Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A töltés már teljesen jó. A fogyasztó mindössze a lejátszó memóriája, ami 0,15A körül van, ami ugye nem egy nagy terhelés. Elviekben minden klappol.

Pihentetés után lehull a lepel. :)

Ahogy daykiller is írta 12,7 V NYUGALMI feszültség jelenti a teljes töltöttséget. Ezt azonban egy legalább 1 órás pihentetés után kell mérni.

Ha ennél többet mérsz, az csak megnyugtató, de nincs jelentősége. Ha kevesebbet, akkor az akkud nincs teljesen feltöltve.

Külső töltővel először el kell érni ezt a teljes feltöltöttségi szintet. Azután méricskélj esténként, meg reggelenként és kiderül ha van valami disznóság a rendszeredben.

Az általad leírt minimális fogyasztások is okozhatnak meglepetéseket. Én nem lennék nyugodt, ha valami folyamatosan szívná az akkumat.

Link to comment
Megosztás:

Valaki súgja már meg mégis milyen hőfokjeladó kell az én gépemhez, már a 3. van benne de ez is 80°C-ot mutat 92 helyett. :D

A kmórát kicseréltem hátha az a hibás, de minden maradt a régiben. :)

110 °C os az óra, mind2.

Ez a baj, próbálj bele egy 100°C-osat.

Link to comment
Megosztás:

90°C-on kb. mennyit kellene ellenállásban mutatnia a jeladónak?

Ez 8ohm.

A muszercsoport vízhofokjeladójának (1 vezetékes) értékei:

kb. 6-7 fok : 1950 ohm

kb. 20-25 fok : 1550 ohm

A kék mezo teteje és a 90-es osztás között félúton : 150 ohm

Üzemi hofok (92 fok) : 100 ohm

80ohm szerintem még felefér kényelmesen a türésbe.

Link to comment
Megosztás:

Ha valakit esetleg érdekelne az f astra utólagos tükörfűtésének egyik megoldása,jelentkezzen, elvileg nekem szépen összejött az időzítés is!

Engem érdekelne! :D

Első körben pl az, hogy a komplett villanyos mechanikát meg a fűtést át lehet-e műteni a sima tükörházba? Vagy másképp: a fényezett burkolat cserélhető-e a tükrön?

Találtam egy eladó villanytükör szettet, de a színe nem stimmel. :)

Link to comment
Megosztás:

Első körben venned kell két fűthető tükörlapot ezt pl a vaterán tudod megtenni a két darab aszférikus tükör 5000Ft-ba kerül

ezután a tükörlapokra ráforrasztassz megfelő hosszúságú kábelt veszel egy kis méretű imulzus kapcsolót azt "befaragod" valahova a műszerfalba ugyancsak a vaterán van egy ember aki ilyen időzítő vezérlésekkel foglakozik ami a tükörfűtéshez kell, nekem potméterrel 5-25 percig lehet állítani a fűtés hosszát.

Engem érdekelne! :D

Első körben pl az, hogy a komplett villanyos mechanikát meg a fűtést át lehet-e műteni a sima tükörházba? Vagy másképp: a fényezett burkolat cserélhető-e a tükrön?

Találtam egy eladó villanytükör szettet, de a színe nem stimmel. :)

Link to comment
Megosztás:

Első körben venned kell két fűthető tükörlapot ezt pl a vaterán tudod megtenni a két darab aszférikus tükör 5000Ft-ba kerül

ezután a tükörlapokra ráforrasztassz megfelő hosszúságú kábelt veszel egy kis méretű imulzus kapcsolót azt "befaragod" valahova a műszerfalba ugyancsak a vaterán van egy ember aki ilyen időzítő vezérlésekkel foglakozik ami a tükörfűtéshez kell, nekem potméterrel 5-25 percig lehet állítani a fűtés hosszát.

Így könnyű. Akkor most csináld meg PLC-vel. :)

Link to comment
Megosztás:

Első körben venned kell két fűthető tükörlapot ezt pl a vaterán tudod megtenni a két darab aszférikus tükör 5000Ft-ba kerül

ezután a tükörlapokra ráforrasztassz megfelő hosszúságú kábelt veszel egy kis méretű imulzus kapcsolót azt "befaragod" valahova a műszerfalba ugyancsak a vaterán van egy ember aki ilyen időzítő vezérlésekkel foglakozik ami a tükörfűtéshez kell, nekem potméterrel 5-25 percig lehet állítani a fűtés hosszát.

Ez oké, de én a gyári cuccra gondoltam. Gyári elektromos és fűthető komplett tükör van eladó kapcsolóval együtt, (majd hozzáalkudom a relét is). Viszont nem tudom, hogy átrakható-é a burkolata vagy nem...

Őszintén szólva nem szívesen forrasztgatnék, meg faragnék, ha van gyári is.

Link to comment
Megosztás:

ebben nem tudok segíteni én nagyon sokáig mászkáltam gyári reléért is pl... ezután úgy döntöttem megoldom saját magam erejéből, igy nem kell a visszapillantót lecserélnem, csak a tükörlapot kellett..

Ez oké, de én a gyári cuccra gondoltam. Gyári elektromos és fűthető komplett tükör van eladó kapcsolóval együtt, (majd hozzáalkudom a relét is). Viszont nem tudom, hogy átrakható-é a burkolata vagy nem...

Őszintén szólva nem szívesen forrasztgatnék, meg faragnék, ha van gyári is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.