Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Milyen információra lenne szükséged?

Ma gondoltam indulás előtt rámérek az akksira. 15,4Volt. Beindítom, 16,3-4 : Na mondom ez igen jó. Beépült valami villanyerőmű az autóba? Hazaértem, rámérek, 14,65. Csuda dolgokra képes ez a kínai multi nem? Vagy tényleg túltölt a gép?

Vagy csak merül az elem benne.

Link to comment
Megosztás:

Milyen információra lenne szükséged?

Ma gondoltam indulás előtt rámérek az akksira. 15,4Volt. Beindítom, 16,3-4 : Na mondom ez igen jó. Beépült valami villanyerőmű az autóba? Hazaértem, rámérek, 14,65. Csuda dolgokra képes ez a kínai multi nem? Vagy tényleg túltölt a gép?

Heló . PL milyen való bele létezik-e 12v-os ha nem akkor kb milyen ellenállás kel bele a led mellé ,meg ha lehet némi képes illusztráció előre is köszi .

Link to comment
Megosztás:

Heló . PL milyen való bele létezik-e 12v-os ha nem akkor kb milyen ellenállás kel bele a led mellé ,meg ha lehet némi képes illusztráció előre is köszi .

A 3mm az teljesen jó bele. Létezik 12voltos led, de az nem hinném hogy hosszútávon bírja a 14,4 voltot. 1000-1500 javasolnék bele, nekem a 800 ohmossal erős a fénye. persze ez attól függ, milyen fényerősségű ledet teszel bele. Hétvégén talán le tudom fényképezni neked, akkor felteszem.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni, hogy a gyári központizáras autókban hol van a központizár-vezérlő egység?? :D

Át akarom tenni az enyémbe a donorból, mert az enyémben meghaltak, és már unom körbejárni az autót... <_<

És épp a központizár vezérlő halhatott meg, mert nem működik egyik sem, nem is reagál semmire sem...

Link to comment
Megosztás:

A 3mm az teljesen jó bele. Létezik 12voltos led, de az nem hinném hogy hosszútávon bírja a 14,4 voltot. 1000-1500 javasolnék bele, nekem a 800 ohmossal erős a fénye. persze ez attól függ, milyen fényerősségű ledet teszel bele. Hétvégén talán le tudom fényképezni neked, akkor felteszem.

Köszi szépen. <_<

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném kérdezni, hogy a gyári központizáras autókban hol van a központizár-vezérlő egység?? :D

Át akarom tenni az enyémbe a donorból, mert az enyémben meghaltak, és már unom körbejárni az autót... <_<

És épp a központizár vezérlő halhatott meg, mert nem működik egyik sem, nem is reagál semmire sem...

Jobb lábtér küszöbburkolat mögött, ahol nekünk az ECU van, az mögött.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jó, csak bogarászni kell a lábakat, mert biztos nem passzolnak a színek, meg szerintem az első kapcsolón több is van mint a hátsón.

Egyedül a bal első kapcsoló tér el a többitől. Ugyanannyi madzag van a hátsókban, mint a jobb elsőben, és ugyanott. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki lehet cserélni a hátsó abalktörlő visszajelző izzót, a középkonzol szétbuherálása nélkül? Valahol láttam már erről témát de nem találom. A kapcsoló gombját levettem, de nem jutottam előrébb.

Sikerült már valakinek?<_<

Köszi a választ

Hátsó ablak fűtés visszajelző, nem? Ha jól emlékszem ki lehet húzni azt a középső részt amiben az izzó van...

A GYIK-ban nézd meg szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó ablak fűtés visszajelző, nem? Ha jól emlékszem ki lehet húzni azt a középső részt amiben az izzó van...

A GYIK-ban nézd meg szerintem.

Ez az egy égő, amit nem cseréltem még ki, a kapcsolót a fülek benyomásával se tudtam kihúzni, anélkül meg tudtommal nem nagyon lehet.

Link to comment
Megosztás:

Jaja! Fülek összenyom és utána ki lehet húzni. A kollega kérdése az volt, hogy ezt lehet-e a középkonzol szétbombázása nélkül. Ezek szerint nem. :D

De lehet, ha kiszedi a rádiót és annak a keretét, mivel az az izzó is abban a kis tartóban van benne, amiben a tekerők világításáért felelős izzók is vannak. 3db izzócska van benne és felül (a ventilátor kapcsolóval együtt) megy rá a csatlakozó. De tapogatásos módszer van csak, mert szerintem oda nem lehet lelátni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kicsit off:

A Gyikban azt írtad a BC utólagos beépítésénél, hogy ha kihúzom a tid-et és simán átdugom a bc-be, akkor már alapjaiban működik is. Világít és kéri az időt, meg ilyesmi. Na nekem annyi történt, hogy világított a háttérvilágítás, aztán csókolom, egy karakter se jelent meg. A gombokat is hiába nyomkodtam, és a fény is csak akkor aludt el mikor kihúztam. Még gyújtás nélkül is világított.

Most mi van? <_< Mit b**tam el? Vagy megszívattak, és kuka a BC? :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit off:

A Gyikban azt írtad a BC utólagos beépítésénél, hogy ha kihúzom a tid-et és simán átdugom a bc-be, akkor már alapjaiban működik is. Világít és kéri az időt, meg ilyesmi. Na nekem annyi történt, hogy világított a háttérvilágítás, aztán csókolom, egy karakter se jelent meg. A gombokat is hiába nyomkodtam, és a fény is csak akkor aludt el mikor kihúztam. Még gyújtás nélkül is világított.

Most mi van? <_< Mit b**tam el? Vagy megszívattak, és kuka a BC? :D

Nem biztos, hogy ettől elindul. Tudtommal MID-nél csak a világítás van hajtva a TID-es csatiról. Na meg a rádió vezérlés is onnan megy (ha bekapcsolod a gyári rádiót, akkor bekapcsol a MID is), illetve ha felkapcsolod a világítást, akkor halványít.

Ha megvan a kék csati is a MID-hez (levágva például), akkor abból a fekete 0,5-ös vezetékre kössél tápot (5-ös számú pin), a barnára meg testet (13-as számú). Így tuti, hogy el kell indulnia.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy ettől elindul. Tudtommal MID-nél csak a világítás van hajtva a TID-es csatiról. Na meg a rádió vezérlés is onnan megy (ha bekapcsolod a gyári rádiót, akkor bekapcsol a MID is), illetve ha felkapcsolod a világítást, akkor halványít.

Ha megvan a kék csati is a MID-hez (levágva például), akkor abból a fekete 0,5-ös vezetékre kössél tápot (5-ös számú pin), a barnára meg testet (13-as számú). Így tuti, hogy el kell indulnia.

Megvan a kék csati is, csak gondoltam kipróbálom mielőtt szétbontom a műszerfalat. A rádióm nem gyári, úgyhogy az nem játszik.

Egyébként honnan tudom a kék csatin a számozást? Nincs rajta semmi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.