Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem hinném. :D Akkor túl egyszerű lenne az ótó tolvajok sorsa. Van imo áh nem baj van imótlan vezérlőm ráteszem azt go. :D Én is ezt hittem de nem XD

Én úgy hallottam, hogy imotlan autóknál is megvan a kábelkorbács, és a kormány oszlopon lévő hurok helyett egy műanyag dugó megy a csatiba ami összezár bizonyos lábakat, és attól megy az imotlan. De ezt csak hallottam, és nem próbáltam, és nem is láttam. Így 50% esélye van hogy igaz. Vagy az vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy hallottam, hogy imotlan autóknál is megvan a kábelkorbács, és a kormány oszlopon lévő hurok helyett egy műanyag dugó megy a csatiba ami összezár bizonyos lábakat, és attól megy az imotlan. De ezt csak hallottam, és nem próbáltam, és nem is láttam. Így 50% esélye van hogy igaz. Vagy az vagy nem.

Lehetséges..... Amit mondasz. Bár nekem van itthon 3kábelkorbácsom azon csak 1en van imó a másik kettőn nincs még a nyoma se. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Meg tudja mondani nekem valaki, hogy a 90 229 206 GM számú relé mire való? Első ködlámpához kellene.

Köszönöm szépen előre is.

szia!autosboltban ismerösöd az opel programban meg tudja nézni mire való.egyébként hol találtad a kocsiban?Motortér,vagy biztitábla?A ködlámpa relé a motortérben van.legalábbis nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Megtudja nekem mondani valaki hogy az imobilájzer transzponder csatinak bekötési rajzát hol tudom levadászni a netről? vagy valaki megtudja nekem mondani hogy a két kék/piros vezeték közül amelyik nem a kompjuterre megy azt hova kössem be? Ja a másik. A kulcsból a csipp nem kap semmi feszkót ugye? Mert kulcsot nem kaptam csak csippet.

Link to comment
Megosztás:

szia!autosboltban ismerösöd az opel programban meg tudja nézni mire való.egyébként hol találtad a kocsiban?Motortér,vagy biztitábla?A ködlámpa relé a motortérben van.legalábbis nekem.

Akkor az sem gyári. A gyári ködlámpa reléje a biztitáblán van az utastérben........mindkettő. :D

Link to comment
Megosztás:

szia!autosboltban ismerösöd az opel programban meg tudja nézni mire való.egyébként hol találtad a kocsiban?Motortér,vagy biztitábla?A ködlámpa relé a motortérben van.legalábbis nekem.

Szia

Ezt egy vectra A biztitáblájából szedtem ki, ami az utastérben van, ahol az astrának is.

Link to comment
Megosztás:

Akkor az sem gyári. A gyári ködlámpa reléje a biztitáblán van az utastérben........mindkettő. :D

Nekem gyárilag van hátsó ködösöm. De a bizti táblában nincs benne a reléje. Legalább is nem ott van ahol kéne az a két kicsi relé fekete szürke talána fekete a első szürke a hátsó nekem 1ilyen sincs a táblába....

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyárilag van hátsó ködösöm. De a bizti táblában nincs benne a reléje. Legalább is nem ott van ahol kéne az a két kicsi relé fekete szürke talána fekete a első szürke a hátsó nekem 1ilyen sincs a táblába....

Ha csak hátsód van, ahhoz nem kell relé, ezért nincs is benne (nekem sem volt) :D

Igen, ez is ott volt, csak vectra a ban.

Vizszintesen egymás mellett, jobb oldalon felül?

Az ugyanaz. Jó a tiedhez is, meg még néhány opel típushoz.....

Link to comment
Megosztás:

Ha csak hátsód van, ahhoz nem kell relé, ezért nincs is benne (nekem sem volt) :D

Vizszintesen egymás mellett, jobb oldalon felül?

Az ugyanaz. Jó a tiedhez is, meg még néhány opel típushoz.....

Igen a bizti táblában a hátsó ködlámpa relé mellett (jobbról a második picike relé) van. Arra lettem volna még kíváncsi hogy vectrában első vagy hátsó ködlámpát kapcsolt e a relé. Mert én be tudtam rakni az első ködlámpához. De akkor szerintem jó lesz ez előre, mert kapcsolja a első ködösöket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valahogy ki lehet méretni a Gyújtó Trafót? Igencsak kezd elhalni :D

Csak egy multiméter kell hozzá. Lehúzod a nagy csatit, és a gyertyakábelt. Testzárlatot mérsz a test, és a utastér felőli láb között a jó érték végtelen. A primer tekercset méred :a két láb között itt a jó érték 0.4 Ohm. A szekunder tekercset a autó orra felőli láb, és a gyertyakábel helye közt kell mérni 4-7kOhm.

Sziasztok . Valaki tudna segíteni kellene nekem után gyártott központi zár motor honnan lehet be szerezni ? :D

Utángyártott....univerzális két drótosat vettem az unixban ezer forintért. Hova kell?

Link to comment
Megosztás:

Csak egy multiméter kell hozzá. Lehúzod a nagy csatit, és a gyertyakábelt. Testzárlatot mérsz a test, és a utastér felőli láb között a jó érték végtelen. A primer tekercset méred :a két láb között itt a jó érték 0.4 Ohm. A szekunder tekercset a autó orra felőli láb, és a gyertyakábel helye közt kell mérni 4-7kOhm.

Utángyártott....univerzális két drótosat vettem az unixban ezer forintért. Hova kell?

Bal hátsó .Mükszi csak nem funkcionál szerintem a fogas léc vagy kerék mehetett tönkre . Köszi agyors választ . :D

Link to comment
Megosztás:

Bal hátsó .Mükszi csak nem funkcionál szerintem a fogas léc vagy kerék mehetett tönkre . Köszi agyors választ . :D

Mondjuk lehet neked nem jó az univerzális, mert valamelyiknek van végállása , van amelyik meg csak simán impulzussal műkszik. Nem tudom a gyári melyik.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk lehet neked nem jó az univerzális, mert valamelyiknek van végállása , van amelyik meg csak simán impulzussal műkszik. Nem tudom a gyári melyik.

Köszi utána nézek az unixnál aztán meglátom mi lesz végülis igy is jó csak a kényelem ugye azt könnyű meg szokni .

Link to comment
Megosztás:

Slattyogj be egy bontóba, és mondd meg, hogy cserélnél :)

Az itteniekkel nem lehet ilyen téren szót érteni...

Bementem a múltkor is a C16NZ féltengelyekkel, mondtam cserélnék, akár sokkal olcsóbb értékű astra f alkatrészre.

Aszongya adjam le a vasba, mert nekik nem kell.... :D Nah hát ilyenek ezek...

Mennyit érhet ez a két motorocska? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.