek.

ez van ^_^

bár 5milláért nelegyen, de ha valakit megnyugtat 12milliós autóról is hallottam, hogy gyerekbetegségei vannak.

Link to comment
Megosztás:

Tempomat:

- Visszahívás lesz belőle.

Szoftverfrissítés nem oldja meg, kapcsoló csere lesz.

Illetve utoljára ezt mondta a srác. ^_^

Nekem is előjött a tempomatos hiba és olyan, mintha a kuplung és/vagy a fék pedál mozgására lenne túl érzékeny és azért kapcsol ki. Mintha a döccenéseknél a tehetetlenség miatt úgy érzékelné, hogy megnyomtam valamelyik pedált. Egyébként ha kicsit alányúlok a két pedálnak és feljebb húzom őket, akkor nem kapcsol ki a tempomat. Remélem, javítani fogják.

Egyébként szalonból elhozva az autó hetekig (más szemrendszer szerint több körig a szervízbe járva vele) indításkor azt írta ki, hogy "Service vehicle soon", amiről a szervízben nem tudták megállapítani, hogy miért van. Végül egy órás diagnosztikát futtattak rajta, ami mindent resetelt, azóta nincs az üzenet. Azóta egyébként mintha új menüpontok jelentek volna meg a fedélzeti számítógépen (pl. a milyen hangos legyen a rádió amikor a közlekedési hírek mennek), de lehet, hogy csak nem vettem őket észre korábban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.