Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Kérdésem csak annyi lenne, hogy hol találom a tolató lámpa kapcsolót? Nincs tolatóm, az izzók jók, biztosítékok jók. Szerintem a kapcsolónál lehet a gond. Köszi a segítséget.

A váltóba van beletekerve, nem nehéz megtalálni ha végigköveted a kábelköteget. Úgy rémlik kék fejű csatija van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A központizárhoz nem tudok hozzászólni, a középső fűtéstekerőt ki kell húzni középállásban és alulról kell bebökni egy kis csavarhúzóval némi találgatás után lehúzható. Az ablakemelő olyan 15 ezer körül van és eléggé bontani kell a kárpitot és nem árt némi villanyszerelési beütés hozzá. Egy kép "elrettentésnek":

1149580-20130818-hR5m9K.jpg

Azért én alkalom adtán megcsináltatom majd :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdésem csak annyi lenne, hogy hol találom a tolató lámpa kapcsolót? Nincs tolatóm, az izzók jók, biztosítékok jók. Szerintem a kapcsolónál lehet a gond. Köszi a segítséget.

a váltóba van betekerve, abba nagyon nincs más, jobb oldat előrefelé, 2 érintkezős csatlakozója van

én is nemrég cseréltem

https://cromax.hu/260000000-sebessegvalto/261110000-sebessegvalto-es-alkatreszei/261110538-tolatolampa-kapcsolo/143030-tolatolampa-kapcsolo-opel-suzuki

Link to comment
Megosztás:

Magát a szerkezetet csak ki kell cserélni a jelenlegi manuálissal, kábelezni kell, beszerelni a gombokat, és biztosítékkal védett tápot adni neki...nagy vonalakban ennyi. Igazából a helyszűke adja a nehezét, nem maga a feladat.

Tapasztaltam :) Délután cseréltem tűégőket a fűtéspanelben és az óraegységben. Elvileg a lámpakapcsoló is világit, csak nem tudtam megbontani, a gombot le tudtam szedni, de tovább nem jutottam. Hogyan tovább? Mire eljutok az elektromos ablak beszereléséig, profi leszek :D

Link to comment
Megosztás:

sztem nem, de ez most hogy jött ide? az ECU-tól csak a befecs. jel jön a BCnél

a seb.jel a műszeregységben lévő útjeladótól jön, amit meg a seb. spirál hajt, ahogy Dáwid mondta

a más tészta, hogy ez (is) elmegy az ECU-ba

A BC megint más dolog, én a TID-ről beszéltem. Nem lényeg ugorjunk.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem tudom jó helyen kérdezem-e.

Olyan gond történt az autómmal 1995-ös Astra :) , hogy tankolás után indítottam és utána szó szerint megállt és se előre se hátra nem ment :( . Régebben is csinált hasonlót akkor az elosztófejet és minden hozzátartozó csatlakozást megmozgattam és indult, most az sem segített. Amikor indítanám pörgeti magát, de nincs szikra... A 4 vadi új gyertya van benne mert 2 hónapja gyertyabajos volt...

A kérdésem az mi purcanhatott ki mert indításkor pörgeti, de semmi más...

A segítséget elpőre is köszi és bocsánat ha rossz helyen kérdeztem!

Üdv:

Roger

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem tudom jó helyen kérdezem-e.

Olyan gond történt az autómmal 1995-ös Astra :) , hogy tankolás után indítottam és utána szó szerint megállt és se előre se hátra nem ment :( . Régebben is csinált hasonlót akkor az elosztófejet és minden hozzátartozó csatlakozást megmozgattam és indult, most az sem segített. Amikor indítanám pörgeti magát, de nincs szikra... A 4 vadi új gyertya van benne mert 2 hónapja gyertyabajos volt...

A kérdésem az mi purcanhatott ki mert indításkor pörgeti, de semmi más...

A segítséget elpőre is köszi és bocsánat ha rossz helyen kérdeztem!

Üdv:

Roger

Egy motorkódot kaphatnánk?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.