Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Gyárit ajánlom, bár szerintem nehezebb a beszerelése.

Mindenképp gyári, szerintem is! kicsit nyűgösebb, meg időigényesebb, de nah...

A baj az, hogy nem sok gyári vezérlőt lehet találni eladót... vagy legalábbis én nem sokat láttam.

(Átszállítottam ide az alkatrészautót, átszerelem a gyári kp zárakat! csak most megint esik.... <_< )

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem nekem is a légzsákkal kapcsolatosan, tegnap levettem a kormányt, mivel már amikor megvettem nem működött az indexem.

Ennek okát hamar megtaláltam, a kormányösszekötőröl volt letörve a műanyag... Ezt orvosoltam is.

De sajnos tegnap egyszer ráindítottam a nélkül, úgy hogy le volt húzva a gyújtás. Utána a légzsák visszajelző folyamatosan világít, indítás után is...

Levettem a sarut az akuról, azt ma raktam vissza, de sajnos nem felejtette el.

Mit tudok ezzel kezdeni, vagy csak géppel lehet kiütni belőle?

Másik, fordulatszámmérős óra, útjeladó nélkül. Lehet arra tenni útjeladót?

((Vagy valakinek nincs egy törött sérült órája? Nekem az útjeladó és a külső plexire lenne szükségem, ha igen pü. várom))

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem nekem is a légzsákkal kapcsolatosan, tegnap levettem a kormányt, mivel már amikor megvettem nem működött az indexem.

Ennek okát hamar megtaláltam, a kormányösszekötőröl volt letörve a műanyag... Ezt orvosoltam is.

De sajnos tegnap egyszer ráindítottam a nélkül, úgy hogy le volt húzva a gyújtás. Utána a légzsák visszajelző folyamatosan világít, indítás után is...

Levettem a sarut az akuról, azt ma raktam vissza, de sajnos nem felejtette el.

Mit tudok ezzel kezdeni, vagy csak géppel lehet kiütni belőle?

Másik, fordulatszámmérős óra, útjeladó nélkül. Lehet arra tenni útjeladót?

((Vagy valakinek nincs egy törött sérült órája? Nekem az útjeladó és a külső plexire lenne szükségem, ha igen pü. várom))

Sajnos csak Tech-kel tudják kivenni a a légzsák hibát.

Lehet tenni, ha VDO gyártmányú. Delconál egyben van, az nem pótolható. Gondolom VDO-d van, mert abból lehet kivenni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok , lenne egy kérdésem az autó opel astra 94 c16nz mkód 75 lovas , a próbléma az hogy nincs szikrája , ami be lett mérve a gyújtás modul ami jó , pipák jók gyertyák jók , elosztónál nincs oxidálás , semmi előjele nem volt csak egyszer nem indult be , mit kellene megnézni még vagy hol keresse a hibát , vagy honan tudnám az elektromos rajzot megnézni? Köszi Pety

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok , lenne egy kérdésem az autó opel astra 94 c16nz mkód 75 lovas , a próbléma az hogy nincs szikrája , ami be lett mérve a gyújtás modul ami jó , pipák jók gyertyák jók , elosztónál nincs oxidálás , semmi előjele nem volt csak egyszer nem indult be , mit kellene megnézni még vagy hol keresse a hibát , vagy honan tudnám az elektromos rajzot megnézni? Köszi Pety

Immobilájzer? <_<

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztunk mi is , de azt hogy lehet vizsgálni , tudom h kulcsban van a transzpoder , többi alkatrésze??? gondolom a gyujtás körül van a "mágnese" de hogy lehet kijátszani??

Ha az immo miatt nem indul, akkor elvileg villognia kéne egy hibalámpának azt hiszem. (de nekem nincs, majd valaki megerősít akinek van) <_<

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkoztunk mi is , de azt hogy lehet vizsgálni , tudom h kulcsban van a transzpoder , többi alkatrésze??? gondolom a gyujtás körül van a "mágnese" de hogy lehet kijátszani??

Ha ovális a kulcs, akkor immos, ha szögletes akkor nem immos. Másrészt, a Check Engine-nek villognia kell, ha nem látja a transzpondert.

Link to comment
Megosztás:

Ha ovális a kulcs, akkor immos, ha szögletes akkor nem immos. Másrészt, a Check Engine-nek villognia kell, ha nem látja a transzpondert.

Ezek szerint nincs benne imobilajzer , mert szögletes a kulcs , akkó mi lehet vagy kapcsolási rajzot honán tudok nézni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic 1.4 (x14NZ) típusú autóba milyen gyújtógyertyát javasoltok? Annyi fajta van, hogy nehéz a választás.

Most Bosch van benne, semmi probléma idáig nem volt vele. Én 4 éve használom, kb. 23000 km. mentem vele.

De ezt még az előző tulaj tette bele egyszer, ki tudja mikor. egyáltalán szükséges a cseréje ha nincs észlelhető

problémám vele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic 1.4 (x14NZ) típusú autóba milyen gyújtógyertyát javasoltok? Annyi fajta van, hogy nehéz a választás.

Most Bosch van benne, semmi probléma idáig nem volt vele. Én 4 éve használom, kb. 23000 km. mentem vele.

De ezt még az előző tulaj tette bele egyszer, ki tudja mikor. egyáltalán szükséges a cseréje ha nincs észlelhető

problémám vele?

Jobb megelőzni a bajt, elvileg az átlag gyújtógyertyákat 20000km után illik cserélni (az irídiumosak 100000-et is elmennek).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Le szeretném cserélni a gyári hangszóróimat. Tudtok ajánlani 165mm szettet (középmély, magas, hangváltó) ami nem alapkategóriás és ami tényleg nagyon jól szól?

Én pl sal vpro 16s t néztem. Vélemények?

Köszi

Pár éve már nem annyira függ össze ezzel a 3 betűvel a követelmény <_< Nekem is somogyi van az autóban, de nem a hang, hanem az ár miatt :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra classic 1.4 (x14NZ) típusú autóba milyen gyújtógyertyát javasoltok? Annyi fajta van, hogy nehéz a választás.

Most Bosch van benne, semmi probléma idáig nem volt vele. Én 4 éve használom, kb. 23000 km. mentem vele.

De ezt még az előző tulaj tette bele egyszer, ki tudja mikor. egyáltalán szükséges a cseréje ha nincs észlelhető

problémám vele?

Én ebbe a motorba Bosch (vagy) GM FLR8LDCU gyertyákat javasolnék (ezek kétpólusú, 16-os kulcsnyílásúak). Ezek lazán elfutnak 60ekm-t (sokszor még többet is). A Gyik topikban írtam róla bővebben, ott képeket is találsz hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Le szeretném cserélni a gyári hangszóróimat. Tudtok ajánlani 165mm szettet (középmély, magas, hangváltó) ami nem alapkategóriás és ami tényleg nagyon jól szól?

Én pl sal vpro 16s t néztem. Vélemények?

Köszi

Szeva!

Ha nem alap kategóriát akarsz ami nagyon jól szól akkor felejtsd el a sal-t. Nincs semmi baj vele, csak pont, hogy alap kategória és "nagyon jól szól" -tól van elég messze, ne is a hangszóró, hanem a hangváltó miatt.

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

Ha nem alap kategóriát akarsz ami nagyon jól szól akkor felejtsd el a sal-t. Nincs semmi baj vele, csak pont, hogy alap kategória és "nagyon jól szól" -tól van elég messze, ne is a hangszóró, hanem a hangváltó miatt.

Tudnál akkor ajánlani egy olyan szettet, ami megéri az árát és nem 100E ft? <_<

Link to comment
Megosztás:

Tudnál akkor ajánlani egy olyan szettet, ami megéri az árát és nem 100E ft? <_<

Igazából talán az a legjobb megoldás ha el tudsz menni egy olyan boltba ahol több típust ki tudsz próbálni, és amelyik a fülednek tetszik az megvenni. De szerintem a sal-tól csak jobb megoldások vannak, ha tényleg nagyon jót akarsz. Az autó HiFi topikban most megköveznének, de én hangosítással foglalkozok, szerintem az autó HiFi csak bohóckodás :angry: Nekem a gyári hangszóró helyén a gyárival kb egyenértékű Blaupunkt hangszórók vannak és csak azért cseréltem mert a gyári hangszórók megfáradtak.

Link to comment
Megosztás:

Tudnál akkor ajánlani egy olyan szettet, ami megéri az árát és nem 100E ft? <_<

Heló!

Régebben volt egy olyan tévképzetem, hogy van elég elkölteni való pénzem, és utánaolvasgattam, mire lenne jó lecserélni a gyáriakat, ami bele is fér.

Elég sokat olvastam az autohifi topikban, és én ezt a szettet néztem ki magamnak:

Kicker DS650.2

Erről egész sokan írtak szépet, de most már, hogy tudod a nevét, rá tudsz keresni abban a topikban.

Valahol láttam 14 400 Ft-ért, de most nincs időm megkeresni, de kutakodj.

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Igazából talán az a legjobb megoldás ha el tudsz menni egy olyan boltba ahol több típust ki tudsz próbálni, és amelyik a fülednek tetszik az megvenni. De szerintem a sal-tól csak jobb megoldások vannak, ha tényleg nagyon jót akarsz. Az autó HiFi topikban most megköveznének, de én hangosítással foglalkozok, szerintem az autó HiFi csak bohóckodás <_< Nekem a gyári hangszóró helyén a gyárival kb egyenértékű Blaupunkt hangszórók vannak és csak azért cseréltem mert a gyári hangszórók megfáradtak.

Értem. Köszi az infókat mindenkinek. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.