Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Valaki tudna nekem adni rajzot vagy leírást arról hogy a gyújtás kapcsolón melyik saru mi?? Valamint, hogy a kijelző csatlakozón melyik mi?? Mert szeretnék majd bele TID kijelzőt ami ír hőmérsékletet is és ezt bekötni, valamint megszeretném úgy oldani a kijelzőt, hogy ha bent a kulcs világítson és ne csak gyújtáson. Valamint majd az új rádiónál is így szeretném és nem ártana még ha menne a kesztyűtartó világítás és a szivargyújtó is a kulcs 1. ACC helyzetbe való fordításával.

Link to comment
Megosztás:

25 minutes ago, Kispotter írta:

Valaki tudna nekem adni rajzot vagy leírást arról hogy a gyújtás kapcsolón melyik saru mi?? Valamint, hogy a kijelző csatlakozón melyik mi?? Mert szeretnék majd bele TID kijelzőt ami ír hőmérsékletet is és ezt bekötni, valamint megszeretném úgy oldani a kijelzőt, hogy ha bent a kulcs világítson és ne csak gyújtáson. Valamint majd az új rádiónál is így szeretném és nem ártana még ha menne a kesztyűtartó világítás és a szivargyújtó is a kulcs 1. ACC helyzetbe való fordításával.

Itt vannak rajzok....http://www.skandiasauna.de/opel/astra/ A gyujtáskapcsoló "Batterie – Anlasser – Generator" rajzon van baloldalt fent.

 
Link to comment
Megosztás:

 

On 2016. 01. 08. at 17:22, wookie írta:

Miért, mi lett a gyárival? Amúgy nem értem a kérdést, ezek mind a gyári csatira való adapterkábelek. 

Azthittem gyárilag nem iso van rajta, de mondták hogy igen.. Csak van rajta valami plusz csati a gyárin amit lekell vágni. Szerinted érdemes újravezetékezni a hangszórónak?? Nemtudom milyen vastag a gyári kábel egyenlőre egyébként fejegységről hajtanám a szetteket az ajtóban.

Link to comment
Megosztás:

Na most még mindig nem tiszta mit szeretnél.

 

Adott egy gyári autó, gyári rádióval, amibe te:

A: akarsz egy másik rádiót tenni

B: akarsz egy aftermarket rádiót tenni, 

amiről meg akarsz hajtani:

A: gyári hangszórókat

B: valami nem gyári hangszórót?

Plusz kérdés mi a cél, illetve mik az elvárások a hangcuccal kapcsolatban? 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, wookie írta:

Na most még mindig nem tiszta mit szeretnél.

 

Adott egy gyári autó, gyári rádióval, amibe te:

A: akarsz egy másik rádiót tenni

B: akarsz egy aftermarket rádiót tenni, 

amiről meg akarsz hajtani:

A: gyári hangszórókat

B: valami nem gyári hangszórót?

Plusz kérdés mi a cél, illetve mik az elvárások a hangcuccal kapcsolatban? 

Szeretnék majd bele egy új JVC fejegységet igen meg az első ajtókba új hangszórószettet amit egyenlőre a fejegységről hajtanék meg. Valamint hátul lenne egy aktív mélyláda. És az nemvolt tiszta, hogy az autó gyári csatlakozólya milyen de aztmondták nekem, hogy iso szabvány. Valamint a kérdés még az volt, hogy érdemes e a fejegységtől újrakábelezni az ajtókban vagy ha fejegységről hajtanám egyenlőre addig elég a gyári. Így már érted?? :-) 

Link to comment
Megosztás:

Így már tiszta. Igen, a gyári iso szabvány csati, a legtöbb rádiónak ez van, csak az opelnál meg kell fordítani a fix és kapcsolt plusz szálakat, mert a gyári rádiók kicsit másképp működnek mint a bolti. (a boltit vagy fixre kötöd, és akkor neked kell ki be kapcsolgatni, vagy gyújtásra, és akkor kulcs nélkül nem tudsz rádiózni)

Én nem bántanám a kábelezést, de igazából a hangszórókat se. Megfizethető áron olyan hangszórót úgy sem kapsz, ami jobban szól mint a gyári, ha jó. 

Nekünk az összes autónkban a gyári cucc van, csak erősebb fejjel, és sok mai autót megszégyenítő módon szól. Mondjuk astránál kicsit problémás, hogy a mélyebb hangszóróktól nem megy le teljesen az ablak. 

Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, wookie írta:

Így már tiszta. Igen, a gyári iso szabvány csati, a legtöbb rádiónak ez van, csak az opelnál meg kell fordítani a fix és kapcsolt plusz szálakat, mert a gyári rádiók kicsit másképp működnek mint a bolti. (a boltit vagy fixre kötöd, és akkor neked kell ki be kapcsolgatni, vagy gyújtásra, és akkor kulcs nélkül nem tudsz rádiózni)

Én nem bántanám a kábelezést, de igazából a hangszórókat se. Megfizethető áron olyan hangszórót úgy sem kapsz, ami jobban szól mint a gyári, ha jó. 

Nekünk az összes autónkban a gyári cucc van, csak erősebb fejjel, és sok mai autót megszégyenítő módon szól. Mondjuk astránál kicsit problémás, hogy a mélyebb hangszóróktól nem megy le teljesen az ablak. 

Ki fogom próbálni gyári hangszóróval is. A bekötést azt tudom csak nekem majd kell egy másik gyújtáskapcsoló mert ez nemtud olyat hpgy gyújtás nélkül kulcs bent és akkor szól mert sajnos ez még az 5 kivezetéses nekem pedig 6 kellene. Nem gyári hangszórót amúgy kiemelő kerettel simán be lehet rakni :-) 

Link to comment
Megosztás:

38 minutes ago, wookie írta:

Akkor meg a kárpit nem megy fel. :D
Amúgy nekem "gyári" g astráé. de már fel akad benne az ablak. 

De lehet felrakni kiemelőt nem a kárpit alá ha nem magára a kárpitra is. Csak szerintem az nehezebb mert az egész műanyagot az ajtón cserélni kell sajnos és szerintem nem olcsó.. De unokatesóm b Vektrájába is vhogy így volt.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Kispotter írta:

De lehet felrakni kiemelőt nem a kárpit alá ha nem magára a kárpitra is. Csak szerintem az nehezebb mert az egész műanyagot az ajtón cserélni kell sajnos és szerintem nem olcsó.. De unokatesóm b Vektrájába is vhogy így volt.

Bontóban hozzád vágják az ajtókárpitot fillérekért, mert senkinek nem kell, aztán tudod próbálgatni-farigcsálni.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, Kispotter írta:

Ki fogom próbálni gyári hangszóróval is. A bekötést azt tudom csak nekem majd kell egy másik gyújtáskapcsoló mert ez nemtud olyat hpgy gyújtás nélkül kulcs bent és akkor szól mert sajnos ez még az 5 kivezetéses nekem pedig 6 kellene. Nem gyári hangszórót amúgy kiemelő kerettel simán be lehet rakni :-) 

Kiemelő kerettel nem megy le az ablakom, és a kárpit és a hangszóró közt is hangyaf@sznyi a hézeg, épp annyi amennyi a membrán mozgástere... Kárpitot farigcsálni meg nem biztos hogy lenne hangulatom :-):-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most hogy "jön a jó idő", lehet újra előveszem a soha-el-nem-évülő/készülő elektromos tükör projektemet... Mivel nem sikerült normálisan plusz pineket iktatni a kör alakú ajtóátvezető csatiba, gányolt külön lengőcsatival vinném át a tükrök kábeleit (4 vagy 5 szál) bal1ajtó-kasztni-jobb1ajtó viszonylatban. Hely az van az ajtórésben. De milyen csatit tegyek oda? A fentiektől ötletet kaptam, hogy rádiós ISO csatival vezessem át a kábeleket. Van valakinek jobb ötlete? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, felhasznaaloo írta:

Sziasztok,

Most hogy "jön a jó idő", lehet újra előveszem a soha-el-nem-évülő/készülő elektromos tükör projektemet... Mivel nem sikerült normálisan plusz pineket iktatni a kör alakú ajtóátvezető csatiba, gányolt külön lengőcsatival vinném át a tükrök kábeleit (4 vagy 5 szál) bal1ajtó-kasztni-jobb1ajtó viszonylatban. Hely az van az ajtórésben. De milyen csatit tegyek oda? A fentiektől ötletet kaptam, hogy rádiós ISO csatival vezessem át a kábeleket. Van valakinek jobb ötlete? Előre is köszi.

Én számítógépből szedtem ki a táp csatijait és az ellendarabokat, a vinyóról illetve az alaplapról.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a műszerfalat az f astrába sajnos az órát nem tudtam kicserélni hogy a kilóméter megmaradjon mert más a kivezetése a sebesség jeladónak az órába. Valaki megtudja mondani miért kell a sebességjel az ecunak?? Valamint többet mutatnak a mutatók mint az előző műszerfalánál, de lehet hogy az volt a rossz.

Link to comment
Megosztás:

27 minutes ago, Kispotter írta:

Ma kicseréltem a műszerfalat az f astrába sajnos az órát nem tudtam kicserélni hogy a kilóméter megmaradjon mert más a kivezetése a sebesség jeladónak az órába. Valaki megtudja mondani miért kell a sebességjel az ecunak?? Valamint többet mutatnak a mutatók mint az előző műszerfalánál, de lehet hogy az volt a rossz.

A motorvezérlő az útjeladótól tudja hogy a jármű mozgásban van. Magasan tartja a fordulatszámot guruláskor, vagy motorfék üzemben. Ha nincs innen jel, előfordul lefulladás menet közben kuplung kinyomásakor, vagy üresben guruláskor, plusz elméletileg hibalámpát gyújt. Nem tudom már pontosan de a kilométer óra hátuljában egy fogaskereket kipattintottam így viszonylag gyorsan át tudtam tekerni a régi óra állására az újat amikor én cseréltem. Ha többet mutat, akkor a sebességmérőt villával alányulva le lehet húzni a tengelyről és kicsit visszább visszarakni. A többi műszer jeladója ha jól rémlik lapolva van, ott nincs ilyen lehetőség.

De az útjeldót be lehet kötni némi forrasztással. http://p.coldline.hu/2013/10/31/1233249-20131031-ZuLAaE.jpg ( kép: sosekopel.hu)

Link to comment
Megosztás:

14 minutes ago, zotya975 írta:

A motorvezérlő az útjeladótól tudja hogy a jármű mozgásban van. Magasan tartja a fordulatszámot guruláskor, vagy motorfék üzemben. Ha nincs innen jel, előfordul lefulladás menet közben kuplung kinyomásakor, vagy üresben guruláskor, plusz elméletileg hibalámpát gyújt. Nem tudom már pontosan de a kilométer óra hátuljában egy fogaskereket kipattintottam így viszonylag gyorsan át tudtam tekerni a régi óra állására az újat amikor én cseréltem. Ha többet mutat, akkor a sebességmérőt villával alányulva le lehet húzni a tengelyről és kicsit visszább visszarakni. A többi műszer jeladója ha jól rémlik lapolva van, ott nincs ilyen lehetőség.

De az útjeldót be lehet kötni némi forrasztással. http://p.coldline.hu/2013/10/31/1233249-20131031-ZuLAaE.jpg ( kép: sosekopel.hu)

A forrasztásra gondoltam, de inkább úgy hagyom mostmár jó lesz az úgy. a sebességmérő jól mér a vízhőfok mutat kicsit többet, és az üzemanyagszint. De a termosztát cserélve lett és a másik műszer alig mászott ki a kékből. Szóval ez a jó szerintem. Valamint az üzemanyagjelzőm is a régin bent volt a pirosba és a telitankhoz 34 liter elég volt... Valaki arra adjon nekem magyarázatot, hogy pl tompított mellé ha bekapcsolok nagy fogyasztót pl hátsóablakfűtés mért világít halványan a töltésvisszajelzőm?.. Rá is lett mérve alapjáraton 14 V az aksisarún a fesz. nagy terheléssel, ami szerintem rendben van. Azt még észrevettem ha pörgetem kicsit nagyobb fénnyel világít minden, de viszont olyankor a töltésjelző is jobban világít. Nem értem ezt.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, wookie írta:

Kaszni-motor
kaszni-akksi
motor-generátor

nekem is villogott basszusra az összes fény, meg halványodtak nagyobb fogyasztó ráadásakor hibátlan generátorral/új akksival, aztán végigpucoltam az érintkezéseket mindenhol, és elmúlt. 

Rendben! Holnap majd akkor méregetek műszerrel ezek között feszültségkülönbségekre hátha.. 

Más: Van egy TID kijelzőm és szereztem egy külső hőmérő szenzort. Meg tudnád nekem mondani mit hova kössek hogy jó legyen?? Annyit kerestem már, de semmit nem találok erről neten, meg a tid csatlakozó kivezetéseit sem, hogy mi micsoda..

 

NA sikerült megtalálnom végre. Hátha kell valakinek így megosztom! Kék és kék fehér Vezeték, ami a csatlakozóban a 2. és 4. pin.

Itt találtam!

 

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

Jha, ezt én is kerestem a múltkor, mert a tid benne van az autóban, meg a saját csatija is, szal elvileg nem utólagos, ehhez képest a tűzfalon kijönni sehol nem találom azt a két vezetéket. Amit megnéztem egy későbbi évjáratú dízelt, azon meg nem is olyan a kábel színe... 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Kispotter írta:

Rendben! Holnap majd akkor méregetek műszerrel ezek között feszültségkülönbségekre hátha.. 

Más: Van egy TID kijelzőm és szereztem egy külső hőmérő szenzort. Meg tudnád nekem mondani mit hova kössek hogy jó legyen?? Annyit kerestem már, de semmit nem találok erről neten, meg a tid csatlakozó kivezetéseit sem, hogy mi micsoda..

 

Én most raktam bele a hőmérős kijelzőt meg van hozzá szenzorom is. A csatlakozómban szerintem még csak a tüske sincs benne nemhogy a vezeték aztán kitudja.. De ha nem találok benne ilyen színű vezetéket fogok majd valami 2 vékonyabb kábelt, befaragom a csatlakozóba és kiviszem a lököshöz a szenzorhoz és ámmen! :) Mondjuk jó lenne ha be lenne vezetékezve és csak a szenzort kéne rádugni de kizártnak tartom, mert gyárilag sima kijelző volt benne.. No meg 92-es évjárat..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.