Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

45 minutes ago, Poclain írta:

Sziasztok!

 

A napokban az autó menet közben hirtelen erőt vesztett és elkezdett rángatni. Gázadásra kb. semmi nem történt. Check engine lámpa ugye egyből felvillant. Megálltam és hülyén járt, mintha a 4-ből cska 2 henger ment volna néha meg mind a 4. (ez menet közben is előjött, néha ment néha nem) A célszerszámmal kivillogtattam a hibakódot 0352. Ez valami olyasmi, hogy 2-3-as gyújtótekercs. X14XE motorról vna szó, egy kocka az egész gyújtásmodul így most nem tudom ez romlott volna el? Kb. egy éves a gyújtásmodul mert 1 éve meghalt és ki lett cserélve újra (utángyártott) Vagy a gyertya is tönkremehet? Azok is kb. 1 éves 2 pólusú GM gyertyák.

A 2-3-as henger kihagyása az fedi is a hibajelenséget. Kivettem a gyertyákat megtisztítottam, a kábelcsatlakozásokat is megtísztítottam. Utána jónak tűnt de rövid távon megint előjött a hiba...

Az X14XE-nél én csak kétjegyű hibakódokat látok. http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Poclain írta:

Úgy tűnik a dis kocka volt a hibás. Kicseréltem egy újra és egy jó 25 Km-t mentem, se hibakód se 2 hengerezés. Nálam van a hiba, hogy az autóm ilyen ütemben fogyasztja a dis kockát, vagy az utángyártott cuccok minősége ilyen gyatra?

Hát a válaszhoz sajna érteni kéne a DIS-kocka működését amit én nem vágok. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megint bekövetkezett a rémálmom. Kulcs elfordít, mágnes kattan, önindító nem teker. Egyszer már volt ilyen, kicseréltem a behúzómágnest és jó lett. Egy darabig az volt. Itthon kiszereltem az önindítót, és a végéről leszereltem a kupakot, amiben a szénkefék vannak, illetve megtakarítottam az önindító végén található két menetes réz távtartót. Szerintem ott volt kontakthiba, mert összerakás után pöccre indult a motor, szétszerelés előtt meg ugyanúgy nem akart indítani.

Nem igazán értem, a legutóbbi behúzómágnes csere miért oldhatta meg a problémát, mert akkor ezeket a réz távtartókat nem tisztítottam meg. 

Link to comment
Megosztás:

20 minutes ago, joecockroach írta:

Sziasztok!

Ma megint bekövetkezett a rémálmom. Kulcs elfordít, mágnes kattan, önindító nem teker. Egyszer már volt ilyen, kicseréltem a behúzómágnest és jó lett. Egy darabig az volt. Itthon kiszereltem az önindítót, és a végéről leszereltem a kupakot, amiben a szénkefék vannak, illetve megtakarítottam az önindító végén található két menetes réz távtartót. Szerintem ott volt kontakthiba, mert összerakás után pöccre indult a motor, szétszerelés előtt meg ugyanúgy nem akart indítani.

Nem igazán értem, a legutóbbi behúzómágnes csere miért oldhatta meg a problémát, mert akkor ezeket a réz távtartókat nem tisztítottam meg. 

Melyikre gondolsz, az a kontakt amit tulajdonképpen a behúzótekercs kapcsol és az indítómotornak ad áramot csak roncsolással érhető el nem? Rá van körbe peremezve a palást.

2073742-20151222-T9C3by.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, joecockroach írta:

Nem, az indítómotor végén két M5-ös menet van, azokra gondoltam. A szénkefe műanyag foglalatát azokra a réz csapokra kell ráhúzni.

Ja értem...hát ha azok tisztítása nem hoz sikerrel, akkor megint csak a behúzómágnes gyanús, pontosabban a végében lévő kontakt. Hol mennyiért sikerült amúgy legutóbb venni? A kefetartónál a rugó annyira erős, hogy sokszor szétszedéskor eltörik a bakelit mint a képen, a tiéd biztos egyben maradt?

2074354-20151223-2wYyqI.jpg

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, zotya975 írta:

Ja értem...hát ha azok tisztítása nem hoz sikerrel, akkor megint csak a behúzómágnes gyanús, pontosabban a végében lévő kontakt. Hol mennyiért sikerült amúgy legutóbb venni? A kefetartónál a rugó annyira erős, hogy sokszor szétszedéskor eltörik a bakelit mint a képen, a tiéd biztos egyben maradt?

2074354-20151223-2wYyqI.jpg

A mágnest boltbol vettem 8000ért, nincs rajta semmi markajelzes. Arra gyanakszom, hogy talan a regi behuzomagnesnek semmi baja sincs, hanem ez a kontakt hiba okozta eddig is a bajt. A kefetarto muanyag nekem berepedt egy kicsit, de nem tűnik vészesnek. 

Tegnap mielott nekialltam oninditot szerelni, megneztem hogy lehet e inditani, de nem lehetett. A tisztitas utan viszont gyonyoruen indult. 

Mivel le volt húzva az akkusaru, a computer elfelejtett mindent. Elso inditas utan az alapjarat kb 500 volt egy kis ideig, es szep lassan emelte maganak. A gázra is mashogy reagalt eleinte, a fordulatszam hirtelen esett vissza. Olyan mintha megtanulna a computer a motort vezerelni. Jol gondolom? Egyebkent most frankon jol i dit, szal ha valaki ek ilyen problemaja lenne, nem biztos hogy a behuzomagnes belso kapcsoloja ment tonkre.

Módosítva : joecockroach
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, joecockroach írta:

A mágnest boltbol vettem 8000ért, nincs rajta semmi markajelzes. Arra gyanakszom, hogy talan a regi behuzomagnesnek semmi baja sincs, hanem ez a kontakt hiba okozta eddig is a bajt. A kefetarto muanyag nekem berepedt egy kicsit, de nem tűnik vészesnek. 

Tegnap mielott nekialltam oninditot szerelni, megneztem hogy lehet e inditani, de nem lehetett. A tisztitas utan viszont gyonyoruen indult. 

Mivel le volt húzva az akkusaru, a computer elfelejtett mindent. Elso inditas utan az alapjarat kb 500 volt egy kis ideig, es szep lassan emelte maganak. A gázra is mashogy reagalt eleinte, a fordulatszam hirtelen esett vissza. Olyan mintha megtanulna a computer a motort vezerelni. Jol gondolom? Egyebkent most frankon jol i dit, szal ha valaki ek ilyen problemaja lenne, nem biztos hogy a behuzomagnes belso kapcsoloja ment tonkre.

Igen, van olyan hogy hosszabb akkumentes állapot után az Ecu újratanul.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, aholy írta:

4het utan is ugyan ugy indul nekem mintha nem is vettem volna le

Akkor a tiédnek jobb a hosszútávú memóriája.:hehe:

1 hour ago, holocsidoki írta:

sziasztok!segítség kellene!1.4 astra 8 szelep 97 gl .szépen megy majd egyszercsak leáll a motor!indítom kis sikerrel beindul aztán megy.kicseréltem a gyújtótrafót.a gyújtókábeleket,üzemanyagszivattyút,üa.szűrőt!főleg most csinálja a párás időben.ha tudtok segítsetek légyszi!

Üdv, hát először is derítsd ki, hogy üzemanyag ellátás vagy gyújtás gondja van-neki. Ugye gyujtás ráadásakor az benzinpumpának el kell indulni 3-4 másodpercre ezt hallgatózással ellenőrizni lehet. Ha kap benzint indítózáskor akkor a kipufogó erősen benzinszagú. ( már ugye ha nem indul el közben) Ha leveszed az injektorházról azt a bazi nagy fekete kupakot, és öntesz a pillangószelepre egy kevéske benzint , és így elindul pár pillanatra akkor valószinűleg üzemanyag gondja van. A szikrát meg úgy tudod ellenőrizni hogy lehúzod az egyik pipát, és  a kicsavart gyertyára visszadugva letesteled a végét( ha van plusz bármilyen gyertyád akkor ki sem kell tekerni) valaki meg közben indítózik. Ha kiderül melyik hiányzik szikra vagy benzin akkor lehet továbblépni. Lehet akár egy egyszerű kontakthiba is valamelyik csatlakozónál.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, djboby1991 írta:

Sziasztok!
 Olyan problémája van hogy n az astrámnak hogy melegen fel teszi az alapjáratot ilyen 4 5 ezere van valakinek valami ötlete hogy mit kellene belőle ki dobni 

Hát az alapjárati moci úgy tudom max 3000-ig szabályoz, talán kétvezetékes vízhőfok jeladó, de a 4-5 ezer még így is sok, nem hallottam még ilyen magas alapjáratról .Akadó gázbowden vagy pillangószelep?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 25. at 17:07, zotya975 írta:

Hát az alapjárati moci úgy tudom max 3000-ig szabályoz, talán kétvezetékes vízhőfok jeladó, de a 4-5 ezer még így is sok, nem hallottam még ilyen magas alapjáratról .Akadó gázbowden vagy pillangószelep?

Pillangó szelep meg a gáz bovdent végig néztem azok rendben vannak a vízhőfok jeladón gondolkosztam de aszt mondták hogy akkor a vízhőfokot is rosszul mutatja de az rendben van falsh levegőt meg nem kap sehol 

 

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, djboby1991 írta:

Pillangó szelep meg a gáz bovdent végig néztem azok rendben vannak a vízhőfok jeladón gondolkosztam de aszt mondták hogy akkor a vízhőfokot is rosszul mutatja de az rendben van falsh levegőt meg nem kap sehol 

 

Hát akkor rosszul mondták, mert külön jeladó van a műszeregységnek és külön a motorvezérlőnek. De szerintem ilyen magas fordulatszámot nem okoz. Rendesen csukódik a pillangószelep alapjáraton, nem olajsáros a torok? Vákumcsövek nincsenek kirepedve, lecsúszva ,tiszták ,átjárhatóak mind?

Link to comment
Megosztás:

47 minutes ago, djboby1991 írta:

Pillangó szelep meg a gáz bovdent végig néztem azok rendben vannak a vízhőfok jeladón gondolkosztam de aszt mondták hogy akkor a vízhőfokot is rosszul mutatja de az rendben van falsh levegőt meg nem kap sehol 

 

Milyen mocid van?

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, djboby1991 írta:
4 hours ago, djboby1991 írta:

Pillangó szelep visza zár rendesen vákum csövek sincsenek szétmenve egr szelepet is ki takaritotam 1.6  16v 100 lovas ecotec motoros 

 

Ezt a 4-5 ezres fordulatszámot ténylegesen órával mérted ( már ha van ford szám mérő) , vagy csak úgy hallásra pörög ennyire? Alapjárati léptetőmotor volt mostanában takarítva? A tűzfalon a tankszellőztetés vákumszelepe és annak csövei tiszták? Nincs bennük szénpor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.