Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

 

Lenne hozzád egy kérdésem: mi volt a problémád oka, mit kellett cserélned, javítanod ahhoz, hogy ez a hiba eltűnjön?

 

Csak azért kérdezem, mert én is épp ebbe a hibába botlottam bele épp ma... A gépem '98-as 1,4i X14NZ-s, 44 kW/60 Le.

Motor indul, világítás kapcsolható, műszerfal világítás is működik, rádió is, ventillátor is megy, izzók jók, gyújtáskapcsoló jó, ablaktörlő - ablakmosó (első-hátsó) működik, akksi rendben, töltésem méréssel van, biztosítékokat kiszedtem az összeset (motortérben is!), mind rendben, központi zár és riasztó is működik, kábelek nincsenek megégve, kontaktok, csatlakozások rendben, testek rendben, viszont a műszerfalban nincs töltés - gyújtás - olajnyomás - kézifék - hátsó ködlámpa - motordiagnosztikai visszajelzés (de az irányjelző és a reflektor visszajelző működik), a középkonzolban nem működik a levegőztető kapcsoló és sötét, valamint nem működik az elektromos ablakemelő és az elektromos tükör sem.

 

Az összes izzó nem mehetett tönkre egyszerre, egyébként is kiteszteltem mindet, ennek más oka van, de már kitéptem az összes hajam, mert nem találom a hiba okát... :) ECU-ra gyanakszom, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, ezért lenne szükségem a segítségedre.

 

Komolyan érdekelne, sőt fontos lenne tudnom, hogy mi volt a megoldásod, mert így ugyan működik a kocsim, de nem tudom használni, mert  nincs semmi visszajelzésem, amiből következtetni tudnék bármire is, nem biztonságos!

 

Légy szíves írd meg nekem a megoldást, amit kaptál és bevált, vagy esetleg magadtól találtad meg a hiba okát akár itt, akár az e-mail címemre: laszlo.bodrogi@gmail.com.

 

NAGY SEGÍTSÉG LENNE! :)

 

Köszi előre is!

 

Üdv!

 

Laci

 

Az ECU az a motorvezérlő, tehát csak a motor működését vezérli másét nem. A világítás, ablaktörlő..stb teljesen külön vannak tőle kötve, ha kiszedem a motorvezérlőt az autóból ezek akkor is működnek. A biztosítékokat meg alaposan meg kell nézni, esetleg multiméterrel is kimérni, mert van hogy nem elöl a látható helyen olvad ki hanem oldalt ahol a szál takarva van.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

 

Lenne hozzád egy kérdésem: mi volt a problémád oka, mit kellett cserélned, javítanod ahhoz, hogy ez a hiba eltűnjön?

 

Csak azért kérdezem, mert én is épp ebbe a hibába botlottam bele épp ma... A gépem '98-as 1,4i X14NZ-s, 44 kW/60 Le.

Motor indul, világítás kapcsolható, műszerfal világítás is működik, rádió is, ventillátor is megy, izzók jók, gyújtáskapcsoló jó, ablaktörlő - ablakmosó (első-hátsó) működik, akksi rendben, töltésem méréssel van, biztosítékokat kiszedtem az összeset (motortérben is!), mind rendben, központi zár és riasztó is működik, kábelek nincsenek megégve, kontaktok, csatlakozások rendben, testek rendben, viszont a műszerfalban nincs töltés - gyújtás - olajnyomás - kézifék - hátsó ködlámpa - motordiagnosztikai visszajelzés (de az irányjelző és a reflektor visszajelző működik), a középkonzolban nem működik a levegőztető kapcsoló és sötét, valamint nem működik az elektromos ablakemelő és az elektromos tükör sem.

 

Az összes izzó nem mehetett tönkre egyszerre, egyébként is kiteszteltem mindet, ennek más oka van, de már kitéptem az összes hajam, mert nem találom a hiba okát... :) ECU-ra gyanakszom, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, ezért lenne szükségem a segítségedre.

 

Komolyan érdekelne, sőt fontos lenne tudnom, hogy mi volt a megoldásod, mert így ugyan működik a kocsim, de nem tudom használni, mert  nincs semmi visszajelzésem, amiből következtetni tudnék bármire is, nem biztonságos!

 

Légy szíves írd meg nekem a megoldást, amit kaptál és bevált, vagy esetleg magadtól találtad meg a hiba okát akár itt, akár az e-mail címemre: laszlo.bodrogi@gmail.com.

 

NAGY SEGÍTSÉG LENNE! :)

 

Köszi előre is!

 

Üdv!

 

Laci

 

kilóméterórán hátul előfordulhat szétcsúszás... esetleg a test vezeték szakadása, vagy a fólia sérült. Szerintem. De ezek a cumók egy közös csatin találhatók, és az az óra hátulja... máshol semmi közös pontjuk nincsen.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszereltem a kocsiba egy 120 amperes Bosch generátort. Valami Vectrából valót.

Minden nagyon szép és jó, csak egy furcsaság van.

Beindítás után nem hajlandó tölteni, csak akkor ha 2000 felé pörgetem a motort. Utána már folyamatosan tölt, amíg jár a motor.

Leállítás után ugyan ez a metódus.

 

Ez normális működés vagy inkább cseréltessem ki, mert a haldoklás első jele?

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Mit jelent hogy nem hajlandó tölteni?

 

Azért azt vegyük figyelembe, hogy nagyobb akksihoz nagyobb generátor is kell. Jellemzően nem árt, ha a generátor többet tud mint az akksi. Gyárilag az opelekben nincsenek túlméretezve a generátorok.
Namost egy 120-as akksihoz még szerintem a szervós 70A-s generátor is kicsi, az 55-öst meg el lehet felejteni.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom világít neki a töltés hiány jelzőlámpa és 2000-es fordulattól jön meg és alszik el. Elvileg előgerjesztési probléma áll fenn, mivel járó motornál eleve az izzón keresztül van előgerjesztés és amíg nincs kiegyenlítődve a feszültség az izzó két pontja között, addig világít.

A 120A-os gencsi meg nem nagy szó F Astrában sem. Nem rég cseréltem a 120-asomat 100-as Boschra, mivel az előzőnek volt hangja és a leszerelésnél el is tört a pozitív bekötés.

Tudtommal az övé klímás, tehát ezért a nagy amperos gencsi. Minimum 100-as kell neki. Nem feltétel a nagyobb akksi, inkább a fogyasztók mennyisége a szempont. Járó motornál az akkumulátor is fogyasztó, bár ugye nem mindegy, hogy mekkora áramot vesz fel töltés címén. Azért illdomos egy 70+Ah-s akksi egy Astrába, ami kb 7A-t vesz fel töltésképp. Alapjáraton a 100-as gencsi meg 26-28 ampert tud leadni max. Ugye a megadott maximum áramerősség 6000-s motor fordulatszámon érvényes.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém csak szervós. Ilyet tudtak hozni, és gondoltam nem baj, ha nagyobb.

Amúgy hatvan amperóra környéki aksi van benne és eddig egy 70 amperes Delco volt, ami megmurdelt.

Most ez csak egy gázfröccs után kezd el tölteni. Próbáltam, hogy ketyegett indítás után alapjáraton kb 1 percig, de a töltés nem indult be.

Majd egy gázfröccs és utána már alapjáraton is 14,2-14,3 Volttal töltött.

A régi alapjáraton is töltött.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy a nagyobb generátorhoz nagyobb teljesítményű töltésjelző izzó vagy plusz terhelés volt? Láttam már olyat, hogy az izzóval párhuzamosan volt egy ellenállás is, ahol nagyobb teljesítményt igényel az előgerjesztés.

Amúgy az 6000-res generátor fordulatra van megadva szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy a nagyobb generátorhoz nagyobb teljesítményű töltésjelző izzó vagy plusz terhelés volt? Láttam már olyat, hogy az izzóval párhuzamosan volt egy ellenállás is, ahol nagyobb teljesítményt igényel az előgerjesztés.

Amúgy az 6000-res generátor fordulatra van megadva szerintem.

 

Az így csináldban motorfordulat van. Eleve a generátor gyorsabban forog, mint a motor.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy az a baja, hogy a töltésjelző lámpicsek helyén LED van?

Mert a hobbielektronika oldalon találtam egy ilyen írást(nem nekem írták, csak találtam):

 

"Ja és még valami. Irtad, hogy ki volt égve a visszajelzö. Az ilyen rendszerü generátorok felgerjedéséhez szükség van a visszajelzöre, tehát ha az ki van égve, elképzelhetö, hogy egy egyébként kifogástalan generátor sem fog tölteni, illetve csak egy nagy gázfröccs után indul el a töltés (utána már tökéletes kis fordulaton is, a következö leállitásig.)"

 

 

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy az a baja, hogy a töltésjelző lámpicsek helyén LED van?

Mert a hobbielektronika oldalon találtam egy ilyen írást(nem nekem írták, csak találtam):

 

"Ja és még valami. Irtad, hogy ki volt égve a visszajelzö. Az ilyen rendszerü generátorok felgerjedéséhez szükség van a visszajelzöre, tehát ha az ki van égve, elképzelhetö, hogy egy egyébként kifogástalan generátor sem fog tölteni, illetve csak egy nagy gázfröccs után indul el a töltés (utána már tökéletes kis fordulaton is, a következö leállitásig.)"

 

Töltésjelző helyére óriási hiba ledet rakni. Az az izzó eleve 3,5W-os. A led meg közel sem tud ekkora teljesítményt, tehát áram sem lesz. A led okozhat töltéshiány bajt. Egyedül azt az izzót nem cseréltem LED-re a műszeregységemben, pont emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Töltésjelző helyére óriási hiba ledet rakni. Az az izzó eleve 3,5W-os. A led meg közel sem tud ekkora teljesítményt, tehát áram sem lesz. A led okozhat töltéshiány bajt. Egyedül azt az izzót nem cseréltem LED-re a műszeregységemben, pont emiatt.

 

Nekem csak 3Wattos...de persze ez tökmindegy csak úgy mondom. :P

1978439-20150917-EXoQik.jpg

Link to comment
Megosztás:

Töltésjelző helyére óriási hiba ledet rakni. Az az izzó eleve 3,5W-os. A led meg közel sem tud ekkora teljesítményt, tehát áram sem lesz. A led okozhat töltéshiány bajt. Egyedül azt az izzót nem cseréltem LED-re a műszeregységemben, pont emiatt.

 

Nekem a check engine helyett se vált be a LED, állandóan világított.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Valaki esetleg tudna segíteni hol tudok hozzájutni a Astra F 1,6 kombi csomagtér központi zár motorhoz?

Cikkszáma: GM 90414493

Vagy, hogy ez jó -e hozzá

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P8901&cMegnNr=7264

 

előre is köszi a válaszokat

 

Egyik sem jó. Sajnos bontottan kell vásárolni, vagy a cromaxban rendelni eredetit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ha ráadom az autóra a világítást a kilométeróra nem világít, és a computer is besötétül? A fütéskapcsolók világítanak szépen, de ezzel a két résszel valami nem okés.

előre is köszi a válaszokat

 

Üdv, a világítás kapcsoló alatt tekerőt próbáld meg jobbra-balra tekergetni.

 

Link to comment
Megosztás:

köszi szépen :D

én azt hittem, hogy azzal a fényszóró magasságot lehet állítani. Apropó ahoz van valami kacsoló vagy csak kézzel lehet állítani a motortérből? (egy hete van opelom, úgyhogy még szokni kell, hogy mi mire való)

 

Ha elektromos állítású akkor a világítás kapcsoló mellett és a ködös kapcsolók alatt találsz egy fel-le tekerőt...ha ott csak vakdugó van akkor csak kézzel tudod állítani a motortérben a lámpák hátulján.

Link to comment
Megosztás:

köszi szépen :D

én azt hittem, hogy azzal a fényszóró magasságot lehet állítani. Apropó ahoz van valami kacsoló vagy csak kézzel lehet állítani a motortérből? (egy hete van opelom, úgyhogy még szokni kell, hogy mi mire való)

Hehe, beltérvilágítás felkapcsolása már megvan, vagy még nyitogatod az ajtót? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.