Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Most hogy ebben a pár napban ilyen esős idő volt rengeteg pocsolya és hát ha valamelyikbe belementem és felcsapta a generátorra elkezdet csúnyán visítani az ékszíj sőt meg a töltésvisszajelző is parázslott. Szerintetek csak meg kéne húzni de jobban már alig tudom! A szíj nem régi. Nagyon ciki mikor belemegyek egy kicsi pocsolyába és elkezd visítani... :D :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most hogy ebben a pár napban ilyen esős idő volt rengeteg pocsolya és hát ha valamelyikbe belementem és felcsapta a generátorra elkezdet csúnyán visítani az ékszíj sőt meg a töltésvisszajelző is parázslott. Szerintetek csak meg kéne húzni de jobban már alig tudom! A szíj nem régi. Nagyon ciki mikor belemegyek egy kicsi pocsolyába és elkezd visítani... :D :wacko: :wacko: :wacko:

Lehet, hogy a generátoron lévő szíjtárcsád van megkopva. Az enyém is pont ugyanilyen volt, pedig a szíj is új volt. Már nem lehetett jobban feszíteni a szíjon és mégis mindig csúszott. Aztán vettem 3.900Ft-ér tárcsát és azóta jól működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most hogy ebben a pár napban ilyen esős idő volt rengeteg pocsolya és hát ha valamelyikbe belementem és felcsapta a generátorra elkezdet csúnyán visítani az ékszíj sőt meg a töltésvisszajelző is parázslott. Szerintetek csak meg kéne húzni de jobban már alig tudom! A szíj nem régi. Nagyon ciki mikor belemegyek egy kicsi pocsolyába és elkezd visítani... :D :wacko: :wacko: :wacko:

Lehet, hogy a generátoron lévő szíjtárcsád van megkopva. Az enyém is pont ugyanilyen volt, pedig a szíj is új volt. Már nem lehetett jobban feszíteni a szíjon és mégis mindig csúszott. Aztán vettem 3.900Ft-ér tárcsát és azóta jól működik.

Vagy/és veszel hozzá a jobb oldali kerékjáratba egy kiegészítő műanyag burkolatot, amely benyúlik a motortér alá a hossztartóig és védi az ékszíjhajtást a felfröccsenő víztől.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ma sikerült befejeznem a műszeregység ledezését, íme az eredmény:

DSC_6292_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Élőben nem fénylik így a számlap, és a jobb oldala se ennyire sötét (a mutatók se), bár kétségtelen, hogy azt már csak összecsaptam, mert kezdett elegem lenni belőle :wacko:

Legnagyobb szívás nem a kis kutacskával volt, hanem a sebességmutatóval... akárhonnan világítottam, akármelyik gyári helyről, sötét maradt. Végül vettem egy 3 mm-es ledet (kisebb nem volt a boltban), és addig csiszoltam, amíg szinte nem maradt belőle semmi :D

Ezt beszuszakoltam a mutató tövébe, és ennyire világít.

Még nem mentem vele éjjel, de van egy olyan érzésem, hogy túl fényes lett. Levéve a fényerejét minimumra nem sokat csökken, de szerintem úgy pont jó lesz.

Féltem hogy lötyögni fognak a plexik, de összerakásnál már láttam, felesleges volt az aggodalmam.. Annyi kábel van már benne, hogy összerakni is alig sikerült. Főleg, hogy én külön kivehetőre csináltam minden részegységet, tehát külön lehúzható a fordulatszám, meg az összes többi is, forrasztás/vágás nélkül.

Én vastagabb féle hangszórókábelt használtam, mert ez volt itthon. A színe nagyon sokat segített, eredetileg mindenféle színű kábelekből akartam összerakni, de végül örültem, hogy két színű lett. Nagyon sok drót tud összejönni a végére, a 60 Forintos kábelből pedig 2 méter bőven elég. Ne ezen spóroljon aki nekiáll :wacko:

Ja és elég a vékonyabb, a vastagat nehéz hajtogatni...

Műanyag ragasztópisztoly nagyon jól ragad mindenhova, ahova ragasztani kell a munka során.

Asszem ennyi. Werkfotókat már nemigen tudok csinálni, de ha valakit érdekel, hol vannak égők, elmondom szívesen.

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ma sikerült befejeznem a műszeregység ledezését, íme az eredmény:

Jó lett :D :wacko:

A fényerőn tudsz központilag is alakítani, ha 1 helyről vetted a tápot. Én fogtam egy másfél kilos potit sorbakötöttem a + madzagon és azzal beállítottam a megfelelő fényerőt, majd lemértem az ellenállást és fixre cseréltem.

Ha jól rémlik 680 ohm 5W, amit kapott.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem semmi amit véghezvittél! :D

Én lusta voltam és csak a gyári helyekre raktam kék ledet és ilyen lett:

http://kepfeltoltes.hu/100718/PICT0008_www...ltoltes.hu_.jpg

Csak a színes dolgok nem látszanak igazándiból... :wacko: :D

Vagi! :wacko:

De fehérben az igazi, mert akkor látszanak a színes dolgok is. :P (csak az meg ha nem jól választja meg az ember kiégeti a retináját éjjel. :D

Én konkrétan a CD-s rádióval is így vagyok, olyan vakító kék, hogy elvonja a figyelmem. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ezek milyen LED-ek? :D

Egyszerű víztiszta kék fényű 5 mm-es ledek.

A foglalatos izzók lettek kicserélve ilyenekre. Az info kijelzőben is kékek vannak. Csak fűtéskonzolba tettem fehéreket. Oda viszont pluszba kellett kettőt rakni, hogy nagyjából egységes fénye legyen.

Egy titkot elárulok! Ha körbecsiszoljátok a ledeket dörzspapírral, valamint a tetejét egyenesre csiszoljátok, akkor izzószerűen fog világítani, nem pedig irányítottan! :wacko:

Én nem mertem kiszedni a mutatókat a helyükről, ezért nem lettek pirosak a mutatók, mint ahogy eredetileg terveztem. :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű víztiszta kék fényű 5 mm-es ledek.

A foglalatos izzók lettek kicserélve ilyenekre. Az info kijelzőben is kékek vannak. Csak fűtéskonzolba tettem fehéreket. Oda viszont pluszba kellett kettőt rakni, hogy nagyjából egységes fénye legyen.

Egy titkot elárulok! Ha körbecsiszoljátok a ledeket dörzspapírral, valamint a tetejét egyenesre csiszoljátok, akkor izzószerűen fog világítani, nem pedig irányítottan! :D

Én nem mertem kiszedni a mutatókat a helyükről, ezért nem lettek pirosak a mutatók, mint ahogy eredetileg terveztem. :wacko: :wacko:

Azon már túl vagyunk :wacko: :D

Igazából a LED-ről az érdekelt volna hogy milyen fényerőt hazudtak rá, hány magos-csippes-mittoménhogyhívtákmég-es, és hogy mi pénzért vesztegették. Jah, meg hogy foglalattal együtt voltak, vagy átgyártós volt a dolog? :D

Link to comment
Megosztás:

Azon már túl vagyunk :wacko: :wacko:

Igazából a LED-ről az érdekelt volna hogy milyen fényerőt hazudtak rá, hány magos-csippes-mittoménhogyhívtákmég-es, és hogy mi pénzért vesztegették. Jah, meg hogy foglalattal együtt voltak, vagy átgyártós volt a dolog? :D

Ezek a normál LEDek, kb 30-60 forint körül árulják őket. Pontosabban nem a régi fajta színezettek, hanem a víztiszták.

Ilyenek.

Valamint átgyártós. Kiszedtem az izzókat és a foglalatjukba a ledeket egyenként beforrasztottam előtét ellenállással. Így nem kellett szétberhelni mindent. Azért annyira nem vagyok spíler, hogy apró darabokra szétszedjem! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem semmi amit véghezvittél! :wacko:

Én lusta voltam és csak a gyári helyekre raktam kék ledet és ilyen lett:

http://kepfeltoltes.hu/100718/PICT0008_www...ltoltes.hu_.jpg

Csak a színes dolgok nem látszanak igazándiból... :wacko: :D

Láttam már egy két vakító műszerfalat, és hogy is mondjam az eléggé balesetveszélyes, mint már említettem, nekem a CD-lejátszóm is kiégeti a retinámat, emiatt éjjel szinte nem is tudom használni, csak ha eltakarom. :D

Erről beszélek.

Engem egyedül ez tart vissza a ledezéstől.

Ha meg valami halványabb ledet pakolok bele, akkor meg nem ér megint semmit az egész... Nehéz jól eltalálni azért. Nekem marad így ahogy van, nem kísérletezgetek. (persze ez csak az én szerény magánvéleményem :wacko: )

Link to comment
Megosztás:

Láttam már egy két vakító műszerfalat, és hogy is mondjam az eléggé balesetveszélyes, mint már említettem, nekem a CD-lejátszóm is kiégeti a retinámat, emiatt éjjel szinte nem is tudom használni, csak ha eltakarom. :D

Erről beszélek.

Engem egyedül ez tart vissza a ledezéstől.

Ha meg valami halványabb ledet pakolok bele, akkor meg nem ér megint semmit az egész... Nehéz jól eltalálni azért. Nekem marad így ahogy van, nem kísérletezgetek. (persze ez csak az én szerény magánvéleményem :wacko: )

Az tényleg durva. Nekem sikerült jól eltalálni.

A vakítás azokat fenyegeti jobban, akik telenyomják az egész műszercsoportot ledekkel.

Ha csak a gyári helyekre raksz, tuti kellemes lesz... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az tényleg durva. Nekem sikerült jól eltalálni.

A vakítás azokat fenyegeti jobban, akik telenyomják az egész műszercsoportot ledekkel.

Ha csak a gyári helyekre raksz, tuti kellemes lesz... :D

Az lehet, majd ha tudok szerezni pár led-et, akkor próbaképp én is kipróbálom, és ha nem vakít, akkor úgy is marad! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma unalmamban állítgattam a fejegységet a kocsiban(MNC)

Elől 140W-s MNC , hátul csak 60W-s Daewoo hangszórók vannak.

A hátsókat egyértelműen cserélni kell, mert gyengék és az egyik recseg.

Mekkora fér el ott hátul? Mekkora kellene, nagyobb mint az elsők(140W)?

Ahogy állítgattam, hogy bal v jobb oldal szóljon azt vettem észre a bal első halkabban szól mint a jobboldali.

Ez mitől lehet? Érintkezési gond lehet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek! Bocs hogy ide is így bemászok! De az előbb a Motor topicba irtam amit inde kelletett volna. Még új vagyok errefele. Van egy barátom akinek van egy C16NZ tipusú motorja ( Vectrábol lett átrakva az Asconájába de ez most lenyegtelen), a lényeg van beszerelve gázrendszer is. Eddig ment minden jól nem volt baj vele de a napokban mikor benzinnel menne akkor az auto összevissza rángat fulladozik nem megy, ha állóhejzetben lepadlózni megcsuklik fullad le.A hibakód kiirta hogy "Fojtószelep-potenciométer - a feszültség kicsi" kicserélte a pótmétert de ugyanazt produkálja sad.gif Mi lehet a baj ? Lemértük a szálakat ami megy a pótméterhez es van Barna testszálhoz viszonyítva a másik kettőn van 12 és 5 volt. Nem tudom mi lehet a probléma. Valaki találkozott már a "Fojtószelep-potenciométer - a feszültség kicsi" hibakóddal vagy valami ötlet. Aztmondta a barátom hogy kicseréli a vezérlöegységet de mondtam neki kevés a valószinüsége hogy a vezérlőegységgel van a hiba. Válaszokat előre is megköszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.