Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

1992-es F Astra (1.7D) indexel kapcsolatban szeretném a segitségeteket kérni.

A jelenség a következő:

Ha kirakom az indexet (mindegy, hogy jobbra vagy balra), akkor a műszerfalon az indexvisszajelző folyamatosan világit (pedig annak villognia kéne), az indexek pedig egyáltalán nem világitanak (se nem villog és nem is ég folyamatosan).

Lehet, hogy már volt itt ilyenről szó ebben a topikban, de nincs időm visszaolvasni, ezért bocsi.

Várom a válaszokat.

Köszönet: astra56

Erősen relészagú a dolog. Első körben azt cseréld ki. Bontóban elfogadható áron adnak, ott helyben kicseréled, ha nem jön be nem kell elhozni.

Link to comment
Megosztás:

Erősen relészagú a dolog. Első körben azt cseréld ki. Bontóban elfogadható áron adnak, ott helyben kicseréled, ha nem jön be nem kell elhozni.

Kösz a gyors választ. Hol / merre található az a relé??

Ja, elfelejtettem emliteni, hogy persze az összes indexlámpa ok (ha nyitom-zárom a távirányitóval, akkor felvillannak a lámpák)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ. Hol / merre található az a relé??

Ja, elfelejtettem emliteni, hogy persze az összes indexlámpa ok (ha nyitom-zárom a távirányitóval, akkor felvillannak a lámpák)

A biztosítéktáblán felső sor balról a második. Az üres helyet is vedd figyelembe :)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ. Hol / merre található az a relé??

Ja, elfelejtettem emliteni, hogy persze az összes indexlámpa ok (ha nyitom-zárom a távirányitóval, akkor felvillannak a lámpák)

Arra figyelj, hogy ugyanolyan lábszámút vegyél, mint ami benne van. A gyári vonóhorgos autóknak (meg a nem gyári, de igényesen kialakítottaknak is) 4 lábú indexreléje van, a vonóhorog nélkülinek 3-lábú.

Link to comment
Megosztás:

Nekem már volt hasonló esetem régebben, és csak valami pillanatnyi elmezavar lehetett. nekem a vészvillogó üzemeltetése rendbehozta az indexet. Egy próbát megér!

Jaja, ezt el is felejtettem, engem is szivatott már a vészvillogó kapcsoló, úgyhogy mielőtt bármit is vennél, próbáld megmozgatni.

Link to comment
Megosztás:

Meglett a probléma ami miatt hülyéskedett a központizáram!

Az utángyári központizáraknál az a csavaros megoldás van, amit rácsavaroznak a biztosítógombok rudazatára, nah persze nekem az a vezetőoldalinál meg volt lazulva, és emiatt nem zárt le. Valamint a motorrra menő csatik közül is szét volt félig csúszva az egyik. Összedugtam, csavart meghúztam, és lássatok csodát azonnal működött! :) :)

Link to comment
Megosztás:

Meglett a probléma ami miatt hülyéskedett a központizáram!

Az utángyári központizáraknál az a csavaros megoldás van, amit rácsavaroznak a biztosítógombok rudazatára, nah persze nekem az a vezetőoldalinál meg volt lazulva, és emiatt nem zárt le. Valamint a motorrra menő csatik közül is szét volt félig csúszva az egyik. Összedugtam, csavart meghúztam, és lássatok csodát azonnal működött! :) :)

Akkor most öröm, és bódotság! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ezzel lehet valamit kezdeni az F-be? :) (ha minden igaz, akkor szerintem G-be való, nincs valakinek rajza ennek a bekötéséről?)

Sztem beköthető, feltéve hogy el tudod majd helyezni a műszerfalon. Időt, hőmérsékletet, rádiót mutat. Keresek rajzot.

http://www.vectra16v.com/slp/slp_corsa_c_mj01.pdf

Ez C Corsa, de abban is ugyanez a kijelző volt. :)

A linkelés nem jó, másold be a címet és úgy menni fog.

Link to comment
Megosztás:

Sztem beköthető, feltéve hogy el tudod majd helyezni a műszerfalon. Időt, hőmérsékletet, rádiót mutat. Keresek rajzot.

http://www.vectra16v.com/slp/slp_corsa_c_mj01.pdf

Ez C Corsa, de abban is ugyanez a kijelző volt. :D

A linkelés nem jó, másold be a címet és úgy menni fog.

Köszi szépen! :D így már műxik! :D

Megvan a műanyag is (a takaróelemje is).

Arra lennék kíváncsi, hogy ez hogy muatat, azért akarok lelket verni bele. :)

Meghogy kompatibilis-e a mifajta hőmérönkkel. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Láttam a GYIK-ben a középkonzol ledesítéséről szóló cikket, de nem akarok ilyen mértékű beavatkozást eszközölni, inkább egyszerűen kicserélném az izzókat LED-re. Sajnos itt nem tudom a műszerfalhoz hasonlóan, házilag szerelt ledekkel megoldani a cserét a foglalat kialakítása miatt. Ellenben találtam a legnépszerűbb internetes piactéren kész, T5-ös foglalatba való ledeket, 2 db-ot 299FT-ért. Nem tudom, hogy szabad-e ezt itt linkelni, ezért írtam csak így. Épített már be valamelyikőtök ilyen ledeket? Esetleg valami más forrásból származó, jobb cuccot? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ha unix-nál rákeresel a G Astra külső hőmérőjére...a képen hasonló...és ha rákattintasz hogy "mihez jó?" akkor ott kihozza az F AStra-t is. Szóval szvsz jó lesz.

:) Király!

Köszikee! :)

Sziasztok!

Láttam a GYIK-ben a középkonzol ledesítéséről szóló cikket, de nem akarok ilyen mértékű beavatkozást eszközölni, inkább egyszerűen kicserélném az izzókat LED-re. Sajnos itt nem tudom a műszerfalhoz hasonlóan, házilag szerelt ledekkel megoldani a cserét a foglalat kialakítása miatt. Ellenben találtam a legnépszerűbb internetes piactéren kész, T5-ös foglalatba való ledeket, 2 db-ot 299FT-ért. Nem tudom, hogy szabad-e ezt itt linkelni, ezért írtam csak így. Épített már be valamelyikőtök ilyen ledeket? Esetleg valami más forrásból származó, jobb cuccot? Köszi!

Linkeld be nyugodtan, legalább látjuk miről is beszélsz pontosan! :D

Link to comment
Megosztás:

(a középső kijelzőben a zöld foglalatos van, ha jól emlékszem)

Azt már átépítettem. :) Sajnos azóta kontakthibás a TID, ami miatt ütögettem párszor a konzolt oldalról. Egy mp3-as Alpine fejegységem bánta. :)

Már csak a fűtéskapcsolók környéke sárgállik, de ott foglalat nélküli izzók vannak.

Link to comment
Megosztás:

Azt már átépítettem. :D Sajnos azóta kontakthibás a TID, ami miatt ütögettem párszor a konzolt oldalról. Egy mp3-as Alpine fejegységem bánta. :lol:

Már csak a fűtéskapcsolók környéke sárgállik, de ott foglalat nélküli izzók vannak.

Bocsi én értelmeztem félre: "középkonzol ledesítéséről volt szó" :D

Pedig nekem azt mondták: "az ütés mindennek használ!" :) Ezek szerint mégsem. :) :D :D

A középkonzol ledesítéshez meg jó munkát! :D

(ott ilyesmik vannak - ezek közt ott van a szivargyújtóba való kerek foglalat is, azt is átledezed ugye?)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi én értelmeztem félre: "középkonzol ledesítéséről volt szó" :D

Pedig nekem azt mondták: "az ütés mindennek használ!" :) Ezek szerint mégsem. :) :D :D

A középkonzol ledesítéshez meg jó munkát! :lol:

Köszi! Ha senki nem ír negatív tapasztalatot a linket ledekről, avagy éppen pozitívat valami jobbról, akkor kipróbálom ezeket.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.