Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Én is letörtem a kihuzófunkciót mikor le akartam venni a forgatót. Pedig elvileg benyomtam a pöcköt mégis eltört, egyébként szerintem veszél újat, mert mind meg van már égve. Én is ezért döntöttem az új mellett. 4000,- vettem az újat.

András

Bocsánat. Csak a gomb kellene, nem az egész kapcsolo. Az a problémám, hogy mindenhol egész kapcsolóval adják. Én is a kihúzófunkcióját törtem el és levételkor.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Pár napja kigyulladt a motorellenőrző lámpa a kocsiban, és folyamatosan világított, de a következő indulásnál már nem. Ritkán csinál ilyet, ezért gondoltam kivillogtatom a hibakódot.

Rövidzár, gyújtás, aztán a következő történt: 1 villanás, szünet, 2 vill, hosszú szün, 1 vill, szün, 6 vill, szün, 10 vill

Majd ez ismétlődött. Az 12 az ugye a diagnosztikát jelenti, de nem ismétlődött 3szor ahogy itt mindenki írta. A hibakód pedig elvileg a 160 lenne, igaz? De ilyen nincs egy táblázatban sem...

Kellene a segítségetek a hibakód értelmezéséhez. A motorkód X16SZR, évjárat '96, a csatlakozó 16 pólusú

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Tök potyára szétszedtem a fél műszerfalat, állandó tápra akartam kötni az ablakemelőt, szét is forrasztottam a gyujtás utánni szálról, aztán felhívtam Hening cartársat, mert nem voltam biztos a helyes színben. Felhomályosított, hogy állandó tápon a gombvilágítás is mindíg üzemelni fog. Logikus. :lol: Megköszöntem, és szépen mindent visszacsináltam. <_<

Link to comment
Megosztás:

Tök potyára szétszedtem a fél műszerfalat, állandó tápra akartam kötni az ablakemelőt, szét is forrasztottam a gyujtás utánni szálról, aztán felhívtam Hening cartársat, mert nem voltam biztos a helyes színben. Felhomályosított, hogy állandó tápon a gombvilágítás is mindíg üzemelni fog. Logikus. :lol: Megköszöntem, és szépen mindent visszacsináltam. <_<

hát akkor ezekszerint ez egy olyan dolog, amit nem érdemes átkötni, csak gyárilag üzemel megfelelően :lol:

egyébként van olyan megoldás, hogy relével megtartani a feszt benne még pár percig, mint a tükörfűtés is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Pár napja kigyulladt a motorellenőrző lámpa a kocsiban, és folyamatosan világított, de a következő indulásnál már nem. Ritkán csinál ilyet, ezért gondoltam kivillogtatom a hibakódot.

Rövidzár, gyújtás, aztán a következő történt: 1 villanás, szünet, 2 vill, hosszú szün, 1 vill, szün, 6 vill, szün, 10 vill

Majd ez ismétlődött. Az 12 az ugye a diagnosztikát jelenti, de nem ismétlődött 3szor ahogy itt mindenki írta. A hibakód pedig elvileg a 160 lenne, igaz? De ilyen nincs egy táblázatban sem...

Kellene a segítségetek a hibakód értelmezéséhez. A motorkód X16SZR, évjárat '96, a csatlakozó 16 pólusú

Köszi

Sztem még valami jött a 160 után, valamelyik ezerhatszázas lehet, az pedig a kopogásérzékelőre utal.

Link to comment
Megosztás:

hát akkor ezekszerint ez egy olyan dolog, amit nem érdemes átkötni, csak gyárilag üzemel megfelelően :lol:

egyébként van olyan megoldás, hogy relével megtartani a feszt benne még pár percig, mint a tükörfűtés is.

Nem kell pár perc, elég egy tizedmásodperc, általában ennyit késik az asszony az ablakával. <_< Vagy kiiktatom az izzókat. Vagy átvariálom őket, hogy azok tényleg csak gyujtásra világítsanak. Ez lenne a tökéletes megoldás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell pár perc, elég egy tizedmásodperc, általában ennyit késik az asszony az ablakával. <_< Vagy kiiktatom az izzókat. Vagy átvariálom őket, hogy azok tényleg csak gyujtásra világítsanak. Ez lenne a tökéletes megoldás. :lol:

Már a múltkor is mondtam/irtam, hogy egyszerűen húzd fel az asszony előtt az ablakot, előzd meg, hiszen nálad is van hozzá gomb, vagy nem!?!?!? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem kell pár perc, elég egy tizedmásodperc, általában ennyit késik az asszony az ablakával. <_< Vagy kiiktatom az izzókat. Vagy átvariálom őket, hogy azok tényleg csak gyujtásra világítsanak. Ez lenne a tökéletes megoldás. :lol:

van elektronika az emelőkben? ha a taníthatós akkor tudok neked megoldást :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már a múltkor is mondtam/irtam, hogy egyszerűen húzd fel az asszony előtt az ablakot, előzd meg, hiszen nálad is van hozzá gomb, vagy nem!?!?!? :lol: :lol:

Írom a sorrendet.: váltó üresbe, kuplung ki, világítás le, ablak felhúz, amikor felért motor le, váltó egyesbe. Megmondanád hova szorítsak be még pluszban egy utasoldali abakfelhúzást? Nem vagyok csimpánz, azok tudnak a lábukkal is markolászni. <_< :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valami nagyon elkurtizánolódott a ventilátorvezérlésben.

Kihúzom a csatit, amit előzőleg is a hőgombának véltem és igen az a hőgomba. Nekem nem oldalt van, lejjebb, hanem közvetlenül a vastag kunkori cső alatt. Ráadtam a gyújtást elővettem a tetrist (cégtől kapott multiméter), rámérek műszerrel és az egyik lábon ott a 12V, a másik meg testpont. Összezárom, semmi. Gyors csináltam hosszú vezetékekből hosszabítót, aztán beültem a végeivel és összeérintettem a két végét. Semmi kattanás. Beindítom a verdát, klíma benyom, szintúgy semmi és a klíma sem indul el. <_<

Próbáltam minél jobban kiszabadítani az elosztótáblát, de nem jártam sikerrel. :lol:

Biztosítékok jók, mindegyik, de ügye csak a két nagy biztosíték a lényeg, ami a jobb oldalon van a táblán.

Link to comment
Megosztás:

Írom a sorrendet.: váltó üresbe, kuplung ki, világítás le, ablak felhúz, amikor felért motor le, váltó egyesbe. Megmondanád hova szorítsak be még pluszban egy utasoldali abakfelhúzást? Nem vagyok csimpánz, azok tudnak a lábukkal is markolászni. <_< :lol:

:lol: Nem egymás mellett vannak a két ablak gombjai? :lol:

...vagy pedig az üresberakás előtt rászólsz az asszonyra, hogy "ablak fel"..és majd megszokja és szólni se kell! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, amióta nálam vannak nem jártak iskolában. A vezetőoldali hosszan nyomva végállásig le-fel megy ha elengedem a gombot, az utasoldali csak addig megy, amíg nyomom.

és dupla betápos vagy csak egy tápvez van neki? az enyém is olyan koru mint a tied és ez van a jobb oldaliban.

Link to comment
Megosztás:

Huh, igazából nem tudom, ez csak az elsőablakokat emeli. Hening cartárstól vettem, Ő többet tud róla. Nem hiszem, hogy gyári.

a leggyorsabban úgy tudod megnézni, hogy lehúzod az ablakot, hosszan nyomod a "fel" gombot, hogy elinduljon a komfort és lekapcsolod a gyújtást. Ha dupla tápos akkor felmegy teljesen, ha nem akkor rögtön megáll. A jobb oldalon meg a felhúzás után nyomd tovább a gombot kb 5 mp-ig, majd nyomd hosszan a "le" gombot, ha van benne komfort akkor teljesen lemegy ha nincs nem. Ha egy tápvez van akkor tényleg csak a relés késleltető marad megoldásnak. Nem nagy meló 1relé kell hozzá + 1 kondi.

én is az előbb tettem vissza a kárpitot, mert hasonló gondokkal küzdök csak nálam dupla betápos az elektronika és sikerült bekötnöm azt a komfort jelet ami lekapcsolt gyújtásnál is felhúzza az ablakot

Link to comment
Megosztás:

a leggyorsabban úgy tudod megnézni, hogy lehúzod az ablakot, hosszan nyomod a "fel" gombot, hogy elinduljon a komfort és lekapcsolod a gyújtást. Ha dupla tápos akkor felmegy teljesen, ha nem akkor rögtön megáll. A jobb oldalon meg a felhúzás után nyomd tovább a gombot kb 5 mp-ig, majd nyomd hosszan a "le" gombot, ha van benne komfort akkor teljesen lemegy ha nincs nem. Ha egy tápvez van akkor tényleg csak a relés késleltető marad megoldásnak. Nem nagy meló 1relé kell hozzá + 1 kondi.

én is az előbb tettem vissza a kárpitot, mert hasonló gondokkal küzdök csak nálam dupla betápos az elektronika és sikerült bekötnöm azt a komfort jelet ami lekapcsolt gyújtásnál is felhúzza az ablakot

Gyujtás lekapcsolásakor leáll. <_<

Link to comment
Megosztás:

a kondi zárva tartja a relét, és adig amíg a relé le nem "szívja" addig kapcsolja a 12voltot az ablakemelőnek?

akkor kell neki egy + tápkábel is igaz?

így bizony yes.gif át kell kötni fix tápra egy relé érintkezőn keresztül, a relét meg a gykapcsal lehet vezérelni, mondjuk érdemes egy diódát is berakni a relé elé, hogy más ne szívja le a kondiból a szuflát

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.