Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Mikor írtátok, hogy leszakadt a szalagkábel, egyből megvizsgáltam a javításának lehetőségét.

Nem vagyok egy pesszimista csávó, de erre már én is azt mondom, hogy kuka.

Azóta azon agyalok, hogy én szakítottam-e le mikor kipattintottam a nyákot. Lehet.

Annyira el van öregedve a szalag, hogy borzalmasan rideg és törékeny.

Teljesen mindegy! Marad a bontott DID!

A legtöbb hírdetés az osztott kivitelt tartalmazza. Ez is jó nekem?

pl. ez?

Szivargyújtóban az áramot merre keressem?

Javaslatok?

Köszi az eddigi segítséget.

Valószínűleg a szétszedésnél jött le,rendkívül óvatosan kell ezeket szétszedni.

A csatlakozót is óvatosan kell belőle kihúzni,mert annak a lábaibál törik el a forrasztás.

Nekem is van egy ilyenem valahol.:D

Link to comment
Megosztás:

Én egy részüket tudom javítani :D Sok gépben kell kijelző fóliát alkotni, úgyhogy az eszközeim megvannak hozzá, az már fólia-függő, hogy mennyire javítható az adott példány. (a zafiráé például tökéletesen javíthatatlan :D elporladt a szerszám alatt :P ) kellett hozzá másik fóliát csinálni. :D

Link to comment
Megosztás:

A szivargyújtó aljzatát hogyan kell kivenni a konzolból? Az egyik leírás itt a fórumban tárgyalja a közép konzol kibontásának menetét,

de felhívja a figyelmet arra, hogy a szivargyújtó izzó cseréjéhez nem kell lebontani az egész konzolt.

Akkor hogyan kell kivenni? Most már mindenhez óvatosabban kezdek, ezért kérdezem.

Üdv.

Junker

Link to comment
Megosztás:

A szivargyújtó aljzatát hogyan kell kivenni a konzolból? Az egyik leírás itt a fórumban tárgyalja a közép konzol kibontásának menetét,

de felhívja a figyelmet arra, hogy a szivargyújtó izzó cseréjéhez nem kell lebontani az egész konzolt.

Akkor hogyan kell kivenni? Most már mindenhez óvatosabban kezdek, ezért kérdezem.

Üdv.

Junker

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=769732

Link to comment
Megosztás:

Mai napon újabb mekkmesterkedést hajtottam végre.

Vásároltam 60 Ft-ért pillanatragasztót.

Visszaragasztottam a szalagkábelt. Tisztában voltam azzal hogy ez halott ötlet,

de abban bíztam, hogy egy két szál talán kontaktba kerül és így megjelenhet egy két pálcika a kijelzőn.

Felvérteztem magam egy zseblámpával és a panellt az összeragasztott szalagkábellel beraktam az autóba.

Majd hátulról zseblámpával megvilágítottam. Majd mivel sikertelen volt, egy közeli napos házoldal felé tartottam az LCD kijelzőt.

SEMMI!

Ezek után arra gondolok, hogy csak úgy veszek DID-et vagy bármilyen kijelzőt ha azt bele lehet próbálni, mert lehet itt teljesen más gond van.

Abban biztos vagyok hogy a ragasztás baromság de ha már úgy is kuka akkor mindegy.

Középkonzolt ma lefejtem a gépből és megnézem a "cigarettagyújtó" állapotát.

A könyv szerint a 20-as biztosíték felel érte. De az rendben van.

cső

Link to comment
Megosztás:

Mai napon újabb mekkmesterkedést hajtottam végre.

Vásároltam 60 Ft-ért pillanatragasztót.

Visszaragasztottam a szalagkábelt. Tisztában voltam azzal hogy ez halott ötlet,

de abban bíztam, hogy egy két szál talán kontaktba kerül és így megjelenhet egy két pálcika a kijelzőn.

Felvérteztem magam egy zseblámpával és a panellt az összeragasztott szalagkábellel beraktam az autóba.

Majd hátulról zseblámpával megvilágítottam. Majd mivel sikertelen volt, egy közeli napos házoldal felé tartottam az LCD kijelzőt.

SEMMI!

Ezek után arra gondolok, hogy csak úgy veszek DID-et vagy bármilyen kijelzőt ha azt bele lehet próbálni, mert lehet itt teljesen más gond van.

Abban biztos vagyok hogy a ragasztás baromság de ha már úgy is kuka akkor mindegy.

Középkonzolt ma lefejtem a gépből és megnézem a "cigarettagyújtó" állapotát.

A könyv szerint a 20-as biztosíték felel érte. De az rendben van.

cső

A fólia amikor leszakadt, a panelen "felejtette" a vezető réteget. Az a cucc csak a panel felőli oldalon vezető, a hátuljára hiába ragasztasz rá bármit (főleg egy szigetelő ragasztóval) ott semmi nem fog történni. Valószínű, hogy csak a háttérvilágítása volt meg-makkanva amúgy :D A szivargyújtó csati hátulján, az érintkezőket szintén meg kéne nézni, az előző HSZ-emben ott a link, ahol már leírtam, hogy lehet hozzáférni. Inkább olvasd el, mielőtt nekiállsz szétszedni a középkonzolt... :D

Link to comment
Megosztás:

Hello! Az lenne a problémám hogy amikor behúzom a kéziféket akkor a műszerfalon nem világít az a kis jelzés hogy be van húzva! 1.4 astrám van ha ez számít ebbe vmit. hogyan lehetne ezt megoldani? esetleg kéziféknél van valami érzékelő? fogalmam sincs

Link to comment
Megosztás:

Hello! Az lenne a problémám hogy amikor behúzom a kéziféket akkor a műszerfalon nem világít az a kis jelzés hogy be van húzva! 1.4 astrám van ha ez számít ebbe vmit. hogyan lehetne ezt megoldani? esetleg kéziféknél van valami érzékelő? fogalmam sincs

Lehet, hogy az izzó halt meg

Link to comment
Megosztás:

Hello! Az lenne a problémám hogy amikor behúzom a kéziféket akkor a műszerfalon nem világít az a kis jelzés hogy be van húzva! 1.4 astrám van ha ez számít ebbe vmit. hogyan lehetne ezt megoldani? esetleg kéziféknél van valami érzékelő? fogalmam sincs

Vagy esetleg (inkább :D ) ki van égve egy izzó :D

Link to comment
Megosztás:

És azt esetleg tudod milyen izzó kell bele? rizsszem izzó?

Nem rizsszem izzó kell bele. Ha ledet veszel annak a tipusa "B8.5D". De az izzónak a tipusa nem tudom, hogy milyen. De a legegyszerübb megoldás, hogy a középkonzolon lévő kijelzőt kiveszed (két darab csavar fogja) És annak a hátuljába is ugyan olyan izzó van, mint ami az műszeregységbe kell, és azt kiveszed és az alapján kéred a boltba az izzót. Foglalattal együtt van az izzó

Link to comment
Megosztás:

Nem rizsszem izzó kell bele. Ha ledet veszel annak a tipusa "B8.5D". De az izzónak a tipusa nem tudom, hogy milyen. De a legegyszerübb megoldás, hogy a középkonzolon lévő kijelzőt kiveszed (két darab csavar fogja) És annak a hátuljába is ugyan olyan izzó van, mint ami az műszeregységbe kell, és azt kiveszed és az alapján kéred a boltba az izzót. Foglalattal együtt van az izzó

Vagy akár a GyIK-ba is beleolvashat, ahol ott virít róla a fénykép :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nem rizsszem izzó kell bele. Ha ledet veszel annak a tipusa "B8.5D". De az izzónak a tipusa nem tudom, hogy milyen. De a legegyszerübb megoldás, hogy a középkonzolon lévő kijelzőt kiveszed (két darab csavar fogja) És annak a hátuljába is ugyan olyan izzó van, mint ami az műszeregységbe kell, és azt kiveszed és az alapján kéred a boltba az izzót. Foglalattal együtt van az izzó

köszi szépen hogy segitettél!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy AMAX 3340E

-típusú autóriasztót használtan.

A bekötési rajzot viszont (érthető okokból) az eladó nem tudta mellékelni a riasztó mellé.

Esetleg nincs valamelyikőtöknek ugyanilyen típusú riasztója?

Vagy esetleg egy autó villamosságis-riasztós kollega tudna e segíteni a bekötésben?

A válaszokat előre is köszönöm!

Péter

Link to comment
Megosztás:

Hello! nah kiszereltem a műszeregységet és nem találtam olyan égőt ami ki van égve és ami azt okozhatná hogy nem jelzi ha bevan húzva a kézifék. de egyáltalán égő sincs abba a foglalatba amelyik sztem jelzi hogy a kézi bevan húzva. vegyek bele égőt és nyugodtan belerakhatom őket? nem okoz semmiylen gondot?

Link to comment
Megosztás:

Hello! nah kiszereltem a műszeregységet és nem találtam olyan égőt ami ki van égve és ami azt okozhatná hogy nem jelzi ha bevan húzva a kézifék. de egyáltalán égő sincs abba a foglalatba amelyik sztem jelzi hogy a kézi bevan húzva. vegyek bele égőt és nyugodtan belerakhatom őket? nem okoz semmiylen gondot?

berakod és működik... nem okoz az semmilyen problémát, csak a szemednek lesz kedvesebb a látvány :D

Link to comment
Megosztás:

Középkonzolt ma lefejtem a gépből és megnézem a "cigarettagyújtó" állapotát.

A könyv szerint a 20-as biztosíték felel érte. De az rendben van.

cső

Feltennék egy bugyuta kérdést! A gyújtást ráadtad-e? Opelben csak akkor müxik a szivargyújtó...... :D

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy AMAX 3340E

-típusú autóriasztót használtan.

A bekötési rajzot viszont (érthető okokból) az eladó nem tudta mellékelni a riasztó mellé.

Esetleg nincs valamelyikőtöknek ugyanilyen típusú riasztója?

Vagy esetleg egy autó villamosságis-riasztós kollega tudna e segíteni a bekötésben?

A válaszokat előre is köszönöm!

Péter

Szívesen segítenék, de nem igazán találok infót a riasztódról. Itt egy ilyen típus, de nem ugyanaz: ----katt ide----

Ellenőrizd a vezetékek színeit, úgy láttam az AMAX riasztók nagy része egyforma vezetékszíneket használ, ha szerencséd van ez alapján be tudod kötni.

Legrosszabb esetben dobj egy mail-t a forgalmazónak, hátha tudnak adni hozzávaló rajzot

Ők forgalmazzák ! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyújtást ráadtam és úgy vizsgáltam a szivargyújtót. Tulajdonképpen GPS-hez kellene.

Kiszereltem a középső box-ot, ami a leírás alapján roppant egyszerű volt. Mivel nem voltam multiméterrel felszerelkezve ezért még kimérni nem tudtam, de hamarosan megejtem a vizsgálatot.

Az izzó természetesen ki van égve, de nekem áram kell :-)

Van benne áram!

A DID-et visszaraktam :-(((

Az egyik képen látszódnak a rádió kábelek. Légy szíves írjátok meg melyik mire való.

Véleményem szerint: balról jobbra:

1 hangszóró

2 áram ellátás

3 ?

4 antenna

655577063DSCF5065_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

360046215DSCF5066_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

989471486DSCF5063_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm az eddigi segítségeteket.

(Ma reggel ritka dolgot láttam egy autó életében: 333333km-t jelzett a km számláló.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyújtást ráadtam és úgy vizsgáltam a szivargyújtót. Tulajdonképpen GPS-hez kellene.

Kiszereltem a középső box-ot, ami a leírás alapján roppant egyszerű volt. Mivel nem voltam multiméterrel felszerelkezve ezért még kimérni nem tudtam, de hamarosan megejtem a vizsgálatot.

Az izzó természetesen ki van égve, de nekem áram kell :-)

A DID-et visszaraktam :-(((

Az egyik képen látszódnak a rádió kábelek. Légy szíves írjátok meg melyik mire való.

Véleményem szerint: balról jobbra:

1 hangszóró

2 áram ellátás

3 ?

4 antenna

http://kepfeltoltes.hu/110624/655577063DSC...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110624/360046215DSC...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110624/989471486DSC...ltoltes.hu_.jpg

Köszönöm az eddigi segítségeteket.

(Ma reggel ritka dolgot láttam egy autó életében: 333333km-t jelzett a km számláló.)

Az a 3. csati a barna-fehér vezetékekkel a DID-kijelzőhöz megy, ha nem gyári rádió kerül bele, akkor nincs rá szükség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.