Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok, én még uj vagyok itt a fórumon. Nem rég vettem egy Astrát, szerencsére még semmi gond nincs vele, de azért azt szeretném tudni, hogy hibakódot ki lehet-e még villogtatni ebből is. 2000-es évjáratú F Astra Caravan X16SZR (8V) .

A másik kérdés, hogy a középkonzolban gyárilag van-e világítás a fűtés és a ventilátor állítói körül.

És a harmadik kérdésem, hogy a műszerfalon a középső két levegő befújón mindig csak hűvös levegő jön be. Lehetséges, hogy valami le van csúszva? Vagy ez ilyen?

Nekem speciel olyan meleg jön középről, amilyen a szélsőkről.

Üdv a villogtatást nem tudom, esetleg megpróbálhatod így. Igen a fűtéstekerőknek világítani kéne, ha kihúzod a középsőt a hátsó ablak fűtéshez akkor annak külön is, ill. a belső-levegő keringetőnek szintén. A középső két befúvón alapból kevert levegő jön, nem lehet teljesen elzárni a hideget, csak úgy ha kiveszed a rácsokat, és a felső torokba betömsz egy szivacsot. Így az alsóból olyan levegő jön amilyet beállítasz.

Na látom megelőztek. :)

Ha van klíma, akkor annak a gombnak is mellette. :blush: :D

Ahogy vesszük. Le kell venni a kormányburkolatot, aztán a műszeregység keretét, és utánna a befúvok mögött 2 csavar, a kijelző alatt 4 csavar, meg az alső sarokban 2 csavar. Ja meg van egy ahol benyúlik a középkonzol a kormányburkolat alá. Vkinek van róla képes leírása.

A ventilátor kapcsoló mögött is fogja egy, nem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, a fejegység csere projekt bizonytalan időre elhalasztva. Komáromban nem találtam semmit. Az Euronics-ben 2 féle(ráadásul azonos márka) közül lehet választani. Elképesztő! Abból az egyik csak CD-s. A tescoban van egy JVC 20000-ért(ugyanaz nálunk 100euro!!!) végülis megérné....lehet hogy az lesz. :blush: Esetleg valamkinek van vagy volt ilyen? Véleményeket kérnék! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, a fejegység csere projekt bizonytalan időre elhalasztva. Komáromban nem találtam semmit. Az Euronics-ben 2 féle(ráadásul azonos márka) közül lehet választani. Elképesztő! Abból az egyik csak CD-s. A tescoban van egy JVC 20000-ért(ugyanaz nálunk 100euro!!!) végülis megérné....lehet hogy az lesz. :blush: Esetleg valamkinek van vagy volt ilyen? Véleményeket kérnék! :lol:

Erről véleményt nem tudok, de nekem ilyen van 24 900: 00265479.jpg

Nekem tökéletesen bevált... lényegébe ugyan azt tudja, mint a JVC

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, a fejegység csere projekt bizonytalan időre elhalasztva. Komáromban nem találtam semmit. Az Euronics-ben 2 féle(ráadásul azonos márka) közül lehet választani. Elképesztő! Abból az egyik csak CD-s. A tescoban van egy JVC 20000-ért(ugyanaz nálunk 100euro!!!) végülis megérné....lehet hogy az lesz. :blush: Esetleg valamkinek van vagy volt ilyen? Véleményeket kérnék! :D

Sztem jó darab (lehet hogy csak túl JVC-meleg vagyok? :D ) Ennek ellenére nekem "panaszkodik" van benne, amikor elhalt a gyári, akkor hazafelé beudgrottam venni egy valamit, mindegy mit csak gyorsan, és szóljon :) azóta meg anyira szól hogy kapott még két hangszórót, meg az egész hangszórókábelezést kimértük, és újratettük, mert olyan szarul volt bekötve hogy köze nem volt semmihez :lol: ( pölö a jobb tükö3szöges csipogó szólt bal hátsónak :D ) Nekem ez a pana is bejött. De imádom a JVC-ket, sztem nagyot nem tudsz mellé lőni vele :D

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, a fejegység csere projekt bizonytalan időre elhalasztva. Komáromban nem találtam semmit. Az Euronics-ben 2 féle(ráadásul azonos márka) közül lehet választani. Elképesztő! Abból az egyik csak CD-s. A tescoban van egy JVC 20000-ért(ugyanaz nálunk 100euro!!!) végülis megérné....lehet hogy az lesz. :blush: Esetleg valamkinek van vagy volt ilyen? Véleményeket kérnék! :lol:

Könyörgöm a boltokat el lehet felejteni. :)

Amikor én vettem a JVC fejem, akkor netről rendeltem 19-ért, ugyanaz a típus media marktban 35.

Nézz szét neten... depo vagy pixmania, ott sokkal olcsóbban találod meg szinte a teljes választékot minden márkából. És házhoz viszik.

Link to comment
Megosztás:

Könyörgöm a boltokat el lehet felejteni. :lol:

Amikor én vettem a JVC fejem, akkor netről rendeltem 19-ért, ugyanaz a típus media marktban 35.

Nézz szét neten... depo vagy pixmania, ott sokkal olcsóbban találod meg szinte a teljes választékot minden márkából. És házhoz viszik.

Egyetértek! Az a fejegység, amit az előbb mutattam, 30 000 volt a boltba, de én 24900-ért rendeltem! Nálunk a műszakibolt is ennyiért rendeli, de 30-ért adja el! Persze, ez még tavaly volt :blush: Azóta már biztos olcsób

Úgyhogy érdemes, regisztrálni..... :)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek! Az a fejegység, amit az előbb mutattam, 30 000 volt a boltba, de én 24900-ért rendeltem! Nálunk a műszakibolt is ennyiért rendeli, de 30-ért adja el! Persze, ez még tavaly volt :blush: Azóta már biztos olcsób

Úgyhogy érdemes, regisztrálni..... :lol:

Én is a mediában megnézegettem, megnyomkodtam, aztán hazajöttem és neten megrendeltem. Hamar megjött, és házhoz. Még a postáig sem kell elmenni.

Link to comment
Megosztás:

... A tescoban van egy JVC 20000-ért(ugyanaz nálunk 100euro!!!) végülis megérné....lehet hogy az lesz. :blush: ...

Könyörgöm a boltokat el lehet felejteni. :)

Amikor én vettem a JVC fejem, akkor netről rendeltem 19-ért, ugyanaz a típus media marktban 35.

Nézz szét neten... depo vagy pixmania, ott sokkal olcsóbban találod meg szinte a teljes választékot minden márkából. És házhoz viszik.

Több e-shop oldalt is megnéztem és mindenhol drágább vagy nagyon közeli az ára viszont +postaköltség/szállitási dij!!! Nálunk alapból drágábbak ezek(is), gondolom az euro/Ft miatt. Az a NAY, amit linkeltem, az egy létező nagy műszaki szaküzlethálózat és Komáromban(SK) is van egy üzletjük, ezért jó szemléltetésnek, de máshol is hasonló áron megy. A "Gazdaságos" pedig már a Duna túloldalán van és ott van az emlitett áron!!! Ennyiért egy netes boltban sem láttam...de nem is vonzódom az ilyen vásárláshoz, mint azt már irtam is. Ha itt helyben is beszerezhető valami akkor nem fogok olyanokkal szórakozni. Ráadásul, ebben az esetben, mint mondtam is, nem találtam kedvezőbb ajánlatot.

A lényeg a lényeg, akkor szerintetek egyszerű használatra megfelelő!?

(Végül, informative, csak hogy lássátok a lényeget az én szemszögemből nézve: 20000Ft=68euro=2050SKK Nem bizonygatom tovább, meg lehet nézni a szlovákiai ilyen-olyan boltok árait!)

Árgép.hu / Datart.sk pixmania.sk és még lehetne kersgélni....még, ebben a pillanatban a Tesco a leggazdaságosabb!!! :D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ez még nem végleges, ugye!? :lol: És az asszony mikor kapja meg a tükröt? :blush:

Nem persze. Csak nem akartam várni a jó időig, meg amúgy is ilyenkor kell. Csak a fűtést kötöttem be egy fúrógép-akkura pillanatkapcsolóval. A tükröt beállítottam nagyjából, ha esetleg még állítani kell egy 9V-os elemmel meg tudom tenni. Az asszony majd akkor kap ha megérdemli. :) Simán átraktam a régiről a fehér burkolatot, kívülről nem is látszik, hogy cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Nem persze. Csak nem akartam várni a jó időig, meg amúgy is ilyenkor kell. Csak a fűtést kötöttem be egy fúrógép-akkura pillanatkapcsolóval. A tükröt beállítottam nagyjából, ha esetleg még állítani kell egy 9V-os elemmel meg tudom tenni. Az asszony majd akkor kap ha megérdemli. :lol: Simán átraktam a régiről a fehér burkolatot, kívülről nem is látszik, hogy cseréltem.

az lenne a fura ha látszana :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sizasztok 1kis segítség kellene nekem van egy 98 as evo tech motoros 1.4 16v-s f astrám és mostanába csinál olyanokat hogy felpörög az alapjárat :S (állok egyhelyben és akkoris oylan mintha nyomnám kicsit a gázd) már tök izés hogy néznek is hogy micsinál az a csávó hogy túráztatja -.-' persze jókis kályhacsővel a végén :blush: multkor raktam bele injectortisztítót is de nemnagyon használt :S (talán amikor beraktam 1-2 hónapig nem csinálta) vki nemtudna segíteni hogy mitlehetne tenni ez ügyben ?? vagy majd szerelőhöz elvinni de hátha vmit beletenni vagy kitisztítani? nemtom :S

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sizasztok 1kis segítség kellene nekem van egy 98 as evo tech motoros 1.4 16v-s f astrám és mostanába csinál olyanokat hogy felpörög az alapjárat :S (állok egyhelyben és akkoris oylan mintha nyomnám kicsit a gázd) már tök izés hogy néznek is hogy micsinál az a csávó hogy túráztatja -.-' persze jókis kályhacsővel a végén :blush: multkor raktam bele injectortisztítót is de nemnagyon használt :S (talán amikor beraktam 1-2 hónapig nem csinálta) vki nemtudna segíteni hogy mitlehetne tenni ez ügyben ?? vagy majd szerelőhöz elvinni de hátha vmit beletenni vagy kitisztítani? nemtom :S

üdv.

Meg kéne pucolni, az alapjárat szabályzó mocit, ill. keress lecsúszott, kirepedezett vákuumcsövet. Ha csak benyomott fékpedélnál csinálja, akkor a fékrásegítő vákuumdobja is szivároghat.

Link to comment
Megosztás:

Sizasztok 1kis segítség kellene nekem van egy 98 as evo tech motoros 1.4 16v-s f astrám és mostanába csinál olyanokat hogy felpörög az alapjárat :S (állok egyhelyben és akkoris oylan mintha nyomnám kicsit a gázd) már tök izés hogy néznek is hogy micsinál az a csávó hogy túráztatja -.-' persze jókis kályhacsővel a végén :lol: multkor raktam bele injectortisztítót is de nemnagyon használt :S (talán amikor beraktam 1-2 hónapig nem csinálta) vki nemtudna segíteni hogy mitlehetne tenni ez ügyben ?? vagy majd szerelőhöz elvinni de hátha vmit beletenni vagy kitisztítani? nemtom :S

üdv.

Nekem is csinálja lehet a korral jár. :) De csak üresben, és főleg hideg motornál, ha terhelés alatt van akkor nem " viszi" a kocsit. Alapjáratit már töbször takarítottam nem javult, újat nem veszek, nem két fillér, úgyhogy ez van. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sizasztok 1kis segítség kellene nekem van egy 98 as evo tech motoros 1.4 16v-s f astrám és mostanába csinál olyanokat hogy felpörög az alapjárat :S (állok egyhelyben és akkoris oylan mintha nyomnám kicsit a gázd) már tök izés hogy néznek is hogy micsinál az a csávó hogy túráztatja -.-' persze jókis kályhacsővel a végén :lol: multkor raktam bele injectortisztítót is de nemnagyon használt :S (talán amikor beraktam 1-2 hónapig nem csinálta) vki nemtudna segíteni hogy mitlehetne tenni ez ügyben ?? vagy majd szerelőhöz elvinni de hátha vmit beletenni vagy kitisztítani? nemtom :S

üdv.

Csini a kémény.... :blush:

Tetszik! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.