Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok.

Lenne egy olyan problámám az autómmal, hogy induláskor mikor ráadom a gyujtást nincs visszajelzés a műszerfalon.

Elindítom az autót gázfröccs és megjön, hogy gyenge az akksi amit nem hiszek el, mert 6 hónapos és már néztem másik akksival és azzal is ugyanezt csinálja. Volt hogy gyujtást ráadtam és már mérgemben a kormányoszlop alját megütöttem erre láss csodát megjavult (persze ez is csak egyszer sikerült). Lehet ott valami érintkezési gond ami ezt csinálja ? Már nagyon idegesítő. Nem tudok úgy elindulni a kocsival, hogy ne csinálja ezt. Van mikor egy idő után elalszik a akku visszajelző és tökéletes minden, de csak jó sok km után.

Ha valaki tud erre megoldást azt nagyon megköszönném, mert már az őrületbe kerget.

Üdv: CoRRaN78

helló!nekem is ezt csinálta!

szedd szét a gyujtás kapcsolot,ott kell az érintkezőn buherni ,de ha nagyon+van kopva akkor csere!!

Link to comment
Megosztás:

köszi Opel16V!

kivettük a ventilátor motort is,de ugy néz ki annak nincs baja:S!nem szorul+semmi.

meg ha ráhúzom a hátsó ablak fűtést akkor a töltés visszajelzőm nagyon halványan világít!

esetleg nincs ez a 2 dolog kapcsolatban?

ha új ellemállást tennék bele akkor az is szétégne,valószínű.

vagy mi lehet még a probléma?

A menetzárlat nem látszik, csak nagyobb áramot vesz fel tőle a motor, mint kellene :)

A töltést nem ártana megmérni... ablakfűtéssel és nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Persze.

Utólag szereltem be én is. Bár nekem nem volt ott az a csatlakozó, és az egészet ki kellett építeni hozzá.

A bontóban persze úgy néztek rám mint a hülyegyerekre, hogy márpedig olyanállatnincsen. :) Aztán kieggyeztünk egy G astra lámpában, (mert az volt, és csk a gyártási idelyébe különbözik) meg egy F takarólemezben.

Mindezt pár ezerböl, + egy hétvégéböl meúsztam. (vezetékekkel, és cstlakozókkal eggyütt)

EPC-ben megtalálható a cikkszáma is.

Közben meg is találtam a "Így csináld..." elektromos rajzán, x84 a csatlakozó jele, a 692-es részen van (alsó számozás).

Most akkor végülis ez egy G Astra lámpa kapaszkodóstul? Vagy csak maga a lámpa G Astráé, és belefabrikáltad az eredeti kapaszkodóba?

Link to comment
Megosztás:

Közben meg is találtam a "Így csináld..." elektromos rajzán, x84 a csatlakozó jele, a 692-es részen van (alsó számozás).

Most akkor végülis ez egy G Astra lámpa kapaszkodóstul? Vagy csak maga a lámpa G Astráé, és belefabrikáltad az eredeti kapaszkodóba?

Szerintem egy az egybe cserélte a kapaszkodót, mint én.

Csakhogy én még nem kötöttem be :D . Ez az idei tavasz egyik projektje lenne. Főleg, ha sikerülne végre egy tetőablakmotort is szereznem. :)

Link to comment
Megosztás:

A menetzárlat nem látszik, csak nagyobb áramot vesz fel tőle a motor, mint kellene :D

A töltést nem ártana megmérni... ablakfűtéssel és nélkül.

aha,thx!

akkor kerítek vmi ampervadászt aki hajlandó lenne.... :) !

és estleg a belső fűtéskapcsolónál nem lehet valami ziccer??

abba nem tud semmi elszállni?

Link to comment
Megosztás:

aha,thx!

akkor kerítek vmi ampervadászt aki hajlandó lenne.... :) !

és estleg a belső fűtéskapcsolónál nem lehet valami ziccer??

abba nem tud semmi elszállni?

Azt írtad, ha jól emléxem, hogy bontasz egy Calibrát. Abban nem ilyen motor van véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

még sosem hallottam venti kapcsoló hibáról, nagyon masszív kis szerkezet :)

szal azt mondod valami a venti motorommal lehet??

meg azzal a porcelán ellenállással?

és ha kicserélem a fűtömtort akkor elvileg jó lesz,és megszünik ez a probléma?

Link to comment
Megosztás:

szal azt mondod valami a venti motorommal lehet??

meg azzal a porcelán ellenállással?

és ha kicserélem a fűtömtort akkor elvileg jó lesz,és megszünik ez a probléma?

Mérd meg a töltést azért.

És igen, ha már két ellenállásblokk is kiment, akkor valószínű a motorral lehet

a bibi, és a harmadik ellenállásblokk elhalálozása előtt nem ártana azt is cserélni.

Amúgy az ellenállásblokkot is szét tudod szedni, és meg lehet nézni, nem-e csak

a hőbiztosító ment ki (fém hengeres alkatrész két lábbal).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F Astrában hogyan tudom a középső részen - ezt hívják középső konzolnak? - levő égőket kicserélni? A ventillátor, légbefúvás irányválasztójának stb. a háttérmegvilágítása égett ki, de nem tudom, hogyan tudnám kiszerelni és ez a szervízkönyben sincs benne...

tud valaki segíteni?

ui: próbáltam visszakeresni, de a kapott részinformációk alapján nem sikerült hozzáférjek az égőkhöz :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

A műszerfalon elvileg, ha kevés a benzin a kicsi sárga "kut" ikonnak világítani kellene elvileg. Tudja valaki hogyan lehet elővarázsolni?

Ha megvan az a kis ikon a műszerfaladon, ( álltalában a fordszámmérősökön van ) akkor csak meg kell várnod amig annyira kifogy az üzemanyagod. :)

Ha akkor sem világit amikor már a pirosban van a mutató, akkor kiégett az izzo. Ugyanolyan mint a többi viszajelzőizzó. Műszeregység ki, és izzócsere.

Amugy állo motornál amikor ráadod a gyujtást akkor is kell égnie, amig a mutató lassan feljebb nem kuszik. Ha nem ég, akkor izzócsere.

Link to comment
Megosztás:

Ha megvan az a kis ikon a műszerfaladon, ( álltalában a fordszámmérősökön van ) akkor csak meg kell várnod amig annyira kifogy az üzemanyagod. :)

Ha akkor sem világit amikor már a pirosban van a mutató, akkor kiégett az izzo. Ugyanolyan mint a többi viszajelzőizzó. Műszeregység ki, és izzócsere.

Amugy állo motornál amikor ráadod a gyujtást akkor is kell égnie, amig a mutató lassan feljebb nem kuszik. Ha nem ég, akkor izzócsere.

sajna nem fordszám mérős csak sima.. ennél meg lehet csinálni, hogy mukodjon?

Link to comment
Megosztás:

sajna nem fordszám mérős csak sima.. ennél meg lehet csinálni, hogy mukodjon?

Ha van a tank mutató mellett egy kut ikon akkor igen. Látszik ha van. Ha nincs, akkor felejtsd el. Akkor a műszered egyáltalán nem tudja ezt.

Műszeregységcsere fordszámmérősre. Jobban is néz ki, és értelme is van. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha van a tank mutató mellett egy kut ikon akkor igen. Látszik ha van. Ha nincs, akkor felejtsd el. Akkor a műszered egyáltalán nem tudja ezt.

Műszeregységcsere fordszámmérősre. Jobban is néz ki, és értelme is van. :)

99-es X14 Nz az autó. HA jol emlékszem akkor van kis ikon.

Link to comment
Megosztás:

Mérd meg a töltést azért.

És igen, ha már két ellenállásblokk is kiment, akkor valószínű a motorral lehet

a bibi, és a harmadik ellenállásblokk elhalálozása előtt nem ártana azt is cserélni.

Amúgy az ellenállásblokkot is szét tudod szedni, és meg lehet nézni, nem-e csak

a hőbiztosító ment ki (fém hengeres alkatrész két lábbal).

ellenállásblokk?

az hol is van pontosan?

:)

az az a hőmérséklet szabályzó relé lenne?

Link to comment
Megosztás:

ellenállásblokk?

az hol is van pontosan?

:)

az az a hőmérséklet szabályzó relé lenne?

Olyan hogy hőmérséklet szabályzó relé, nincs.

Az ellenállásblokk a szellőztető motor felett és a pollenszűrő alatt van,

arra mennek a szellőztető egységbe menő kábelek.

Link to comment
Megosztás:

Olyan hogy hőmérséklet szabályzó relé, nincs.

Az ellenállásblokk a szellőztető motor felett és a pollenszűrő alatt van,

arra mennek a szellőztető egységbe menő kábelek.

értem.kössssz :D

végülis 1röl beszélünk,csak máshogy hallottam a nevét :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.