Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

LÉGYSZIVES SEGÍTSETEK

x17dtl-es astrám van benne Delco generátorral.Az volta gondom, hogy elkezdett parázslani a töltésjelzőm, és végül le is merült az aksim(kb.2-3 hét után).Elvittem szerelőhöz, kicserélte a fesszabályzót,csapágyakat,szénkeféket.Meg kellet tisztítani az izzítórelét is, mert azt miondta hogy 15perc járatás után is volt még izzítás. Azt mondta miután megcsinálta, hogy frankó a töltésem.Elhoztam tőle az autót és másnap megint parázslott a töltésjelző.Vettem egy multimétert, megmértem a töltést reggel (indítás után megint világított a töltésjelző) és töltés 12,8 és 13,4 között ingadozott attól függően hogy mennyi fogyasztó volt rajta.Asszonyka elment bevásárolni a városba hazaért, megmértem megint és alapjáraton fogyasztó nélkül 14,3 körül volt és nem világított a töltésjelző ha rákapcsoltam a lámpát a hifit és a fűtést akkor ugyancsak nem világított a töltésjelző a töltés pedig 13,2 volt, ha még ezek mellé a fűtést maxra raktam és bekapcsoltam a hátsóablakfűtést és a refit is akkor már világított a töltésjelző és a töltés 12,8 volt

vittem az aksi sarkáról testet a generátornak.most alapjáraton 13,6 a töltés teljes terhelésen 12,8 és 13,1 között ingadozik :rolleyes: :blink: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Amikor írod a hozzászólást, vedd ki a szögletes zárójelek közül az img szavakat, helyettük url-t írj (a másodiknál hagyd meg a / jelet is).

Az elemlámpával vigyázz, nehogy szikrázzon a kapcsolója, mikor a tankba kémlelsz vele :rolleyes:

Jó ötletnek tartanád ha kompresszorral közelről körbe fujkálnám a kis edény alját hogy az esetleg eltömődött furatokból hátha a 8 bar kivinné a koszt?

Link to comment
Megosztás:

Jó ötletnek tartanád ha kompresszorral közelről körbe fujkálnám a kis edény alját hogy az esetleg eltömődött furatokból hátha a 8 bar kivinné a koszt?

Csak ne nagyon legyen benne benzin, mert mind a képedben köt ki :rolleyes: Nem lehet kivenni azt a kis tálcát a tankból?

Link to comment
Megosztás:

vittem az aksi sarkáról testet a generátornak.most alapjáraton 13,6 a töltés teljes terhelésen 12,8 és 13,1 között ingadozik :rolleyes: :blink: :lol: :D

Akkor az a generátor még nem tökéletes, bár a Delco generátor nem biztos, hogy tud 14.4-et tölteni, ez inkább a Bosch-ra jellemző. De ugye nem alapjáraton mérted ezeket a feszültségeket? A generátornak kell egy kis fordulatszám, hogy normálisan dolgozzon.

Link to comment
Megosztás:

Akkor az a generátor még nem tökéletes, bár a Delco generátor nem biztos, hogy tud 14.4-et tölteni, ez inkább a Bosch-ra jellemző. De ugye nem alapjáraton mérted ezeket a feszültségeket? A generátornak kell egy kis fordulatszám, hogy normálisan dolgozzon.

mértem én emelt fordulaton is,sszinte semmi különbség

sztem beszerzek egy bosch generátort jövőre, felújítatom és az megy bele

csak addig többször nem szeretnék lerohadni az út szélén :rolleyes: :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még egyszer B.U.É.K mindenkinek! Lehet hogy egy kicsit korán kezdem , de előbb utóbb úgyis el kezdjük megint a szerelgetést. Ha valaki tudja, hogy a tankban kis edénykén hol vannak a furatok amelyeken keresztül beszivárog a benzin a pumpához az súgja meg nekem!

http://kep.ivpicture.hu/266125.jpg

http://kep.ivpicture.hu/266126.jpg

Erről a kis tartályról beszélek! Pontosan arra lennék kíváncsi hogy hol, melyik részén keressem a kis szivárogtató lyukakat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még egyszer B.U.É.K mindenkinek! Lehet hogy egy kicsit korán kezdem , de előbb utóbb úgyis el kezdjük megint a szerelgetést. Ha valaki tudja, hogy a tankban kis edénykén hol vannak a furatok amelyeken keresztül beszivárog a benzin a pumpához az súgja meg nekem!

http://kep.ivpicture.hu/266125.jpg

http://kep.ivpicture.hu/266126.jpg

Erről a kis tartályról beszélek! Pontosan arra lennék kíváncsi hogy hol, melyik részén keressem a kis szivárogtató lyukakat?

Hát mivel azt láttam hogy elöl, jobb és baloldalt nincsenek, csak a kocsi fara felöl lehetnek.

Link to comment
Megosztás:

Hát mivel azt láttam hogy elöl, jobb és baloldalt nincsenek, csak a kocsi fara felöl lehetnek.

Akkor az még nagyobb szívás mivel ahol bemegy a visszafolyó benzin, ott van az edénykében egy kis dupla fal ami azt a célt szolgálja hogy a vissza áramló üzemanyag ne vízesés szerűen térjen vissza a kis edénykébe, hanem körkörös örvény szerűen. És ott a két kis műanyag falacska között kb. 1 cm van! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kérdésem, amiről már többféle verziót is hallottam...

ha van egy autóm, amiben gyári imo van, mint pl a calssikokban.... és abban Ecu-t kell cserélnem....

ott figyelni kell, hogy a szerzett Ecu imo-s kocsiból való legyen???

vagy nem, mert a kis dobozkától már ugyan az az imos- illetve a nem imos kocsi??

ha jol gonolom... a imo dobozában, ami a kormánynál van, van egy vevő, hogy érzékeli, a kulcsban a chipet, és ha az oké, csak onnantól indítja meg az áramot a gyujtáskapcsolótol nem, vagyis nem az áramot, hanem az ecunak csak akkor enged indítani.

tehát

kiveszem az ECU-t meg beteszem a másikat, és indulni a kellene nem?

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kérdésem, amiről már többféle verziót is hallottam...

ha van egy autóm, amiben gyári imo van, mint pl a calssikokban.... és abban Ecu-t kell cserélnem....

ott figyelni kell, hogy a szerzett Ecu imo-s kocsiból való legyen???

vagy nem, mert a kis dobozkától már ugyan az az imos- illetve a nem imos kocsi??

ha jol gonolom... a imo dobozában, ami a kormánynál van, van egy vevő, hogy érzékeli, a kulcsban a chipet, és ha az oké, csak onnantól indítja meg az áramot a gyujtáskapcsolótol nem, vagyis nem az áramot, hanem az ecunak csak akkor enged indítani.

tehát

kiveszem az ECU-t meg beteszem a másikat, és indulni a kellene nem?

nem, ha másik immos ecut raksz be akkor az ahhoz való egyéb immo cuccokat is be kell szerelned

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kérdésem, amiről már többféle verziót is hallottam...

ha van egy autóm, amiben gyári imo van, mint pl a calssikokban.... és abban Ecu-t kell cserélnem....

ott figyelni kell, hogy a szerzett Ecu imo-s kocsiból való legyen???

vagy nem, mert a kis dobozkától már ugyan az az imos- illetve a nem imos kocsi??

ha jol gonolom... a imo dobozában, ami a kormánynál van, van egy vevő, hogy érzékeli, a kulcsban a chipet, és ha az oké, csak onnantól indítja meg az áramot a gyujtáskapcsolótol nem, vagyis nem az áramot, hanem az ecunak csak akkor enged indítani.

tehát

kiveszem az ECU-t meg beteszem a másikat, és indulni a kellene nem?

Hali!

Egy megfelelő szoftverrel, egy ügyes szaki hozzá tudja tanítani az immot az új ECU-höz!

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kérdésem, amiről már többféle verziót is hallottam...

ha van egy autóm, amiben gyári imo van, mint pl a calssikokban.... és abban Ecu-t kell cserélnem....

ott figyelni kell, hogy a szerzett Ecu imo-s kocsiból való legyen???

vagy nem, mert a kis dobozkától már ugyan az az imos- illetve a nem imos kocsi??

ha jol gonolom... a imo dobozában, ami a kormánynál van, van egy vevő, hogy érzékeli, a kulcsban a chipet, és ha az oké, csak onnantól indítja meg az áramot a gyujtáskapcsolótol nem, vagyis nem az áramot, hanem az ecunak csak akkor enged indítani.

tehát

kiveszem az ECU-t meg beteszem a másikat, és indulni a kellene nem?

Hali..Hozzá lehet igazitani az uj ECU hoz az immot ..amit kzotya is mondot az ugy van...Saját szemünkkel láttuk igaz Zotya :rolleyes::):blink:

Link to comment
Megosztás:

Mit műveltél a fater kocsijával? :rolleyes:

semmit csak érdeklődöm a dolgokat

Hali..Hozzá lehet igazitani az uj ECU hoz az immot ..amit kzotya is mondot az ugy van...Saját szemünkkel láttuk igaz Zotya :blink::):lol:

tudom, én is tanítottam márkulcsot rönőbe...

de maradnék inkább a cserélgetéseknél, csak jó lenne tudni van e még vmi azon kívül, amit fentebb leírtam.

Link to comment
Megosztás:

Hát kicsit soknak tűnik 3 -5 Watt, asszem alapból1.5-2.1W-osak vannak benne. A középső tekerentyűt középállásban kihúzva , allulról bebökve egy kis csavarhúzóval-bicajküllövel lehet levenni. Ha ezután kitekered a plexin a két csavart, és leveszed a plexit csipesszel.husszú csörű fogóval elméletileg ki tudod húzni a régi izzókat, és bedugni az újat. A teljes középkonzol eltávolításához van még pár csavar, a befúvórácsok alatt, a rádió alatti polc takaró gumilap alatt, plussz van egy nyúlvány a kormányburkolat alá, amit persze először le kell szerelni. De szerintem tudod cserélni az izzókat a tekerentyők, és a plexi eltávolításával. Van még egy izzó a belső keringetető/klíma gombjába ezt is ki lehet szedni kis csavarhúzóval aláfeszítve, csak vigyázz, mert apró alkatrész is van ott, nehogy elguruljon. Egy kis réz tárcsa, amit egy nútba kell visszarakni. Mögötte van az izzó.

Hello!

Megtörtént az izzócsere! Csavarok helye, burkolat leszedés stb passzolt. Először a tekerentyűknél probáltuk, esély sem volt rá. Egyszerűen nem lehet hozzáférni az izzókhoz! Másnak sikerült így...?

Le kellett szedni az egész burkolatot kormányról s a középkonzolról... Így is nehézkes volt, mert nem akartuk leszedni, illetve kikötni a bovdeneket amik a terelőket mozgatják. Így a fehér panelt csak egy kicsit tudtuk kihúzni, míg kicseréltük az izzókat ( az összeset, ha már szétszedtünk mindent ) Minden ki van centizve rendesen.

Mikor végeztünk a cserékkel gondoltam cseréljünk izzót a műszaerfalban is, mivel ott a km óránál a bal oldalon is kiégett egy. Na itt szo..tuk be. A műszerfalban foglalatos izzók vannak, amiket foglalattal együtt lehet cserélni ( bele vannak forrasztva az izzók ). De hamár kiszedtük a műszerfalat megpróbáltunk ügyeskedni. A zöld foglalatból kifeszítettük az izzót az oldalsó fém lemezkékkel együtt. Izzót lecsíptük, s az újat be forrasztottuk.... volna, ha megfogta volna a cin. Mivel nem sikerült így végül csak simán átfűztük az izzó szálait a fém lemezkék egy egy nyílásain, s visszaerőszakoltuk az eredeti zöld foglalatba. Forrasztva ugyan nincs, de olyan szoros a foglalat, hogy érintkezik rendesen és nem is mocorog benne. ( csere foglalatunk volt dögivel, de fekete /asszem lada, szamara, stb típusokba passzolnak/, s ez 2-3mm rel nagyobb mint a kis zöld, s nem ment bele a helyére. ezért kellett sufni üzemmódra kapcsolni )

Miután betettük a helyére működött, megfelelően. Visszatettük a helyére a műszerfalat, épp bekerült a helyére a 3 csavar, ekkor ismét próba s jött a hidegzuhany --> a mellette lévő adta meg magát! Vissza mindent, gondolkodás ( mivel elfogyott az izzónk ). Haver udvarán állt egy lada samara ( donor ) km óráját szétkaptuk, abban a fekete foglalatos izzók vannak, amiből ki lehet szedni az izzókat. 6 izzót kiszedtünk, s ezt is megpatkoltuk az előbb leírt módon. Ezután visszacsavaroztunk mindent a helyére.

Kemény menet volt, de megérte, mert szépen világít minden!

Üdv: demars

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Megtörtént az izzócsere! Csavarok helye, burkolat leszedés stb passzolt. Először a tekerentyűknél probáltuk, esély sem volt rá. Egyszerűen nem lehet hozzáférni az izzókhoz! Másnak sikerült így...?

Le kellett szedni az egész burkolatot kormányról s a középkonzolról... Így is nehézkes volt, mert nem akartuk leszedni, illetve kikötni a bovdeneket amik a terelőket mozgatják. Így a fehér panelt csak egy kicsit tudtuk kihúzni, míg kicseréltük az izzókat ( az összeset, ha már szétszedtünk mindent ) Minden ki van centizve rendesen.

Mikor végeztünk a cserékkel gondoltam cseréljünk izzót a műszaerfalban is, mivel ott a km óránál a bal oldalon is kiégett egy. Na itt szo..tuk be. A műszerfalban foglalatos izzók vannak, amiket foglalattal együtt lehet cserélni ( bele vannak forrasztva az izzók ). De hamár kiszedtük a műszerfalat megpróbáltunk ügyeskedni. A zöld foglalatból kifeszítettük az izzót az oldalsó fém lemezkékkel együtt. Izzót lecsíptük, s az újat be forrasztottuk.... volna, ha megfogta volna a cin. Mivel nem sikerült így végül csak simán átfűztük az izzó szálait a fém lemezkék egy egy nyílásain, s visszaerőszakoltuk az eredeti zöld foglalatba. Forrasztva ugyan nincs, de olyan szoros a foglalat, hogy érintkezik rendesen és nem is mocorog benne. ( csere foglalatunk volt dögivel, de fekete /asszem lada, szamara, stb típusokba passzolnak/, s ez 2-3mm rel nagyobb mint a kis zöld, s nem ment bele a helyére. ezért kellett sufni üzemmódra kapcsolni )

Miután betettük a helyére működött, megfelelően. Visszatettük a helyére a műszerfalat, épp bekerült a helyére a 3 csavar, ekkor ismét próba s jött a hidegzuhany --> a mellette lévő adta meg magát! Vissza mindent, gondolkodás ( mivel elfogyott az izzónk ). Haver udvarán állt egy lada samara ( donor ) km óráját szétkaptuk, abban a fekete foglalatos izzók vannak, amiből ki lehet szedni az izzókat. 6 izzót kiszedtünk, s ezt is megpatkoltuk az előbb leírt módon. Ezután visszacsavaroztunk mindent a helyére.

Kemény menet volt, de megérte, mert szépen világít minden!

Üdv: demars

hali

én ma cseréltem ki az izzókat belül igaz kb 4-5 órát bíbelőttem vele.

én kékre csináltam az egészet!

a műszeregységbe való izzókat foglalattal 1üt lehet kapni, ugyhogy én kék színűeket vettem a homasitában az ára 530 ft/2db.

igy aztán nem kell cinelgetni meg semmi egyszerűen csak betekered a régi helyére, nekem mondjuk elég szarul érintkeznek valószínűleg azért mert már elég rongyos a nyákfólia az órán.

a középső digitális órás dátum hőmérsékletjelzős izében kettő darab ugyanilyen izzó való azokat is szépen kitekertem mentek helyére a kék izzók.

a fűtés kapcsoló körül nekem már kb 1 éve nem égtek az izzók ugyhogy abba is vettem izzókat de abból már sajnos nem volt kék színű ugyhogy maradt az eredeti színű (erre még kitalálok valamit, hogy kék legyen). szépen lekaptam a burkolatot az egészről 2 csavar fent 1 oldalt 2 lent és 4 a magnó felett a digitális izénél. középső kapcsolót kipattintottam egy árral a másik 2 kapcsolót is lezúztam az alatt is 1-1 csavar volt az tartotta össze a burkolatot a a fűtéskapcsolószerkezettel. lepatintottam erről azt a részt amin vannak a feliratok meg az ilyenek és mögötte ott bújkált a 2 pici izzó. ebből 130ft volt 2db. a régieket fogtam és ovatosan mozgatva kihuztam a foglalatból ment a helyére az új. a középső izzót sajna nem tudtam rájönni hogy kell kiszedni ugyhogy inkább hagytam.végül visszaszereltem mindent és 1 csavart természetesen elvesztettem, de sebaj.

ugyhogy végülis most nagyon faja szép kéken világít a műszeregység meg az óra:)

mindenkinek ajánlom ezeket a homasitában kapható izzókat, aki változtatni akar a belső színeken. több féle színben kapható és szerintem nem vészes az ára. az van ráírva, hogy magas fényű led izzó.

én már régóta gondolkodtam ezen a kékesítésen, de a legtöbb eljárás amit olvastam roppant bonyolultnak tűnt. megláttam most ezeket gondoltam kipróbálom hátha (attól féltem hogy nagyon halovány lesz a fénye, de nem) kiteker új izzó beteker és frankón működik!!

Link to comment
Megosztás:

A középső tekerentyű izzójának cseréléséhez le kell venni a hátsócsatlakozót, s onnan lehet cserélni, mert elöl van egy műanyag rúd ( ez vezeti a fényt előre ) s amiatt nem lehet elölről cserélni.

Képeket nem készítettél véletlenül? Érdekelne, hogyan mutat sötétben!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.