Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem tűntem el, csak kicsit sok a melóm mostanában.

Az a gyanúm kicsit túllőttem a célon.......2-30 mp. Az sok? :lol:

Mennyi lenne az optimális? 2-12 mp???? :lol:

2-12 mp.

Megcsináltuk az eredeti relét is, kicseréltük az ellenállást 1,5-ösre. délután bepróbálom, és jelentkezem az eredménnyel. :D

3-8 mp-ig lehet állítani!

Nem az igazi, de azért ez már baráti.

Készítettem egy kisebb leírást a szerelés menetéről, betettem a gyík-társalgóba, ha gondoljátok, be lehetne tenni majd a gyík-ba is. :D

Módosítva : astrásgyerek
Link to comment
Megosztás:

szevasztok!!!Kérdésem az lenne hogy van nekem egy A vektra digitális kilóméter orám és azt mondja a haverom hogy,mivel ez a kilóméter óra van benne ezért nem müködik a bc......lehetséges ez???

Bocs a sz@r fogalmazásért csak magam sem értem hogy a kettö hogyan függ össze?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mennyi az a sok? :lol:

Nagggyon sok..... :D

2-12 mp.

Megcsináltuk az eredeti relét is, kicseréltük az ellenállást 1,5-ösre. délután bepróbálom, és jelentkezem az eredménnyel. :D

3-8 mp-ig lehet állítani!

Nem az igazi, de azért ez már baráti.

Készítettem egy kisebb leírást a szerelés menetéről, betettem a gyík-társalgóba, ha gondoljátok, be lehetne tenni majd a gyík-ba is. :lol:

Beállítom 2-20-ra, és lefixálom. Már régóta használom a szabályzást, és néha jól jött volna, ha lassabb egy kicsit.

Amúgy nincs átfaragva semmi, egyedül az ellenállás helyén lett variálva kicsit.

Hali!

Most vettem f astrába elektromos visszapillantó tükröket, tudna valaki kapcsolási rajzot hozzá?

Előre is köszönöm!

Aláírásomban katt a linkre, és válogass kedvedre. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Már épp kezdtem volna megszeretni az"új"Astrámat...de a mai nap egy nagyon nem várt problémát generált...Túl vagyok a teljes vezérlés cserén,szűrőket stb.mindent kicseréltem...de nem is ez a gond..Beindítottam-mentem vele semmi gond..Hanem mikor újra beleülök,már nem indult..A műszerfalon a vissza jelző lámpáim akkor is égtek,amikor kivettem a kulcsot..Nem teljes fényerővel,de valahonnan áramot kapnak és halványan égnek..Ráadásul össze-vissza..Pl.a motor veszély,a töltés,az olajnyomás,meg a"körben felkiáltójel":lol:,na ezek égnek,de a kéziféké nem..aztán levettem pl.gyújtásról és bekapcsoltam a világítást,és a világítás kapcsoló működött gyújtás kapcsolóként!!!Akkor gyulladtak ki teljes fénnyel az előbb említett lámpák!!/halványan gyújtás nélkül is égtek/és persze be sem indul...Már átnéztem minden csatlakozást,kábelt,biztosítékot...SEMMI!!Nincs semmi összeégve,ledörzsölődve,összeérve stb...Már végképp tanácstalan vagyok! :lol: Mi az ami összezavarhatta az elektronikámat és honnan kaphat valami kóbor áramot ami rövidre zár mindent???? Gondolom a gyújtást is azért nem indul..bár érdekes,mert szikra meg van...Vagy az üzemanyag szivattyút blokkolja le??Hol nézzem még meg,és egyáltalán MIT??Valakinek volt már hasonló problémája Astrával?? 92-es benzines,motorkód C14NZ..Bár ettől még szerintem szeretni fogom,de most nagyon felbosszantott...Ha tud valaki,segítsen!!Előre is köszi....

Link to comment
Megosztás:

Ja,még annyit az előzőekhez hozzátennék,hogy délután egyszer beindult..szépen,mint előtte,mintha mi se történt volna de ahogy bemelegedett le is állt!!Valami relé vagy valami ami mikor bemelegszik,valamit rövidre zár???

A gyújtáskapcsoló elektromos részét nézd meg először sztem.

Link to comment
Megosztás:

Már túl vagyok rajta :lol: Semmi nincs összeégve,vezeték lecsúszva stb..Világításkapcsolót is kiszedtem,bajuszkapcsolókat is,elektromos fényszóró állítás kapcsolóját is,semmi...A műszerfal már majdnem teljesen le van szedve,de a kanócok mindenhol rendben lévőnek tűnnek....Esetleg mit nézzek még,és egyáltalán hol??

Link to comment
Megosztás:


Generátorom átment motorosba......rúgásra indul. Beindítás után alacsony fordulaton nincs se töltés, se ford. mérő, és világít a töltésjelzés. :lol:

Megpöccintem a gázpedált, és elindul. Utána már tölt rendesen.

Mi lehet ez? Fesz szabályzó? :lol:

Vagy csak csuszik az ékszíj? :D

Link to comment
Megosztás:

Már túl vagyok rajta :lol: Semmi nincs összeégve,vezeték lecsúszva stb..Világításkapcsolót is kiszedtem,bajuszkapcsolókat is,elektromos fényszóró állítás kapcsolóját is,semmi...A műszerfal már majdnem teljesen le van szedve,de a kanócok mindenhol rendben lévőnek tűnnek....Esetleg mit nézzek még,és egyáltalán hol??

Rádió milyen van a kocsiban, működik?

Link to comment
Megosztás:

Generátorom átment motorosba......rúgásra indul. Beindítás után alacsony fordulaton nincs se töltés, se ford. mérő, és világít a töltésjelzés. :lol:

Megpöccintem a gázpedált, és elindul. Utána már tölt rendesen.

Mi lehet ez? Fesz szabályzó? :lol:

Haver kadettjában is ez van. Szerintem először nézz kontaktot, hogy van-e rendes. Pl testelés.

Link to comment
Megosztás:

A gyári ülésfűtés gombok a kézifék alatti tálka cseréjével kerülnek be:

felülről:

AstraF-ulesfutes-gomb1.jpg

alulról:

AstraF-ulesfutes-gomb2.jpg

semmi relé, egyenesbe kötve kikapcsolásig sütik a tojásokat...

tervezném én is valamikor... több helyről is visszahallottam, h üléshuzat (úgy-ahogy) de levehető és vissza is szerelhető :lol:

készített-e valaki több fokozatú melegítőt?

PS: most így repülőből nézve... hátsó ködlámpa-kapcsoló gombok vannak oda beműtve...

Link to comment
Megosztás:

A gyári ülésfűtés gombok a kézifék alatti tálka cseréjével kerülnek be:

felülről:

%7Boption%7Dhttp://ms.sapientia.ro/~bbb/AstraF-ulesfutes-gomb1.jpg%7Boption%7D

alulról:

%7Boption%7Dhttp://ms.sapientia.ro/~bbb/AstraF-ulesfutes-gomb2.jpg%7Boption%7D

semmi relé, egyenesbe kötve kikapcsolásig sütik a tojásokat...

tervezném én is valamikor... több helyről is visszahallottam, h üléshuzat (úgy-ahogy) de levehető és vissza is szerelhető :lol:

készített-e valaki több fokozatú melegítőt?

PS: most így repülőből nézve... hátsó ködlámpa-kapcsoló gombok vannak oda beműtve...

A több fokozatot úgy csinálják, hogy az ülés háttámláját és ülőkéjét sorba illetve párhuzamosan kötik...

Ha párhuzamosan vannak, akkor nagyon felmelegszenek, ha sorba, akkor természetesen nem annyira melegszenek fel... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A gyári ülésfűtés gombok a kézifék alatti tálka cseréjével kerülnek be:

http://ms.sapientia.ro/~bbb/AstraF-ulesfutes-gomb1.jpg

http://ms.sapientia.ro/~bbb/AstraF-ulesfutes-gomb2.jpg

semmi relé, egyenesbe kötve kikapcsolásig sütik a tojásokat...

készített-e valaki több fokozatú melegítőt?

PS: most így repülőből nézve... hátsó ködlámpa-kapcsoló gombok vannak oda beműtve...

A biztitáblánál sincsen vajon relézve? :lol:

Kapcsolóm még lenne is, de nem lehet a "sima" kézifékkar előtti rekeszbe beleszerkeszteni, mert nincs hely...

A gyáriban kisebb a rekesz rész, ezért van hely a gomboknak.

A több fokozatot úgy csinálják, hogy az ülés háttámláját és ülőkéjét sorba illetve párhuzamosan kötik...

Ha párhuzamosan vannak, akkor nagyon felmelegszenek, ha sorba, akkor természetesen nem annyira melegszenek fel... :D

Potis módszerrel sem lenne megoldható a több fokozat? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A biztitáblánál sincsen vajon relézve? :lol:

Kapcsolóm még lenne is, de nem lehet a "sima" kézifékkar előtti rekeszbe beleszerkeszteni, mert nincs hely...

A gyáriban kisebb a rekesz rész, ezért van hely a gomboknak.

Potis módszerrel sem lenne megoldható a több fokozat? :lol:

Nincs relézve. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.