Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Kettő. Nos, akkor mi lehet a probléma, hogy félgázzal pörög a venti?

Az elképzelhető, hogy bele raktak egy kétfokozatuba való ellenállást?

Elöl, a hűtő és a maszk között lenne eredetileg a helye.

Hm, nekem a lassabbik fokozaton nem megy a vízhűtő-ventilátor. Létezik, hogy annak a biztosítéka hiányzik?

Úgy tudom egy biztosítéka van. Inkább az ellenállás kukult meg. A biztositék ügyben, pedig lehet hogy más a biztositéktáblád és kívülre kerültek azok a maxik, ami nálam még belül van.

Link to comment
Megosztás:

A biztositék ügyben, pedig lehet hogy más a biztositéktáblád és kívülre kerültek azok a maxik, ami nálam még belül van.

Az nem kizárt. mindegy, unalomtöltésként kikeresem azt az akármit, hogy hová tartozik. Úgy látszik az enyémen kívül nincs senkinek se x17dtl-je hogy belekukkantson neki mi hogy van.

Link to comment
Megosztás:

Az nem kizárt. mindegy, unalomtöltésként kikeresem azt az akármit, hogy hová tartozik. Úgy látszik az enyémen kívül nincs senkinek se x17dtl-je hogy belekukkantson neki mi hogy van.

Igaz,hogy nem vagyok benne egy X17DTL motorterében,és az is igaz,hogy afonya egy kissé leugatott,de elindulhatsz azon,amit az okosság mond.Persze,csak ha már nem unatkozol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

kb 4-5 napja irtam nektek mert villogott az üzemzavar lámpa és nem indult az autó (astra f) na ez azóta megoldódott mert valami oknál fogva beszart az egyik kulcs,nem ismeri fel az ommó,most viszont a másik kulcsak kivállóan működik viszont a központi zár fogja magát és nyitás után kb 2 másodperccel visszazárja az autót!Ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Igaz,hogy nem vagyok benne egy X17DTL motorterében,és az is igaz,hogy afonya egy kissé leugatott,de elindulhatsz azon,amit az okosság mond.Persze,csak ha már nem unatkozol.

Bocs ha igy hangzott, nem ez volt a célom. :lol:

Nekem az említett dobozban relék is vannak, ezért mertel ezt írni, bár tény, hogy ez sem turbós.

Remélem nincs harag :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igaz,hogy nem vagyok benne egy X17DTL motorterében,és az is igaz,hogy afonya egy kissé leugatott,de elindulhatsz azon,amit az okosság mond.Persze,csak ha már nem unatkozol.

Bocs ha igy hangzott, nem ez volt a célom. :lol:

Nekem az említett dobozban relék is vannak, ezért mertel ezt írni, bár tény, hogy ez sem turbós.

Remélem nincs harag :lol:

Link to comment
Megosztás:

hm. a hűtő és a maszk között. klíma hűtőborda van közötte :lol: de ha így is ott van, akkor megkukkanton holnap.

amúgy nem hiszem hogy kicserélték, mert régebben egyszer pont akkor sikerült kinyitnom a motorháztetőt mikor beindult a venti (a régi) és jól arcon csapott a meleg.

Link to comment
Megosztás:

hm. a hűtő és a maszk között. klíma hűtőborda van közötte :lol: de ha így is ott van, akkor megkukkanton holnap.

amúgy nem hiszem hogy kicserélték, mert régebben egyszer pont akkor sikerült kinyitnom a motorháztetőt mikor beindult a venti (a régi) és jól arcon csapott a meleg.

Állj, azt nem mondtad, hogy klímás az autó. Akkor 2 ventinek kell lennie benne, aminél normális, ha 1. fokozatban fél fordulaton mennek, mert ilyenkor a vezérlés sorba köti őket.

Link to comment
Megosztás:

Állj, azt nem mondtad, hogy klímás az autó. Akkor 2 ventinek kell lennie benne, aminél normális, ha 1. fokozatban fél fordulaton mennek, mert ilyenkor a vezérlés sorba köti őket.

Opsz, bocsi.

Igen két venti van. Megnézem akkor, hogy mikor bekapcsol a vízhűtőventi, akkor a klímahűtő is beindul-e. Köszi a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis kerdesem a "computer" hattervilagitasa eleg avetos :lol: foleg a jobb oldalt halvany nem tudja valaki veletlenul hogy milyen mondon lehetne kicsit feltuningolni hogy lathato legyen rendesen mindne digit a kijelzon? ezt led vilagitja meg vagy mi? Egyenlore nem merem szetkapni inkabb elotte kerdezek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis kerdesem a "computer" hattervilagitasa eleg avetos :lol: foleg a jobb oldalt halvany nem tudja valaki veletlenul hogy milyen mondon lehetne kicsit feltuningolni hogy lathato legyen rendesen mindne digit a kijelzon? ezt led vilagitja meg vagy mi? Egyenlore nem merem szetkapni inkabb elotte kerdezek.

2db izzó van mögötte, kb. a szélesség 1/3-ad és 2/3-ad részénél. Szétszedni nem nehéz: az előtte levő gumilapot kiveszed, a 2 rögzítő csavart kitekered (a 2 belsőt a 4 közül, ha jól rémlik) és kihúzod a kijelzőt. Ott már latni fogod az izzókat.

Link to comment
Megosztás:

2db izzó van mögötte, kb. a szélesség 1/3-ad és 2/3-ad részénél. Szétszedni nem nehéz: az előtte levő gumilapot kiveszed, a 2 rögzítő csavart kitekered (a 2 belsőt a 4 közül, ha jól rémlik) és kihúzod a kijelzőt. Ott már latni fogod az izzókat.

konkrétan izzo van benne? akkor lehet kiéget nem ? / vagy ha nem izzo tudom akar helyettesiteni nagyfényereju leddel?

jobb oldalt a homersekletet irja ki azt mar nem is latni csak ha olyan szogbol nezem akkor a digitekbol ki lehet venni :lol:

Link to comment
Megosztás:

konkrétan izzo van benne? akkor lehet kiéget nem ? / vagy ha nem izzo tudom akar helyettesiteni nagyfényereju leddel?

jobb oldalt a homersekletet irja ki azt mar nem is latni csak ha olyan szogbol nezem akkor a digitekbol ki lehet venni :lol:

Igen, valószínűleg kiégett a jobb oldali. Lehet bele olyan foglalatos LED-et tenni, csak nehéz olyat találni, ami teljesen egyenletes fényt adna.

Link to comment
Megosztás:

A leddel csak az a baj hogy az szemből két pontot ad. Picit le kell csiszolni a végét és nem közvetlen a kijelzőre irányítani. A gyárilag izzófoglalatba szerelt led nem a legjobb de házilag sokkal jobbakat csináltam. Én azt mondom csináljuk házilag és sokkal jobb lesz.

Link to comment
Megosztás:

A leddel csak az a baj hogy az szemből két pontot ad. Picit le kell csiszolni a végét és nem közvetlen a kijelzőre irányítani. A gyárilag izzófoglalatba szerelt led nem a legjobb de házilag sokkal jobbakat csináltam. Én azt mondom csináljuk házilag és sokkal jobb lesz.

igazabol egyenlore nem igazan tudom elkepzelni na majd szet kell szedni meg egy kerdes ide vonatkozolag, az a gumi boritas ami a kijelzo elott van az be van pattintva vagy ragasztott :? :?

egyebkent ledfoglalattal en kettovel talalkoztam kupos mega tolcser alaku na mindegy ha megbontottam ugyis latni fogom ezt a csiszolas dolgot nem igazan vagom majd lehet megkereslek ezzel kapcsolatban pmbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis kerdesem a "computer" hattervilagitasa eleg avetos :lol: foleg a jobb oldalt halvany nem tudja valaki veletlenul hogy milyen mondon lehetne kicsit feltuningolni hogy lathato legyen rendesen mindne digit a kijelzon? ezt led vilagitja meg vagy mi? Egyenlore nem merem szetkapni inkabb elotte kerdezek.

Felszeded előle a gumilapot, a két rögzítő csavart kibűvölöd és kihúzod az egész kacatot (picit hajtott kampószerű valamivel könnyebb, a tetején van két feszítő rugólap ami kicsit szorítja a helyére). A hátulján találsz két kiálló pöcköt, azok az izzók -bajonettzárhoz hasonlóan elfordítod és már ki is jött a helyéből. A ledest nem ajánlom, nem azt adja vissza amit vársz tőle sem színben sem fényerőben.

Link to comment
Megosztás:

Felszeded előle a gumilapot, a két rögzítő csavart kibűvölöd és kihúzod az egész kacatot (picit hajtott kampószerű valamivel könnyebb, a tetején van két feszítő rugólap ami kicsit szorítja a helyére). A hátulján találsz két kiálló pöcköt, azok az izzók -bajonettzárhoz hasonlóan elfordítod és már ki is jött a helyéből. A ledest nem ajánlom, nem azt adja vissza amit vársz tőle sem színben sem fényerőben.

okés ma rásasoltam rogton reggel egyszeru lesz kiszedni ezt a tobbit meg majd meglatom :lol:

koszi a segitseget.

Link to comment
Megosztás:

nézd meg légyszíves, hogy a hűtődben található hőgombára hány vezeték megy?

Én úgy tippelem, 3, és akkor ha jól sejtem, 2 fokozatú lesz. Vagyis előbb csak félgőzzel hajt, és ha hevül a helyzet, akkor maxigáz. :lol:

tudnal segiteni esetleg valami egyszeru vazlattal hogy kell osszekotni a hutogombat a ventilator motorral ? Ez a haromlabu gomba egy kicsit osszezavar...

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősnek van egy kis problémája, igaz nem Astra F hanem Cali de sztem a tankszintjelző működése ugyanaz...

Szóval az a gond hogy nem mutat neki a tankszint jelző, viszont a kis lámpa ami azt jelzi hogy fogytán a benzin, az működik... Elméletem szerint akkor a tankszint jelző ellenállás működik, csak a mutató a rossz... Ha rárakom mondjuk az én órámat elképzelhető hogy az én mutatómmal működni fog vagy annak a lámpának semmi köze a mutatót kilengető áramhoz? :lol:

előre is köszi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.