Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Halló Fórumtársak!

Vettem egy új SD kártyás USB-s fejegységet 96-os Astra F-embe, ami ISO csatlakozós. Az a kérdésem, hogy ha kiveszem a gyári Blaupunkt kazis rádiót (CAR 400), akkor mire számítsak? Azaz kell-e hozzá még egy Opel ISO - szabvány ISO átalakítót vennem, hogy be tudjam kötni az új fejegységet?

Még nem vettem ki a gyári rádiót, mert hétvégén lesz nálam hozzá a kiszedő villa, csak szeretnék felkészülni a megfelelő átalakító csatlakozóval (ha egyáltalán szükséges), hogy ne kelljen kétszer kiszedni a cuccot.

Valahol azt olvastam, hogy az F Astrákba még szabvány ISO csatit szereltek nem OPEL ISO-t így nem kell hozzá külön átalakító, de jó lenne ha valamelyikőtök ezt megerősítené, mert akkor nem kellene feleslegesen beruháznom egy átalakítóra ami meg nem is lesz jó hozzá...

Köszi!

Ilyen van benne gyárilag!

Simán rámegy az ISO dugó, csak a kijelződ üzemen kívül lesz (ráióállomásokat nem fog mutatni.)

De ha elvágod ezt a szálat, (és természetesen le is szigeteled) akkor mindíg mutatni fogja a dátumot, nem marad üresen a kijelződ, ha használod a rádiót. :P

Ilyen, ha nincs ez a szál elvágva, és ilyen, ha el van vágva.

CAR 400 bekötési rajz. A vásárolt rádiódon pedig rajta van a bekötési rajz, össze tudod hasonlítani. :P

iso csatlakozó van benne, legalábbis nekem az volt, annyit kelett variálni hogy a memória meg a táp szálat kelett nekem megcserélni, de azt hiszem ez valahol le is van írva hogy ennyiben eltér. egyszerű dolgom volt, mert mindkét szálon van biztosíték, így szétteker megcserél összeteker és örül:D(mármint a fejegységen van a bizti)

igen, az sajna az opelekben fordítva van. Én is ilyen megoldással oldottam meg, ahogy te leírtad, simán megcseréltem az alját a két vezetéknek. :D

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, tényleg ott van a másik oldalon is csak jól eldugták, pont egy kábelszorító alatt van két másik kábelköteg között :D

Akkor valóban fékkopásjelző lesz, hogyan lehet vajon ezt bekötni, hogy működjön?

Kell hozzá fedélzeti compi, meg olyan fékbetétek, amiken megvan hozzá a kivezetés.

Link to comment
Megosztás:

igen, az sajna az opelekben fordítva van. Én is ilyen megoldással oldottam meg, ahogy te leírtad, simán megcseréltem az alját a két vezetéknek. :D

Köszi!

Az általad küldött CAR 400-as bekötési rajzon az A4 ugye a memória tápja (+12 V Ignition Key), és ezt kellene megcserélni az A7-tel (+12 V Battery)?

Vágjam el a vezetékeket, vagy szét lehet majd pattintani a csatlakozó avagy ki lehet belőle húzni ezt a két szálat a cseréhez?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az általad küldött CAR 400-as bekötési rajzon az A4 ugye a memória tápja (+12 V Ignition Key), és ezt kellene megcserélni az A7-tel (+12 V Battery)?

Vágjam el a vezetékeket, vagy szét lehet majd pattintani a csatlakozó avagy ki lehet belőle húzni ezt a két szálat a cseréhez?

Nekem ilyen csati volt a rádióhoz, ebbe dugtam be az eredetit.

Egyszerűen szétszedtem a sárga és a piros vezetéken lévő biztosítéktartót, és megcseréltem a vezetékek egyik végét. :P

piros vezeték - bizti - sárga vezeték

sárga vezeték - bizti - piros vezeték

De ha neked nincs a vezetékeken bizti, akkor el kell vágd sajnos... Egyszer próbáltam kiszedni a csatlakozókat ebből, de nem jött össze, azóta nem próbáltam. :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen van benne gyárilag!

Simán rámegy az ISO dugó, csak a kijelződ üzemen kívül lesz (ráióállomásokat nem fog mutatni.)

De ha elvágod ezt a szálat, (és természetesen le is szigeteled) akkor mindíg mutatni fogja a dátumot, nem marad üresen a kijelződ, ha használod a rádiót. :P

Ilyen, ha nincs ez a szál elvágva, és ilyen, ha el van vágva.

CAR 400 bekötési rajz. A vásárolt rádiódon pedig rajta van a bekötési rajz, össze tudod hasonlítani. :P

igen, az sajna az opelekben fordítva van. Én is ilyen megoldással oldottam meg, ahogy te leírtad, simán megcseréltem az alját a két vezetéknek. :D

ha már dátum...át lehet valahogy állítani a dátum formátumát magyarra? Az enyém németül "mondja" jelenleg.

Link to comment
Megosztás:

Halihó sorstársak.

Sikerült vásáorlnom egy bicskakulcsos távirányítót kp.zár vezérlővel :D . a kocsiban van riasztó és kpzár is. a kpzár vezérlő így nézki (ez nekem a sofőr oldalon a motortérnyitő meletti burkolat alatt volt:

http://kepfeltoltes.hu/view/110921/IMG_201...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110921/IMG_201...ltoltes.hu_.jpg

ez gyári kp zár? gyári opelos távirányító van hozzá

ilyen bekötési rajzot kaptam hozzá:

http://kepfeltoltes.hu/view/110921/bicskak...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110921/bicskak...ltoltes.hu_.jpg

valaki tud segíteni a bekötésében. elektronikában nem igazán vagyok otthon, de azért megbírkóznék vele

valaki tud segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis gondom..

egy ismerős 1.4i se motoros astrája ha bemelegszik leáll.. valami gyújtás hibára gyanakszunk.

Van ötletetek mi lehet a gond?

Próbáljátok ki, hogy mikor leáll, kiveszitek a tanksapkát. Ha egy nagy szisszenést hallotok, és utána gond nélkül beindul, akkor a tankszellőzéssel van gond, egy kollégámat ez szivatta nemrég. Egyébként ha rotoros gyújtású, akkor még a gyújtásmodulra gyanakodnék, de előrébb vinné a hibakeresést, ha megnéznétek, hogy mikor leáll, mi nincs, szikra vagy üzemanyag?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. segitség kellene. találtam egy csomó drotot az autosmagnó hátamögött és nem tudom milyen szálak ezek.van amékbe áram is van de van olyan ami a magashangszóróhhoz tartozik az autóba.a többit nem tudom.különbözö szinüek és elég vékony szál drotok különbözö szinekbe. valaki segiteni tudd ebben hogy a franc az asok drot??? köszönöm

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. segitség kellene. találtam egy csomó drotot az autosmagnó hátamögött és nem tudom milyen szálak ezek.van amékbe áram is van de van olyan ami a magashangszóróhhoz tartozik az autóba.a többit nem tudom.különbözö szinüek és elég vékony szál drotok különbözö szinekbe. valaki segiteni tudd ebben hogy a franc az asok drot??? köszönöm

Írj vezetékszíneket, és meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. segitség kellene. találtam egy csomó drotot az autosmagnó hátamögött és nem tudom milyen szálak ezek.van amékbe áram is van de van olyan ami a magashangszóróhhoz tartozik az autóba.a többit nem tudom.különbözö szinüek és elég vékony szál drotok különbözö szinekbe. valaki segiteni tudd ebben hogy a franc az asok drot??? köszönöm

Baccus, elsőre drogot olvastam. :D :P :P

Lehet hogy elvonásom van? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával szembesültem néhány napja: kb. 5 nap állás után indítottam volna az autót, önindító tekert szépen, de nem történt semmi... Gyújtás le, majd vissza, s ekkor vettem észre, hogy nincs check engine lámpa. Próbáltam hibakódot kivillogtatni, de az ECU semmit nem küldött vissza a világon (műszercsoportban az izzó nincs kiégve, azt ellenőriztem).

Szétszedtem a vezérlőt, azon sérülés nem látszik. 18-19 -es lábán megkapja a 12V -ot, illetve a 46-os lábon mértem még 7.5-8 volt feszt alapból, gyújtással minimálisan többet. Testelési problémát nem találtam, s az elektromos berendezések is rendben működnek.

Az AC relé a 85b és 86b lábon (barna-fehér és barna-kék vezeték) kap testet folyamatosan, ha az ECU csatlakoztatva van, egyébként nem. Ez nem tudom, hogy így normális-e.

AC pumpa oké, az nyom, a relét még nem ellenőriztem. Autodataban sem találtam sok mindent, hogy merre lehetne továbbmenni. Esetleg a befecskendezőknél érdemes lehet megpróbalámpázni?

Előzmény nem volt; elindult, leállt, ment szépen. Az egész nekem kicsit úgy néz ki, mintha a vezérlő megnyekkent volna. Kipróbálnám másikkal, csak nincs tele sajnos a padlás :D

Ha valakinek valami építő jellegű ötlete támad, köszönettel fogadom..

Ja, és C20NE motorom van.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. segitség kellene. találtam egy csomó drotot az autosmagnó hátamögött és nem tudom milyen szálak ezek.van amékbe áram is van de van olyan ami a magashangszóróhhoz tartozik az autóba.a többit nem tudom.különbözö szinüek és elég vékony szál drotok különbözö szinekbe. valaki segiteni tudd ebben hogy a franc az asok drot??? köszönöm

Ilyen színűek?

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy pontosan milyen motorkódhoz tartozik ez a motorvezérlő? :D

A GM száma: 90 233 741

BOSCH: 0 261 200 100

Megtaláltam - C20NE.

Link to comment
Megosztás:

No, van egy feladványom:

Amikor a fejegység be van kapcsolva (akár cd, akár usb, akár rádió) teljesen random elmegy a hang egy-egy hosszabb-rövidebb pillanatra. Van, hogy egy szám végigmegy gond nélkül, de van, hogy egy szám közben 20x megtörténik. Ilyenkor a BC háttérvilágítása is jelentősen elhalványul. Néha nem csupán elhalkul a cucc, hanem ki is kapcsol egy pillanatra a fejegység. Eközben a műszerfal többi háttérvilágítása teljesen rendben van, valamint ha nincs bekapcsolva a fejegység, a BC háttérvilágítása sem szarakodik.

Az előbb kivettem a fejegységet és a BC-t is, de csatlakozók, vezetékek rendben vannak, nincs jele annak, hogy valahol pl testelni tudna.

Valakinek esetleg ötlete erre?

Link to comment
Megosztás:

No, van egy feladványom:

Amikor a fejegység be van kapcsolva (akár cd, akár usb, akár rádió) teljesen random elmegy a hang egy-egy hosszabb-rövidebb pillanatra. Van, hogy egy szám végigmegy gond nélkül, de van, hogy egy szám közben 20x megtörténik. Ilyenkor a BC háttérvilágítása is jelentősen elhalványul. Néha nem csupán elhalkul a cucc, hanem ki is kapcsol egy pillanatra a fejegység. Eközben a műszerfal többi háttérvilágítása teljesen rendben van, valamint ha nincs bekapcsolva a fejegység, a BC háttérvilágítása sem szarakodik.

Az előbb kivettem a fejegységet és a BC-t is, de csatlakozók, vezetékek rendben vannak, nincs jele annak, hogy valahol pl testelni tudna.

Valakinek esetleg ötlete erre?

Nekem volt hasonló gondom. A fejegység tápcsatiján lötyögött egy-két láb.

Link to comment
Megosztás:

...

Az előbb kivettem a fejegységet és a BC-t is, de csatlakozók, vezetékek rendben vannak, nincs jele annak, hogy valahol pl testelni tudna.

Valakinek esetleg ötlete erre?

Nem lehet esetleg fejegység gond? Nincs véletlenül egy másik amivel kipróbálhatnád? :D

pont ma próbáltam szétszedni egy csatit (ami a rádiónál van, iso csati) de nem jött össze, régi csati volt, de olyan szinten szoros, hogy kétlem, hogy meglazulhatna... De lehet én gondolom rosszul! :P

(a fejegységé lehet, de az iso-t nem hinném..)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.