Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nah sziasztok!

Úgy néz ki tényleg az akksi volt a gócpont. Más akksival semmi probléma...

Akkor jó B) Egyébként honnan vetted a kocsit, ismerőstől, hirdetésből? Mit lehet még tudni róla? Az ilyenkor "kötelezőket" cserélted rajta (olaj a szűrővel, vezérműcuccok)?

Link to comment
Megosztás:

Örülünk, hogy megoldódott! :(

És főleg hogy nincs nagyobb gubanc! :D

Habár az akku(10-14.000 ft) is eléggé nagy gáz, de jobb mintha keresni kéne az elektromos bajt, vagy küldeni felújításra a generátort! B)

Sztem is ez még a jobbik gond, mint utánajárni az elektromosságnak :)

Link to comment
Megosztás:

Azért töltést mérjél.Mert ha keveset tölt a genárátorod (szakadt kábel,stb),

akkor a másik akkuval is így fogsz járni egy idő után. :D

szerk.:Én is így jártam,azután vittem 2 kábelt az akkura a generátorról és egyből megjavult a töltés.

Nálam pár kábelt ki kellene cserélni,csak még nem nagyon volt rá időm. B)

Oks, kedden mérünk egyet :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó :D Egyébként honnan vetted a kocsit, ismerőstől, hirdetésből? Mit lehet még tudni róla? Az ilyenkor "kötelezőket" cserélted rajta (olaj a szűrővel, vezérműcuccok)?

egy ismerős ismerősétől. a ######i ment vissza Kanadába, kellett neki a pénz, ezért 200 ezerért adta oda. Ami sztem teljesen korrekt. Olajat lecseréltem + szűrő. Vezérműszíj-csere volt a közelmúltban, számlával igazolva. Mint mondtam, két hete volt főtengelycsapágyazáson... 50 ezer!

Remélem ezután egy ideig kussba marad a kis gépecském. Mert amúgy nagyon szeretem B)

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés: melegben simán felmegy a hűtővíz hőmérséklete 100 fokra. De semmi füstölés a motorháztető alól, kiegyenlítőtartályban rendesen van víz... Utána persze lehűl, de normális hogy 100 fokig felkúszik? B)

Első termosztát nyitásig fel szokott menni, bár 100ig nem kéne. Legalábbis nekem épphogy eléri a 95-ös jelet aztán már zuhan is vissza.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés: melegben simán felmegy a hűtővíz hőmérséklete 100 fokra. De semmi füstölés a motorháztető alól, kiegyenlítőtartályban rendesen van víz... Utána persze lehűl, de normális hogy 100 fokig felkúszik? B)

Kissé szerintem is sok a 100 fok!

Nekem amióta új a termosztát azóta szemmel lehet követni a nyitást-zárást.

Nekem is nyit 95 előtt, inkább óra szerint olyan 94 foknál, aztán leengedi olyan 88-89 fokig, majd beáll 91re, onnan nem is nagyon mozdul többet. :D

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés: melegben simán felmegy a hűtővíz hőmérséklete 100 fokra. De semmi füstölés a motorháztető alól, kiegyenlítőtartályban rendesen van víz... Utána persze lehűl, de normális hogy 100 fokig felkúszik? B)

Elvileg zárt rendszerben ez még nem vészes, de valóban soknak tűnik normál körülmények között. Nekem olyan 97°C körül már indul a venti. Esetleg meg kéne nézni, hogy a hűtőventi működőképes-e, ill. a hőgombája jó-e. A ventit úgy tudod ellenőrizni, hogy lehúzod a hűtő oldalában levő hőgombáról a csatit, és járó motornál összezárod az érintkezőket a csatiban (nem a gombán). Ilyenkor el kell indulnia a ventinek, ha jó. A hőgombát úgy tudod ellenőrizni, hogy hagyod alapjáraton felmelegedni a mocit, amíg el nem indul a venti (azért, ha a mutató már a piros mezőnél jár, állítsd le a motort, ez esetben a hőgomba kuka). Egyébként milyen motor van benne?

Link to comment
Megosztás:

Elvileg zárt rendszerben ez még nem vészes, de valóban soknak tűnik normál körülmények között. Nekem olyan 97°C körül már indul a venti. Esetleg meg kéne nézni, hogy a hűtőventi működőképes-e, ill. a hőgombája jó-e. A ventit úgy tudod ellenőrizni, hogy lehúzod a hűtő oldalában levő hőgombáról a csatit, és járó motornál összezárod az érintkezőket a csatiban (nem a gombán). Ilyenkor el kell indulnia a ventinek, ha jó. A hőgombát úgy tudod ellenőrizni, hogy hagyod alapjáraton felmelegedni a mocit, amíg el nem indul a venti (azért, ha a mutató már a piros mezőnél jár, állítsd le a motort, ez esetben a hőgomba kuka). Egyébként milyen motor van benne?

1,6 8V.

A venti elindult, ahogy mondtad kipróbáluk.

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemények B)

Faternak '93-as Opel Astra Caravanja van. Abból tettük át az akksit az enyémbe. Az enyémből meg az övébe, brahiból. És láss csodát, mindkét autó normálisan indult és ment is. Az enyémen még véletelnül sem villantak ki a visszajelzők...

Szerintetek? :D

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemények B)

Faternak '93-as Opel Astra Caravanja van. Abból tettük át az akksit az enyémbe. Az enyémből meg az övébe, brahiból. És láss csodát, mindkét autó normálisan indult és ment is. Az enyémen még véletelnül sem villantak ki a visszajelzők...

Szerintetek? :D

Generátor lesz az. Ha lemerül a másik aksi újra kezdődik. Keríts egy műszert és mérjetek töltést alapjáraton és emelt fordulaton is .

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemények :D

Faternak '93-as Opel Astra Caravanja van. Abból tettük át az akksit az enyémbe. Az enyémből meg az övébe, brahiból. És láss csodát, mindkét autó normálisan indult és ment is. Az enyémen még véletelnül sem villantak ki a visszajelzők...

Szerintetek? :)

Ahogy Breki is írja,valószínűleg a generátor lesz a ludas. B)

Terhelve is mérjetek,pl. felkapcsolt lámpákkal.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés: melegben simán felmegy a hűtővíz hőmérséklete 100 fokra. De semmi füstölés a motorháztető alól, kiegyenlítőtartályban rendesen van víz... Utána persze lehűl, de normális hogy 100 fokig felkúszik? B)

Kezdjük ott, hogy ha a műszer 100 fokot mutat az még egyáltalán nem biztos hogy annyi is. Ezek tájékoztató műszerek nem mér azaz mutat az olyan pontosan. Másik, hogy zárt rendszerben simán elmegy a 100 fok. Harmadrészt pedig ha indul a venti és rendesen visszahűti akkor szerintem nincs semmi gond.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy sikerült szereznem hátsó világítós kapaszkodót!Sima hagyományos szofita van mindkettőben és világit is!Nincs semmi gond vele!Tegnap bele akartam rakni ledes szofita izzót és az meg nem világit!beleraktam előre a tetőlámpába ott meg világit!Hátul meg nem!

Szerintetek mi lehet?Valakinek valami ötlet?

És milyen ledes szofitát érdemes venni ami jól is világit?

Ez egy astra F verda!

Előre is köszönöm!

zozo

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy sikerült szereznem hátsó világítós kapaszkodót!Sima hagyományos szofita van mindkettőben és világit is!Nincs semmi gond vele!Tegnap bele akartam rakni ledes szofita izzót és az meg nem világit!beleraktam előre a tetőlámpába ott meg világit!Hátul meg nem!

Szerintetek mi lehet?Valakinek valami ötlet?

És milyen ledes szofitát érdemes venni ami jól is világit?

Ez egy astra F verda!

Előre is köszönöm!

zozo

Fordítsd meg..

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy sikerült szereznem hátsó világítós kapaszkodót!Sima hagyományos szofita van mindkettőben és világit is!Nincs semmi gond vele!Tegnap bele akartam rakni ledes szofita izzót és az meg nem világit!beleraktam előre a tetőlámpába ott meg világit!Hátul meg nem!

Szerintetek mi lehet?Valakinek valami ötlet?

És milyen ledes szofitát érdemes venni ami jól is világit?

Ez egy astra F verda!

Előre is köszönöm!

zozo

Semmilyen szofita ledet nem érdemes bele tenni, mert

1, Kaki a minősége hamar meghalik.

2, Nincs akkora fénye mint a sima izzónak. Max ha valami bika ledet veszel 500ezeré.

3, A belső világítás színe nem lehet más színű mint fehér vagy sárga.

4, 5

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.