Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nos, végre elkészültem a fűtéskonzol ledezésével. A bal oldal szerintem tökjó lett, sajna a jobb oldalon csak ennyire tudtam megcsinálni, ennél homogénebbre sajna nem sikerült. De összességében szerintem kinézetre gusztusosabb, mint az eredeti. :lol:

Tettem fel pár képet IDE

Persze nem én lettem volna, ha nem markolok rá a forrasztópákára, amikor forró, és természetesen a dekorragasztóval is alaposan megégettem a kezem. De talán megérte.

Jó lett, majd egyszer én is megcsinálom, de én szinesre akarom ( tudom a fehér is szin :lol: ) de még nem döntöttem milyenre. A piros is tetszik de egyszer láttam Suzukin kéket az is jól nézett ki, igaz az gyárilag olyan volt. Úgy látszik ma ilyen szerencsétlen nap van, és a Karcsinál belerugtam az ágy sarkába, asszem eltört a kislábujjam, be van lilulva az egész. Remélem reggelre nem esik le. :D :lol: Most itt a karácsnyfát nézegettem magam mellett, úgy emlékszem van 20-as izzósorom, abban is 12V-osnak kell lennie az izzónak nem? Lehet próbaképp beleaplikálok kettőt a kijelzőbe, melyik szín hogyan mutat. Még talán ott a legkönyebb hozzáférni az izzóhoz.

Link to comment
Megosztás:

Szép lett, igazi tiszta fehér szín nem mint a gyári pilács :lol: gratula hozzá! :D

(még nekem is megtetszett egy új projekthez :lol: red vs white :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Különben ma vettem észre, hogyha menetközben felkapcsolom a tompított fényszórót , akkor látványosan halványodik a kijelző világítása. Ennyit számít az a két izzó?

Az azért halványodik, hogy sötétben ne legyen túl világos. Pl a japán autókban is halványodik a kvarcóra ha lámpát kapcsolsz.

Link to comment
Megosztás:

Különben ma vettem észre, hogyha menetközben felkapcsolom a tompított fényszórót , akkor látványosan halványodik a kijelző világítása. Ennyit számít az a két izzó?

Amikor felkapcsolod a világítást, onnantól a fényerőszabályzó poti állásától függ a kijelző, műszerek, középkonzol fényereje.

Link to comment
Megosztás:

Amikor felkapcsolod a világítást, onnantól a fényerőszabályzó poti állásától függ a kijelző, műszerek, középkonzol fényereje.

Ez részben igaz csak, mert a legfényesebbre állítva sem világít úgy mintha nem kapcsolnád be a külső világítást.

Sokszor vagyok úgy, hogy nappal a BC kijelzőjén csak akkor tudom leolvasni az értéket, ha kikapcsolom a világítást.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de ez nem a lámpák áramfelvétele miatt van hanem mert már ennél az autónál elkezdődött a "gyártsunk embernél okosabb autókat" mánia, és azért veszi le a fényerőt mert ha ég a világítás akkor szerinte sötét van, sötétbe meg ne vakítsanak a műszerek, középkonzolok, elhalványul... Vannak dolgok amiktől megőrülök, ez a szokás h legyen minden emberfeletti pl. megőrít :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet utólag beépíteni BC-t? Gondolom igen de marha nagy meló...

Lehet. Kérdéseiddel fordulj Opel 16V-hez, vagy méginkább olvass vissza egy pár évet. Rengeteget olvashatsz róla. Alul a keresőbe beírod pl a BC-t és a kisokos kidob pár száz kommentet.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de ez nem a lámpák áramfelvétele miatt van hanem mert már ennél az autónál elkezdődött a "gyártsunk embernél okosabb autókat" mánia, és azért veszi le a fényerőt mert ha ég a világítás akkor szerinte sötét van, sötétbe meg ne vakítsanak a műszerek, középkonzolok, elhalványul... Vannak dolgok amiktől megőrülök, ez a szokás h legyen minden emberfeletti pl. megőrít :lol:

Ez engem is zavart annó, főleg hogy a feketére égett izzók sem adták a névleges fényerejüket. A ledesítés viszont megoldotta ezt a problémámat. :D

Mondjuk amióta kéken világít a bc kijelző, azóta napsütésben nem is látom... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is zavart annó, főleg hogy a feketére égett izzók sem adták a névleges fényerejüket. A ledesítés viszont megoldotta ezt a problémámat. :D

Mondjuk amióta kéken világít a bc kijelző, azóta napsütésben nem is látom... :lol:

Én is gondoltam rá h ledesítek, de amiket láttam azok nem jöttek be. Azokon a pontokon amik voltak vakított mit állat a többi hely meg szinte sötét volt. Én arra gondoltam h megfogadom egy embörke tanácsát (évekkel ezelőtt láttam vhol) hogy nem ledesített hanem rendes izzókkal ( nekem jobban tetszik a fényszórásuk) és a műszeregység számlapjára ragasztott színezett fóliával oldom meg. Nekem valahogy jobban bejött. Csak ehhez is idő kéne. A franc ebbe a világba h nincs benne több idő :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is gondoltam rá h ledesítek, de amiket láttam azok nem jöttek be. Azokon a pontokon amik voltak vakított mit állat a többi hely meg szinte sötét volt. Én arra gondoltam h megfogadom egy embörke tanácsát (évekkel ezelőtt láttam vhol) hogy nem ledesített hanem rendes izzókkal ( nekem jobban tetszik a fényszórásuk) és a műszeregység számlapjára ragasztott színezett fóliával oldom meg. Nekem valahogy jobban bejött. Csak ehhez is idő kéne. A franc ebbe a világba h nincs benne több idő :D

a ledek szórásán sokat lehet javítani, egész egyszerűen

pl én is linkeltem egy megoldást mit képpel is bemutattam :lol:

az a fóliás dolog ige jó, de a kéket el lehet felejteni úgy, elég jól körbejárt dolog már ez.

ha vki rászánja magát a ledesítésre, és tényleg tuti megoldást szeretne, annak is linkletem pár képet nemrégiben :lol:

üdv

Link to comment
Megosztás:

a ledek szórásán sokat lehet javítani, egész egyszerűen

pl én is linkeltem egy megoldást mit képpel is bemutattam :lol:

az a fóliás dolog ige jó, de a kéket el lehet felejteni úgy, elég jól körbejárt dolog már ez.

ha vki rászánja magát a ledesítésre, és tényleg tuti megoldást szeretne, annak is linkletem pár képet nemrégiben :lol:

üdv

Vagy egy győri sráctól lehet rendelni olyan ledeket, amik 180 fokban szórják a fényt. Nálam beválltak. :D

Viszont tényleg az az igazi megoldás, amit nem rég linkeltél be, csak az smd ledek drágábbak sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Vagy egy győri sráctól lehet rendelni olyan ledeket, amik 180 fokban szórják a fényt. Nálam beválltak. :D

Viszont tényleg az az igazi megoldás, amit nem rég linkeltél be, csak az smd ledek drágábbak sajnos.

anno beszéltem a sráccal aki linkelte erdetileg aképeket, és azt mondta, hogy sima 5 mmes ledek is beférnek oda, de neki smd volt kéznél, és Csaplac haverom is megcsinált egyet csak próbaként piros 5mmes ledekkel.

mindenesetre ha eljutok odáig, hogy ujra lesz melóm, és normális fordulatszámmérős órához jutok, akkor 5mmes kék csiszolt ledekkel megejtek egy próbát.

Link to comment
Megosztás:

Annyit ledeztetek, hogy én sem bírtam a fenekemen ülni. Elindult a karácsonyfaizzó projekt. Van a fán egy 20 izzós kínai izzósor, abból átoperáltam pár izzót a kijelzőbe. Sima ügy volt, kivettem a rizsszemizzót, és a kis pöcköket kihuzva betoltam a karácsonyfaizzót, majd a lábait oldalt kihajtva visszamentek a pöckök. Kicsit próbálgatni kellett, mert ahány helyen veszed a pótizzót annyi árnyalatú szint kapsz.

450914216DSC00042_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Teljesen homogén a kijelző, bár a képen nem úgy néz ki. Abban nem vagyok biztos, hogy mindenhol elfér az izzó, mert hosszabb mint az eredeti, de a kijelzőnél bőven volt hely.

58736426DSC00044_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A jobb oldali izzó valszeg nem a 20-as sorba való volt, ez 3 perc alatt megfeketedett. Majd meglátom, hogy a többi meddíg bírja. Előnye , hogy jóval olcsóbb mint a led, az egész sor pár 100 forint, persze ebbe mindenféle szín van. Nem kell melé ellenállás, a 250V-ra méretezett sor 20 izzóval 12.5V/db-ra jön ki. Szórt fénye van. Hátránya, hogy egy évben csak egyszer lehet kapni, bár lehet, hogy nagyobb boltokba marad raktáron, és kérésre kihozzák. És ugye még nem tudom, hogy elfér-e mindenhova. Ha másra nem , hát arra jó, hogy a ledesítés előtt lehet nézegetni, melyik szín tetszik a legjobban. Most nekem marad a piros, de lehet még megnézem a sárgát, meg a kéket. A zöld szerintem hülyén nézne ki.

Link to comment
Megosztás:

...

Teljesen homogén a kijelző, bár a képen nem úgy néz ki. Abban nem vagyok biztos, hogy mindenhol elfér az izzó, mert hosszabb mint az eredeti, de a kijelzőnél bőven volt hely.

...

A műszeregységnél is van hely bőven bent. :lol:

Sárga meg hülyeség szerintem, mert az eredeti is sárga. :D

Link to comment
Megosztás:

Annyit ledeztetek, hogy én sem bírtam a fenekemen ülni. Elindult a karácsonyfaizzó projekt. Van a fán egy 20 izzós kínai izzósor, abból átoperáltam pár izzót a kijelzőbe. Sima ügy volt, kivettem a rizsszemizzót, és a kis pöcköket kihuzva betoltam a karácsonyfaizzót, majd a lábait oldalt kihajtva visszamentek a pöckök. Kicsit próbálgatni kellett, mert ahány helyen veszed a pótizzót annyi árnyalatú szint kapsz.

http://kepfeltoltes.hu/090125/450914216DSC...ltoltes.hu_.jpg

Teljesen homogén a kijelző, bár a képen nem úgy néz ki. Abban nem vagyok biztos, hogy mindenhol elfér az izzó, mert hosszabb mint az eredeti, de a kijelzőnél bőven volt hely.

http://kepfeltoltes.hu/090125/58736426DSC0...ltoltes.hu_.jpg

A jobb oldali izzó valszeg nem a 20-as sorba való volt, ez 3 perc alatt megfeketedett. Majd meglátom, hogy a többi meddíg bírja. Előnye , hogy jóval olcsóbb mint a led, az egész sor pár 100 forint, persze ebbe mindenféle szín van. Nem kell melé ellenállás, a 250V-ra méretezett sor 20 izzóval 12.5V/db-ra jön ki. Szórt fénye van. Hátránya, hogy egy évben csak egyszer lehet kapni, bár lehet, hogy nagyobb boltokba marad raktáron, és kérésre kihozzák. És ugye még nem tudom, hogy elfér-e mindenhova. Ha másra nem , hát arra jó, hogy a ledesítés előtt lehet nézegetni, melyik szín tetszik a legjobban. Most nekem marad a piros, de lehet még megnézem a sárgát, meg a kéket. A zöld szerintem hülyén nézne ki.

Esetleg az lehet még probléma, hogy a kifejezetten autós célú izzók izzószála kicsit más, nem biztos, hogy a karácsonyfaégők bírni fogják a rázkódásokat.

Link to comment
Megosztás:

a piros színnel a zölddel meg a sárgával eddig se volt gond, mert azt a festett izzók jól teljesítik, de a kéket nem tudják szépen megjelníteni :D

a kék miatt indult a ledezés, ha neked a piros tetszik, ami nem csúnya szerintem se ahhoz lehet kapni ilyen sapit is amit rá kell húzni az eredeti izzóra és piros lesz a fénye.

Tápinak ha jól emlékszem ilyen van, vagy volt legalábbis.

a kék azért nem jó, mert az izzóknak nincs igazán fehér színük, hanem olyan sárgás, és ha arra rakod a kéket keveredik és amiatt nemolyan mint kellne, de ez a sárgánál zöldnél és pirosnál ne jelentkezik annyira, mivel a sárga benne van azokban a színekben.

én bolti kékre festett izzót vettem helyzetjelzőbe, de két hét alatt leégett róla a festék és sárgás fénye lett.

illetve a waresz rendszámtáblájának a megvilágítása volt kék, de az se igazán volt kék, pedig az meg se égett.

Link to comment
Megosztás:

A műszeregységnél is van hely bőven bent. :lol:

Sárga meg hülyeség szerintem, mert az eredeti is sárga. :D

Csak szerintem nincs annyi piros az izzósorban hogy elég legyen a műszeregységhez is. Meg volt 2 kiégett izzóm, abba raktam bele a pirosat, nem kellett szétszedni az eredetit. Most egyenlőre megnézem, hogy nem égnek-e ki túl hamar, és csak utánna megyek tovább.

Link to comment
Megosztás:

Csak szerintem nincs annyi piros az izzósorban hogy elég legyen a műszeregységhez is. Meg volt 2 kiégett izzóm, abba raktam bele a pirosat, nem kellett szétszedni az eredetit. Most egyenlőre megnézem, hogy nem égnek-e ki túl hamar, és csak utánna megyek tovább.

Az igaz lehet. 4 db kell amúgy a műszerbe.

Link to comment
Megosztás:

...

a kék azért nem jó, mert az izzóknak nincs igazán fehér színük, hanem olyan sárgás, és ha arra rakod a kéket keveredik és amiatt nemolyan mint ellne.

A pontos fizikai alapja a dolognak, hogy ezekkel a színes festékekkel, fóliákkal, meg ráhúzható kupakokkal tulajdonképpen színszűrést végzel, tehát az izzó fényspektrumának csak azt a részét engeded át, amilyen a kupak színe. Egy hagyományos izzó a kék tartományban nagyon minimálisan sugárzik, így nem nagyon van mit átengednie a kék szűrőknek. Emiatt jobb a kék LED, az eleve a benne levő félvezetőnek megfelelő színnel világít.

Link to comment
Megosztás:

az első ködlámpa beszerelése megoldható ugy hogy csak vezetékkel rákötöm a hátsó ködlámpa kapcsolójára?

vagy inkább külön kapcsoló kell neki?

én úgy tudom, hogy külön kapcsolhatónak kell lennie, de ez nem tuti.

de ha rá is kötöd, külön relézni kell!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.