Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudok, ott a számom az aláírásomban. :D

Ha jól látom maga a műanyag kapcsoló ment tönkre, amibe a kulcsos rész olyan hülye kulcslyuk formájú pöcökkel csatlakozik? Hogy jöttél rá, hogy az a hibás? Gyujtás se volt, vagy csak nem indított?

Mikor az ablakemelőt csináltam letörtem az egyik rögzítő fület a betéten. Kicsit szétnyílt, eddig bírta. Ami a képeken van az a szétesett betét. Azért összeraktam, hátha kell még. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mikor az ablakemelőt csináltam letörtem az egyik rögzítő fület a betéten. Kicsit szétnyílt, eddig bírta. Ami a képeken van az a szétesett betét. Azért összeraktam, hátha kell még. :lol:

Hát az biztos, hogy a hátsó fül nagyon rossz helyen van. Nem is látni, csak érzésre lehet kiakasztani. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

nem is tudom melyik topikba írjam le a problémám talán ez jó lesz.

Van egy Astrám , F-es 1.8-as 115 lóerős, autómataváltós sportfokozattal

az első gondom máris a sportfokozattal van

megy jól ha bekapcsolom addig nincs gond

csak néha hideg motornál elkezd villogni a sport lámpa a műszerfalon. akkor ránt eggyet mikor behúzom d-be és nem akarózik neki menni

leállítom újraindítom aztán jó

a második gond nagyobb

pár napja mentem vele nyomtam neki rendesen, akkor elkezdett a motor fulladozni és rángatni, a fordulatszámmérő 4 és 7 ezer kozötti járt össze vissza

utánna a motor leállt, utánna hazaértem ment rendesen aztán megint

és a műszerfalon kivillant egy sárga jelzés

itt egy kép róla:

http://kepfeltolto.hu/i/?251574

mi lehet a probléma??

ja teszem hozzá,azt mondták nekem tegnap telefonon hogy valszeg főtengely de nemtudom...szerintem nem

ja és tudtok normális szerelőt BAZ megyében??

itt nálunk síkhülyék ehez

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

...

a második gond nagyobb

pár napja mentem vele nyomtam neki rendesen, akkor elkezdett a motor fulladozni és rángatni, a fordulatszámmérő 4 és 7 ezer kozötti járt össze vissza

utánna a motor leállt, utánna hazaértem ment rendesen aztán megint

és a műszerfalon kivillant egy sárga jelzés

itt egy kép róla:

http://kepfeltolto.hu/i/?251574

mi lehet a probléma??

ja teszem hozzá,azt mondták nekem tegnap telefonon hogy valszeg főtengely de nemtudom...szerintem nem

...

A sárga lámpa azt jelenti, hogy a motorvezérlő elektronika valami hibát észlelt a működése során. Otthon is ki lehet faggatni, mi a probléma, ezen a linken találsz hozzá leírást, de asszem a Gyik topicban is van róla leírás.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

...........

utánna a motor leállt, utánna hazaértem ment rendesen aztán megint

és a műszerfalon kivillant egy sárga jelzés

itt egy kép róla:

http://kepfeltolto.hu/i/?251574

mi lehet a probléma??

ja teszem hozzá,azt mondták nekem tegnap telefonon hogy valszeg főtengely de nemtudom...szerintem nem

...............

köszönöm

Az a "hibalámpa"...ki kéne villogtatni a hibakódo(ka)t....Itt találsz hozzá némi segitséget. Többet én nem tudok mondani, de majd jönnek a szakik és biztosan ellátnak néhány jó tanáccsal. :D

------------

...jajjö, ez a Pepe megelőzött! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Asszem mégis kék lesz a fűtéskonzol világítása. :lol:

Megtaláltam végre a 3mm-s kék ledeimet. 30 darabnál abbahagytam a számolást, van bőven. :lol:

Megyek is, kikapom a fűtéskonzolt oszt megcsinálom. Ragasztópisztolyt is megtaláltam. :D

Brekekével meg elkerültük egymást, majd vasárnap kapom meg az omi-s lámpát. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

nem is tudom melyik topikba írjam le a problémám talán ez jó lesz.

Van egy Astrám , F-es 1.8-as 115 lóerős, autómataváltós sportfokozattal

az első gondom máris a sportfokozattal van

megy jól ha bekapcsolom addig nincs gond

csak néha hideg motornál elkezd villogni a sport lámpa a műszerfalon. akkor ránt eggyet mikor behúzom d-be és nem akarózik neki menni

leállítom újraindítom aztán jó

a második gond nagyobb

pár napja mentem vele nyomtam neki rendesen, akkor elkezdett a motor fulladozni és rángatni, a fordulatszámmérő 4 és 7 ezer kozötti járt össze vissza

utánna a motor leállt, utánna hazaértem ment rendesen aztán megint

és a műszerfalon kivillant egy sárga jelzés

itt egy kép róla:

http://kepfeltolto.hu/i/?251574

mi lehet a probléma??

ja teszem hozzá,azt mondták nekem tegnap telefonon hogy valszeg főtengely de nemtudom...szerintem nem

ja és tudtok normális szerelőt BAZ megyében??

itt nálunk síkhülyék ehez

köszönöm

a villogás az automata váltó meghibásodását jelzi , ilyenkor átkapcsol vészprogramra, erőtlen , gyenge ilyenkor az autó

ha a másik sárga lámpa világít ,akkor hibakódod is lesz ,azt ki lehet villogtatni viszonylag egyszerűen

Link to comment
Megosztás:

Na azt hiszem feladtam a küzdelmet...majd egyszer ha lesz türelmem, ja meg időm is... :D

Kedves autóm beadta az unalmast megint :lol: Önindító nyekk megint...már sokadszorra :D Majd talán vizsgaidőszak után eljut a dokihoz...vagy... :lol:

Mi van vele, nem is teker? Szabad a hétvége, megnézzük?

Link to comment
Megosztás:

Nem, csak kattanik...mint eddig mindig amikor beadta az unalmast...

Nagyon köszi az ajánlatot, de sajna tanulás van ezerrel, hétfő vizsga :lol:

Bent hallasz kattanást, vagy kint? Mert ha kint, akkor a bendix valószínűleg behúz... (nekem bent is kattan valami a műszerfalban.)

Link to comment
Megosztás:

Régebben volt szó az omegában található sebességfüggő ablaktörlőről, hogy elvileg belemegy az Astrába. Keresgéltem, de nem találom a beszélgetést róla.

Ez igaz? Mit kell hozzá mókolni? Emlékeim szerint csak a vezérlőt kell kicserélni és minden heppi. Meg ügye a kart.

Link to comment
Megosztás:

Régebben volt szó az omegában található sebességfüggő ablaktörlőről, hogy elvileg belemegy az Astrába. Keresgéltem, de nem találom a beszélgetést róla.

Ez igaz? Mit kell hozzá mókolni? Emlékeim szerint csak a vezérlőt kell kicserélni és minden heppi. Meg ügye a kart.

én is így emlékszem, csak az a vezérlő nagyon drága.

a reléje

Link to comment
Megosztás:

Régebben volt szó az omegában található sebességfüggő ablaktörlőről, hogy elvileg belemegy az Astrába. Keresgéltem, de nem találom a beszélgetést róla.

Ez igaz? Mit kell hozzá mókolni? Emlékeim szerint csak a vezérlőt kell kicserélni és minden heppi. Meg ügye a kart.

Erre gondolsz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bent hallasz kattanást, vagy kint? Mert ha kint, akkor a bendix valószínűleg behúz... (nekem bent is kattan valami a műszerfalban.)

Kintről hallatszik...

Épp néztem nem egy olcsó mulatság ha zsír újat venne az ember (50körül)...a felújított sem kis pénz(35körül)...bontottban nem is gondolkodok, mert ki tudja 2 indítás után nem adja be az is az unalmast...bár az van (5-6ezerért vaterán).

Most feltettem a napellenzőt aztán pihen a kicsike :lol:

Link to comment
Megosztás:

Régebben volt szó az omegában található sebességfüggő ablaktörlőről, hogy elvileg belemegy az Astrába. Keresgéltem, de nem találom a beszélgetést róla.

Ez igaz? Mit kell hozzá mókolni? Emlékeim szerint csak a vezérlőt kell kicserélni és minden heppi. Meg ügye a kart.

Sebességfügő? Erről nem hallottam még. Csak ez amit Fpepe belinkelt. De ez nem sebességfüggö, hanem állitható a szakaszos törlés sebessége. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sebességfügő? Erről nem hallottam még. Csak ez amit Fpepe belinkelt. De ez nem sebességfüggö, hanem állitható a szakaszos törlés sebessége. :lol:

Jóvanna. Nem tudtam. Megszoktam a fosvágenbe, hogy sebességfüggően állítja a szakaszosságot. :D

Erre gondolsz? :D

Igen, erre gondoltam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na srácok. Házifeladat:

1. lecke:

Találtam a kormánymű alatt bent egy ilyen csatit. Ahogy fogom a színsorrend, felső sor: barna, fekete, üres, kék. Alsó sor: Piros, Szürke, Fekete-szürke, Sárga. Amúgy a kormány alatt van egy kis ablak, ami el van takarva műanyaggal, onnan is hozzáférhető a csati. Mire szolgál ez a csati? :D

2. lecke:

Korábban is írtam már, hogy találtam három csatit a tágulási tartályhoz közel.

Ez az egyik. Vezetékszínek: Barna, sárga-piros.

A másik kettő: Feketének a színei: Barna, fekete-piros. A fehérnek: Barna, fekete-fehér.

A nagy feketét gondolom a BC-s szintérzékelőnek. A többi vajon mi lehet? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.