Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Engem múlthónapban megszopatott, éppen felgyulladt a pilács, még kb 5km-t mentem, boltba be, boltból ki és nem indul.

Hazajöttem, motorból benzin leenged(kb 1,5 liter), vissza a kocsihoz, beletölt,utána rögtön indult, 12kmre a kút, teletankol és még volt benne 7 liter. Ilyenkor mivan? A napiszámláló 670 körül volt, ezért nem is mentem tankolni hamarabb, a mutató is éppencsak belenyalt a pirosba.

Azért nem indult be, mert 4-5 liter már nagyon el tud terülni a tankban, és ha már minimálisat balra lejt az autó (köztudottan jobbra van a szivattyú) átesik azon a ponton a tankban ahol van egy perem, tehát hogy értsd bal oldalán van egy mélyebb pontja a tanknak, átfolyt oda a nafta, a szivattyú nem vette fel és nem indult be.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem indult be, mert 4-5 liter már nagyon el tud terülni a tankban, és ha már minimálisat balra lejt az autó (köztudottan jobbra van a szivattyú) átesik azon a ponton a tankban ahol van egy perem, tehát hogy értsd bal oldalán van egy mélyebb pontja a tanknak, átfolyt oda a nafta, a szivattyú nem vette fel és nem indult be.

kb vízszintben állt az autó, azért az csúnya lenne ha 7-8literrel a tankban kitankolnék (az nálam közel 150km még :D )úgy hogy minden frankón működik. gondolkodtam hogy kikapom a pumpát, de még nem volt se időm se kedvem foglalkozni vele. ritkán megyek le ennyire alacsony szintre.

Link to comment
Megosztás:

Attól is függ, hogy lejtőn vagy emelkedőn áll a kocsi és máris mást érzékel.

A napi számláló a legbiztosabb módszer. Tankolásnál mindig nullázom. Aztán nem illik szárazra futtatni.

Van egy kollégám aki fél tank alatt már megy teli tankolni, mert "sose lehet tudni"! Pl. hátha éjjel jön rá a szomjúság és a kutak zárva vannak....

Nekem különben nagyon megbízhatóan gyullad ki a szegénység jelző. Kb. 80 km-re elegendő benyánál kigyullad, 50 km-nél meg már villog is.

én is nullázom, azért sem foglalkoztam a lámpával mert még a 700 km-t se értem el, és 800 ig el lehet vele menni 1 tankkal, persze csak jó időben.

Link to comment
Megosztás:

Na srácok, hoztam egy újabb gyöngyszemet!

Vettem egy Meyle vészvillogó kapcsolót, mert az előző eltört. Kihúztam a régit , betettem az újat. Elindultam az autóval és nem volt indexem. Kicsit nyomkodtam a vészvillogót , mondván azt cseréltem ki ott lesz a hiba. Ha bekapcsoltam akkor vészvillogott rendesen. De ha csak benyomva tartottam a gombot akkor indexelt rendesen. Különben meg az index piktogramja folyamatosan égett és nem indexeltek a lámpák. Most mit csináljak ? Küldjem vissza a kapcsolót mert szar ?

Nekem is hasonlókat csinált mikor megpiszkáltam a kapcsolót ...

Nem volt rendesen a helyén , vedd ki tedd vissza hátha meggyógyul.

Ha nagyon nem akkor kell egy másik :unsure:

Link to comment
Megosztás:

én is nullázom, azért sem foglalkoztam a lámpával mert még a 700 km-t se értem el, és 800 ig el lehet vele menni 1 tankkal, persze csak jó időben.

Nekem már 830km is sikerült.

A "szegénység jelző " nálam is jól műkődik, mikor be villan akkor még tuti elmegyek 65-70 km-et ennyit mertem még menni tankolás nélkül, de majd kipróbálom és majd leírom....

Tényleg az dudod-e hogy mekkora mennyiségnél villan be az a bízonyos "szegénység jelző" :) ?

üdv: Tomi

Hivatalosan 100km-re elég üzemanyagnál villan be.

Link to comment
Megosztás:

Értem és Köszönöm szépen...

Továbbá olyan kérdésem lenne, hogy van egy C18NZ f astrám bendix (inditáskor az önindító nem mindig húzz be van amikor 1-2 percig játszani kell a kulcsfordítással, hogy beinduljon a gépezet, lehet, hogy nem is bendix hiba) hibával, az lenne a kérdés, hogy lehet e ezt otthon javítani és ha igen akkor hogyan...?

üdv: Tomi

Ha van valami gépész végzettséged/képességed, ill. javítottál már villanymotort, akkor igen. Szét kell szedni, kipucolni, bezsírozni, összerakni. Szükség esetén szénkeféket, csapágyakat cserélni.

Link to comment
Megosztás:

A "szegénység jelző " nálam is jól műkődik, mikor be villan akkor még tuti elmegyek 65-70 km-et ennyit mertem még menni tankolás nélkül, de majd kipróbálom és majd leírom....

Tényleg az dudod-e hogy mekkora mennyiségnél villan be az a bízonyos "szegénység jelző" :) ?

üdv: Tomi

Soha nem próbáltam ki még direktben. Csak következtetni tudok, mivel a kocsim BC-s, ezért látom az átlag fogyasztásomat (egy adott intervallumban) és a teli tankoláskor a mennyiséget, valamint a tank térfogatát (nálam 50 liter).

Ebből látom, hogy ha nyomom neki és a fogyasztásom pl. felmegy 8,5 literre, akkor rá tudok tankolni a lámpa kigyulladásakor ~43 - 44 litert és még ~ 80 km megtehető utat jelez a BC-m.

Ha spórolósan megyek, akkor meg ugyanitt, még ~100 km megtehető utat jelez a BC-m.

Magyarán kb 6 - 7 liter maradék benzinnél gyullad ki a lámpám.

Annyira még sose voltam kíváncsi, hogy ki is próbáljam, hogy mikor fogy ki, ami egyébként is fogyasztás [láb] függő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy a vezérműtengely jeladója okozhat-e ilyen hibát? A motor egyszer beindul és jár rendesen, semmi baja. A következő alkalommal pedig alig akar beindulni és folyamatosan világít a hibajelző. Pár nap múlva meg megy, mintha mi sem történt volna. A főtengely jeladót most cseréltük, elvileg az sem okozhat ilyen problémát...

[X18XE]

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy a vezérműtengely jeladója okozhat-e ilyen hibát? A motor egyszer beindul és jár rendesen, semmi baja. A következő alkalommal pedig alig akar beindulni és folyamatosan világít a hibajelző. Pár nap múlva meg megy, mintha mi sem történt volna. A főtengely jeladót most cseréltük, elvileg az sem okozhat ilyen problémát...

[X18XE]

Kiolvastátok mit akar jelezni a hibajelző?

Link to comment
Megosztás:

Valakinek volt már olyan gondja, hogy a benzin szintjelző elér a piros fölé kicsit és még nem világít a lámpa, akkor az autó kb csak nagyon finom gáz adásra használható, nagy gázra vagy erősebbre megtorpan és hintázik,

Tudom az egyszerű megoldás az hogy ne érjen el idáig a mutató, de akkor miért van :D

Link to comment
Megosztás:

Kiolvastátok mit akar jelezni a hibajelző?

Igen, kiolvasták és utána kicserélték a főtengelyjeladót. Egy hétig jó is volt, ment rendesen ahogy szokott. Azt mondta a szerelő,

légtömegmérő és főtengelyjeladó hibát írt ki. De, ha valami elromlik, vagy nem úgy működik mint kéne, elmegy több érték is és nem a valós hibát mutatja. Tegnap beindítottam a motort és alapjárati fordulat mellett lehúztam a légtömegmérő csatlakozóját. Nem volt változás, viszont gázadásra egyenetlenebbűl járt a motor. Visszaraktam a vezetékét és olyan volt mint lehúzás előtt. Tehát nem tartom valószínűnek, hogy az lenne a baja. Vezérműtengely jeladót még nem cseréltünk soha. Talán meg kellene próbálni... Nem is drága, csak pár ezres az ára. Egy pozitívuma van a dolgonak, hogy amikor a jeladót cserélték, megnéztem a vezérműszíjat és nagyon laza volt. Jókor voltam ott. Kiderült egy másik hiba is. Tönkrement a szíjfeszítő és akár a motort is hazavághatta volna, ha akkor nem veszem észre. Így a kopmlett vezérlést is ki kellett cserélni.... szíj, görgők, feszítő, vízpumpa és ha már ott vagyunk, szimeringeket is kicseréltek. Tiszta ráfizetés volt ez a nyár. Úszott a kuplung cserére szánt mani... Mostmár szeretném tudni, ugyan mi a fene baja lehet megint?!

Történetem dióhéjban... Ha van valakinek okos ötlete, szívesen fogadok minden segítséget! :omg:

Link to comment
Megosztás:

Igen, kiolvasták és utána kicserélték a főtengelyjeladót. Egy hétig jó is volt, ment rendesen ahogy szokott. Azt mondta a szerelő,

légtömegmérő és főtengelyjeladó hibát írt ki. De, ha valami elromlik, vagy nem úgy működik mint kéne, elmegy több érték is és nem a valós hibát mutatja. Tegnap beindítottam a motort és alapjárati fordulat mellett lehúztam a légtömegmérő csatlakozóját. Nem volt változás, viszont gázadásra egyenetlenebbűl járt a motor. Visszaraktam a vezetékét és olyan volt mint lehúzás előtt. Tehát nem tartom valószínűnek, hogy az lenne a baja. Vezérműtengely jeladót még nem cseréltünk soha. Talán meg kellene próbálni... Nem is drága, csak pár ezres az ára. Egy pozitívuma van a dolgonak, hogy amikor a jeladót cserélték, megnéztem a vezérműszíjat és nagyon laza volt. Jókor voltam ott. Kiderült egy másik hiba is. Tönkrement a szíjfeszítő és akár a motort is hazavághatta volna, ha akkor nem veszem észre. Így a kopmlett vezérlést is ki kellett cserélni.... szíj, görgők, feszítő, vízpumpa és ha már ott vagyunk, szimeringeket is kicseréltek. Tiszta ráfizetés volt ez a nyár. Úszott a kuplung cserére szánt mani... Mostmár szeretném tudni, ugyan mi a fene baja lehet megint?!

Történetem dióhéjban... Ha van valakinek okos ötlete, szívesen fogadok minden segítséget! :omg:

A vezérműtengely jeladó tud vicces dolgokat művelni és X18XE-ben valamint C20XE-ben rendszeresen bedöglenek. Egyébként az sem kizárt, hogy elnézték és nem a főtengely miatt anyázik, hanem a vezérműtengely jeladója miatt. Amikor nekem problémázott a főtengelyjeladó miatt, akkor le is állt menet közben, miután kidobta a pech engine-t és csak kontakt hiba volt. Ugye az enyémben nincs vezérműtengely jeladó.

Link to comment
Megosztás:

A vezérműtengely jeladó tud vicces dolgokat művelni és X18XE-ben valamint C20XE-ben rendszeresen bedöglenek. Egyébként az sem kizárt, hogy elnézték és nem a főtengely miatt anyázik, hanem a vezérműtengely jeladója miatt. Amikor nekem problémázott a főtengelyjeladó miatt, akkor le is állt menet közben, miután kidobta a pech engine-t és csak kontakt hiba volt. Ugye az enyémben nincs vezérműtengely jeladó.

C20xeben nem. X20xevben inkabb ami ugyan olyan mint az x18xe

Link to comment
Megosztás:

Kis segítséget kérek! Gyanús nekem, hogy az alapjárati fordulatszámon jelzett pillanatnyi fogyasztásom lassan, de biztosan emelkedik az utóbbi hónapokban. Már 1,4 liter / óránál tartok. A vízhőfokom pedig normális, nem változott.

Azt hiszem, hogy a hűtővíz hőfok jeladóm rakoncátlankodik. Aki tudja írja meg, hogy hol találom az ECU hőmérőjét!

Én arra a több érintkezős, csatlakozós kütyüre tippelek, ami a kocsival szemben állva a hűtő bal alsó sarkában van. (C20NE)

Másik kérdésem, hogy minden Astra hőfok jeladójára érvényes-e az a táblázat amit a GYIK-ben találtam?

E szerint :

20 fok 3600 ohm

40 fok 1 - 1,4 kohm

80 fok 270 - 380 ohm

Link to comment
Megosztás:

Kis segítséget kérek! Gyanús nekem, hogy az alapjárati fordulatszámon jelzett pillanatnyi fogyasztásom lassan, de biztosan emelkedik az utóbbi hónapokban. Már 1,4 liter / óránál tartok. A vízhőfokom pedig normális, nem változott.

Azt hiszem, hogy a hűtővíz hőfok jeladóm rakoncátlankodik. Aki tudja írja meg, hogy hol találom az ECU hőmérőjét!

Én arra a több érintkezős, csatlakozós kütyüre tippelek, ami a kocsival szemben állva a hűtő bal alsó sarkában van. (C20NE)

Másik kérdésem, hogy minden Astra hőfok jeladójára érvényes-e az a táblázat amit a GYIK-ben találtam?

E szerint :

20 fok 3600 ohm

40 fok 1 - 1,4 kohm

80 fok 270 - 380 ohm

Az a ventilátort kapcsolja, de hogy hol van C20NE-n a kétvezetékes jeladó, az jó kérdés.

Igen a táblázat megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Szeretnék némi segítséget kérni, mert eléggé tanácstalan vagyok most már.

A történet a következő:

Adott egy 95-ös sedan, C14SE motorral. Nemrégiben vettem bele új rádiót, amit szerettem volna beszerelni, azonban az előző tulaj az Iso csatit nem forrasztotta, hanem szalonnazsíros ujjal megpödörte és leszigszizte. Ezeket a vezetékeket szerettem volna leforrasztani és zsugorcsövezni. Azonban a gyári szivacsos bandázsolást megrágta az idő vas foga és nyúlós masszává porlasztotta. Ezen a vonalon haladva elkezdtem lebontani a műszarfalat és a középkonzolt. Azonban itt megtaláltam egy tekintélyes pocokfészek közepén a hajdani riasztó fejegységét. Itt már nem volt mese, elkezdtem kifésülni a kábeleket és kitermelni a nem oda való vezetékeket, megszüntetni a zugrákötéseket és leforrasztani meg zsugorcsövezni a maradékot. Közben előkerült a régi AC pumpa zár is. Mivel sem ehhez kulcsom, sem a riasztóhoz távirányítóm nem volt, ezért kitermeltem ezeket is. Végeredményben szépen lebandázsolt kábelkötegeket kaptam,, a pocokfészek megszűnt, a műszerfal mögötti rész szép és rendezett. Viszont homokszem került a gépezetbe, ugyanis nem akar indulni a gép! Az önindító teker, az AC pumpa dolgozik, van szikra, csak épp nem akar beindulni a vas. Mi lehet a gond? Valamit letiltottam a vezérlésben, ami blokkolja a befecskendezést, vagy mi a bánat?

A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Szeretnék némi segítséget kérni, mert eléggé tanácstalan vagyok most már.

A történet a következő:

Adott egy 95-ös sedan, C14SE motorral. Nemrégiben vettem bele új rádiót, amit szerettem volna beszerelni, azonban az előző tulaj az Iso csatit nem forrasztotta, hanem szalonnazsíros ujjal megpödörte és leszigszizte. Ezeket a vezetékeket szerettem volna leforrasztani és zsugorcsövezni. Azonban a gyári szivacsos bandázsolást megrágta az idő vas foga és nyúlós masszává porlasztotta. Ezen a vonalon haladva elkezdtem lebontani a műszarfalat és a középkonzolt. Azonban itt megtaláltam egy tekintélyes pocokfészek közepén a hajdani riasztó fejegységét. Itt már nem volt mese, elkezdtem kifésülni a kábeleket és kitermelni a nem oda való vezetékeket, megszüntetni a zugrákötéseket és leforrasztani meg zsugorcsövezni a maradékot. Közben előkerült a régi AC pumpa zár is. Mivel sem ehhez kulcsom, sem a riasztóhoz távirányítóm nem volt, ezért kitermeltem ezeket is. Végeredményben szépen lebandázsolt kábelkötegeket kaptam,, a pocokfészek megszűnt, a műszerfal mögötti rész szép és rendezett. Viszont homokszem került a gépezetbe, ugyanis nem akar indulni a gép! Az önindító teker, az AC pumpa dolgozik, van szikra, csak épp nem akar beindulni a vas. Mi lehet a gond? Valamit letiltottam a vezérlésben, ami blokkolja a befecskendezést, vagy mi a bánat?

A segítséget előre is köszönöm.

Műszerfal alatt a műszeregységet érted? Merre haladtál a bontásban és a kötögetésben? Ha jobbra, akkor esélyes, hogy a motortér vezetékkötegével csináltál valamit, ha balra, akkor meg valamilyen tápot nem kaphat a rendszer. Gyújtásnál az ECU check engine lámpája egy pillanatra kialszik? Illetve nem villog?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.