Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Hello Mindenki!

Korábban szó volt az ablaktörlő spriccelő (fúvóka vagy ahogy hívják), beállításának nehézségeiről és speciális célszerszámáról. Nekem opel szervizben sem tudták igazán beállítani, nem volt eszközük. Felszívtam magam és rendeltem a e-bayről. 7 euro volt. Természetesen a beállítást megtettem, ha valakinek ilyen gondja van szóljon, és ha erre jár szívesen segítek. Amennyiben sikerült, itt látható az eszköz:

 

http://kepfeltoltes.hu/view/151003/20150927_095931_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Korábban szó volt az ablaktörlő spriccelő (fúvóka vagy ahogy hívják), beállításának nehézségeiről és speciális célszerszámáról. Nekem opel szervizben sem tudták igazán beállítani, nem volt eszközük. Felszívtam magam és rendeltem a e-bayről. 7 euro volt. Természetesen a beállítást megtettem, ha valakinek ilyen gondja van szóljon, és ha erre jár szívesen segítek. Amennyiben sikerült, itt látható az eszköz:

 

http://kepfeltoltes.hu/view/151003/20150927_095931_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia!

 

Hogy rendelted mi a neve?

Link to comment
Megosztás:

Ez nem volt más csak szoftveres tuning,minden alkatrész maradt az eredeti!

Grosshöfleinben (Ausztria) csinálta egy magyar srác akinek erre szakosodott műhelye van!

250 Euró volt teljesítmény méréssel eggyütt!

Itt a link : http://www.arbtuning.eu/

 

Ez mind szép és jó.

De remélem tudod, hogy 2013-ban volt egy visszahívás, mert a hengerfejtömítés átégett... És ott variáltak a sw-vel, ha nagyobb terhelés éri, akár szét is éget, és a tuningolt sw-vel nagyobb esélye van! Csak szólok...

Amúgy amit elöször akartam venni J-t az átégett amíg elhozták nekem a szomszédos városból...

Link to comment
Megosztás:

Ez mind szép és jó.

De remélem tudod, hogy 2013-ban volt egy visszahívás, mert a hengerfejtömítés átégett... És ott variáltak a sw-vel, ha nagyobb terhelés éri, akár szét is éget, és a tuningolt sw-vel nagyobb esélye van! Csak szólok...

Amúgy amit elöször akartam venni J-t az átégett amíg elhozták nekem a szomszédos városból...

 

Igen,tudom!

De.......ugyan ezzel a motorral van 125 Le-is ??????????????

És nem azért tuningoltattam meg mert gyorsulási versenyre akarok vele járni :-D ,így azért nem olyan vérszegény mint volt!

Már kb 2500 Km-ert mentem vele minden gond nélkül,és nem én voltam az első aki megcsináltatta!És ha ettől szénné ég a hengerfejtömítés akkor ki kell belőle pakolni ezt a motort és kukába kell szórni!

Link to comment
Megosztás:

Igen,tudom!

De.......ugyan ezzel a motorral van 125 Le-is ??????????????

És nem azért tuningoltattam meg mert gyorsulási versenyre akarok vele járni :-D ,így azért nem olyan vérszegény mint volt!

Már kb 2500 Km-ert mentem vele minden gond nélkül,és nem én voltam az első aki megcsináltatta!És ha ettől szénné ég a hengerfejtömítés akkor ki kell belőle pakolni ezt a motort és kukába kell szórni!

 

Igen, ha megnézed az összes 1.7-es ami a J-be épül visszahívták sw frissítésre. Ami szétégett nekem az a A17DTJ volt, de amit most vettem A17DTR-t azt is visszahívták.

Az Sw frissítés után a hengerfej tömítés más cikkszámon is szerepel, nem véletlen.

 

Ha tuningolod akkor ha nem úgy van programozva az ECU, akkor benne van a nagyobb kockázat az átégésre, mivel valami nem OK a régebbi hengerfej tömítésekkel...

Link to comment
Megosztás:

Hali. Fékbetétet cseréltem az automon. Itthoni körülmények között... Annyi a hibajelenség hogy jelenleg a fékpedál felöl szuszogó hang jön. illetve mintha felkellene pumpálni a féket hogy fogjon. nemtudom hol hibázhatta. Nem levegóztettem és nem is folyik fékolaj sehol. Van ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. hát ez a forum meghalt vagy mi a szösz. Utolagmegtudtam hogy a szuszogó hang a fékpedál felöl az teljesen normális. fékszivatyu hangja. Amugy mosstmár minden oké a fékemmel. le kellett csak köszörülni a betétek széleit mert nem feküdt rá szépen a tárcsára! mivel a tárcsának van pereme!!

orom és bodogság! csá

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

J Astrát vettem nemrég, minden rendben van a kocsival, viszont a vezető ülés nekem nagyon kényelmetlen. A deréktámasz (nem állítható) nagyon kidudorodik a háttámlából és borzasztóan zavaró.

Eladni meg nem lenne célszerű a kocsit, rengeteget buknék rajta....
 
Mit tanácsoltok? Mi lenne a megoldás erre a problémára? Ha volt már erről szó a fórumon sorry, új vagyok és elég kevés időm van a munka mellett nem tudtam visszaolvasni
 
Nagyon köszönöm előre is!
 
Peti
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

J Astrát vettem nemrég, minden rendben van a kocsival, viszont a vezető ülés nekem nagyon kényelmetlen. A deréktámasz (nem állítható) nagyon kidudorodik a háttámlából és borzasztóan zavaró.

Eladni meg nem lenne célszerű a kocsit, rengeteget buknék rajta....
 
Mit tanácsoltok? Mi lenne a megoldás erre a problémára? Ha volt már erről szó a fórumon sorry, új vagyok és elég kevés időm van a munka mellett nem tudtam visszaolvasni
 
Nagyon köszönöm előre is!
 
Peti

Biztos, hogy nem állítható?

Az első amit megvettem az enjoy volt, abban is volt állítási lehetőség. A mostani cosmoban is van, igaz az magasabb felszereltség. Vagy neked alap van? (selection)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Sajnos nem. Alap felszereltség un. business edition. A mostani akcióban vettem egy hónapja. Kár, pedig minden mással elégedett vagyok.

a business-hez lehetett választani "Komfort ülés csomag" nevű opciót (bár lehet hogy szövet függvényében), ahol elég jól lehetett állítgatni a háttámaszt. esetleg kérdezz rá hogy tudnak-e ilyen ülést beletenni utólag. biztos nem lesz olcsó de még mindig jobb talán mint eladni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Sajnos nem. Alap felszereltség un. business edition. A mostani akcióban vettem egy hónapja. Kár, pedig minden mással elégedett vagyok.

Meg kell reklamálni, hogy nem jó az ülés. Akár lehet, hogy egy másikban kényelmes, csak a Tiedben nem jó az ülés. 

Link to comment
Megosztás:

Akkor be is megyek, megnézem a szalonba van e különbség. Kíváncsi vagyok...

Igen bemész, szótlanul kipróbálod. Ha más akkor reklamálsz. ;) Ha nem olyan talán nem lesz, csak gyári hibás az ülésed. Ha az sem akkor is lehet reklamálni, hogy valami gond van vele. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nemrég egy 2012-es Astra J tulajdonosa lettem, még csak ismerkedünk egymással. 

Az autó bi-xenon adaptív lámpákkal van felszerelve, mellyel eddig még nem nagyon volt dolgom. A gondom az, hogy a tompított fényszórók nagyon lentre hordanak. A sebesség növelésével ez valamivel jobb lesz, de még úgysem olyan amihez hozzá vagyok szokva. 

Milyen beállítási lehetőségeim vannak? Tudom manuálisan feljebb állítani a fényszórót? Sajnos a kézikönyvben sem találtam rá megoldást... 

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv, Kornél

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nemrég egy 2012-es Astra J tulajdonosa lettem, még csak ismerkedünk egymással. 

Az autó bi-xenon adaptív lámpákkal van felszerelve, mellyel eddig még nem nagyon volt dolgom. A gondom az, hogy a tompított fényszórók nagyon lentre hordanak. A sebesség növelésével ez valamivel jobb lesz, de még úgysem olyan amihez hozzá vagyok szokva. 

Milyen beállítási lehetőségeim vannak? Tudom manuálisan feljebb állítani a fényszórót? Sajnos a kézikönyvben sem találtam rá megoldást... 

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv, Kornél

Legtisztább, ha Opel szervízben megkérdezed. Nekem nem adaptív, állítani kellett rajta. Amikor amúgy is egy visszahívás miatt bevittem, megkértem őket h állítsanak rajta, még pénzt se kértek... 

Ja amúgy a kézifék miatt van egy visszahívás J Astrákra, frissítettek a szoftveren, vagy mi...

 

Módosítva : Cumbi-Y17DT
Link to comment
Megosztás:

Legtisztább, ha Opel szervízben megkérdezed. Nekem nem adaptív, állítani kellett rajta. Amikor amúgy is egy visszahívás miatt bevittem, megkértem őket h állítsanak rajta, még pénzt se kértek... 

Ja amúgy a kézifék miatt van egy visszahívás J Astrákra, frissítettek a szoftveren, vagy mi...

 

Valőszínűleg ez lesz mert nagyon zavaró hogy alig látni valamit a sötétben... 

A visszahívásról nem tudok, engem nem értesítettek. (Mondjuk a magyar rendszám csak a múlt héten került a kocsira...)

Mindenesetre köszi a választ ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.