Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

acélfelnire kérj árajánlatot több szervízből. 2 éve mikor vettem az enyámre 8.900Ft-ért megkaptam. Kb így szept elején. később mikor októberbe bejött az "akció" akkor már 26e/db volt és az akció keretében kettőt ajándékba adnak :D ergo 13e/db. Szezon előtt meg tudtam venni 8.9 veszprémben

Ja meg tél közeledtével szokott lenni mindig ez a téligumi akció az opelnél. vagy felnire szerelve adnak téli gummát vagy külön garnitúrában és abban is jó árak szoktak lenni. mondjuk tavaly nem volt nekik még J Astrára, legalábbis nálunk a márkakereskedésben nem, de néztem h Corsára felnis garnitúra barum gumival 97E volt 15 collban.

Link to comment
Megosztás:

Mekkora méretet és ET számút vettél rá?

az ET számot nem tudom. a szervíz rendelte típus alapján. nekem 1.6 benzines van. a szervízfüzetben ha jól emlékszem benne van. a felnin nem tudom megnézni mert kb 170 km választ el tőle, de a méret az 205/65R16 télire. nyáron a 215/55R17 -t használom.

Link to comment
Megosztás:

az ET számot nem tudom. a szervíz rendelte típus alapján. nekem 1.6 benzines van. a szervízfüzetben ha jól emlékszem benne van. a felnin nem tudom megnézni mert kb 170 km választ el tőle, de a méret az 205/65R16 télire. nyáron a 215/55R17 -t használom.

Mégiscsak neg kell néznem azt a szervizfüzetet :)

Fogyasztás: régi 1es úton BP oda vissza, kb 350 km, 120-130, sok előzés, toltam is neki. Így jött ki 5 literre. Ebben a ritmusban ugyanannyira jött ki átlagban, mint amikor vigyázok a pedálra. A computer 4.4-re hozta ki. De akkor bízok benne, hogy ha 4-re nem is sikerül levinni (gyári adat 3.7), talán 5 fölé se megy.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Első ajtó belsejénél lévő gumiszigetelés nálatok is gyűrődik? 2-3 hónap használat után úgy tűnik, sokáig nem fogja bírni, ki fog törni.

nekem van egy kis felületi repedés. már 2,5 éves az autó, amúgy nincs vele gond. néha (ősszel és tavasszal) befújom szilikonnal. semmi több. szerintem nem vészes. majd megnézzük 10 éves korába ha addig meglesz.

Link to comment
Megosztás:

nekem van egy kis felületi repedés. már 2,5 éves az autó, amúgy nincs vele gond. néha (ősszel és tavasszal) befújom szilikonnal. semmi több. szerintem nem vészes. majd megnézzük 10 éves korába ha addig meglesz.

Köszi!

Tehát ki még nem szakadt? Azért tartom furcsának, mert a 13 éves G astránál sem volt ilyen gond. Na majd megsasolom valakiét a környéken, ha éppen kiszáll a kocsiból :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali.

Sztem kérdezgess opel márkaszervízt, vagy szervizeseket, hogy miket hallanak.

Nem nagyon hinném, hogy 3 év alatt 200ekm-t itthon valaki csakúgy belenyom egy Astra-ba. (ettől még lehet, csak mé nem dieselbe?)

A 60 és 80e km között meg sztem elég nagy a különbség, tehát pl 60e szervíz, olaj-szűrők..stb kb tök általános éves szervíz, míg a 80e körül (elvileg 90e a gyári) már azért +szíj csere, fékek is (sok köze nincs a motorhoz, de kellhet).

Hozzávéve az itthoni kb 20ekm/év általános autóhasználatot, meg ugye 2010-től árulják, most 2012 van, dehát olyan 40e km körül van az átlag. Aki jobban használja az e fölött, pl mi (~90 ekm, de 1,6 szivó), céges autók, taxisok...stb.

Azt nem szabad elfelejteni, hogy 1,4 turbós motor és 1,6 turbós motor is létezett már korábban az opel kínálatában, tehát ha a Meriva-ban (1,4T) vagy pl Astra-ban, Corsa-ban....stb nem hallani ilyen dolgokról, akkor nem hiszem, hogy ez valós probléma lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Sztem kérdezgess opel márkaszervízt, vagy szervizeseket, hogy miket hallanak.

Nem nagyon hinném, hogy 3 év alatt 200ekm-t itthon valaki csakúgy belenyom egy Astra-ba. (ettől még lehet, csak mé nem dieselbe?)

A 60 és 80e km között meg sztem elég nagy a különbség, tehát pl 60e szervíz, olaj-szűrők..stb kb tök általános éves szervíz, míg a 80e körül (elvileg 90e a gyári) már azért +szíj csere, fékek is (sok köze nincs a motorhoz, de kellhet).

Hozzávéve az itthoni kb 20ekm/év általános autóhasználatot, meg ugye 2010-től árulják, most 2012 van, dehát olyan 40e km körül van az átlag. Aki jobban használja az e fölött, pl mi (~90 ekm, de 1,6 szivó), céges autók, taxisok...stb.

Azt nem szabad elfelejteni, hogy 1,4 turbós motor és 1,6 turbós motor is létezett már korábban az opel kínálatában, tehát ha a Meriva-ban (1,4T) vagy pl Astra-ban, Corsa-ban....stb nem hallani ilyen dolgokról, akkor nem hiszem, hogy ez valós probléma lenne.

A fórumban próbáltam keresgélni, de nem találtam a turbók élettartamával kapcsolatos bejegyzést.

De egyébként én is azt gondolom, hogy 80-90ezer km még kevésnek tűnik (persze használattól is függő), biztos nem kell kb. 4 évente turbót cserélni, ha ilyet tapasztalna valaki akkor biztos leírná.

Köszönöm a válaszod!

Link to comment
Megosztás:

No,2 hónapja állt a tocsik,ideje volt már updatelni :D

Nekem az előző autóm is 1,4 turbó benyás volt,Fiat Bravo Tjet.4 év alatt 104 e km et futott,sem turbó sem más baja nem volt,olajat sem evett stb.....

Most 1.4 T Astrám van, Cosmo 140 lovas,automata,ebben az előzövel ellentétben változó geometriás turbó van,remélem nem lesz gond vele.A német fórumot naponta olvasom,még nem hallottam turbó gondról.Kicsit magas a fogyija,de faxa autó,eddig jó vételnek látszik.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit olvasgattam a turbókról általában, és végülis annyit hámoztam ki, hogy az élettartama a motorét nem éri el, de hát azért ezt nem is várnám el, mivel a mai motorok több száz ezer km-t kibírnak a generálig. Arra kell figyelni hogy a levegő szűrőt és az olajat gyakrabban kell cserélni, illetve hidegen nem szabad pörgetni a motort és hosszú út vagy nagyobb terhelés után érdemes 1-2 percig visszahűlni hagyni.

Szerintem - és ez mindenre igaz - ha az ember odafigyel az autójára (szervizek, megfelelő minőségű anyagok, hangok, szagok stb.), akkor meghálálja a gondoskodást és hosszú távon nem lesz vele komoly gond.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

szeretnélek megkérdezni Titeket, hogy akinek 120 lovas 1.4-es T-je van városban mennyit fogyaszt? Csak a városi életszerű fogyasztás érdekel. Illetve akinek sima 1.4-es szívója van, az is érdekelne mennyit fogyaszt városban.

Autó csere előtt állok ezért érdeklődöm, szívesen felhívok bárkit aki ilyen fajta infóval rendelkezik.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

szeretnélek megkérdezni Titeket, hogy akinek 120 lovas 1.4-es T-je van városban mennyit fogyaszt? Csak a városi életszerű fogyasztás érdekel. Illetve akinek sima 1.4-es szívója van, az is érdekelne mennyit fogyaszt városban.

Autó csere előtt állok ezért érdeklődöm, szívesen felhívok bárkit aki ilyen fajta infóval rendelkezik.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ez engem is érdekelne(mondjuk a 140 lovas változat), meg az 1,7 dízel(125 lovas) mondjuk az utóbbit lehet kicsit gyengének érezném a mostanihoz képest...:D

Lehet lecserélem a jó H-t!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mégegyszer!

Volt egy "kis" időm :) és készítettem egy táblázatot a fogyasztásokról, de az Istenért nem tudom feltölteni ide, ezért belinkelem, ha sikerül:

http://kepfeltoltes.hu/view/121130/591190912N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az adatokat innen a forumból visszaolvasgatva (mind az 50 oldalt átnyálaztam) illetve az általatok belinkelt német forumok beírásai alapján írtam be, számoltam ki. Az autók nem Start-Stop-osok, MT, 5 ajtós változatok. A zöldel jelzettt sorok a saját autóim értékeit mutatják. A Renaultos adatokért előre elnézést kérek... :)

A táblázatot szívesen updatelem illetve módosítom ha nem a valóságot tükrözi.

Üdv: Imi

Link to comment
Megosztás:

70e km után nálam a következő képen alakulnak (1.6 115LE)

város : 7,5 - 8,5 ~ forgalom fűggő

országút : 6,0 - 6,5 ~ 90km/h nál stimmel a 6, de már 100km/h nál a 6.5 a reálisabb mivel több előzés van pl kamionok miatt

autópálya : 7,3 - 7,5 ~ 130km/h-ra igaz, 140-nél már 8 és az feletti

Link to comment
Megosztás:

A 60 és 80e km között meg sztem elég nagy a különbség, tehát pl 60e szervíz, olaj-szűrők..stb kb tök általános éves szervíz, míg a 80e körül (elvileg 90e a gyári) már azért +szíj csere, fékek is (sok köze nincs a motorhoz, de kellhet).

A te motorod szijas? Az 1.4T láncos.Ott csere nem játszik akkor.Csak ha gebasz van.

Link to comment
Megosztás:

gondolom szíjas az 1,6 szívó......

a két táblázat meg....ha azt nézzük, hogy a megengedett sebességeket betartjuk tempomattal, talán :D

Amúgy nálunk városi használat +pálya elenyésző, inkább normál közút, ennek tükrében: 7 ; 6,5 ; 6,5-7 l/100

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.