Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem lehet esetleg fejegység gond? Nincs véletlenül egy másik amivel kipróbálhatnád? :D

pont ma próbáltam szétszedni egy csatit (ami a rádiónál van, iso csati) de nem jött össze, régi csati volt, de olyan szinten szoros, hogy kétlem, hogy meglazulhatna... De lehet én gondolom rosszul! :P

(a fejegységé lehet, de az iso-t nem hinném..)

Nincs most másik fejegységem sajna, de akkor a csatit majd még egyszer átnézem.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hogyan kell szétszedni egy ilyet?

Sehogy sem sikerül... :D Kihúztam a sárga pöcköt, de így sem jön ki egyik sem, pedig feszegettem már mindenfelé. :P

Szétvágtam egy audi-ét, az is ilyesmi, de brutál egy tartása van, az biztos. :P Gondoltam kihúzom a szálakat, könnyebb lenne toldani, de akkor ígymarad. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet esetleg fejegység gond? Nincs véletlenül egy másik amivel kipróbálhatnád? :D

pont ma próbáltam szétszedni egy csatit (ami a rádiónál van, iso csati) de nem jött össze, régi csati volt, de olyan szinten szoros, hogy kétlem, hogy meglazulhatna... De lehet én gondolom rosszul! :P

(a fejegységé lehet, de az iso-t nem hinném..)

Nekem meglazult.

Link to comment
Megosztás:

Igen? érdekes... akkor még egy hibaforrás, és a csavarhúzót is alig tudtam közényomni. :D

Elvittem egy autovillamosságishoz, mert nem tudtam mi lehet vele fejegységcsere után. Szemre nekem minden OK volt.

Aztán mutatta,hogy melyik két láb volt sz*r de ez már több mint egy éve volt nem emlékszem pontosan hogyan oldotta meg.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok hogyan kell szétszedni egy ilyet?

Sehogy sem sikerül... :D Kihúztam a sárga pöcköt, de így sem jön ki egyik sem, pedig feszegettem már mindenfelé. :P

Szétvágtam egy audi-ét, az is ilyesmi, de brutál egy tartása van, az biztos. :P Gondoltam kihúzom a szálakat, könnyebb lenne toldani, de akkor ígymarad. :D

A sárga pöcök amolyan végleg ne tudd szét szedni biztosító, vagyis azt kell elsőnek kiszedni... Az első képen amit linkeltél látszik, hogy mindegyik érintkező alatt és felett van 1-1 lyuk, ott kell betolni egy körmöt ami az érintkezőből áll ki a fekete foglalatba, ha ezt az érintkező mindkét oldalán megteszed akkor ki tudod húzni a szálakat. Sok sikert :D

Link to comment
Megosztás:

A sárga pöcök amolyan végleg ne tudd szét szedni biztosító, vagyis azt kell elsőnek kiszedni... Az első képen amit linkeltél látszik, hogy mindegyik érintkező alatt és felett van 1-1 lyuk, ott kell betolni egy körmöt ami az érintkezőből áll ki a fekete foglalatba, ha ezt az érintkező mindkét oldalán megteszed akkor ki tudod húzni a szálakat. Sok sikert :D

Kb ezzel szívtam ma 1 órát... de nem jött össze, szétbarmolni meg nem akartam, még szükségem lenne rá. :D

Van egy másik levágott csati ( TID csati nincs rajta, csak a 2 iso), de abban nincs ez a sárga pöcök, az eredmény azzal is ugyanaz, jól felbosszantottam magam. :P :P

Link to comment
Megosztás:

Kb ezzel szívtam ma 1 órát... de nem jött össze, szétbarmolni meg nem akartam, még szükségem lenne rá. :D

Szerintem az én astrámban is ugyanilyen csatlakozó van de nekem 5 percnél nem kellett több/érintkező. :P Ha látnál csak az érintkezőről képet, hogy hol van a tüske akkor könnyebben menne?

Link to comment
Megosztás:

Legalább az egyiket szétbombázhatnád, hogy lásd hogyan jönnének ki ezek a vackok...

azért szedtem szét az audiét, az rövidebb, amúgy sem lenne jó... :D

majd lefotózom, és bemutatom. A lényeg az amit tudunk, mégsem jön szét. :P :P

Csak felmérgeltem magam, és inkább félretettem. :D :D

Itt vannak a képek a csatikról, amiket drasztikus módon tudtam csak kiszedni:

ez egy univerzális Iso csatiból van ( a hosszú kábeles, az egyik fülecske lepattant róla, egyszerűen kirántottam a csatiból, az univerzálisból kijött, az eredetiből nem)

ez meg a gyári fajta. kép 1, kép 2, kép 3, ezen a képen látszik a fülecske (nagyon erős... alig lehet összenyomni..)

Mindkettő egy képen: kép1 kép2

Szerintem az én astrámban is ugyanilyen csatlakozó van de nekem 5 percnél nem kellett több/érintkező. :D Ha látnál csak az érintkezőről képet, hogy hol van a tüske akkor könnyebben menne?

Nekem nem megy ilyen egyszerűen sajna. :D Ha felmérgel, levágom 1 méteres dróttal a donorból, nah azzal elboldogulnék. ;) :) :D

Link to comment
Megosztás:

No, van egy feladványom:

Amikor a fejegység be van kapcsolva (akár cd, akár usb, akár rádió) teljesen random elmegy a hang egy-egy hosszabb-rövidebb pillanatra. Van, hogy egy szám végigmegy gond nélkül, de van, hogy egy szám közben 20x megtörténik. Ilyenkor a BC háttérvilágítása is jelentősen elhalványul. Néha nem csupán elhalkul a cucc, hanem ki is kapcsol egy pillanatra a fejegység. Eközben a műszerfal többi háttérvilágítása teljesen rendben van, valamint ha nincs bekapcsolva a fejegység, a BC háttérvilágítása sem szarakodik.

Az előbb kivettem a fejegységet és a BC-t is, de csatlakozók, vezetékek rendben vannak, nincs jele annak, hogy valahol pl testelni tudna.

Valakinek esetleg ötlete erre?

Nézd meg a fejegység biztosítékát. de azt ami a bizti táblában van, nekem hasonló jelenség volt és akkor a bizti foglalata kontaktos volt.

Link to comment
Megosztás:

oké összeirkálom.ez 92-es hengerenkénti injetroros 1.4 astra.szeretem,még semmi baja nem volt

sziasztok.összeirkáltam a drotok szineit. BARNA/FEHÉR 2 DARAB,,,,,BARNA 2 DARAB,,,,,PIROS 1 DARAB,,,,,FEKETE/FEHÉR 1 DARAB,,,,,PIROS/KÉK 1 DARAB,,,,,BARNA/KÉK 1 DARAB,,,,,FEKETE 1 DARAB,,,,,PIROS/SZÜRKE 1 DARAB,,,,,FEHÉR 1 DARAB,,,,,SÁRGA 1 DARAB,,,,,BARNA/SÁRGA 1 DARAB,,,,,KÉK 1 DARAB,,,,,ZÖLD 1 DARAB,,,,,ZÖLD/SZÜRKE 1 DARAB,,,,,ZÖLD/BARNA 1 DARB,,,,, KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET :D:):P

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Volna egy olyan problémám hogy beszereltem az astrámba az elektromos ablakot! Próbánál olyat csinál, hogy gyújtás nélkül lejön de fel nem emegy egyik ablak se, gyújtásra pedig elsőre nem megy le egy nyomásos módban az ablak, először le kell húzni az ablakot aztán fel és utána már egy nyomásra le megy az ablak! A vezető oldalon ezek után ha felfele akarom ugyan ezt akkor elindul az ablak de mielőtt felérne előtte 2-3 centivel megáll és vissza lejön és ott megáll de úgy hogy vagy 10 centi kilátszik az üvegből! Hu lehet kicsit zűrzavaros! :D Na és ha leveszem a gyújtást és viszaadom akkor megint ugyan ezt csinálja! Mi lehet a gond? Van memória szálja vagy meg kell tanítani vagy már nem tom!

Bekötés: Fekete- +12 gyújtás

Barna - test

Kék/piros - le gomb

Szürke/zöld - fel gomb

Piros/sárga - +12 fix

Amm... és egy másik kérdés hogy van egy ilyen szerkentyűm és nem tom mi az mirejó, valamint ha tud valaki bekötést azt megköszönném!

1.

2.

Előre is köszönök minden segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.