Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Helló!

Furdulatszámmérővel itt tartok:

DSC_6282_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem nem lett olyan rossz, bár biztos elfogult vagyok, amivel viszont nem tudok mit kezdeni, az a mutató. Már két led mutat rá, de még mindig tök sötét. Nem fér be az a fém cucc alá az 5 mm-es ledem, csak a széléhez tudom tenni. Mutatót levenni, szétszedni megint nem szeretném (rossz emlékek).

Pedig azt hittem ezzel meg a km órával lesz a kisebb gond, ezekhez le is gyártottam a műanyag sablont ma. A két kicsit viszont nem tudom hogy fogom szépen megcsinálni, de majdcsak összeáll :D

Ha valaki tudna segíteni benne, melyik oldalról próbálkozzak még a mutatókhoz, ne tartsa magában, addig nekiállok a km órának.

Köszi

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Furdulatszámmérővel itt tartok:

http://kepfeltoltes.hu/100728/DSC_6282_www...ltoltes.hu_.jpg

Szerintem nem lett olyan rossz, bár biztos elfogult vagyok, amivel viszont nem tudok mit kezdeni, az a mutató. Már két led mutat rá, de még mindig tök sötét. Nem fér be az a fém cucc alá az 5 mm-es ledem, csak a széléhez tudom tenni. Mutatót levenni, szétszedni megint nem szeretném (rossz emlékek).

Pedig azt hittem ezzel meg a km órával lesz a kisebb gond, ezekhez le is gyártottam a műanyag sablont ma. A két kicsit viszont nem tudom hogy fogom szépen megcsinálni, de majdcsak összeáll :D

Ha valaki tudna segíteni benne, melyik oldalról próbálkozzak még a mutatókhoz, ne tartsa magában, addig nekiállok a km órának.

Köszi

Üdv

Gábor

A gyári helyekre tegyél be LED-et a mutató megvilágításához :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy olyan problémám, hogy az ablaktörlő lapátok nem mennek vissza alaphelyzetbe. Első "kézi" indításnál (nem kattintom fel 1. fokozatba) csak függőleges állapotig megy, majd újabb "kézi" indítás után 45 fok-ig megy csak vissza, majd csak harmadszorra "áll" vissza alapállapotba.

Miért lehet ez?

Egyik napról a másikra lett ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy olyan problémám, hogy az ablaktörlő lapátok nem mennek vissza alaphelyzetbe. Első "kézi" indításnál (nem kattintom fel 1. fokozatba) csak függőleges állapotig megy, majd újabb "kézi" indítás után 45 fok-ig megy csak vissza, majd csak harmadszorra "áll" vissza alapállapotba.

Miért lehet ez?

Egyik napról a másikra lett ilyen.

Van valami programtárcsa, ami adja a végállást, lehet ott kontaktos az érintkező.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Furdulatszámmérővel itt tartok:

Szerintem nem lett olyan rossz, bár biztos elfogult vagyok, amivel viszont nem tudok mit kezdeni, az a mutató. Már két led mutat rá, de még mindig tök sötét. Nem fér be az a fém cucc alá az 5 mm-es l.......

Köszi

Üdv

Gábor

Hogy oldottad meg ezt a megvilágítást? Új plexi lapot csináltál mögé és azon vannak a ledek? esetleg a számlap mögötti dolgokról nincs valami képed? Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy ja :wacko: Úgyis az eredmény a lényeg, nem a belső esztétika. Jöhetnek a képek!:D

Naszóval, itt tartok most:

DSC_6283_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez van a kulisszák mögött:

DSC_6285_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mint a képen is látszik, egy kb 1.5 mm-es plexi lapból vágtam ki egy formát, amire fel tudtam erősíteni a ledeket, meg az ellenállatokat. A Ledek 18000 mCd-sok, tehát nem a legerősebbek, az ellanállatok pedig 1000 Ohmosak, de még így, 12 Volton próbálgatva is fényesnek tűnik...

Vettem 1 mm-es fúrót a ledek lábainak, szerintem pont jó is lenne, csak nem tudtam befogni az asztali fúróba, mert túl kicsi :wacko:. Így maradt a másfeles fúró. Azzal is teljesen jól meg lehet csinálni. A fordulatszámmérő mögötti áramköri lappal féltem, hogy zárlatos lesz a forrasztásaim erdeje, ezért azt leszigszalagoztam. Én úgy csináltam a forrasztásokat, hogy a pozitív a led oltalán van kivezetve és összegyűjtve, a test pedig a másikon. Az áramot majd egy átalakított rizsszemizzó foglalatból fogja kapni, a foglalatba beleforrasztottam egy kéteres kábelt, és kész. Majd belül valahogy összegzem.

Még teljesen hátra van a vízhőfok és a benzinszint, és a mutatók színei közül is csak a fordulatszámé tetszik eddig.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Naszóval, itt tartok most:

http://kepfeltoltes.hu/100728/DSC_6283_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez van a kulisszák mögött:

http://kepfeltoltes.hu/100728/DSC_6285_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mint a képen is látszik, egy kb 1.5 mm-es plexi lapból vágtam ki egy formát, amire fel tudtam erősíteni a ledeket, meg az ellenállatokat. A Ledek 18000 mCd-sok, tehát nem a legerősebbek, az ellanállatok pedig 1000 Ohmosak, de még így, 12 Volton próbálgatva is fényesnek tűnik...

Vettem 1 mm-es fúrót a ledek lábainak, szerintem pont jó is lenne, csak nem tudtam befogni az asztali fúróba, mert túl kicsi :wacko:. Így maradt a másfeles fúró. Azzal is teljesen jól meg lehet csinálni. A fordulatszámmérő mögötti áramköri lappal féltem, hogy zárlatos lesz a forrasztásaim erdeje, ezért azt leszigszalagoztam. Én úgy csináltam a forrasztásokat, hogy a pozitív a led oltalán van kivezetve és összegyűjtve, a test pedig a másikon. Az áramot majd egy átalakított rizsszemizzó foglalatból fogja kapni, a foglalatba beleforrasztottam egy kéteres kábelt, és kész. Majd belül valahogy összegzem.

Még teljesen hátra van a vízhőfok és a benzinszint, és a mutatók színei közül is csak a fordulatszámé tetszik eddig.

Üdv

aztaqrva... :D Te sem egyszerűsítetted túl :wacko: De nagyon szép. A mutatók világítását a plexi vezeti a gyári helyekről. Ha megnézed, a plexi rácsúszik szemből a gyári izzóhelyekre. Onnan tükrözi el a fényt a mutatók tövéhez. Ha a gyári helyekre más színű LED-et teszel, és körbe-sötétíted, akkor a mutatónak más színe lesz mint a háttérnek :wacko:

Link to comment
Megosztás:

.....Még teljesen hátra van a vízhőfok és a benzinszint, és a mutatók színei közül is csak a fordulatszámé tetszik eddig.

He-he, tudod hol lesz a szopacs? A kis kutacska az üza mérő felett. Na, azt külön művészet kivilágítani :wacko:

Különben szépen alakul :D

Én nem cifráztam a mutatókkal. Beraktam közvetlen a mutatók alá smd ledeket. Ford. mérő, sebességmérő alá simán befér, A kicsik alá be kell süllyeszteni, de az viszont tuti :wacko:

Link to comment
Megosztás:

He-he, tudod hol lesz a szopacs? A kis kutacska az üza mérő felett. Na, azt külön művészet kivilágítani :wacko:

Különben szépen alakul :D

Én nem cifráztam a mutatókkal. Beraktam közvetlen a mutatók alá smd ledeket. Ford. mérő, sebességmérő alá simán befér, A kicsik alá be kell süllyeszteni, de az viszont tuti :D

Csak én nagyon nem szeretném levenni a mutatót :wacko:

Múltkor amikor levettem óraállítás miatt, sikerült kettétörnie a tövénél. Összeragasztottam, de nem sikerült visszanyomni rendesen a helyére. Lehet hogy azért nem világít annyira a mutató, mert nincs teljesen a helyén?

Mára már elég.

Holnap jön a művészet :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Csak én nagyon nem szeretném levenni a mutatót :wacko:

Múltkor amikor levettem óraállítás miatt, sikerült kettétörnie a tövénél. Összeragasztottam, de nem sikerült visszanyomni rendesen a helyére. Lehet hogy azért nem világít annyira a mutató, mert nincs teljesen a helyén?

Mára már elég.

Holnap jön a művészet :D

Nem tudom. Nekem valahogy nem sikerült a mutatókat egyformára alakítani a gyári helyek használatával. Pedig kipróbáltam néhány variációt..... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.