Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Miért van az,hogy alap állásban nem szól a kürtöm?

El kell forgassam kb,:90fokkal a kormányt,gyakorlatilag csak kanyarodva tudok dudálni.

Ez az éles-kanyar-duda funkció :D

Nagy valószínüséggel kipurcant a kormány-átvezető spirálod...

Ilyesmit kell nézz/turkálj:

Kormany_legzsak_atvezeto_szalag_sok_tipu

Oszt kell hozzá kormány-leszedő, akkut levenni, hagyni pihenni a légzsák-vezérlőt, hogy ne jelezzen szakadást/buherálást.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ok,de akkor miért nem szól a kürtöm? :evilgrin:

A légzsák nélküliben egy csúszógyűrűs megoldással van átvezetve a duda áramköre, amin egy "szénkefe" kellene, hogy átvezesse az áramot. Lehet nálad ez van elkopva, és már nem mindig ér hozzá a gyűrűhöz. A kormány középtakarójának levétele után hozzá lehet férni, ha jól emléxem.

Link to comment
Megosztás:

A légzsák nélküliben egy csúszógyűrűs megoldással van átvezetve a duda áramköre, amin egy "szénkefe" kellene, hogy átvezesse az áramot. Lehet nálad ez van elkopva, és már nem mindig ér hozzá a gyűrűhöz. A kormány középtakarójának levétele után hozzá lehet férni, ha jól emléxem.

Köszi,holnap megnézem mert nagyon szeretem ledudálni a gyalogosokat a műútról! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem, jó topic-ba írok ezzel a problémámmal:

ma reggel próbáltam elindítani az F Astrámat (95-ös, 1,4 GL, 60LE), és az önindító tekert, de nem indult el, többszöri próbálkozásra sem, perc várakozás után sem. Észrevettem, hogy a motor check-lámpa sárgán villog, ilyet nem szokott. A másik két kontroll lámpa (olaj, akksi) világított simán, ahogy gyújtásnál "kell".

Ennyiből meg tudja valaki mondani, mi lehet a baj?

köszi előre is!

üdv,

Boczus

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem, jó topic-ba írok ezzel a problémámmal:

ma reggel próbáltam elindítani az F Astrámat (95-ös, 1,4 GL, 60LE), és az önindító tekert, de nem indult el, többszöri próbálkozásra sem, perc várakozás után sem. Észrevettem, hogy a motor check-lámpa sárgán villog, ilyet nem szokott. A másik két kontroll lámpa (olaj, akksi) világított simán, ahogy gyújtásnál "kell".

Ennyiből meg tudja valaki mondani, mi lehet a baj?

köszi előre is!

üdv,

Boczus

A villogás immo hibára utal. Kulcsból nem hagytad el a chippet?

Link to comment
Megosztás:

Húú, annyi történt, hogy a napokban szétugrott a kulcsom, és mivel a kis izzó, ami volt benne valaha úgysincs meg már, kivettem az elemet, és úgy raktam össze újra. Hiba volt ezek szerint? Tegyem vissza az elemet?

A villogás immo hibára utal. Kulcsból nem hagytad el a chippet?

Link to comment
Megosztás:

Húú, annyi történt, hogy a napokban szétugrott a kulcsom, és mivel a kis izzó, ami volt benne valaha úgysincs meg már, kivettem az elemet, és úgy raktam össze újra. Hiba volt ezek szerint? Tegyem vissza az elemet?

Egy fekete kis téglatest hiányzik a kulcsból. Nem az elem miatt van. Ha szétugrott, akkor kiesett belőle. Ha az nincs benne, akkor az immo tilt.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget, a pótkulccsal gond nélkül indult!

Sajnos az eredetiből kiesett chip-et nem találtam meg, ezért egykulcsossá vált az autóm, mint az adórendszer! :)

Még egyszer kösz, hogy nem kellett szervízbe mennem (szervízt hívnom) emiatt!

üdv,

Boczus

Hát ha a pótkulcsban van immo csip akkor nincs probléma, ha nincs akkor van. Nem tudod megkeresni?

Link to comment
Megosztás:

Udv. Az erdekelne engem, hogy 94 es 1.6 benzin astramat nem tudom leallitani. Beinditani betudom, de mikor allitanam le, a motor tovabb ketyeg. Sot, ha kihuzom a kulcsot akkor is :) Most ugy oldottam meg, hogy lehuztam az akksirol az egyik sarut, hogy legalabb azt ne szivja, mert ha "leallitom a motrot" akkor is olyan, mintha a gyujtas rajta lenne. Otletek? Esetleg gyujtaskapcsolo csere?

Link to comment
Megosztás:

Udv. Az erdekelne engem, hogy 94 es 1.6 benzin astramat nem tudom leallitani. Beinditani betudom, de mikor allitanam le, a motor tovabb ketyeg. Sot, ha kihuzom a kulcsot akkor is :) Most ugy oldottam meg, hogy lehuztam az akksirol az egyik sarut, hogy legalabb azt ne szivja, mert ha "leallitom a motrot" akkor is olyan, mintha a gyujtas rajta lenne. Otletek? Esetleg gyujtaskapcsolo csere?

A vészvillogó kapcsolóval nem volt problémád mostanában? Az tud vicces dolgokat művelni. Azon kívül még a gyújtáskapcsoló betét lenne az én tippem is.

Link to comment
Megosztás:

Igazabol tegnap vettem az autot, de furcsa, hogy tegnap meg parszor hasznaltam a kocsit es semmi baj nemvolt. Akkor ugynezem kapcsolocsere :) Megeri bontoban nezni egyet, vagy csak az uj?

Nem nagy összeg, sztem nem éri meg bontottat venni.

Melyik lesz cserélve a gyujtáskapcsoló vagy a vészvillogó kapcsoló? :icon1: Én azért kivennem először a vészvillogó kapcsolót és megpróbálnám hogy akkor leáll-e. Ha leáll akkor az a rossz ha nem akkor a gyujtáskapcsoló betét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgattam már itt a fórumon a problémámról, de megoldást nem találtam.
A gondom a következő: Van egy 92-es Astrám, vettem hozzá elektromos tükröket, de a fűtéshez sehol sem találok relét. Néztem bontóban, kerestem az interneten, de semmi. Van esetleg egy speciális bolt ahol iylet lehet venni, vagy valami mással helyettesíteni? Olvastam, hogy a hátsó ablak fűtésére is rálehet kötni, de nem sok az annak a relének? Vagy vegyek egy ilyen relét, és külön ezzel megtudom oldani a tükör fűtését? Bár gondolom, akkor a sima nyomógombbal nem tudom a fűtést elindítani,

Ha erre van valakinek ötlete, azt előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nemtudtam, hogy a veszvillogo hozza van kotve :o Holnap megprobalom, en mindenkeppen a gyujtaskapcsolot szeretnem cserelni :) Idegesito, hogy kiveszem a kulcsot es meg jar a motor.

A vészvillogó is belejátszik, ezért én először ezt kivenném, és enélkül próbálnám meg mielőtt cserérek gyujtáskapcsolót.

Sziasztok!

Olvasgattam már itt a fórumon a problémámról, de megoldást nem találtam.

A gondom a következő: Van egy 92-es Astrám, vettem hozzá elektromos tükröket, de a fűtéshez sehol sem találok relét. Néztem bontóban, kerestem az interneten, de semmi. Van esetleg egy speciális bolt ahol iylet lehet venni, vagy valami mással helyettesíteni? Olvastam, hogy a hátsó ablak fűtésére is rálehet kötni, de nem sok az annak a relének? Vagy vegyek egy ilyen relét, és külön ezzel megtudom oldani a tükör fűtését? Bár gondolom, akkor a sima nyomógombbal nem tudom a fűtést elindítani,

Ha erre van valakinek ötlete, azt előre is köszönöm!

Bár ez elkelt de lehetne írni az eladónak hátha van neki több is:http://auto-motor.zsibvasar.hu/alkatresz-felszereles/szemelyauto/vezerlestechnika/opel-tukorfutes-rele-5948635.html De igazából szerintem jó bármilyen relé ami 12Voltról működik és pár perc az időzítési ideje. A gyári relénél ez olyan 10 perc lehet ami szerintem sok, ha párás-jeges a tükör egy-két perc alatt lemegy róla. Úgy tudom a hátsó ablakfűtés nincs relézve, ha kihúzod a kapcsolod kapja a tápot ha visszanyomod már nem kapja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgattam már itt a fórumon a problémámról, de megoldást nem találtam.

A gondom a következő: Van egy 92-es Astrám, vettem hozzá elektromos tükröket, de a fűtéshez sehol sem találok relét. Néztem bontóban, kerestem az interneten, de semmi. Van esetleg egy speciális bolt ahol iylet lehet venni, vagy valami mással helyettesíteni? Olvastam, hogy a hátsó ablak fűtésére is rálehet kötni, de nem sok az annak a relének? Vagy vegyek egy ilyen relét, és külön ezzel megtudom oldani a tükör fűtését? Bár gondolom, akkor a sima nyomógombbal nem tudom a fűtést elindítani,

Ha erre van valakinek ötlete, azt előre is köszönöm!

Az igazából nem csak egy szimpla relé, hanem az egy időrelé. 15 perc (+-5 perc) fűtésidőt ad, aztán kikapcsolja a tükrök fűtését. A tükörállító kapcsolón lévő led jelzi a fűtés meglétét.

Link to comment
Megosztás:

Az igazából nem csak egy szimpla relé, hanem az egy időrelé. 15 perc (+-5 perc) fűtésidőt ad, aztán kikapcsolja a tükrök fűtését. A tükörállító kapcsolón lévő led jelzi a fűtés meglétét.

Vagy fogsz egy bármilyen 12Voltos akkut és egy nyomógombal rákötöd a tükörfűtésre. :D

1678471-20141212-poNQEH.jpg

1678472-20141212-YdICDo.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Meg mindig nem veszi le a kocsi a gyujtast :( Csereltem gyujtaskapcsolo betetet, de semmi. Hivtam az elozo tulajt, o mondta, hogy az autoradioban amit hozza adott volt valami atkotes, ezert ez okozhatja. Csakhogy en mar kivettem a radiot es semmi javulas. Van otletetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Meg mindig nem veszi le a kocsi a gyujtast :( Csereltem gyujtaskapcsolo betetet, de semmi. Hivtam az elozo tulajt, o mondta, hogy az autoradioban amit hozza adott volt valami atkotes, ezert ez okozhatja. Csakhogy en mar kivettem a radiot es semmi javulas. Van otletetek?

írták a vészvillogó kapcsolót, vedd ki, nézd meg hogy úgy le tudod e venni

addig én sem hittem hogy ráadja a gyújtást ha fordítva visszadugod, amíg ki nem próbáltam

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.